Jump to content

Anathema


Chlan 787

Recommended Posts

E sad kada ste lepo dali svoja mosljenja o Plastic Noiseu...sigurno vam je jasno zasto bas i nisam voljna da idem tamo. Ja sam pre 2 meseca od njih narucila neke CDe koje nigde nisam mogla naci...jedan su mi narezali posle 2 nedelje a ostale nisu jos uvek i mislim da nece ni da ih urade...tako da sam digla ruke od svega. A da su lopovi JESU! Stari naslovi su im 200 a novi 300 dinara...i to rezu na no name-u! Sramota!

ALI AKO NEKO NABAVI NOVI ALBUM...NEKA ME KONTANTIRA NA PP!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi , shto ne probate da nabavite disk kod Dushana (malog , niskog s kratkom kosom) taj verovatno ima ovaj album a mozda i Doca iz Immperiala (znam da je medju zivima , vidjen je na Berzi biggrin.gifa: ), vidim da niko ne mirishe Bakica a i mozda niste u fazonu da date 300 dindzi za ovo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas disk???    

 

He he biggrin.gif. Imam i ja (fala, djole biggrin.gif).

NIje lose, nije lose...jos ne mogu da sklopim kompletan utisak, ali nesto cu ipak prigovoriti...

 

Sedim ja tako za dragim mi kompjuterom dok prvi put preslusavam "A Natural Disaster" i pocinje 6. pesma "Pulled under..bla bla" i vrisnem!!!!

Refren doticne ima skoro istovetnu melodiju pocetka "Sheep" od Pink Floyda!!!!!!!!!!!!!!!

Prosto ne mogu da verujem kako su se usuduili...s obzirom na to da stalno blebecu kako su im Floydi uzori, nema sanse da nisu primetili slicnost, jeste da je pesma u smeku Anatheme, ALI, ALI???

Ne znam, jos sam zgrozena time, ali ostalo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzni centar Slavija...lopovi koji prodaju promo diskove za veliku kintu i cemeri koji ce da ti jure rodbinu ako im dugujes 3 dinara...i nemaju nish narocito, btw.

 

jel' tamo tvoj drug kupio Shape of Despair?

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem council A evo odgovora na tvoje pitanje:

 

“A Natural Disaster” with the voice of Lee, the sister of drummer John Douglas, is great. She will sing in the future other songs I’m going to write for her. She is as good as Vincent. I like the idea of a female vocalist. But the voice of Vincent is also getting better and better every year. It’s becoming more diverse. He’s growing into it. But at the same time I think Lee is just as good for me as a writer. It’s a grace to have them both because you get the chance to express almost everything that you want. It was a little bit the intention to let the song sound like Portishead with the drum and bass and the piano.

 

i jos nesto

 

Pulled Under At 2000 Meters A Second", a very nice track, its vocal lines being unfortunately a carbon-copy of Pink Floyd's "Sheep":the melody is very similar to that song by itself, but Anathema decided to use exactly the same echo to make sure we get the message

 

znaci definitivno ne moze da ti bude poznat taj glas koliko vidim smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo van muzičkih okvira, ali da li neko zna ko su Tony Doyle i Lin Mari Lowles, kojima su posvetili \"Pentecost III\" ? :?

 

Ti ljudi su prijatelji članova Anatheme. Koliko sam čuo, Tony je preminuo od neke srčane mane veoma mlad, a Lin je izgubila vrlo ironično svoj život - u saobraćajnoj nesreći idući na njegovu sahranu!!! Sve ovo se odigralo u periodu snimanja "Pentecost III"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

elem council A evo odgovora na tvoje pitanje:

 

“A Natural Disaster” with the voice of Lee, the sister of drummer John Douglas, is great. ....intention to let the song sound like Portishead with the drum and bass and the piano.

 

znaci definitivno ne moze da ti bude poznat taj glas koliko vidim smile.gif

Da biggrin.gif. Hvala na informaciji, a tripovala sam se upravo zbog Beth Gibbons iz Portisheada.

 

i jos nesto

 

Pulled Under At 2000 Meters A Second", a very nice track, its vocal lines being unfortunately a carbon-copy of Pink Floyd's "Sheep":the melody is very similar to that song by itself, but Anathema decided to use exactly the same echo to make sure we get the message

 

 

HA!!! biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: Ma sta sam rekla biggrin.gif . Drago mi je da nisam luda (ali, sumnjam da bi se nesto od Floydovog uticaja provuklo neopazeno kod mene tongue.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nova anathema je jako dobra. cak odlicna moze se reci, ali ne znam koliko bi se svidela fanovima. kao i svaki album pomenutog benda, svaki je savrsen za trenutak u kome je izasao, a ovaj bas zvuci kao 'a natural disaster'...

najlepsi omot do sada, i najdepresivniji/najbolji textovi jos od alt.4 (odnosno, otkad je dunc otisao), sve ih je danny napisao.

ko voli judgement, radiohead experimente ili mozda nick drake-a ili jeff buckley-a, svidece mu se. ostali.....

 

prve dve pesme podsecaju na a fine day..., ali kako album odmice sve je bolji i bolji(sto ne znaci da je exit los, ali je to bio veoma kritican period za anathemu, setimo se da je bend bio i rasformiran jedno vreme nakon objavljivanja istog). meni su na prvih par slusanja omiljene bile are you there?, electricity (u kojima danny peva), naslovna i fantasticni desetominutni instrumental violence koji zatvara album, a posle jos par desetina slusanja favoriti su mi i pulled under at 2000 metres a second i flying.

 

u jednoj recenici - jako lican album, striktno za kucnu upotrebu.

 

btw, lee douglas je pevala i na parisienne moonlight

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cus!ANATHEMA JE SMISAO ZIVOTA,pa nova ili stara.ovi likovi sviraju one last...VRH!mi inace przimo SLEEPLESS,SWEET TEARS i UNDER A VEIL...DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMETAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL JE ZAKON!!!!!!!!!!!

with loving passion AH YOUR RADIANCE a serenade i cry.................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas dobar album!

Bez preterivanja! Electricity, Flying i Are You There su mi favoriti. Les je sjajan, braca(sva trojica) na nivou/mislila sam da ce pasti posle Fine Day-a, ali ovo je bas ono sto im je trebalo. Nepotrebno je vracati se u proslost, oni su u dark rock vodama sada i to rade izvrsno! Zasto bi iko poredio AND sa ranijim radovima kad je sam za sebe strasan!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, konačno sam i ja dobio novi album. biggrin.gif (Danilo, hvala!)

Uvek imam subjektivan stav prema Anathemi, ali novi album... Sad ga preslušavam drugi put... FENOMENALNO! Po meni, možda i najbolji album posle "The Silent Enigma" i "Alternative 4"... Pretpostavljao sam da će jednog dana krenuti da ubacuju malo semplova i elektronskih efekata, i to je ovde mnogo mnogo dobro urađeno... Treba mi još malo vremena da sredim utiske o ovom albumu... Mislim da je ovo odlično, kao što sam i očekivao od njih... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dajte bre ljudi, ne patetišite, molim vas... smile.gif

 

Ako zaista mislis da ovi ljdi ovde patetisu, onda bas i ne shvatas poentu. A to je da muzika koja nosi tako jake emocije, koje ti se prosto urezu u sustinu tvog bica, probude ono najlicnije u tebi, cak ni ne moze se opisati dozivljaj recima. To se oseca u svakoj njihovoj noti. Jednostavno te melodije zagolicaju. Otvori ti se caroban svet, drugi svet pred ocima...Melodije prodru u tvoja secanja, mastanja, snove...i ostanu bas tu...a to se ne da tako lako izreci. Zato, ne brkaj bilo sta u vezi Anathema-e i patetiku, jer je to nista drugo nego skrnavljanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, Princess opušteno! 8) Nikako da skrnavim po Anathemi, ni u ludilu! Pa, zaboga omiljeni su mi bend, i slušam ih skoro šest godina, skoro da nema dana da ne preslušam barem jednu pesmu u protekle četiri...

Moj post je samo bio mala opaska na prethodna dva posta, i nije ozbiljan, samo sam se malo zezao... biggrin.gif OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...