Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

ovo ja mene uzas :

 

We're very happy to announce that Christofer had a meeting with Thomas Vikström some week ago and offered him a permanent status in the band!

 

Chris: "Thomas is, besides being a very warm and nice person, an increadibly talented singer and songwriter. And while also being a classically trained tenor, he simply fits perfect to the band."

 

The band welcomes Thomas onboard and hope the fans will enjoy his contributions to Therion.

 

 

 

Nikako mi se ne svidja nova Therion postava.

 

Ocekujem ovaj novi CD ( takoreci Therion Goes Classic ( Budapest ) ) , verujem da ce biti zanimljiv , verovatno cu pazariti original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje od Vikstroma nije moglo. Tj moglo je. Snowy, Vikstrom i Leven zajedno. A i kada je pa to u Therionu bilo bitno ko svira, izmenjali su 250 postava, jedina konstanta je Johanson, i on je realno i jedini bitan. Mnogo mi je zao sto si Niemann-i otisli, ali jbg, nisu oni nikad bili toliko bitni realno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi je zao sto si Niemann-i otisli, ali jbg, nisu oni nikad bili toliko bitni realno.

 

Nije istina , Kristian Niemann je pisao dosta pesama i imao je veliki uticaj na Therion zvuk.

 

A ovaj novi pevac je dobar za one koji vole heavy metal posto se Therion polako udaljava od njegove i najbolje ere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Vikstrom bash Heavy pevach, barem ga ja ne bi tako definisao...

 

Pa jeste Kristian pisao muziku, ali nije jedini, i drugi clanovi su pisali i odlazili. Recimo Son of the Staves of Time je Levenova pesma. Al opet samo je Johanson konstanta u bendu, a opet imaju 15 godina i gomilu savrsenih albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
uz njega dobijes i DVD , tj snimak tog koncerta koji je snimljen 2007 ako se ne varam u Budimpesti. Novi album 2010 ili 2011.

U Mishkolcu, grad severno od Budimpeste, svako godine ima neki festival Opere / klasicne muzike... 2007 Therion, 2008 Epica, ove godine je valjda trebala Tarja ili Grave Digger, ali nemaju para zbog krize, pa je odlozeno za sledecu godinu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad cu da izreknem jednu blasfemiju od koje cete svi da se zblaznete, ali nije me briga :) . Elem:

 

Deonica na 1:15 - 1:37 u "The Blood Of Kingu" (studijska verzija, po mogucstvu) je, po meni, apsolutni vrhunac celog Therion stvaralastva i predstavlja nesto najsavrsenije sto sam ikada cuo na njihovim albumima. Jednostavno, osecaj koji mi taj deo izaziva je neopisiv. :da: :da: :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu bas sad da odredim fav momenat, ali sad sam se setio jednog od naj live momenata ikada - akusticna Lemuria sa Piotrom na vokalu! To je bio drugi koncert ovde, havarija.

 

A ovaj live novi je isto perverzija :rockdevil: stoji zamerka da malo stancaju lajvove u poslednje vreme, ali svi su im vrhunski! Svidja mi se sto ima finih rariteta tipa Sirius B i Eternal return... ako dodje ovo do Mamuta, uzima se pod obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu bas sad da odredim fav momenat, ali sad sam se setio jednog od naj live momenata ikada - akusticna Lemuria sa Piotrom na vokalu! To je bio drugi koncert ovde, havarija.

Jes, ima na toj temi snimak što sam postavila, nije loš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod Therion momenata ... necu da kazem da li su najbolji ali najezim se svaki put:

 

 

Son of the Staves of Time - Kada Leven urla onaj deo Odin, Thor and Frey, Tetragrammaton from Tiundaland ... Uffff

Cults of the Shadow - Ma ceo 'bridge' i refren.

Wine of Aluquah - Ona 'mantra' na nekom nepostojecem jeziku, nesto su neki arapski izrazi, ostalo cini mi se mix svega, svacega i nicega ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

The ancient passed seeds in our minds that constantly has grown , now blossom up begin to flower and soon we'll reap the fruits..... .EXTRA !

 

Steta to je Kris nije pevao :( A tek pesma Melez , onaj scream i growl sa live a mexicu a tek brutalna solaza posle tog momenta...savrseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...