Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Ne znam sto ste napali coveka, kad uostalom i muzicki kriticari, pa cak i neki muzicari (npr. Tomas, gitarista Kamelota) smatraju da je OM najbolje sto je Queensryche ikada napravio. Uostalom QR se spominje svugde zbog OM, ponegde zbog Empire-a a iznimno zbog Rage i Promised land.

 

OM nema nijednu pesmu koja po kvalitetu odskace od ostalih, zapravo sve se tecno nadovezuju jedna na drugu. Sa druge strane Empire, Promised Land i Rage imaju standardnu semu od par jako dobrih pesama, par dobrih pesama i par prosecnih pesama.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si mu ti brat rodjeni?

 

Ne.

 

A jel tebi oteo sendvic, ribu, sta? :)

 

Posto ni kriticari, ni muzicari, a ni dobar deo fanova QR nisu relevantni, onda jebiga, OM stvarno nije najbolje sto su napravili.

 

U tom slucaju ja verovatno pevam bolje od Dikinsona i sviram bolje od Hendriksa, jer bi mi svi ovi koji ocigledno nisu relevantni rekli da nemam pojma :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam i tu da kazem, ali posto vidim da je Empire uzasno nepopularan ovde, suzdrzao sam se :bigblue:

 

 

elem, sto se tice ove rasprave oko albuma, to je kao sto ja ne mogu da shvatim da neko "normalan" navija za Zvezdu, nimalo drugacije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mindcrime ima taj koncept koji drzi ljude valjda.

 

Popale se ljudi na tekstove pa dublje dozivljavaju pesme, dok na tekstove ostalih albuma ne obracaju paznju pa im se zbog toga cini da je OM najbolji. Ali je cinjenica da taj album ima fenomenalan spoj tekstov i muzike pa kao sto rekoh ljudi se vise popale.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popale se ljudi na tekstove pa dublje dozivljavaju pesme

Ne bih da zvuči kao da stvarno pljujem po albumu, ali čak i "Hear In The Now Frontier" ima bolje tekstove od "Operation Mindcrime". Ljudi se pre svega pale na taj album jer je za razliku od drugih konceptualni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popale se ljudi na tekstove pa dublje dozivljavaju pesme, dok na tekstove ostalih albuma ne obracaju paznju pa im se zbog toga cini da je OM najbolji. Ali je cinjenica da taj album ima fenomenalan spoj tekstov i muzike pa kao sto rekoh ljudi se vise popale.

 

Meni iskreno Promised Land ima najbolje textove.Pogotovo naslovna numera:"bartender bring another drink for their favorite son"...mnogo mi je mocno i tuzno u isto vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko pljuje Empire? Empire je remek delo. Komercijalniji album, ali sve na tom disku je perfekcija. Ni jednog loseg momenta. Isto kao sto se nikada nisam slagao sa pljuvanjima po Black albumu metallicinom (dok mi je jos i bilo sekunde stalo do tog benda), ili Conceptionovog Flow. Komercijalno nije uvek isto sto i lose, naprotiv. Predobra produkcija, atmosfera i pesme. Pa samo Another Rainy Night vredi vise od 90% danasnjih albuma... 95% danasnjih albuma :da:

 

A ovo za kriticare i sl. Koga god da je briga za to. Svako slusa sto voli, naravno, ali i vise sam nego uveren da ko god pljune u Rage ili Promised, taj je ili:

A ) zalutao u Qryche pricu, tj. zadovoljan samo OM albumom

B ) nije preslusao albume dovoljno puta.

 

Ali eto, nekima se ne svidjaju, i boze moj, to nije razlog da ja ne placem kad sam sam kuci, ili kad se zalomi negde na zurci ili u nekom klubu, pa se pusti nesto sa tih albuma :meshuggah:

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da zvuči kao da stvarno pljujem po albumu, ali čak i "Hear In The Now Frontier" ima bolje tekstove od "Operation Mindcrime". Ljudi se pre svega pale na taj album jer je za razliku od drugih konceptualni.

 

Ja sam se naložio na taj album pre nego što sam obratio pažnju na tekstove. Tad nisam ni znao šta znači konceptualni album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko pljuje Empire? Empire je remek delo. Komercijalniji album, ali sve na tom disku je perfekcija. Ni jednog loseg momenta. Isto kao sto se nikada nisam slagao sa pljuvanjima po Black albumu metallicinom (dok mi je jos i bilo sekunde stalo do tog benda), ili Conceptionovog Flow. Komercijalno nije uvek isto sto i lose, naprotiv. Predobra produkcija, atmosfera i pesme. Pa samo Another Rainy Night vredi vise od 90% danasnjih albuma... 95% danasnjih albuma :da:

 

slazem se sa svakom jebenom recju

 

:pivopije::meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...