Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako to da ja nisam odgovorila na ovu temu??? :? :? smile.gif

znaci, ovako, G'N'R su najbolji R'N'R svih vremena... !!!!! :mrgreen: inace APPETITE FOR DESTRUCTION je njihov jedini album sto valja... BUAHAHAHHAHAHA, c c c smile.gifsmile.gifsmile.gif 8O Salim se naravno.. ali je definitivno najbolji, zar ne? :twisted: (inace niko ne sme da kaze da ja nisam u pravu, jer sam ja UVEk u pravu!!! tongue.gif i naravno, na mladjima svet ostaje, tako da.. uvek slusajte mladje od sebe tongue.gif HAHAHHAHA smile.gifsmile.gif )

POZ za sve fanove G'N'R iiii ja nisam cula ove nove G'N'R jel' ima negde da se nadju te 3 ( :? bese?) pesme? posto mi je veza slaba pa ne mogu da skidam sa neta.. :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deco, drago mi je da se još uvek sećate najkvalitetnijeg benda u istoriji Rocka.

 

1. My Michelle - ovaj tekst treba da bude u Antologiji američke poezije dvadesetog veka

2. Civil War - ova pesma je napisana dve godine pre rata u Jugoslaviji!!!

3. Don't Cry (alternative lyrics) znam da ne treba da budu ovde balade, ali...

4. Mr. Brownstone

5. You Could Be Mine - prženje, ali ja sam zbog nje pustio kosu

6. Rocket Queen

7. Don't Damn Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog, meni veoma dragog citata Axlove poezije.

 

We all come in from the cold

We come down from the wire

And everybody warms themselves to a different fire

When sometimes we get burned

You think sometime we’d learn

The one you love is the one that will take you higher

If you got no one you better go back out and find her

 

I’ve come to know the cold

I think of it as home

When there ain’t enough of me to go around

I’d rather be left alone

But if someone really cared, well they’d take the time to spare

A moment to try to understand another one’s despair

Remember in this game we call life that no one said is fair

But now the damage’s done and we’re back out on the run

Funny how everything roses were when we held on to the guns

Just because you’re winnin’ don’t mean you’re the lucky ones

 

Disclaimer

Znam da ovo nije korektan redosled kako ide u pesmi, ali se meni ovako mnogo više sviđa. Uostalom, pesma je prilično dosadna van citiranih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deco, drago mi je da se još uvek sećate najkvalitetnijeg benda u istoriji Rocka.

 

1. My Michelle - ovaj tekst treba da bude u Antologiji američke poezije dvadesetog veka

2. Civil War - ova pesma je napisana dve godine pre rata u Jugoslaviji!!!

3. Don't Cry (alternative lyrics) znam da ne treba da budu ovde balade, ali...

4. Mr. Brownstone

5. You Could Be Mine - prženje, ali ja sam zbog nje pustio kosu

6. Rocket Queen

7. Don't Damn Me

Dobra lista biggrin.gifa: , samo sto ne znam zasto si povezao Civil War i Jugoslaviju, ta pesma je originalno izasla na kompilaciji za pomoc deci Rumunije

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, ovako... vidim da se rasprava otegla posteno, ali nemam toliko vremena da sve citam, pa cu odgovoriti cisto na prvi post ove teme :)

 

gunsi mi nedostaju veoma, ali oni stari dobri gunsi - slash, axl, dizzy, matt... moj prvi susret sa istinskim hard rock/heavy metal zvukom je bio bas ovaj bend i cini mi se da znam svaki ton svake pjesme, svaki udarac bubnja...

 

axl kao lik me strasno nervira zbog nekih svojih egoisticnih postupaka, ali je kao vokal - neprevazidjen. bas sam prije jedno mjesec dana skinuo live snimak pjesme nightrain, ali odsvirane u novoj postavi. axl je omatorio poprilicno, a pivski stomak mu poprilicno "visi" :D cesto mu glas "puca" ali jos uvijek moze da "izvlaci" dosta dobro, jos uvijek divlja po bini :da:

 

medjutim, mp3 cd je redovno u discman-u, ne prodje dan a da ne odslusam makar po jednom november rain, civil war, you could be mine, my michelle, welcome to the jungle... (moram stati nakon ovih 5 pjesama jer cu u suprotnom ispisati sve pjesme koje su ikada snimili :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto svi izostavljaju Duff-a

cova je sjajan bassista i pisao je muziku za neke od tih pesama gore pomenutih

dizzy je dosao tek oko 1991 znaci nije iz ere dobrih gunsa gde je tu izzy ili makar gilby mutt je dosao kao zamena fenomenalnom stevenu dosao je isto 1991

to su strasne greske :twisted::twisted::evil::evil::evil::evil::evil::twisted::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizzy je totalno periferan lik.

Glavne tate su bili i ostali:(bez specijalnog reda vaznosti):

 

8) Slash Axl Izzy Duff 8)

 

Adler je odlican bubnjar, ali i Sorum je tako da tu nije bilo velike razlike u kvalitetu. Gilby je jedan od mojih omiljenih clanova ali zbog njegovih solo projekata, on je zapravo svirao samo na Spagetti Incidentu, medjutim dokazao se na Use your Illusion turneji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra lista biggrin.gifa: , samo sto ne znam zasto si povezao Civil War i Jugoslaviju, ta pesma je originalno izasla na kompilaciji za pomoc deci Rumunije

Pa pre svega zbog sledećih reči:

...

That you can't trust freedom when it's not in your hands

When everybody's fightin' for their promissed land

 

Da, znam da se ovaj deo direktno nastavlja na američki deo pesme, ali on neverovatno dobro sumira ono što se događalo u Jugoslaviji tokom 90ih.

 

Ako ovo nije dovoljno onda pročitajte ovo:

 

Look in the doubt we wallowed

Look at the leaders we followed

Look at the lies we swallowed

And I don't wanna hear no more!

 

Ma uostalom cela pesma odiše duhom jugoslovenskih ratova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adler je odlican bubnjar, ali i Sorum je tako da tu nije bilo velike razlike u kvalitetu. Gilby je jedan od mojih omiljenih clanova ali zbog njegovih solo projekata, on je zapravo svirao samo na Spagetti Incidentu, medjutim dokazao se na Use your Illusion turneji.

Sorum je za klasu bolji bubnjar nego Adler.

 

Clark je svirao gitaru potpuno isto kao Izzy (možda čak i za dlaku bolje), ali nije uopšte doprineo grupi kao autor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušao sam pomno i pažljivo nastup novih Guns n' Roses na dodeli MTV nagrada.

 

Welcome to the Jungle je zvučalo, pa, kao Welcome to the Jungle (iz starih dana). Nova pesma (zaboravio sam ime) je zvučala pristojno (možda prosečno), tako da ne znam šta da očekujem od kineske demokratije. Axl se ugojio, ali je i dalje izgledao dobro pošto se valjda spremao za nastup. (Kikice su mu originalne.) Ono što mi je veoma smetalo je kako je izgledaju ostatali u bendu. Svi su me nervirali, a najviše lik koji je izgledao kao da deset dana nije jeo ništa osim extasyja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovo nije dovoljno onda pročitajte ovo:

 

Look in the doubt we wallowed

Look at the leaders we followed

Look at the lies we swallowed

And I don't wanna hear no more!

 

Ma uostalom cela pesma odiše duhom jugoslovenskih ratova.

Da, taj deo mi je uvek bio jako potresan, zapravo jedina strofa koja se ne moze primeniti na druge ratove/ sukobe u zemlji je:

 

Did you wear a black armband when they shot the man who said "peace could last forever"... jedino taj deo je izrazeno americki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra lista biggrin.gifa: , samo sto ne znam zasto si povezao Civil War i Jugoslaviju, ta pesma je originalno izasla na kompilaciji za pomoc deci Rumunije

Pa pre svega zbog sledećih reči:

...

That you can't trust freedom when it's not in your hands

When everybody's fightin' for their promissed land

 

Da, znam da se ovaj deo direktno nastavlja na američki deo pesme, ali on neverovatno dobro sumira ono što se događalo u Jugoslaviji tokom 90ih.

 

Ako ovo nije dovoljno onda pročitajte ovo:

 

Look in the doubt we wallowed

Look at the leaders we followed

Look at the lies we swallowed

And I don't wanna hear no more!

 

Ma uostalom cela pesma odiše duhom jugoslovenskih ratova.

 

Cela pesma odise definicijom ratova.....tj glupim ponasanjem ljudskih bica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto svi izostavljaju Duff-a  

cova je sjajan bassista i pisao je muziku za neke od tih pesama gore pomenutih

dizzy je dosao tek oko 1991 znaci nije iz ere dobrih gunsa gde je tu izzy ili makar gilby mutt je dosao kao zamena fenomenalnom stevenu dosao je isto 1991

to su strasne greske  :twisted:  :twisted:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :twisted:  :twisted:

 

duff-a sam zaboravio staviti jer sam juce sve post-ove napisao u 5 min. :twisted:

 

necu da komentarisem dizzy-ja :roll: mozda je vama periferan, ali ja sam dosta caka "skontao" i "pokupio" bas od njega

 

a adler nije ni blizu sorrum-u, bas kao sto rece neko...

 

sto se tice nove postave, mene strasno iritira onaj lik sa maskom na licu... brz je strasno, ali izleda da mu nedostaje djelic inspiracije za solaze (bar koliko sam ja imao priliku da cujem)

 

chinese democracy "izlazi" vec par godina, axl non-stop odgadja "za par mjeseci" izlazak tog albuma... pocinjem vjerovati da nikad nece ni izaci :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Steven je ok bubnjar, samo da se nije unistio heroinom bio bi danas zapamcen kao jedan od najboljih bubnjara koji je hodao planetom biggrin.gifa: Matt je nije nista bolji, samo je bio pametniji. Duff... Pa jest dobar je basista, samo pitam se koliko je tesko bilo svirati bas u Gunsima? OK, par pjesma mozda, ali uz malo truda da se sve nauciti, pa Duff-a ne smatram kao jednog od najboljih bassista na planeti... tongue.gif Uglavnom nije bio na nivou Cliff Burtona. Mislim rijetki su oni basisti koji sviraju sa emocijama. U Sweet Child O'Mine ima djelomicno emocija na basu, ali cuo sam da je to djelo Izzy-ja i Slash-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na snimku Use ypour Illusion Tour 2, Duff najavljuje svoj album i kaze izmedju ostalog-

"I know what the drummer`s thinking, in his head, `cause I was a drummer for seven years".

U knjizi Guns n` Roses/ Inside- nesto slicno.

 

Ja sam svojevremeno Belive in me kupila kod SKCa (original) za 300 dinara 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Steven je ok bubnjar, samo da se nije unistio heroinom bio bi danas zapamcen kao jedan od najboljih bubnjara koji je hodao planetom  :da: Matt je nije nista bolji, samo je bio pametniji. !

 

Hmmmmmm. Ne znam kako to mislis (pricamo o Matt Sorumu jel?)... Matt je po meni mnogo bolji bubnjar a u Guns-e je dosao pravo iz THE CULT-a, koji je po meni neeeeeeeeuporedivo kvalitetniji bend, samo sto nije bio toliko komercijalan kao GUnsi. Matt je posle uspeha sa GUNS-ima, opet u THE CULT-u.. wink.gif) Imam ceo koncert iz 2001, gde lupa jako dobro.... wink.gif U gunsima je nekako bio fin, a ove dzukele su ga sad pokvarile tako da je CEO istetoviran... laugh.gif No, ako nekome treba bas u ovom trenutku radim DIVX - GUNS'n'R u TOKYO DOME-u... smile.gif na 2 cd-a, pa ko nekome treba neka se javi posto to nisam video nigde u divx formatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je jedini instrument koji se nikada ne primeti pri lušanju Guns n' Rosesa, što govori nešto o Duffu. S druge strane čuo sam dovoljno od njegovih bubnjarskih sposobnosti da znam da je dobar bubnjar... Ja lično mislim da je scenario bio da Axl nije mogao da nađe basistu i da je tako Duff slučajno upao u celu tu priču. Takođe ne treba zaboraviti ni Duffov autorski doprinos muzici Guns n' Roses.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...