Jump to content

Recommended Posts

Hm pejstovacu nesto sto sam ja napisao na spejsu za pocetak:

Scena: Danashni dan, oko 16h casova, ulazim na zheleznicku stanicu. Uveli su da sa onog razglasa, gde one babe objavljuju kad i odakle krece voz, cepa muzika, valjda da ljudi ne bi od muke poceli da placu kad vide na shta lice oni vozovi, stanica, i koliko ih deru za karte u odnosu na ono shta dobijete za date pare. Mislim da samo Uganda, Mijanmar i Tadzikistan imaju gore zeleznice od nas. Back to the topic....

Ulazim na stanicu, sa razglasa pichi Bon Jovi Always.. oh well I like gay music, fino je to... i onda posle par minuta skontam... Ne znam da li je radio stanica ili oni sami to pushtaju, da pichi neka Power metalchina... i kao WTF ...

 

Sve u svemu skontam da je u pitanju "Nostradameus" i pesma 'Without Your Love' ... mislim da je nema na youtube-u...

I tako samo sam zheleo da sa vama podelim shokiranost cinjenicom da Zeleznice Srbije (i verovatno neka radio stanica) zapravo pushtaju neshto shto se zove "Nostradameus", pa makar bila i power mJetal balada u pitanju... i kako neko uopshte zna za taj bend, ja sam za njih cuo dva puta u zivotu jebote... Cudni su putevi metala !

 

 

 

Elem sad moje myspace zajebancije na stranu, tek danas sam uzeo da preslusham ovaj bend. I mogu reci da mi se poprilicno dopada. Mislim ono klasican nordijski power, jos nisam skinuo albume, ali onih 5 pesama sa myspace provila benda.. pa recimo da je za 3 klase bolje od zadnjeg HammerFalla sto i nije neka pohvala ali ajde....

 

www.myspace.com/nostradameusofficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

This blog has been archived or suspended for a violation of our Terms of Service.

 

Not Found

The requested URL / was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

ovo je vec 3 za redom ako se ne varam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad i ne stignem da preslusam sve bendove koji mi se javljaju preko my space-a.

Pronadjoh jedan koji ce se sigurno svideti ljubiteljima power metala. Opet Italijani, Clairvoyants, koji su ranije bili Iron Maiden tribute, ali su uspeli da realizuju i autorski album uz pomoc Andrea Matosa i Olivera Palotaija, evo i linka: www.myspace.com/clairvoyants

Nije tako lose, mada ni ovde nema nekih spktakularnih inovacija.

 

Wordtothewise.jpg

 

Sledeci bend koji sam otkrila jos ranije, pre neke 2-3 godine, ali im nisam pridavala paznju su Spanci, Stravaganzza. Lepe melodije, fino pevanje i sve to produkcijski lepo upakovano. Ne bih to previse zanrovski definisala, poslusajte sami pa prosudite. U pripremi je i novi album, pa cemo videti sta ce na njemu novo doneti.

 

www.myspace.com/stravaganzzaoficial

Samo su pederi jer na my space nisu stavili cele pesme, ali sta se moze, verovatno se moze naci i link za skidanje albuma na nekom od brojnih bologova.

 

http://www.stravaganzza.com/disco/discography.html

 

A ljubitelji Kamelota i slicne muzike sigurno ce preslusati jos jedan projekat Olivera Palotaija, koji se zove Son Of Seasons, www.myspace.com/sonsofseasons, http://www.sonsofseasons.com/

Za moj ukus musika je jako ok, ali mi se vokali ne svidjaju jer su previse dark, u nekim trenucima cak i pomalo agresivni. Mada na momente ima i preplitanja zenskih vokala koji poboljsavaju atmosferu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

This blog has been archived or suspended for a violation of our Terms of Service.

 

 

Not Found

The requested URL / was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

ovo je vec 3 za redom ako se ne varam. :)

 

http://dimitrisp-metalworld.blogspot.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mozda nije mesto bendu bas ovde, ali za ovako nesto valja biti open minded, sto svakako ne bi izazvalo pravi efekat da otvorih na recimo death & grind, a i ne otvara mi se nova tema.

 

Naime, komsije. Hrvati. Victim. Power/prog/melodic death, tehnicki zajebani maximalno! Idejno takodje! CoB na drogama, tokom gledanja crtanih filmova. I sami se opisuju kao Cartoon metal ;)

 

Slucajno naletih, ali ostadoh odusevljen, ne znam sta ove zaustavlja na putu ka svetskoj karijeri, sviraju bolje od dobrog dela danasnjih svetski poznatih bendova, ideje su fenomenalne, jednostavno to je to.

 

Dakle:

 

folderv.jpg

 

 

http://www.myspace.com/victimmetal

 

 

Obratite paznju na klavijaturistu (kvalitet svirke nece biti tesko provaliti), ako se ne varam, svirao nekad u prog black bendu Benighted, meni omiljenom bendu iz HR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mozda nije mesto bendu bas ovde, ali za ovako nesto valja biti open minded, sto svakako ne bi izazvalo pravi efekat da otvorih na recimo death & grind, a i ne otvara mi se nova tema.

 

Naime, komsije. Hrvati. Victim. Power/prog/melodic death, tehnicki zajebani maximalno! Idejno takodje! CoB na drogama, tokom gledanja crtanih filmova. I sami se opisuju kao Cartoon metal ;)

 

Slucajno naletih, ali ostadoh odusevljen, ne znam sta ove zaustavlja na putu ka svetskoj karijeri, sviraju bolje od dobrog dela danasnjih svetski poznatih bendova, ideje su fenomenalne, jednostavno to je to.

 

Dakle:

 

folderv.jpg

 

 

http://www.myspace.com/victimmetal

 

 

Obratite paznju na klavijaturistu (kvalitet svirke nece biti tesko provaliti), ako se ne varam, svirao nekad u prog black bendu Benighted, meni omiljenom bendu iz HR.

Uspeo sam da skinem prvu numery A Devoted Servant, za ostalo cu morati da sacekam da se ovaj sto share-uje vrati :D Stvarno prijatno i zanimljivo za slusanje, ako se po jutru dan poznaje, tj prema prvoj pesmi - ovo je stvarno odlican demo...klavijature razbivaju...preporuka i od mene

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenjenom nalazacu linkova za sledece albume sledi postena nagrada:

 

Astra - About Me: Through Life And Beyond (2006)
Icycore - Evol (2009)

 

Oba benda su italjanski progresiv bendovi i manje vise su sastavljeni od clanova nekih drugih italjanskih prog bendova. Znaci smaranje zagarantovano :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mozda nije mesto bendu bas ovde, ali za ovako nesto valja biti open minded, sto svakako ne bi izazvalo pravi efekat da otvorih na recimo death & grind, a i ne otvara mi se nova tema.

 

Naime, komsije. Hrvati. Victim. Power/prog/melodic death, tehnicki zajebani maximalno! Idejno takodje! CoB na drogama, tokom gledanja crtanih filmova. I sami se opisuju kao Cartoon metal ;)

Ovo je ODLICNO!!!

Stvarno greota zbok takvog vokala.. mada meni pomalo vuku na COB zbog vokala i klavdzi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko cuo za bend Dream Evil? Ja sam slucajno nabasao na ovaj video clip, neko je izmontirao njihovu pesmu sa filmovima iz igre Warcraft III, izgleda i zvuci fenomenalno. Pored ove, jos par pesama mi se jako svidja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z3gIhsOFamM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko cuo za bend Dream Evil? Ja sam slucajno nabasao na ovaj video clip, neko je izmontirao njihovu pesmu sa filmovima iz igre Warcraft III, izgleda i zvuci fenomenalno. Pored ove, jos par pesama mi se jako svidja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z3gIhsOFamM

 

Mislim da su mnogi culi za Dream Evil ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...