Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ma da Maple i cak mesavina Maple i Rosewood e to je extra meni.

Sto se tice bassova ima jedan kao dvanestica gitara znaci ok ali kad vidim ovo brate ma daj niko tolko ne koristi te donje zice.

A uvek ispadne tako da su skupi i sranje,zajebi ti te basseve najbolji su Musicman,Fender,Lakland i cak onaj Peavey.

Koji ce mi djavo neki bas vise sa 5 zica,zbog akorda pretpostavljam ali to zvuci kao super a ustvari katastrofa.Ima likova sa 5 zica kao sto su Marcus Miller,Reggie Hamilton(valjda se bese tako zove) ali mislim da bi i Jaco presao na 5 zica da je ziv.

Za sad naucimo prvo sa 4 pa cemo instalirati mi jos jednu.

Ako tek ucis sa 4 zice, sta ce ti onda custom bas od 5 razlicitih drva? A drugo, petu zicu ce pre da primenjuju Fieldy, Rex Brown ili Trujillo, nego ova jazzerska bagra, tj. njima vise treba... A s' druge strane posto 'oces da sviras domaci rok, tebi i dve zice zavrshavaju pos'o icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta lupas.jes ti slusao mozda Smak onaj Zoran i Vladimir idu na sve cetri zice neka ludila.A drugo pa ti mozda hoces ceo zivot da sviras tribute ja brate ne.

Necu 4 jer posle najverovatnije cu kupiti novi 5 a iskreno nemam bas para da se razbacujem tako da cu uzeti taj custom made 5 bass.

Ja nesviram samo Rock sviram Jazz,Funk,Blues i jos po neke vrste tako da mi treba 5 zica.Bolje 5 nego da menjam stalno pozicije iz 5 u 15 pa opet u 5.

A Fieldy koristi samo jednu nostu da lupi i ajde vracam se ovde nazad na E i A zicu.

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif ako si ovo ozbiljno mislio(la) onda brain:\format... inače može biti i 28 vrsta drveta na gitari ton je u prstima icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

ozbiljno sam mislio...nije mi jasno zasto bi se mesalo vise vrsta drveta kad nema svrhe, zvuk ce zavisiti od sviraca...upravo i ja mislim da je ton u prstima...

ne kapiram sta si se ti zbunio...droga a? icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti da sviras na sranju i da opet budes super bassista,ja sam bio takav slucaj u odnosu na ove iz ostalih bendova ,kad sam svirao na koncertima gledao sam samo u te precison bass-ove misleci sigurno bolje sviraju ti njihovi vlasnici,kad ono jebote nemoze nijedan od njih lepo da uhvati ritam sa bubnjarom ,e onda kad sam ja odsvirao neki groove pa uz solo Child in Time onu bass liniju onda su se ovi bassisti vec povukli a pre toga kao ''Vidi klinca svira neku krntiju nema on pojma''(a kur moj krntija kad je jebala majku Squier Precision bass-u zahvaljujuci ovim mojim prstima).Ja sam u to vreme imao jedan ruski bass i bio je sastavljen od sperploce sa pasivnom elektronikom star 30 godina,mislim sta dalje da ti kazem e ali vidis ja sam uzivao na tom bass-u iako je bio sperploca ,on je meni bio taman kako treba za prste narocito,ali riknuo je letos i ja sam kupio neki kineski bass Apollo i iskreno meni ne odgovara jer jednostavno nije to sto sam trazio posle ovog ruskog a nisam imao pare za StingRay-a.E sad hocu lepo da namestim drvo naravno ne treba preterivati sa tim drvetom ,mislim 26 daj sigurno nece to niko staviti samo ce sebi buckuris da napravi.A drvo stvarno ima uticaj na zvuk,oslusni malo npr. bass sa 1 vrstom i bass sa 5 vrsta drveta-bolje zvuci.Meni je vazno samo da kad uzmem bass da mi lepo legne u ruke i da idem preko njega ko lud i da to super radi na bass pojacalu i snimanju.

Tako da imaj na umu da znam da ne treba preterivati.

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je nekome od vas palo na pamet, ali sad sam se setio jednog ortaka koji je imao cetvorozicani bas na koji je stavljao poslednje 4 zice od petozicanog, dakle H-E-A-D (? glava?). to je za talme dusu dalo u nedostatku petozicanog oruzja. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A drvo stvarno ima uticaj na zvuk,oslusni malo npr. bass sa 1 vrstom i bass sa 5 vrsta drveta-bolje zvuci

kod akusticnog basa da...ali na elektricnom to nema logike da je bolji zvuk potpuno je nemoguce...razumem se prilicno u drvo i stolariju, zato i kazem ovo sve, imam vec iskustva sa pravljenjem tela za gitare...

mislim, kako hoces brate, mozes da mesas drva ali i to treba znati...

stvarno mislim da je to cisto bacanje para i trosenje vremena...

makar se prvo raspitaj dal to ima svrhe kod nekog ko se razume, ako meni neverujes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti da sviras na sranju i da opet budes super bassista,ja sam bio takav slucaj u odnosu na ove iz ostalih bendova ,kad sam svirao na koncertima gledao sam samo u te precison bass-ove misleci sigurno bolje sviraju ti njihovi vlasnici,kad ono jebote nemoze nijedan od njih lepo da uhvati ritam sa bubnjarom ,e onda kad sam ja odsvirao neki groove pa uz solo Child in Time onu bass liniju onda su se ovi bassisti vec povukli a pre toga kao ''Vidi klinca svira neku krntiju nema on pojma''(a kur moj krntija kad je jebala majku Squier Precision bass-u zahvaljujuci ovim mojim prstima).Ja sam u to vreme imao jedan ruski bass i bio je sastavljen od sperploce sa pasivnom elektronikom star 30 godina,mislim sta dalje da ti kazem e ali vidis ja sam uzivao na tom bass-u iako je bio sperploca ,on je meni bio taman kako treba za prste narocito,ali riknuo je letos i ja sam kupio neki kineski bass Apollo i iskreno meni ne odgovara jer jednostavno nije to sto sam trazio posle ovog ruskog a nisam imao pare za StingRay-a.E sad hocu lepo da namestim drvo naravno ne treba preterivati sa tim drvetom ,mislim 26 daj sigurno nece to niko staviti samo ce sebi buckuris da napravi.A drvo stvarno ima uticaj na zvuk,oslusni malo npr. bass sa 1 vrstom i bass sa 5 vrsta drveta-bolje zvuci.Meni je vazno samo da kad uzmem bass da mi lepo legne u ruke i da idem preko njega ko lud i da to super radi na bass pojacalu i snimanju.

Tako da imaj na umu da znam da ne treba preterivati.

Ako je kod mene droga šta je tebi koji qrac icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh samo fali da se pojavi neka nevladina organizacija za zashtitu shuma,i da nas,tj vas optuzi za sechu plemenitih drveca za izradu basOva icon_smile.gif

 

Ne ozbiljno kako je krenulo uskoro ce se raspravljati o najboljem kvalitetu gvozdja za civije ili koze za kaish laugh.gif

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro onda jebes drvo! pivopije.gif

Uzecemo od telo napravljeno od kostiju pape Inoicentea III ako se nisu pretvorile u prah posle nekoliko vekova icon_twisted.gif

Ja sam cuo da Marcus ima 5 bass i da svira na njemu.Naravno vise svira na onom 4 bassu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti da sviras na sranju i da opet budes super bassista,ja sam bio takav slucaj u odnosu na ove iz ostalih bendova ,kad sam svirao na koncertima gledao sam samo u te precison bass-ove misleci sigurno bolje sviraju ti njihovi vlasnici,kad ono jebote nemoze nijedan od njih lepo da uhvati ritam sa bubnjarom ,e onda kad sam ja odsvirao neki groove pa uz solo Child in Time onu bass liniju onda su se ovi bassisti vec povukli a pre toga kao ''Vidi klinca svira neku krntiju nema on pojma''(a kur moj krntija kad je jebala majku Squier Precision bass-u zahvaljujuci ovim mojim prstima).Ja sam u to vreme imao jedan ruski bass i bio je sastavljen od sperploce sa pasivnom elektronikom star 30 godina,mislim sta dalje da ti kazem e ali vidis ja sam uzivao na tom bass-u iako je bio sperploca ,on je meni bio taman kako treba za prste narocito,ali riknuo je letos i ja sam kupio neki kineski bass Apollo i iskreno meni ne odgovara jer jednostavno nije to sto sam trazio posle ovog ruskog a nisam imao pare za StingRay-a.E sad hocu lepo da namestim drvo naravno ne treba preterivati sa tim drvetom ,mislim 26 daj sigurno nece to niko staviti samo ce sebi buckuris da napravi.A drvo stvarno ima uticaj na zvuk,oslusni malo npr. bass sa 1 vrstom i bass sa 5 vrsta drveta-bolje zvuci.Meni je vazno samo da kad uzmem bass da mi lepo legne u ruke i da idem preko njega ko lud i da to super radi na bass pojacalu i snimanju.

Tako da imaj na umu da znam da ne treba preterivati.

Brate, ja ti skidam kapu, kad mozes da skines basistu Purple-a... Ja sam se oko te pesme mucio 2 nedelje i na kraju odustao... U pravu si, jebiga, ja sam u Underdeath tribute-u, mozda jednog dana krenemo i mejdene da skidamo, nisam lud i dokon da pravim svoje stvari... Rispekt pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ja ti skidam kapu, kad mozes da skines basistu Purple-a... Ja sam se oko te pesme mucio 2 nedelje i na kraju odustao... U pravu si, jebiga, ja sam u Underdeath tribute-u, mozda jednog dana krenemo i mejdene da skidamo, nisam lud i dokon da pravim svoje stvari... Rispekt pivopije.gif

Ma kakvi uopste on nije tezak,Glover-a mozes da skines cim znas za blues skalu to je njegova mana.Onaj Pictures of Home tu pesmu hocu da skinem i evo sad kad budem imao vremena skinu cu je najzad.

Fireball solo je isto lak.

Nego zajeban je ,ako si mozda cuo za jednog pokojnog naseg bassistu Lolu Andrejica ili Andrijica e on ima tako dobar zvuk.Odmah pogodis koji je ton ali kad dodje do skidanja e onda postaje zajebano kod ritma,ubaci gomilu sinkopa pa onda neke triole,kvartole i neka cuda koja ja sa ovom svojom brzinom i tehnikom jos nemogu da odsviram.Imam utisak da se Pastorius-u pored Millera neko jos vise priblizio u sviranju bassa,jeb. nazalost umro je taj Lola pre 2 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh samo fali da se pojavi neka nevladina organizacija za zashtitu shuma,i da nas,tj vas optuzi za sechu plemenitih drveca za izradu basOva icon_smile.gif

 

Ne ozbiljno kako je krenulo uskoro ce se raspravljati o najboljem kvalitetu gvozdja za civije ili koze za kaish laugh.gif

Ne trebaju nama sva plemenita drva, dovoljno ce biti da sasjecemo javor i jasen icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

a sto se tice kvaliteta koze za kais, meni je kolega koji se bavi izradom koznih predmeta napravio "custom" kais za bas iz jednog komada sa duzinom koju koristim, sirok 8cm i mogu ti reci da je ZAKON.

Za bass je jako vazno imati sirok pojas da gitara fino lezi.

 

@imaginos

Mislim da Sheehan koristi tu foru sa H E A D zicama na onom svom 2X4-zicanom bassu (jedan po standardnom tuningu, drugi HEAD),a i na obicnom posto ih cesto mijenja na koncertu, a to je i meni super kont ako imas dva 4 zicana bassa kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vas dvojica mislite za onu skalu sa pocetka solaze iz child in timea, dok ide onaj spori deo? ja nisam cuo nista drugo...koristi neku skalu za po pola stepena, jel to?

ne kapiram zasto je tesko...

 

@herr_wolf - sviras u underdeathu? skidali ste metaliku, jel to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vas dvojica mislite za onu skalu sa pocetka solaze iz child in timea, dok ide onaj spori deo? ja nisam cuo nista drugo...koristi neku skalu za po pola stepena, jel to?

ne kapiram zasto je tesko...

 

to ti je cijeli pola cijeli pola pola pola cijeliipo pola pola

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice kvaliteta koze za kais, meni je kolega koji se bavi izradom koznih predmeta napravio "custom" kais za bas iz jednog komada sa duzinom koju koristim, sirok 8cm i mogu ti reci da je ZAKON.

Za bass je jako vazno imati sirok pojas da gitara fino lezi.

pa 8 cm i nije nesto siroko, ali slazem se da je sto sire to bolje...

vido sam na jednom koncertu od mejdena, stiv haris ima neki kais koji pa sigurno jedno 20 cm sirok...a mekano izgleda i bas je seksi...

kad bi znao de tako nesto ima da se kupi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...