Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Sad sam pažljivo preslušao i Lemuria-u.

Izdvojiću: Typhon, Uthark Runa, Lemuria, Quetzalcoatl, An Arrow from the Sun, Abraxas, Feuer Overtüre / Prometheus Entfesselt. Stvarno ne znam šta The Dreams of Swedenborg radi na ovom albumu, pošto se jedva imalo uklapa. Three Ships of Berik... šta je pisac hteo da kaže? (muzički) Kao da je ideja nedovršena.

Celom albumu malo nedostaje neko 'jedinstvo' koje ima Sirius B, ali poslednje tri pesme su pravi 'biser' (icon_smile.gif kako glup izraz), naročito An Arrow from the Sun i Feuer Overtüre / Prometheus Entfesselt.

Da Dreams of swedenborg se ne uklapa ali je fenomenalna pjesma.Sjajan rock riff.Johansson je odlicno otpjevao tu pjesmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod tekstova, da li je iko citao one "skrivene", tj. samo za clanove fan kluba?

'ajde odajte nam tajnu icon_smile.gif ...bash me zanimaju njihovi textovi......shto se tiche novog albuma reci cu samo da je OK ali da nishta ne moze da prevazidje Theli i SoR....chini mi se da su chak postali i malo depresivniji ali ljudi stvarno znaju da naprave dobre pesme icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne bih bas mogao da odlucim koji je najbolji album, pogotovo ne mogu da kazem to za pesmu. Meni su i Theli i Deggial odlicani albumi. Siren Of The Woods je jedna od najmelanholicnijih pesama ikada.

 

Steta samo sto uzivo ne peva Martina nego Sarah Jezabel. icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednjih nekoliko dana se bas intenzivno trujem Therion-om i ne znam da li cete se sloziti samnom, ali Mats Leven-ov glas je fantsticno `legao` na Kristoferovu muziku. Mislim cak da je najbolje uklopljen (muski) vokal do sada.

 

Dreams of Swedenborg mi je super, ali zaista odudara od ostatka albuma.

 

Da li ste znali da je napisano 55 pesama za ove albume i da je u stvari to trebala da bude trilogija, ali su skontali da masa ljudi ne bi imala para da kupi 3 CDa, pa su odlucili da ostatak najboljih pesama snime i objave za par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem.

Stvarno se nadam da je neće izostaviti iz playlist-e.

icon_smile.gif Bogovi te vole icon_smile.gif

...ma i meni je OK ovaj njihov novi pevach ,ume chak i fino da otpeva duboke vokale...

....samo mislim da se njegov imidz ne uklapa u imidz Theriona jer on izgleda kao da bi najradije pevao neki melodichni death icon_rolleyes.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
www.zenekar.info/therion.exe

 

Za one kojima nedostaju slike sa koncerta...

 

Jedva cekam da izadje DVD... Najavili su ga josh pre godinu dana, od onda sam ko na iglama icon_mrgreen.gif

To ce biti stvarno zanimljivo za pogledati, ako ne DivX, onda kupiti DVD!

 

Inace od zadnja 2 alb bolji je Sirius B, bar meni!

 

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi je drago sto ovde puno ljudi gotivi Therion...nedavno je bila zestoka rasprava na Krstarici oko ovog benda i jbg zakljucali su temu da se ne bismo poklali medjusobno...Meni je Therion zakon i tesko je izdvojiti jedan album, recimo Secret of the Runes je nesto posebno, a izmedju Sirius B i Lemurie biram ipak ovaj prvi...Jel zna mozda neko - ima li sanse da dodju u Bgd sledece godine? Rece mi drugarica da su bili skoro u Ljubljani... icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

.sta (ili ko ) je Kingu?

 

 

Kingu je sumersko ime za Mesec, a znaci ''zastitnik Zemlje'', buduci da se po sumerskim mitovima, upravo na Mesecu odigrala odlucna bitka izmedju Bogova i mracnih sila, pri njihovom pokusaju invazije i osvajanja Zemlje.

Christopher je clan tajnog reda Ordo Draconis et Atri Adamantis.

 

''The Dreams of Swedenborg'' odudara, ali mora jer opisuje vizije Emmanuela Swedenborga, svedskog mistika koji je detaljno opisao nebeske i paklene hijerarhije u svojoj knjizi ''Nebo i Pakao'', koju svakako vredi procitati.

 

 

88

Edited by nox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, Christofer je ovo izjavio posle koncerta u Ljubljani:

 

 

"Slovenia was new to us and it was a great experience, one of the loudest crowds in Europe and one of the best on the tour. Next time the security will be better and this very successful show (sold out!) has opened the door to Balkan for us. Next time we'll play Croatia and maybe Serbia or some other Balkan country as well."

 

Samo, teško da će to biti pre 2006-e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam par albuma....theli,secret of the runes,jos neki i +neku kompilaciju....

the secret...mi se najvise svidja,mada ih nisam slushala jos od leta sigurno...

 

a omiljene pesme ne znam,meni pise track 01,track 02 etc a mrzi me da googlam da bih nasla nazive....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...