Jump to content

Anathema


Chlan 787

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

tongue.gif Anathema je jedini pravi i iskreni bend koji za mene postoji na ovom svetu... Mene bar odrzavaju u zivotu (paklu). Da li su oni sada doom metal, death doom, gothic, alternative, emo rock? Da li je to uopste vazno? Ja mislim da nije. Bitna je hemija koju ti stvara muzika koja donosi emocije sa sobom... Anathemina muzika je duboka, sa jakim emocijama.

Tekstovi su licni, bez mistifikacija - azdaja, vitezova i ostalih sranja; to je muzika koja se slusa najbolje u samoci. Svakim narednim albumom su pravili veliki muzicki progres, ali ne u tehnickom smislu muzike, vec vise na nivou ehm, hm... spiritualnog razvoja kroz muziku. Ako ih ozbiljno slusate, njihovi albumi jednostavno izmamljuju emocije iz vas. Dosta ljudi ne voliti njihovu pospanu i pomalo letargicnu atmosferu, ali je u tome upravo i njihova poenta. Odatle krece ceo njihov trip... Jedini bend za kojim bih umro, bez patetike!

Anathemaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

:? A Fine Day To Exit? Sta, kao gistro, los album?! (Moram nekoga da prebijem zbog toga! Pod hitno! Zar mora svaki bend u metalu da vuce na Slayer ili Maiden fazon da bi mogao da prija vasim usima? Opet kazem, zar je bitna definicija muzike da bi ona bila OK?!? I zar je vazno da je album ili bend metal da bi to bilo OK? Zbog cega takvi stavovi?) Procitajte tekstove sa albuma... Ne verujem da postoje emotivniji, inteligentniji i dublji tekstovi, a koji su uz to napisani na tako jednostavan i straightforward nacin...

...Scissors? smile.gif Anathema kao Metallica? Ma, daj covece, gde ti zivis? Oni se nisu menjali zbog para (mislim na Anathemu), vec je to njihov trip koji razvijaju jos od svog prvog albuma, dakle, stalne promene u muzici. Oni cak nisu imali kintu da pre tri godine kupe bass za svog novog basistu, vec su bas pozajmljivali od starog basiste! Tesko da i sad voze neke limuzine i da smrcu kokain ko ludi... Nebitno, ali u svakom slucaju ne kapiras njihov trip... Nebitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da izdvajam pesme...meni je gomila njihovih stvari fenomenalna. Retko sta drugo me je tako fasciniralo a da carolija jos uvek traje...bicu iskrena i reci cu da najvise volim od albuma:"Eternity", "Judgement" i "Alternative 4". Njhova doom faza mi se bas nesto i ne dopada...ali ova 3 albuma, pa i poslednji "A Fine Day to Exit" nose neverovatno jake emocije od kojih se najezim i koje su jednostavno poziv da zaronim u neki drugi svet...dovoljno je da stavim slusalice, pritisnem "play", legnem i sklopim oci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, to mi je album iznad svih koje sam ikada čuo.. svako veče ritual je isti.. Alternative 4 u player i zaspim tek pošto se disk okrene jednom.. savršenstvo, u svakom pogledu. Lost Control i Inner Silence.. ma, nema riječi kojima se može opisati taj bend, a posebno Alternative 4 album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ga ocekujem sa nestrpljenjem, ali ne sa skepsom (jer oni jednostavno ne mogu da izdaju nekvalitetan album, bilo koji stil svirali!), vec sa ogromnim strahom. Znam da prave svaki naredni album u totalno drugacijem fazonu od predhodnog, pa se plasim: Sta ako mi se to ne dopadne? (Ali prilicno sumnjam u to). Ipak, cini mi se da od svih bendova, od svakog mozes bar nesto okvirno da ocekujes od narednog albuma, a oni te drze u potpunoj neizvesnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam od nekih ljudi kojima se ne svidja stil poslednjih par albuma (posebno AFDTE) da im se svidja ono sto su culi na jednoj kracoj turneji Danny-a, sto znaci da je verovatno malo cvrsce nego pre, doduse to su neke dve-tri stvari

clanovi benda sami kazu da ce ovaj album zaista biti najbolji do sada (mada, to su rekli i za prethodni) a ja zelim da verujem u to biggrin.gifa:

oni kazu da ce album biti dosta cvrsci od AFDTE, a opet se s'druge strane pominju uticaji Air-a i Portishead-a :?

ipak cemo morati da sacekamo taj 20. oktobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam od nekih ljudi kojima se ne svidja stil poslednjih par albuma (posebno AFDTE) da im se svidja ono sto su culi na jednoj kracoj turneji Danny-a, sto znaci da je verovatno malo cvrsce nego pre, doduse to su neke dve-tri stvari

clanovi benda sami kazu da ce ovaj album zaista biti najbolji do sada (mada, to su rekli i za prethodni) a ja zelim da verujem u to biggrin.gifa:  

oni kazu da ce album biti dosta cvrsci od AFDTE, a opet se s'druge strane pominju uticaji Air-a i Portishead-a :?  

ipak cemo morati da sacekamo taj 20. oktobar

 

Ja recimo, ocekujem da ce nova Anathema biti nesto malo cvrsca. Ipak je sad u bendu ponovo i treci Cavanagh - Jammie (svirao je bas na Anatheminim prvim demo izdanjima), koji je veliki thrash fan koliko sam cuo.

U svakom slucaju, ne bi trebalo ocekivati nesto zaista cvrsto kao "Enigma", ali ja bar verujem da ce biti neki fazon nastavka na AFDTE (zbog Portishead uticaja) ali nekako nesto vise u noise fazonu...

Ali, stvarno sacekajmo taj 20. oktobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se...ma sigurna sam da novi album ne moze biti los!Anathema je Anathema! A to sto se "nekim" ljudima ne dopada A Fine Day to Exit...mislim da to donekle ima veze sa pozerisanjam...jer, cim nije u tom, "najmetalskijem" fazonu onda im ne valja...ja mislim da sam u pravu...sad me slobodno razapnite, vi, koji se ne slazete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na koncertu Katatonije u Pesti sreo Les Smith-a, klavijaturistu Anatheme, koji je bio menadzer turneje "Ghost Of The SPRING 2003" i on mi je napomenuo da je Danny za nov album zahtevao vise klavirskih deonica nego uobicajno...tada jos nisu bili usli u studio, ali je Les rekao da ce biti dosta drugaciji od prethodnika, ali da se ne ocekuje ni povratak doom fazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ja imam informacije da ce biti vise delova sa klavirom, ali i violinom sto je za mene prava stvar, jer mislim da ta dva instrumenta najvise daju na atmosferi (posebno otkidam na violinu u Lost control pesmici)

moje misljenje za AFDTE je to da album nije nekvalitetan, ali je previse rastrzan i ne deluje mi kao jedna celina za razliku od prethodnih

ima tu par pesama tipa Release, Temporary peace ili Leave no trace ali to nije reprezentativni album Anatheme

kada to kazem ne mislim po svrstini zvuka, jednostavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je "A Fine Day To Exit" strasno dobar album! Ne znam, ali po meni to nikako nije rastrzan album, vec je konceptualan isto kao i svi ostali!

Da, taj album svakako nije za ljude koji slusaju muziku koja mora da bude striktni metal da bi se oni, toboze, osecali metalcima. Priznajem, trebalo mi je malo vremena da skapiram kvalitet albuma, jer iako je svaki njihov album veliki korak promene u odnosu na predhodni, ovaj nije bio korak, vec citav skok! Zato mi je bio malo i cudan i trebalo mi je vremena da ga zavolim... Tekstualno, nikad jaca Anathema, ako nista drugo! Otprilike da mi je ovo skoro najdrazi njihov album uz "The Silent Enigma" i "Alternative 4".

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, Agarth, sad ga pretera malo...slazem se da je tekstualno najzrelija Anathema, ali tvoja konstatacija da nije za ljude koji slusaju striktni metal ne pije vodu...pazi, ja sam u vodama vanmetalne britanske muzike potpuno, ali ne smatram taj album konceptualnim. Jeste bio skok, ali ne napred...iako to nije los album, daleko bilo...jednostavno, Silent Enigma i trilogija su, po meni, jedni od najboljih albuma uoste u muzici, a za AFDTE ne bih to mogao ni priblizno da kazem. Da ga je neki drugi bend napravio bio bi to sjajan album, ali kada imas u vidu cinjenicu da ga je radio, ipak i za mene, najbolji bend na svetu, to postaje druga prica...cista psihologija.

Ja sam sve osim striktnog metalca, pa se uopste ne slazem sa tobom....

I jedan prijateljski savet - ako ti se, vec, toliko svidja AFDTE, dodji kod mene da cujes jedno 57 fenomenalnih bendova nove generacije britanskog (psihodelicnog) roka, pa onda donesi sud o pomenutom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...