Jump to content

Košarka


Baal

Recommended Posts

Ma, odavno ja pricam, Radonjic bi bio odlican pomocni trener.. ima on svojih kvaliteta, pogotovo u ucenju ekipe da igra vrhunsku odbranu, sto, da se ne lazemo, dobija pola tekme. E sad, fora je u tome sto covek ne ume da nacrta jebenu akciju.. u poslednje vreme nam bolje ide zato sto je Jovic izrastao u vrhunskog plejmejkera kad ne solira (covek ima fantastican osecaj da organizuje napad i vidi slobodnog coveka i udeli mu loptu) ali objektivno gledano, kada bi Radonja znao da igra ofanzivu kao defanzivu mi bi i sa ovim istim timom mogli i do Final 4. Definitivno nisam u fazonu da je covek neznalica potpuna, ali da je prevashodno defanzivni trener koji cesto ne zna kada da povuce pravi potez da pokrene ekipu, to stoji. Ali, cinjenica, uci.. eto npr. poceo je da shvata u poslednje vreme da kada igracu ide, treba da ga ostavis na parketu, cak i kad je to Stimara.. eto napretka.. :haha:

potpisujem ovo od slova do slova, bukvalno identicno misljenje imam...Radonjicev max je kao trener za odbranu u nekoj jakoj ekipi i to je to. Bio sam (priroda posla) na metar od njega sad ovu zadnju tekmu protiv Cedevite u Pioniru, lik na tajmautima (onim koje je on trazio, a o onima koje je trener Cedevite trazio da i ne pricam) nema sta da kaze sto se tice ofanzive...crtanje akcija nula bodova, kao da su se skupili prvi put ispred zgrade (ajde da kazemo da nije bas tako samo zbog pikenrola).

 

Dobro se sećam Radonjića kao igrača. Bio je odličan napadač, igrač za širi spisak reprezentacije. Realno, imao je puno bolji šut od Jovića i Micića.

zato i ne kontam zasto uopste ne obraca paznju na ofanzivu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To често тако буде. Па и Сале је био пре свега нападач па форсира дефанзиву и физикалије. Најјачи пример је у фудбалу Пако Хемес. Био штоперчина класична, сад са Ваљеканом игра најнападачкији фудбал икада, са два играча мање покушава да нападне Барсу па прими осам комада.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezda je igrala vrhunsku odbranu u EL. Mozda i najbolju od svih timova, i to u kontinuitetu. Bilo je praznog hoda u napadu, vrlo cesto, ali odbrana je uvek bila na nivou.

 

Jebi ga, odbrana je bitna koliko i napad. U prvom delu smo imali katastrofalan napad jer nije bilo lucidnih igraca koji mogu da izmisle poene na individualni kvalitet. Posle kad su dosli Kinsi i Miler sve se promenilo, uz standardno dobru pick and roll igru Jovica i Cirbesa. Tu je i Guduric eksplodirao u napadu u nekoliko navrata. Sve zajedno bilo je dovoljno da se napravi solidan rezultat ove godine.

 

Realno, ne treba menjati ono sta je dobro. Radonjic je zasluzio poverenje, pogotovo sto je istrpeo veliki pritisak od strane javnosti. Zasluzio je ovaj uspeh. A da budemo realni koga bi to mogli da dovedemo kao zamenu?

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezda je igrala vrhunsku odbranu u EL. Mozda i najbolju od svih timova, i to u kontinuitetu. Bilo je praznog hoda u napadu, vrlo cesto, ali odbrana je uvek bila na nivou.

 

Jebi ga, odbrana je bitna koliko i napad. U prvom delu smo imali katastrofalan napad jer nije bilo lucidnih igraca koji mogu da izmisle poene na individualni kvalitet. Posle kad su dosli Kinsi i Miler sve se promenilo, uz standardno dobru pick and roll igru Jovica i Cirbesa. Tu je i Guduric eksplodirao u napadu u nekoliko navrata. Sve zajedno bilo je dovoljno da se napravi solidan rezultat ove godine.

 

Realno, ne treba menjati ono sta je dobro. Radonjic je zasluzio poverenje, pogotovo sto je istrpeo veliki pritisak od strane javnosti. Zasluzio je ovaj uspeh. A da budemo realni koga bi to mogli da dovedemo kao zamenu?

Sve to stoji, pogotovo za vaznost odbrane. Problem je sto je njemu odbrana 80-90%, a u napadu improvizacija prakticno.

Jbg kad ne volim rudarsku kosarku. Ne kapiram zasto bar ne uigraju 3 ofanzivne akcije. 3, ne mora 30.

Ovo sada sto igraju je iso basket ~60-70%, ostatak pikenrol, i kretnja sutera koji se rotiraju na trojci u krug ponekad i cekaju loptu. Ja ne znam da li ima i jedna utakmica da je Zvezda dobila, a da nije isao sut za 3.

Sad ispada da pljujem jbg, ali nije - svaka cast na rezultatima, ali prosto ne mogu da se otmem utisku da bi uz bar malo posvecene paznje ofanzivi sve bilo jos bolje.

 

Sto se zadnjeg pitanja tice, idealno bi bilo Dzikic ili Miloje, ali su oba grobari :haha:

Realno, Radonjic je dobio poverenje i vreme kao niko pre. Vukoicic je bio najuren posle malo slabijih rezultata u januaru pre par godina, dakle odmah, dok je Radonjic imao gafova ali su ga istrpeli.

Ne znam, uz ovu pricu o ofanzivi, napade panike i sledjenost (jelen pred farovima stil) cim protivnik ode u neku seriju, i njegove cuvene izmene za koje zna kad ce da se dese i pre same tekme, uopste nisam uveren da je neki trener. Svaka mu cast na izjavama i ponasanju, jeste gospodin sto bi se reklo.

 

Ispada glupo, ali prosto boli koliko je bilo ocigledno na zadnjem derbiju koja je razlika izmedju njega i Dzikica. Zato i kazem da bi on razbijao kao defensive coach mozda cak i u Nba :), ali jednostavno nema zicu za glavnog trenera. Moj utisak, naravno.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Micic katastrofalan, to sam jos govorio od prvog dana kada je dosao, prodao gomilu lopti.

 

Ali i ostalima se stegla muda. Kinsi u poslednje vreme totalno van forme, a i Cirbes sve slabiji.

 

Kumovi sutra ima da dogovore, tu leba nema, treba dobiti Cedevitu ali i to ce ici tesko ovaj put. Pu, jebem ti zivot, majku im nabijem tursku...primili govnari premije silne, zato i zapinju....

 

Di da prodjes, igras protiv 3 turske ekipe + protiv 3 kumovske veze, alo, sukob interesa na sve strane...ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам чуо да се Кинсију касни са платом, па има курцобољу.

Мада, не верујем, ок је одиграо претходне мечеве.

 

Цирбес је прочитан, а и кад не игра Јовић. не игра ни он.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di da prodjes, igras protiv 3 turske ekipe + protiv 3 kumovske veze, alo, sukob interesa na sve strane...ne verujem.

 

 

hahahaahahaa!

 

ali sukob interesa haahahahahhaahaaaaaa

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cemo da vidimo da li ce Zoc da se promovise u veceg bolesnika od Dulenceta, ima unikatnu priliku da pokaze da je ipak, povrh svega profesionalac. Sta reci o tekmi, ja ne kapiram da mi najgore igramo protiv najgorih, to je neki aksiom, izgleda. Vrlo lako sad mozemo i da izduvamo, ujaci ce biti mega nalozeni da nas zajebu, tako da ako publika ne napravi neki pritisak na Zoca od gotovog smo napravili veresiju. Jebes ti to kad treba mrzitelj Zvezde da ti spasava Final 8.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Весели не игра сутра, а под упитником је Антић.

Углавном, мислим да ће Желимир да вам спаси дупе.

 

Најјача ми је ствар што су се неки ваши наложили да иду у Берлин. :haha:

 

За Кокару. :bigblue:

 

Ce5y1LhW4AAflXy.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratise mi Vox-a sa neke zurke, udarih Tapcagic....

Pam para ram pa para ram

 

pam para ram pa para ram

 

KAD TE NEMA BOLJE DA SE NISAM NI PROBUDIO

 

NEMA MESTA NA JASTUKU KOJE NISAM LJUBIO

 

ZVEZDO MOJA

 

ZVEZDO MOJA

ZVEZDO MOOOOOJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...