Jump to content

2024.07.30-08.04. *Rasnov, Rumunija* Rockstadt Extreme Fest


Recommended Posts

411039858_917628746602917_21174133683979

Stariji plakat koji je trenutno jedini dostupan, a u medjuvremenu dodali su jos jedan dan i festival traje ukupno 6 dana tj. 30.07.-04.08.
Headliner tog prvog dodatnog dana je Behemoth, a ostali bendove ce uskoro objaviti.
Karta za sve dane 950lei-a tj 191 euro, kamp se placa po osobi 150 lei-a i to je oko 30e.
Kamp odmah pored festivala je raspodat i nazalost jedini dostupan je udaljen 3km od festivala.


Nisam nikada bio, ako sve bude ok idem prvi put ove godine. Uzeli smo za sada samo karte za kamp dok se nisu rasprodale. Cuo sam samo reci hvale za organizaciju i cene hrane i pica.
Po nekim informacijama koje sam ja dobio na festivalu bude oko 1500-2000 ljudi (sto mi je i dalje neverovatno za ovakav line up), ima dve glavne bine koje su jedna do druge (nesto kao BA) i jedna manja.
Cena hrane i pica bi trebale da su nesto kao i kod nas. Pivo oko 1.3-1.5e, hrana od 1-3e (naravno sve zavisi sta se jede).
Za mene ima 10 bendova koje idem da gledam, 6 koje cu odgledati jer sam tamo i ako raspored istih bude skroz ok i bez preklapanja lagano ce se tih 16 bendova odgledati u 6 dana. Mislim da ce biti dobra promena i osvezenje naspram festivala koje sam posecivao prethodnih par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene baš zanima od nekog da čujem utiske iz prve ruke o ovom festivalu. 6 dana je baš dosta. Nemoguće da je kapacitet 1500-2000 ljudi, to bi mogao Mount of Artan da nategne uz malo veći budžet. Jbga, ja 16 bendova odgledam za jedan dan uz malo sreće, a ne za 6. Javi utiske ovde na leto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su utisci od jednog poznanika kojeg sam sreo na Lazarus festu pre par meseci, a bio je tamo vise puta.
I meni je cudno za takvu posecenost ali ima na Jutjubu par video snimaka sa dronovima i par od obilazaka festivala i povrsina festivala stvarno ne izgleda velika.
Ako posecenost bude takva i ove godine, kako oni isplacuju te bendove i generalno ceo festival sa kartom od 191 euro meni nije jasno.
 

 

 

Edited by dimmu1
youtube linkovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo verovati organizatorima, bilo je prosle godine preko 40 000. Dodatnih 1000 karata su pustili za drugo(Architects i Sleep Token) i trece vece(Meshuggah). Moja procena je da je kapacitet 9000.

Naleteo sam na objave iz 2022 gde su pisali samo rumunskim jezikom i te godine su imali samo dva stejdza. Navodno i ovaj treci ce isto da bude na otvorenom, prosle godine je to bio sator. Festival je napravio veliki skok u odnosu na prethodnu godinu 2023, a slicno radi i sada. Verovatno su vec pretprosle godine registrovali priliv stranaca i resili da se malo vise otvore.

Sada ako se ne varam, pocetna cena karte je bila 150 evra i to su objavili dok je trajao festival, zatim od oktobra podigli na 170(i malo su prolongirali period) i od sredine decembra 190.

Ako treba neki info, nadam se samo da necu da odgovorim sa vecim zakasnjenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav je smeštaj? gledao sam na Bookingu, cene su kao da sajt ima neki bag i da svaki iznos ima višak nula

ima li nekih dobrih alternativa?

kamp ne dolazi u obzir

Edited by kuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas mesavinu smestaja od 30-80e na vece u gradu pored

ovde

Samo sto za takve smestaje ili placas taxi do festivala i nazad ili moras da imas svoj prevoz.
Isti fazon kao i smestaji na BA, kada odes na festival tamo si do kraja i zavisis od njihove organizacije hrane, pica i gde ces sesti/odmoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se ici vozom, karta je 5 ili 10 leja. Mislim da je i autobus u slicnom rangu. Povratak ima organizovani prevoz do Brasova, samo je to malo lutrija i koliko ce ljudi da nagrne. Za ovu godinu bi mogli da ubace jos 2-3 nocna termina.

Jedna od opcija je ostati na afteru, pa onda jutarnjim busem/vozom do grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ti bio u nekom smestaju ili si kampovao?
Ako si kampovao daj neka iskustva sa kampom, ima li dobrih lokacija (hlad, ravan teren), kakva je situacija sa toaletom i tusevima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba

Za dalji kamp ne znam, to je nova lokacija. Malo sam iznenadjen vecom potraznjom za kampovanje, posto se prosle godine moglo uzeti u junu. Ovaj blizi je na fudbalskom terenu gde igra neki nizeligas. Znaci teren nije u dobrom stanju. Hlada ima samo kod obe klupe za rezerve dok tu ne krene da udara sunce, kad se popnes skroz gore na betonske tribine i ispred te jedne kuce, prostorija kluba, u popodnevnim casovima. Kontejneri gde se nalaze toaleti i tusevi budu malo neuredni, tacnije bude malo blatnjavo zbog ljudi koji ulaze i izlaze. Tople vode mislim da nema posle nekih 9 ili pola 10. Nemam primedbe na druge stvari. Kampovao sam ranije samo ne na metal festivalu, pa me je malo negativno iznenadila neorganizovanost volontera i njihova spora reakcija. Mislim da im je trebao dan i po da stave neku dasku kako bi presli preko jedne vece bare. Kada padne kisa, znaci od ulaza pa do satora(3 min pesacenja), mozes da racunas da gazis po blatu. Telefon ces moci da punis u prvih dan-dva, posle kad se drugi nakace mozda jedino u gluvo doba noci.

I festival je malo u haosu kada padne kisa, od bine pa do ulaza na festival je nizbrdo. Sreca pa nema puno blata i mogu skoro svi posetioci da se sklone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci bez tende nista.
Nama je u ekipi i poenta kampovanja da u toku dana odemo do satora da odmorimo, a ako ce da przi sunce onda u satoru nema sta da se trazi.
Jednom sam se opekao na BA 2018. kada sam kampovao na livadi i posle toga nikad vise. U satoru je moglo da se boravi od nekih 22-08h, a sve sem toga je bilo kao u rerni.
Imam vecu eksternu bateriju pa punjenje telefona nije problem, a i kada se ona isprazni ili platimo nekome da je napuni ili je dopunimo negde kada jedemo van festivala.
Blato takodje nije nikakav problem za to se uvek nose gumene Tigar cizme, a jedino da kamp ne pliva u vodi.
Tusevi ako i nisu neki verujem da ima neki bazen u Brasnov-u. Tako smo i na Kaltenbach-u svaki dan isli na tusiranje 20-30km u jednom pravcu jer je nekome iz organizacije festivala logicno da stave jednu tus kabinu na 1000-1500 ljudi.
Da li u blizini kampa moze da se parkira auto i otprilike koliko tu mesta ima za parking?
Video sam sa video snimaka da ima parking ispred samog festivala ali ne znam da li je to za posetioce ili za ekipu i organizaciju festivala?
Ovaj novi deo za kampovanje izgleda veoma dobro ali je udaljen od festivala 3km.
Nije kraj sveta ako tamo ides svojim autom ali je cimanje jer ako hoces da gledas bend koji svira u 13h, a sledeci u 17h sigurno neces camiti na festivalu po tom suncu 3 sata vec trazis negde mesto da se odmoris.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako su regulisana ta mesta za parking, ja se ne bih puno uzdao u to. Ima gde dole u Rasnovu, a i gore uzbrdo isto moze. Jedino ne bih isao previse uzbrdo, jer medvedi znaju da pridju na par km od festivala. Nedaleko od festivala je prirodni rezervat.

Prosle godine je Sacred Reich imao sta da kaze na tu temu, u smislu da ocuvamo ekosistem i da "nismo svesni kakvo blago posedujemo". Jos par bendova se dotaklo zelenih tema i medveda.

Da dolazim kolima, vrvt bih trazio neku ulicu koja nije daleko od centra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cattle Decapitation i Darkest Hour otkazali letnje nastupe. Rekao bih da su jedan prazan slot popunili, drugi je Special Guest.

Iznenadjen sam sto su ni od kuda izvukli Suicidal Tendencies.

Opasan lineup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...