Jump to content

2012.09.10. *Gun Club, Beograd* Immolation, Marduk, Noctem, Heaving Earth, Forsaken World


[Nocturno]

Recommended Posts

edit: ali evo da se nadovezem na onu pricu da nisu imali krstenu euro turneju nikad - bar prema setlist.fm sajtu (istina, sa dosta ranijih gigova nema zapisanih setlisti) oni unazad sve od 2005. pa na ovamo (nisam gledao za period pre toga) nisu svirali preko 14 pesama, i to na par gigova (cak ni u Americi, tj. tu im je max 15), vec se setovi krecu izmedju 7 (kao deo Nile-ove turneje sa prethodnog albuma), pa sve do 15 na nekim USA datumima, ali uglavnom su svirali 10-12 pesama, koliko ce svirati i kod nas.

Izuzetak su naravno onih par gigova u Juznoj Americi ove godine, gde su svirali celih 20 pesama...jebali ih Brazilci i Cileanci :)

 

Ali to je ono sto pricam. Sviraju sve neke double-headline ili ovakve (kao ova trenutna) turneje - sa Krisiun-om, Nile-om, itd. Uglavnom su to setovi od sat vremena.

Meni su oni jedni od omiljenih bendova, ali moram reci da nikad nisu bili spremni na neki malo veci rizik sto se biznis strane tice.

Zato i jesu tu gde su, tj. mnogi se kao cude da su potcenjeni ovo-ono, a velikim delom su i oni sami krivi za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда није у питању да нису били спремни, можда једноставно то нису желели. А што се Јужне Америке тиче, па, тамо је увек било најплодније тло за метал концерте.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto su se onda zalili kako su tek odnedavno u plusu od turneja? :)

 

Oni su ti taj tip ljudi, vole konformitet, ne vole stresove. Pa samo pogledaj koliko su albuma radili sa Pol Orofinom kao snimateljem i mixerom (sve od Failures iz 1999 pa do zadnjeg (cak su i taj snimili kod njega)), iako lik nije uopste uverziran u extreme metal pricu (sto ne mora nuzno biti lose, ali je problem sto se to i cuje na albumima).

Tek su na zadnjem skapirali da moze to i bolje i drugacije. A bez velikih stresova nema ni veceg uspeha, tako ti je to.

Jel treba da pominjem da se doticni studio nalazi na 15 minuta od njihovih kuca? :)

 

Sve ovo je moje misljenje, naravno.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

И из свега тога може да се закључи да , опет кажем можда, не желе некакву славу, или тако нешто, већ желе да остану андерграунд, као што су то били кроз целу каријеру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema to nuzno veze sa undegroundom, vec je rec o samopostovanju i cenjenju onog sto sam radis. U ovom konkretnom slucaju, kad su se vec toliko iscimavali za komponovanje, to je trebalo da isprate adekvatno i sa drugim stvarima. A oni sa svojom svirkom nikad i ne mogu biti nista vise od underground-a, realno, pa sve i kad ne bi izbijali iz frizidera i sa raznih fensi naslovnica.

 

Ode ovo malo u neki polu-off :)

 

Na kraju krajeva, cela prica sa moje strane je zapravo ispoljavanje frustracije jer ce svirati ovako kratak set, ali naravno mislim sve sto sam rekao.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...