Jump to content

Kosa


Zen

Recommended Posts

Ni ja ne podržavam farbanje

Pogotovo kad je kosa kovrdžava (automatski tanja i suvlja dlaka)

 

Ovim sam ja farbala kad sam bila crna https://www.ajur-veda.rs/proizvodi/indijska-kana-prirodno-crna/

 

Indigo je cool i ranije sam ga koristila. Pogledacu ovaj mix ako odustanem od manic panic. :da:

 

Meni su sede ok kao bele dlake, problem je sto se ponasaju potpuno drugacije od ostatka. Ko zica jbt samo na gore pice. o.O

 

A plavusama se to bolje sve iztonira. Muz je sed iha ko zna od kad, s obzirom koliko dugacke sede ima ali je svetlo smedj pa se ni ne vidi.

 

To je super kod prirodno plavih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boje nefarbane, sad vidim koliko sam seda i koliko mi je kosa posvetlela u odnosu na pre 10 godina.

Sta znam, meni su sede kul. Mislim da kosa sedi u skladu sa starenjem lica, da seda kosa ublazava ostre crte i bore, narocito kod crnki. Tako u 30im zene imaju utisak da ih je kosa "izdala" jer "nisu one stare oa da imaju sede", ali zato od 40 sede su tu da ublaze starenje lica, i ako se farbaju, to je najbolji znak koliko treba da se farbaju u svetlije u odnosu na prirodnu boju kose. Ili da ostnu "natural". Godine najvise dodaje pogresna, uglavnom tamnija boja kose. Nista grdje od crnokose gospoje od 50, gde tamna kosa podcrtava svaku boru i dodahe na neskladu i neprirodnosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, moja keva izgleda ko neka baba ganci kad se ne ofarba, meni nije lepo :haha:

nema nešto bore, ali ima tamniji ten i ne stoji joj to belo, pritom ima jako kovrdžavu i gustu kosu, kao afro

evo kakva ću biti za trideset godina :haha:

Edited by Antikristina

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda, ko se uhvati u kolo farbanha, tesko odustaje, i cak i ako hoce da izadju iz toga, tesko je pustiti kosu koja ima dosta sedih da izraste, jer ne mozes da se ofarbas "u priblizno" i da pustis da poraste, a sisanje na kratko u nekim godinama je "baba signal" i zene beze od toga ko djavo,od krsta. Onsa, izmesju izbora da izgledaju ko cistacica u Rojalu sa neofarbanim sedim izrastkom i kratke kose ko nemacka penzionerka, biraju da ostanu verne svojoj dugoj kosi i nastavljaju farbanje po inerciji.

 

Moja keva ima prosecan ten i skroz je bela, jedva sam je pre par godina ubedila da prestane da se farba u crveno jer izgleda ko neka tetka iz knjizare, od tad se farba u honey blond i super joj stoji, lice joj deluje dosta svezije, a beli izrastak se ne vidi toliko, farba se jednom mesecno. Doduse ima jaku ravnu kosu i kratku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za knjizaru,

Bem li ga kad sam bila mala bile su tri knjizare u kraju, u svakoj je radila po jedna "alternativna" baba tetka sa vristece crvenom kosom, naocarima sa kojih vise one perle pantljike, da moze sa ih drzi oko vrata i svaka je imala kandze nalakirane. Ides da kupis svesku za pismeni i sav se isprepadas. Sem jedne debele, ona je bila kul i nosila je neke velike ljubicaste haljine i davala nam bombone :haha:

 

Iskreno, kilaza, odrzavano lice i kako ti stoji guzica je daleko veci "faktor mladosti" od boje kose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, Zen, ima tu kod crnoi i druga strana medalje, a to je kotrast sedih na tamnu kosu.

 

Moja mama je pravi primer zene koja najlepse izgleda crna. Bila je dugo seda jer nije htela da se farba i stvarno joj je farbanje skinulo 10 godina.

 

To je stvarno sve individualno.

 

Meni na meni sede nisu cool, za sada. Mozda nekad budu.

 

Jedna ok opcija za tranziciju iz farbane crnke u sedu su upravo te neke manic panic varijante crne jer se one kad tad poprilicno isperu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad je veliki kontrast onda je izgled a la mediteranska baba :haha: (idem ka tome ubrzano)

 

jeste, kako kome

 

bitno da je kosa odrzavana i da lepo izgleda, ostalo po licnom afinitetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kris meni nije jasno kako kazu da stavis odmah na glavu a kani treba neko vreme da otpusti boju? Mislim ja kanu ostavim preko noci. Drugo pitanje, kako pokriva sede?

 

Rec upozorenja vezano za tu ajur veda farbu, sadrzi indigo, koji je uzasno nepredvidiv preko blansha i moze da ispadne zeleno ako se blajha kasnije.

 

Osim toga, ako je to to i znas da neces ici u svetle boje kasnije, onda je ova farba sto je kris pominje zakon makar po sastavu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

-kris

 

Pa ono, ni regularna crna nikad ne znas na sta ce da ispadne ako krenes u svetlije

 

Once you go black

 

Bila je garnieova neka najtamnija smedja, kutija sa nekom idijskom snajkom

E ta ispada crno, a ne deluje ko perika

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...