Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

ЈЈЈААААААААААААХУУУУУУУУУУУУУУУУХХХХХХХУУУУУУУХХХХУУУУУУУХХХХУУУУУУУУУ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ПОНОВО СУ ЗАЈЕДНО !!!!!!!! ЈЕДВА ЧЕКАМ НОВИ АЛБУМ !!!!!!!!!! ИИИИИИИЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈААААААААААААУУУУУУУУУУУХХХХХУУУУУУУУУУИИИИИИИИИЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈААААААААААААААААХХХХХХХУУУУУУУУУУУ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

pivopije.gif

 

Bolje ni sam ne bi mogao sročiti. laugh.gif

 

Toliko mi je ovom vešću porastao entuzijazam da mi se evo već dva dana vrte sva četiri albuma (plus obrade) u winamp-u. Radim neki prevod dva dana i noći i samo njih slušam. Postali su mi omiljeni "moderniji" bend.

 

 

Jebote, tek sad sam shvatio koliko im se samo razlikuju albumi. Pitam se šta bi neki eventualni naredni mogao da bude. Elektronika? Još jača simfonija? Korak DALJE u gitarskim aranžmanima? Hmmmm....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno . Ocekujem u skorije vreme da se i immortal ponovo okupi. icon_smile.gif

Al ipak zete, ne verujem da se ne radujes icon_smile.gif .

Pa ono, nije da se ne radujem, ali opet tamo pise da su se okupili da bi bili headlineri na Wackenu, a ne zbog novih albuma. Wacken vec dugi niz godina nije neki mali festivalcic, tako da im je ovo verovatno pokusaj da dovedu jos vise ljudi tamo. Da mogu da biram pre bi gledao Emperor u Srbiji nego tamo, ali u ovom trenutku i Wacken i Srbija zvuce nemoguce. icon_smile.gif

A sto se tice Immortala... i njih bi vise voleo da vidim na turneji nego novi album, glupo je ciganisati se posle toliko vremena. Ali kako niko nije imun na pare, mozda se i to desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro nisam ja ni rekao da su oni trazili brdo para da bi svirali na Wackenu. Ipak Wacken je Wacken, ne odbijas ucesce na njemu, ovo je pre svega bio marktinski potez ljudi iz organizacije festivala da privuku masu, a nju nece privuci tako sto ce pozvati neki nas bend recimo. Za prosli Wacken kad je Nocturno Culto svirao sa Satyricon, ne znam jel neko gledao snimak tog koncerta, tamo je bilo na hiljade ljudi! Zamisli sta ce tek da bude ovaj put, za reunion Emperora!

Iskreno se nadam da im nece biti ponudjen nikakav ugovor za novi album, kako njima tako i vec pomenutom Immortalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ste zapeli za pare? Jel iko ima neke cinjenice (primer izvestaj iz banke) da njima samo trebaju pare, ili zaista nisu platili ratu z onu vilu sto nemaju? ph34r.gif Mozda im nedostaje atmosfera..? Navijaci? ph34r.gif A pak, mozda BM (izgubljene) ribe, koje ih cekaju posle tezge? icon_confused.gif

 

Pitanje je sad... ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Davno sam čitao neki intervju sa njima dvojcom koji je bio urađen u njihovom gradu (zaboravih mu ime ali nije neko veliko mesto), Ihsahn ima sasvim solidnu kuću. icon_da.gif Sećam se da su posle išli sa novinarem na neko mesto u prirodi da urade fotke i dok su njih dvojca skakutali po stenama kao divokoze a lik je jedva uspeo da se ne slomi icon_smile.gif

 

 

Sa druge strane, što se Wacken-a tiče, Emepror je do sada držao samo neke relativno MALE koncerte. Koliko prima Astorija gde su snimili Emeprial Ceremony? Da to nije bio Emepror i da nije bila onakva svirka, meni bi bilo smešno naspram recimo Steve Vai-a koji je takođe uradio DVD tamo. Pitanje je kako će zvučati na većem prostoru.

 

Iskreno se nadam da im nece biti ponudjen nikakav ugovor za novi album, kako njima tako i vec pomenutom Immortalu.

 

Zašto?! icon_confused.gif Ja bi JAKO VOLEO novi album...za koji znam da neće biti "to,to klinci vole...da,da...ovo će biti hit...jeste,ova fora će prodati još par stotina hiljada diskova..." To su pričali i za Anthems i za Equilibrium A POGOTOVO za Prometheus. Ma,čak je i ITNE žešća plitka komercijala. icon_smile.gif

 

Bottom line, ljudi su muzičari a ne muzičke zvezde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Davno sam čitao neki intervju sa njima dvojcom koji je bio urađen u njihovom gradu (zaboravih mu ime ali nije neko veliko mesto), Ihsahn ima sasvim solidnu kuću. icon_da.gif Sećam se da su posle išli sa novinarem na neko mesto u prirodi da urade fotke i dok su njih dvojca skakutali po stenama kao divokoze a lik je jedva uspeo da se ne slomi icon_smile.gif

 

 

Sa druge strane, što se Wacken-a tiče, Emepror je do sada držao samo neke relativno MALE koncerte. Koliko prima Astorija gde su snimili Emeprial Ceremony? Da to nije bio Emepror i da nije bila onakva svirka, meni bi bilo smešno naspram recimo Steve Vai-a koji je takođe uradio DVD tamo. Pitanje je kako će zvučati na većem prostoru.

 

 

 

Zašto?! icon_confused.gif Ja bi JAKO VOLEO novi album...za koji znam da neće biti "to,to klinci vole...da,da...ovo će biti hit...jeste,ova fora će prodati još par stotina hiljada diskova..." To su pričali i za Anthems i za Equilibrium A POGOTOVO za Prometheus. Ma,čak je i ITNE žešća plitka komercijala. icon_smile.gif

 

Bottom line, ljudi su muzičari a ne muzičke zvezde.

Au jebote ja pomenuo jednom pare, svi se sjatili kao da sam ih napljuvao najstrasnije.

Od reuniona Emperora bi se najvise ovajdila diskografska kuca za koju bi oni izdali album, jer jeli tako uvek biva, nebitno koliki koncert da imas sve pare odose njima a bendu uglavnom - kurac. Toga su svi svesni, i zato me ne bi cudilo da se potpise ugovor iako su i Emperor i Immortal izjavili kako misle da ne mogu bolje od ovoga sto su dali zadnjim albumom, da ne zele da sviraju jedno te isto i da zive na staroj slavi, i za to pun respect.

 

E pa ja ne bi voleo nove albume. Oni se nisu raspali bzvz, vec zbog razloga koje sam gore naveo i to treba ceniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...uglavnom bend prestane sa koncertima i posveti se albumima (Queen,The Beatles...) ali ni ovako nije loše.

 

Ne mislim da bi novi Emp. bio kao Peccatum iako Prometheus MALKICE vuče na Peccatum. Štaviše, Emperor je valjda jedini bend...ajde, uz Tool i APC i možda još nekolicinu....dakle, jedan od retkih bendova koji me još ni jedan jedini put razočarao. Neki ljudi ipak umeju da prave samo prave poteze. Šta god da bude, da se završi na par koncerata (i možda DVD sa istih) ili kompletno rekativiranje benda...znači i albumi i sve to...meni će biti ok čak i da ništa od toga ne bude. Ono što su nam dali do sada je sasvim zadovoljavajuće. A i treba uzeti u obzir da su ljudi još mladi. Koliko imaju godina? oko 30? Možda i nešto manje. Biće tu svakako još dobre muzike. Bio to Emepror, Zyklon ili Peccatum ili nešto deseto. Neki ljudi krenu kao ok likovi pa im slava udari u glavu pa se proseru. Drugi su u početku budale pa se opamete. Sad,koje od ta dva opisuje Emperor?

 

 

sa druge strane:

 

Oni se nisu raspali bzvz, vec zbog razloga koje sam gore naveo i to treba ceniti.

 

true,true. icon_da.gif

 

A opet...mogu reći "jebeš to, idemo da sviramo i razvaljujemo a za ostalo nas svrbi..."

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ostaje nam samo da nagadjamo, jer ama bas nista ne mozemo da uradimo niti znamo sta oni zele.

Vise mi znaci to sto znam da iako su se raspali postoji mogucnost da ih neko dovede u Srbiju (jer ih u Lion nece dovesti to sam siguran) nego da izbace jos jedan album, posle koga bi vecina pricala kako je to seljacenje i uzimanje para, ili da izbace jos 5 albuma koji ce koliko dobri bili, ostati u senci ranijih izdanja.

No, kao sto si rekao, i ono sto su do sad uradili je vise nego dovoljno. Nisu za dzabe 15. na listi od 100 bendova koji su najvise ucinili za metal.

 

I da, imaju oni po 40 godina, ili su tu negde, jer uglavnom su ljudi koji su u ono vreme poceli da sviraju BM '65 - '68 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde nisam video da se navode godine,datumi rođenja ali ako je,kako se priča, Ihsahn imao oko 17 godina za vreme snimanja In The Nightshade Eclipse... ph34r.gif

 

Možda dođu u Srbiju iz neke šatro-paganske solidarnosti? laugh.gif Treba iscimati momke iz May Result da malo popale severnu nam braću (i idole).

 

icon_biggrin.gif

 

Ma,pre će neko dovući CoF nego Emperor. Kao što će pre Manson doći nego Nine Inch Nails. Već vidim Danija (čitaj: Marilyn) u nekoj od zabavnih emisija na Pinku kako deli modne savete. no.gif

 

Slažem se da bi neka eventualna nova izdanja Emperora bila u žešćoj senci ranijih izdanja ali pod tu senku podrazumevamo i Equilibrium i Prometheus a to dovoljno govori o tome kako vreme čini svoje i svako novo postane deo zaostavštine...nakon što prođu početne kritike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...