Jump to content

2015.05.19. *Belexpocentar, Beograd* Blind Guardian, Burning Circle


Night Prowler

Recommended Posts

Ja ću ti kažem. Lekcija, eto šta.

 

Premotavam u glavi, ne znam koji sam drugi bend (pre svega metal) gledao da svira maltene u kontinuitetu ovoliko dugo, sa minimanlnim prekidima. Čak i kada se ona dva sing-along dela oduzmu pa opet preko 2h. Za sve pare, što bi rekli. Kamo lepe sreće da mi svaki power bend pravi takve priredbe. Bend maestralan kao i uvek, zvuk majka majčina (kako mi ne nedostaje Dom Omladine), ali glavna zvezda večeri mi je Hansi. Sam koncert ne mogu još da sastavim da li mi bio najbolji (1. i 2. su isto bili preterano emotivna iskustva :]), ali sam jebeno siguran da Hansi do sada nije ovako nijednom zvučao, uvereno, moćno, mogao i da zareži i podvriskuje kad treba, sve one stvari koje je proteklih godina izbegavao. Fuck, sad čujem na ovom snimku okačenom da je i malo Kai-vriska ubacio u Valhali (što sam uživo propustio jer sam osetio potrebu da ja ispratim to). Ne znam čime ga 'rane, ali samo neka ne prestaju.

 

El zna neko poseta kolika bila? Moja procena da bila 1k sigurno, sve u svemu, više nego na Legacy-u :D Taman bilo ljudi da liči da je popunjeno, a imalo mesta i za skakanje i headbang i padanje u nesvest. Šteta samo što malo ima bendova koji mogu da se dovedu u ovaj Belexpo a da ne deluje ultraprazno. I da, super predgrupa, ove oću od sad na svakom power/heavy koncertu.

 

Jedva čekam opet, ostali mi dužni Journey i Script :]

 

I da, jel snimio neko "A Past And Future Secret"? Meni to bio highlight večeri.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...