Jump to content

Pomoć, recover podataka sa iPoda?


Zen

Recommended Posts

Moj buraz je nesto zasro sa bekapovanjem podataka, nekoj cici je sredjivao komp pa je bekapovao njene podatke (naravno i sve slike i diplomski i tako to ukupno oko 300 GB) na jebeni ipod kome sad ne moze da pristupi

pa jal da spasava podatke sa njenog formatiranog harda (na koji je instalrirao Win7) jal sa ipoda, i koje programe predlazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

recovery sa ipoda je naravno prioritet, jer *mozda* nema data loss-a, ali probajte i sa formatiranog harda, to je foolproof postupak:

program: getdataback (imao sam dosta iskustva s istim i solidan je)

ukopcaete disk na drugi komp upalite program, i to je to otprilike

ono sto je win7 intalacija overwrite-ovala je izgubljeno, ali mozda nije izgubljeno nista vazno tipa diplomski...

 

edit: u ipodove se ne razumem jelte.

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice cackanja formatiranog drajva to je bezbedno; ne moze nesto dodatno da se sjebe, sve je tu u sustini isto kao da nije formatiran. jedino ono sto je pregolema instalacija win7 overwriteovala je zauvek izgubljeno.

 

znam da u zg vec niz godina ima firma koja radi data recovery sa pokvarenih diskova (imaju cak neku hajtek laboratoriju za to), a neke 2-3 godine u bg postoji jedna slicna firma, ali ne mogu da se setim kako se zove

mozda mozete kod njih za ipod da vidite, mozda i to rade

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

uspeće, ja sam par puta vraćao podatke rikaver programima... treba na kompu na koji bude priključivao njen hd da ima bar 300+ slobodnih gigabajta gde će da prebaci sav taj rikaver... i kakv je to ajpod od 300GB?

 

pretpostavljam da to što je bekapovao podatke da bi formatirao znači da je cica čuvala podatke na sistemskoj particiji ili da je hd imao samo tu jednu particiju... sranje kako god obrneš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što ti je pkfdd rekao, dakle prvo sa getdataback, recuva ili nekim sličnim programom. Za profi i "profi" pomoć imaš priličan broj firmi kod nas, ali to uglavnom i košta i košta (bez navodnika), to baš ako su bitni podaci (znam dečka koji je diplomski na zagrebačkom etf-u radio iznova, jer su mu tražili nenormalnu sumu novca u nekoj takvoj firmi. A i mene zanima koji to Ipod ima 300+GB prostora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 za zg konkretno znam: kosta nenormalno tipa stotine i stotine evra, ako je hard mehanicki ili na neki drugi nacin ostecen pa onda moraju da kanibalizuju drugi isti takav hard da bi dobili jedan funkcionalan ili polufunkcionalan ne bi li povratili podatke. ima i manje ozbiljnih slucajeva tipa ovaj (pretpostavljam) i to sigurno ne kosta tako puno. 

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora biti da je to to, ćelava istina, nema drugo...

 

@pkfdd - naravno da bi ovde bilo povoljnije, barem za hard, za ovaj vanzemaljski ipod nemam pojma, ali baš zato što je čisti format i delimični overwrite u pitanju bih prvo sam pokušao (kao što već više puta uspešno jesam) sa vađenjem podataka uz pomoć nekog od brojnih, a proverenih free alata za tu namenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...