Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

Imam Angels Cry, Holy Land i Fireworks i naravno sve najbolje mislim o Angra-i, ali zasto je Matos uopste otisao iz grupe?

 

Hello friends!

 

In this difficult moment I've been thinking of some words to comfort all those who worry about the future and to explain a reason for all this. For there's one single reason: the loyalty to an idealism.

Angra was born on real friendship and lots of dreams within. Many of them came true, thank to the help and care of all those who followed us around the world: fans, press, business people… We reached out a level we could never expect and there would have been much more to conquer… So, problems started out. Frequently we'd been having serious discussions with our management in Brazil. There was a period, right before Fireworks, when the confidence in each other seemed already ruined - and that almost caused the split then. However, with promises that everything would be cleared and fixed up, we gave ourselves one more try. Those were just vain words. Although we've accomplished both the record and tour, what we saw then was a lot of misunderstanding and falsity, and the band being forced to face it all just as "business". It was the beginning of a big disharmony between us, the members. And of course, it would also reflect on the musical side.

For me, the name Angra - which now belongs to the manager - always meant professionalism and quality. Somekind of magic that we can't explain… And I just couldn't watch it die. I just wouldn't say I stay in the band and do "one more record" for the sake of money. If once we ever told the press that the day we would be no longer creative we should stop, that's the time. I believe myself as a musician and I believe we shouldn't betray our very instincts and that's why I'm having this attitude.

Of course, I worry about the many fans who feel lost now, but one thing is to be said: I'm not dead and I feel even stronger now! And I won't let you down.

Now the plans point to Virgo (which actually has nothing to do with the Angra split…) - But the future keeps an open door with my friends Luis Mariutti and Ricardo Confessori, who left the band for the same reasons as me. We three think we shouldn't let the angel fall and although we might not keep the Angra name, we keep all the rest.

Thank you very much for your friendship and understanding and can't wait to meet you all again around the world!!

 

All the best,

 

Andre Matos

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]pa procitaj moj ili feanorov post...

 

sa Matosem:

 

Demo-Tape Reaching Horizons (92)

Angels Cry (93)

Evil Warning EP (94)

Holy Land (96)

Freedom Call (96)

Holy Live (97)

Lisbon (Single) (98)

Fireworks (98)

 

*********************************************************

 

bez:

 

Acid Rain (Demo Single) (2001)

Rebirth (2001)

Hunters and Prey (2002)

Rebirth World Tour - Live in São Paulo (2002) New!

 

 

zar ne osetis sama razliku izmedju Angels Cry i Rebirth?!?

 

Prilicno, Angels Cry je mnogo experimentalniji. Ali i Rebirth mi se svidja.

 

Holy Land je naj experimentalniji, i jedan od najboljih metal albuma zadnjih deset godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, dirljivo, konacno neko ko se drzi svojih principa. I dobro valja li taj njegov projekat nesto? U onom ranijem opisu Feanor-e nisi bas zvucao bajno.

 

Pazi sve je stvar ukusa. Ako si u fazonu True Metal mrzeces ovaj album. Ako si muzicki svestran, shvatices pravu vrednost albuma. Znaci virgo ima mali milion upliva u sebi, i sam po sebi ne spada nikakvom zanru. Znaci nacices tu i popa, funka, jazza, soula, spanskih melodija... svega (samo ne metala biggrin.gif ). Sve pesme su totalno razlicite. Matos je pokazao da moze sve da peva. Recimo prva pesma na albumu, "To Be" je po meni jedan od najboljih Matosovih radova. Album je definitivno dobar, sad, ako nije po necijem ukusu to je druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Angra vise nikada nece biti ista posle Matosa, najboljeg male voklala u istoriji ljudske rase :ne:

 

Da, male, mada nekad zvuci kao female biggrin.gif

 

Salim se naravno, odlican je to vokal, i Angra vise nije to sto je bila sa njim. Holy Land je neprevazidjen.

Odlican bend, kako god da se uzme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Worlds apart,

they're excused

Balance waived as we speak biggrin.gif

 

 

He smile.gif jebiga biggrin.gif ... Ne znam zasto tako mislish. Meni su oba albuma dosta dobra. Ritual je doneo nesto novo... Matos peva drugacije, Hugo Mariutti ima svoj stil, forma pesama je dosta drugacija nego kod Angre, nekako je sve zanimljivo i novo, sa sve Sherinianom u Over Your Head (Valjda je gostovao u bash toj pesmi, to je najlogicnije)... Jedini minus je Tobias Sammet :ne: i malo losije Pride i Blind Spell...

Zato na Rebirth imas taj stari smek, Kiko-alive&rocking, solidni novi clanovi... dovoljno za novi pocetak(rodjenje)... jedino je produkcija malo cudna(onaj bass bubanj je skroz istripovano namesten :? )... Jako bih voleo da ih vidim live makar i u ovoj postavi biggrin.gifa: ... al' :cry: ...

 

Nego, jel cuo neko od vas unplugged bootleg Angre, gde pice i brze stvari kao Carry On ??? Video sam ga u par kataloga nekih prekookeanskih tradera pa cu se iscimati da nabavim to. Ocena zvuka je 10/10...

 

Evo nesto za citanje biggrin.gif

http://www24.brinkster.com/siroprogsite/CC..._20_11_2002.htm

kako su neki ljudi jebeno srecni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Angra je bezveze jer je postala klasican power metal, onaj novi bubnjar stampa tvinericom i retko da ima dobru deonicu, a Edu Falshu (tako se valjda zove) nikada nece biti dobar kao Matos. U biografiji mu pishe da je ushao u drugi krug novog pevacha maidena, shto je po meni minus, jer ako nije dobar za maidene nije dobar ni za angru. A Shaman je druga pricha, mali mariuti nikada ne moze da zameni tandem Loureiro/Betencourt, Matos se vishe ne trudi toliko oko tehnike, od kako je pocheo da se druzi sa Sammetom i da pravi operice vishe nije ono shto je bio. Sam album zvuchi kao pokushaj da se napravi stara angra u klasichnom power metal ruhu i da odlichan gitarski tandem zakrpe aranzmanima. Cak su pocheli i da prave pesme u klasichnim shablonima a i harmonije su na daleko prostijem nivou nego shto to matos moze da uradi. Mislim, ni jedan ni drugi album nisu loshi, dobili bi ocenu 5, 6, mozda cak i 6,5 od 10, ali to nije dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edu i Andre su zajedno usli u drugi krug izbora za Maiden pevaca biggrin.gif . Mislim, sve su to tracevi, ali to je valjda bio "final four" izbora... Obojica su isli kao predstavnici Brazila, a selekciju je izvrsio Rock Brigade...

 

Pazi, ja se delimicno slazem sa tobom, sto se tice mana ovih albuma. Ali sad pogledaj objektivno, ne razmisljaj o tome sta je bilo nego sta jeste. Koji power metal bend je u poslednje vreme izbacio jace albume od ovih? Koji power metal bend je trenutno jaci od Angre i Shamana? Eventualno Labyrinth. Ne znam koliku si sansu dao Rebirth-u ali vremenom sve dodje na svoje. Meni je album... dobar. Znash, koncepcija, raspored pesama, forma - sve podseca na staru Angru a opet nije... nije to taj kalibar, ali je solidno. Prvo ga nisam ni preslushao, bio sam ljut smile.gif , a posle kad preslushash stare albume... ukapirash da nije ni moglo drugacije... nisam cuo bend koji je vishe rekao i postigao sa samo 2 albuma - kao Angra. Momci su se savrseno nasli. Tu je drkadzija, savrseni gitarista Kiko Loureiro(moj omiljeni 8) ), savrseni metal kompozitor, vokal i aranzer Matos, Bettencourt - solidan gitarista koji je posle Matosa i najvise komponovao...

Last but not the least (a mozda ipak i "least") Mariuti (Jesus :mrgreen: ) i na Holy Land - Confessori...

 

pritisak... pukli su odmah posle Holy Land :ne: ...

 

al' nije to sad vazno... tesko je osloboditi se tereta dva onakva albuma. Tek sad vidish ko je sta tamo radio i ko je bio zasluzan za svaki element zvuka Angre. "Mali Mariuti" je iz druge price, slushaj Henceforth biggrin.gifa: , ima covek stil, lepo ga je ugradio u Shaman...

 

jebiga... stvar ukusa biggrin.gif ...

 

ovo je sad malo konfuzno ali nemam vremena da pishem offline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...