Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Jeste da su death/thrash, ali Possessed su jebene legende i to je ono sto je najbitnije. Isto vazi za buljuk kultova koje ste nabrojali, mnogo je vazniji njihov uticaj na citave metal pravce nego sto ce sad neko da ih ukalupi. Ovakvih rasprava se do sada vodilo milion, i jos niko nije izasao kao pobjednik. Zato iskulirajte, ustedite sebi i ostalima vrijeme i koncetrisite se malo na norveske legende Immortal.

Pa jbg, ovde se sva rasprava na to i svodi. Zato je i 100 puta zanimljivije ici na Sve und Svasta.

 

onda,ti neznas da citas.

Pa sad, ja ne znam ko ovde ne zna da cita ti ili ja, posto ja jos uvek nisam nigde video odgovor na ovo pitanje.

Jel su tebi odrednice ono sto procitas, ne ono sto cujes?

 

 

P.S. I ja jos uvek drzim razgovor sa tobom na pristojnom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,izvinjavam se,shvatio sam te kao da me provociras.nemam ni ja nista protiv pristojnog nivoa,pogotovo oko ove glupave i besmislene price,ali ako dosad nisi skapirao da ponovim da potenciram "objektivno" prije nego moje licno misljenje,i da svo vrijeme ocu da ukazem na postojanje istog.a ja muziku odredjujem za sebe ko i svi ljudi na ovom svijetu-na onu koja mi se svidja i ona koja mi se ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali postavlja se pitanje sta je to objektivno? I onaj koji je na wiki ili bilo gde napisao koji je koji zanr je neko cije je to subjektivno misljenje. Kapiras? Papir trpi sve. Mogu i ja na netu negde da napisem svoje misljenje o zanrovskim podelama, pa da to neko shvata kao objektivno misljenje, jer pise na netu ili negde drugde. Pa imam isecak iz novina u kojima pise da su Mejdeni black metal (ako mi neko ne veruje, cu mu skeniram).

 

Uostalom, ova rasprava ne vodi nikuda, sve je to rock'n'roll sto bi rekao Abbath.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali postavlja se pitanje sta je to objektivno? I onaj koji je na wiki ili bilo gde napisao koji je koji zanr je neko cije je to subjektivno misljenje. Kapiras? Papir trpi sve. Mogu i ja na netu negde da napisem svoje misljenje o zanrovskim podelama, pa da to neko shvata kao objektivno misljenje, jer pise na netu ili negde drugde. Pa imam isecak iz novina u kojima pise da su Mejdeni black metal (ako mi neko ne veruje, cu mu skeniram).

 

Uostalom, ova rasprava ne vodi nikuda, sve je to rock'n'roll sto bi rekao Abbath.

naravno da je to istina sto kazes,ja se uposte nisam pozivao na wikipediju,jebiga ona je meni,sem sto je proizvoljna,obicna novotarija,za ove objektivne odrednice vise se oslanjam na peela i kompaniju,samo ti ukazujem da odkako je bm nastao,zbog misljenja kriticara,publike,samih bendova,njihovog imidza,internet ekspanzije(to da se u mnjenju sad pita i svak zivi ko ima pristup netu) pa i mog i tvog misljenja,formiralo  objektivno pripadanje tog i tog benda sceni,svidjalo se to nama ili ne.isti su ti likovi koji su pisali o bm pocevsi od prvih fanzina,casopisa,dokumentaraca,neta i same wikipedije manje-vise se oslanjali na tu formiranu percepciju sta dje pripada.i ono jeste stetno u nekim situacijama(kalupljivanje legendi koji su prerasli zanrove) ali sluzi i pontencirano je zbog jedne stvari kojoj katalogizacija jedino i sluzi-laksem nalazenju stvari.npr upadnes u fazu kad oces da ti roka kecuga sa zvucnika,izlizali se svi cd-ovi sa pure holocaustom-pa trazis nesto slicno.

 

ja sam da odsad ako ima ikakve potrebe da se nastavlja ova prica se nastavi na ravendarku,ispamovali smo se za danas.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me ko jos pored Abatha radi na ovom novom albumu.

 

Zvanicnu postavu cine Abbath, Horgh i Apollyon, s tim sto ce verovatno i Demonaz malo umesati prste.

 

Nego, paz'te ovo:

 

A MESSAGE FROM IMMORTAL - June 8, 2009

 

THANKS, SVENSKJÄVLOR AND OTHER MANIACS AT SWEDENROCK!

It was Immortal´s first show ever in Sweden, and we will definitely be back next year.

 

Jbt, 'ladno su pre neki dan prvi put svirali u Svedskoj. :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Terrorizer.com:

 

 

'All Shall Fall'

Where 'Sons Of Northern Darkness' rushes out of the gates like a horse with its arse on fire, the opening title track of the new opus flows like cold molasses with snowy industrial ambience. Then it's straight into trademark melodic riffs, colder than an Inuit's snatch with a subtle 'Hanger 18-esque tone and uplifting ascending chords. There's deeper vocalisations, thundering, phased guitar and delicately woven leads making this cross between 'One By One' and 'In My Kingdom Cold' less 'Sons...' part two more Immortal 2.0.

 

'The Rise Of Darkness'

Bringing back the Bathory, this is a thrashing number that alternates between moments of menace and a mellow mid-paced sweeping chords, the '80s vibe carrying through to a stomping riff part way through.

 

'Hordes Of War'

Short, sharp, shock of thrashing war metal – albeit with the Immortal sheen to it – it's a brutal burst of pummeling black metal and picks up the slack left by 1349. Pure musical holocaust.

 

'Norden On Fire'

A drop of pace an another intro, with glacial ambience making way for clean guitars in a cross between a speedier 'Beyond The Northern Waves'/slower 'Cursed Realm Of The Winterdemons'. It's swiftly followed by a vibrant battle riff in an upbeat 'Tyrants' vein, with Furia-esque uber-posi drive.

 

'Arctic Swarm'

Another blackened thrasher with the pace of an avalanche, the guitars pound like Hephaestus in a workshop while chaotic solos punctuate the mix like a swarm of bees. A riff buffet.

 

'Mount North'

An intermediary song before the final assault it's not what you'd call filler, but after a snow blizzard sampling intro, it's like a diabolical holocaust battle with blizzard beasts and the damned sons of northern darkness at the heart of winter.

 

'Unearthly Kingdom'

We've had darkness, war, fire, mount, Arctic, north so it wouldn't be complete without a kingdom thrown in. And at this point it's no longer possible to avoid using that word. This is epic. Organ-like disparate noise introduces the track, with the feel of a less tedious latter-day Burzum before the riff appears like a longboat breaching the fog, the raiders contained therein marching to massive, pounding drum beat that complements the guitars like a well organised industrial complex. The term 'buzzsaw guitars' was made for this song, with some subtle complexes coming to the service the longer it drones on. It comes to a close in triumphant fashion, like victorious raiders marching from a burning village and fading into the horizon.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vid' boga ti, stvarno postoji! :zuba:

 

 

Šalu na stranu, Immortalovi spotovi su harmonija mirisa i ukusa u poređenju sa 99% blek metal spotova. Zato što su smešni, ali ne i sramotni. Štaviše, čak su i simpatični, u neku ruku. Razlika između dobrog i lošeg blek metal spota je ta što se dobrog užasavaju pozeri, fenseri i normalni ljudi, a lošeg se, za promenu, užasavaju pozeri, fenseri i normalni ljudi... ali se i blekeri stide što su blekeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakav okup...bio danas na probi u Mostanici sa nekim tezga bendom...malopre dosao..ne moze da se zivi od krsta obrnutog i harmonija necastivih...samo Van Gogh i Paran Valjak...

 

malopre dodjoh,otpala mi ledja...

vuko sam onog Gibsona kroz bus u kesama zato sto mi pukao kofer...tek sad vidim koliko je tezak...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...