Jump to content

2012.01.19. *Dom Kulture Studentski Grad, Beograd* Organized Chaos, Equinox


Pagan Saviour

Recommended Posts

Само сломиврат. Ово друго звучи к'о да ти цигла падне на врат и здроби га. :haha:

 

До јаја су етно кафане, али ништа без металних пиксли, штрокавих столњака са карираним мушемама, задимљеног простора и живе музике за пењање на столове. :rockdevil:

 

Такве ствари, ипак, нису баш за етно места. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reći ću ti samo da imaju jednog petla koji se slobodno šeta kafanom, nešto kljuca i tripuje goste.

 

Ako to nije etno ja ne znam šta jeste.

 

Хаха, мислим да се нисмо разумели. Када чујем "етно", то ме одмах асоцира на фино место. Кафану, али фину. Сређену, мирну... Никако место на коме ћеш да се ваљаш по столовима (или се пењеш на исте) и на сав глас "певаш" народњаке. ;)

 

Етно кафана ми је више место на које бих повео цуру. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali onaj prostor, mislim, stvarno! Doduše, akustika sale je dobra ali sve ostalo + nestručni tonac su ipak pokvarili utisak. Malo sam zakasnio na predgrupu (koja je bila sasvim pristojna, iako ona klinka deluje kao tehnološki višak u bendu, ne znam da li je otpevala pet stihova sve ukupno) ali iste sekunde kad sam ušao u salu i video ljude kako mirno i pristojno sede za vreme metal svirke + gorepomenutu pevačicu u nekoj šarenoj odevnoj kombinaciji samo sam pomislio: "Dečije metal pozorište?". Ovde nešto nije kako treba.

 

A što se tiče benda večeri, zvučali su standardno uvežbano i mislim da se novi basista lepo uklopio u celu priču samo mi nije jasno zašto je u nekim pesmama svirao a neke preskočio? Ali kao što neko reče, pesmama fali taj neki flow tj. prirodniji tok i bolje osmišljeni aranžmani. Ideja definitivno imaju samo treba to malo bolje spakovati.

 

Nisam imao vremena da skinem sve pesme, odradio sam 11 i oni su sa basem na matricama odsvirali jos 4. Nisam novi basista vec Stefan nije bio u mogucnosti da svira pa sam ga menjao samo na ovoj svirci. Recicu vam svoje misljenje, za one koji nisu bili, a i oni koji jesu: na bini je bio haos, svako je mogao da cuje samo sebe i nista drugo. Monitoring ajd zdravo, gitare pršte pa se ne cuju vokali, dobos cujes - bass pedale ne. Rekli mi ljudi da gitare na razglasu jedva, a nama na bini bile gitare za izvoz... Sala je lepa, ali to je bioskoska/pozorisna sala jebem mu mater. Ja nisam znao da ce tako to izgledati, ali ovo je koncept u kojem bi trebalo da se stoji, cupka nogom u mestu, ispija pivo, skace, slemuje, kako god... Nismo bili 100% navezbani jer nismo imali vremena, ali smo odsvirali tako da bude sto pribliznije kao sto je na albumu. Nadam se da smo bili koliko/toliko ubedljivi. Ja sam video pozitivnu reakciju publike i to mi je bilo dovoljno da ja kao izvodjac kazem da je bilo Ok, ali mogli smo i bolje. Sjebalo nas vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...