Jump to content

Recommended Posts

dve spiral i manitou pesme su demo snimci i u slucaju oba benda bolji su mi ovi snimci nego albumi, energija je bolja nekako.

 

Pa u nekoliko % slučajeva demo snimci su defitivno bolji u odnosu na post-produkcijski produkt. :) Naravno, sve zavisi od velikog broja faktora.

 

Ajd, pa javi link. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas mozda demo Tritonusa 'Shadowland' iz '94?

 

nemam, jel ima neko tracklisting za ovaj iz 2007?

 

jos nesto, interesantno je isto cuti promene kod Oyvind-a sto se tice uzora. Novi ovim Manitou demo snimcima mnogo lici na Ray Alder-a, pa na albumu Entrance he nekako uspeo da zvuci kao mesavina Alder-a i Arch-a. Onda nekoliko godina kasnije kad je krenuo da peva za Spiral Architect mnogo je skidao Buddy Lackey-a :D

 

a inace, lik koji je pevao na ovom Spiral Architect demo snimku peva u Twisted Into Form.

 

Nema valdja mnogo prog metalaca u norveskoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi. jurim to i Anaesthesia, to je raniji bend gitariste, basiste i pevaca na tom Spiral demo snimku. Pesma Purpose sa tog demo-a je navodno sastavljena od leftover-a iz tog benda, zato nije toliko technical kao ostatak SA materijala i nije bila snimljena za A Skeptic's Universe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za one koji nisu našli u međuvremenu...

 

1231077165_209412.jpg

 

ARTiST .....: Empyrios
AlBUM ......: The Glorious Sickness
YEAR .......: 2008
GENRE ......: Heavy Metal
LABEl ......: Scarlet Records
SOURCE .....: CD
SiZE .......: 95,8 MB
QUAliTY ....: VBRkbps 44,1kHz / Joint-Stereo
ENCODER ....: Lame 3.97 -V2 -VBR-New
RElDATE ....: Jan-04-2009
http://www.myspace.com/empyrios

http://rapidshare.com/files/179696682/emp8.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih kakav beše prethodni album ali ovaj dosta dobar. Meni za sad, "na prvo slušanje" favoriti pesme Hesitation i Decadence Parade.

 

Izašla i nova Hibria. Prethodni album je bio solidan power/heavy, a ovaj novi ne pokazuje ni najmanji napredak, tj davi se u moru jednolicnosti. Upalilo je prvi put sad već nije to to.

 

Trenutno puštam po prvi put novi Vengeance

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj novi ne pokazuje ni najmanji napredak, tj davi se u moru jednolicnosti. Upalilo je prvi put sad već nije to to.

Upravo.

 

A i prvi put je upalilo tek donekle. Jedan Lost Horizon ih svetlosnim godinama ostavlja iza sebe. Ali ajd, bio je to ok pokusaj. Ovo sada bas dosadno zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh da je Empyrios dobar album,drago mi je da jos neko deli misljenje! :metalac:

 

Za azal...

 

Poslao sam ti bio PM da sam skinuo sa Soulseek-a da mozes da skines od mene ali se nisi javljao,tako da nemislis da sam zaboravio ili nesto.... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi izašao novi DarkMoor. Prethodni je bio baš dobar symph/power po meni njihov najbolji. Osećam da su sad zasr**i :zuba:

 

http://rs404.rapidshare.com/files/181379574/Dark_Moor_-_Autumnal__2009___Power_Metal.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi izašao novi DarkMoor. Prethodni je bio baš dobar symph/power po meni njihov najbolji. Osećam da su sad zasr**i :zuba:

 

http://rs404.rapidshare.com/files/181379574/Dark_Moor_-_Autumnal__2009___Power_Metal.rar

Iznenadio bi se da izdaju dva jako dobra albuma za redom :mrgreen: skida se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nije tako los ovaj album Dark Moor-a. Solaze u nekim pesmama me pomalo podsecaju na CoB, sto mi je bas zanimljivo, kada dolazi od ovog benda.

 

Je li slusao neko mozda bend Time's Forgotten?

 

84303_logo.jpg

 

Skinuo sam njihov jedini album A Relative Moment Of Peace sa torrenta pre neki dan i evo vec mi je treci dan u listi. Fini progressive metal, sa nekom blagom dozom depresije, bas kakav mi odgovara.

Verovatno moze da se skine sa neta, pa koga zanima neka skine i preslusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...