Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Jel stigao taj bas, kako sljaka? Koliko je vremena trebalo da stigne od kad si porucio?

Bas je bio porucen u Englesku, posto ovamo ne salju. Tamo je stigao jako brzo, svega par dana po narudzbi. E, sad, dok dodje dovdje nekim drugim kanalima, malo cu se ocigledno nacekati. Uglavnom bice tu do sredine aprila najkasnije. Naravno, bice i moja recenzija. icon_biggrin.gif

 

Fieldy, kojega si Ampega kupio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre niko nece tu krsinu Behringer to utrapi nekom klincu koji ne zna ni sta je to. icon_biggrin.gif

 

Ma Hartke nije los jos kad je bio studio u Beogradksoj ulici tu je bio neki mali kombo od 100 W i bio je super samo jebiga kao i svako pojacalu u studiju koji se iznajmuljuje ima sudbinu da se sjebe za 2 meseca.

 

Ali ljudi Ampeg ,covece!!!Ja do juna ako skupim 600 Eur mogu da posaljem prijteljima u Americi da mi kupe Ampeg za te pare,jer tamo je to tolko jeftino da ti se place sto ne zivis tamo ili bar da ides tamo svaki drugi mesec.

 

Ja cu da kupim Ampeg SVT-400HU glavu a zvucnik imam E-tone od 100 W na 4 Ohma pa cu nesto iskombinovati da mi ne rikne zvucnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre niko nece tu krsinu Behringer to utrapi nekom klincu koji ne zna ni sta je to. icon_biggrin.gif

 

Ma Hartke nije los jos kad je bio studio u Beogradksoj ulici tu je bio neki mali kombo od 100 W i bio je super samo jebiga kao i svako pojacalu u studiju koji se iznajmuljuje ima sudbinu da se sjebe za 2 meseca.

 

Ali ljudi Ampeg ,covece!!!Ja do juna ako skupim 600 Eur mogu da posaljem prijteljima u Americi da mi kupe Ampeg za te pare,jer tamo je to tolko jeftino da ti se place sto ne zivis tamo ili bar da ides tamo svaki drugi mesec.

 

Ja cu da kupim Ampeg SVT-400HU glavu a zvucnik imam E-tone od 100 W na 4 Ohma pa cu nesto iskombinovati da mi ne rikne zvucnik.

E ja da imam toliko para ne bih ni svirao bas laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

SVT-400HU ???

mislis na SVT-350H ili SVT-450H?

to su ti one glave sa onim klasicnim old school izgledom..

Ovde je sve papreno skupo..ja sam svoj pazario u Californiji..

Ma bre 450 Hu nego na jednom sajtu ga zovu 400HU nemam pojma sto.

I dobro je sto si kupio u Kalifu.Ovde je stvarno skupo za 400 Eur vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti i fabricke kontabase to su ti npr. elektricni.

Ali ja mislim bas na pravi kontrabas.

Treba da skupim pare i da odem kod jednog lika koji do jaja pravi gitare i basseve pa cu lepo napraviti nesto izmedju jazz i stinray basa sa aktivnom elektronikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ti i fabricke kontabase to su ti npr. elektricni.

Ali ja mislim bas na pravi kontrabas.

Treba da skupim pare i da odem kod jednog lika koji do jaja pravi gitare i basseve pa cu lepo napraviti nesto izmedju jazz i stinray basa sa aktivnom elektronikom.

i ja mislim na "prave" velike kontrabasove, a i njih ima i fabrickih i rucnih (uglavnom rucne izrade)

skupo ti je to brate,a i treba ti karavan da ga vozis

a ono sto ti zoves "elektricnima" jesu fabricki, i to je sve novijeg datuma, razvijeno iz prakticnih razloga (electric upright bass) i to je skupo, veoma

mozes pokusati naci neki skrshen kontrabas kod cigana, pa ga malo sredi

ali racunaj da su ti samo zice bar 70 EUR

 

 

a sta je to izmedju stingraya i jazz basa i kako si ti to zamislio icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa imas ovde za 300 eur-a bas solidan kontrabas i veruj mi kupio bih ga kad bi imao mesta u kuci.

A bass videces jednog dana na TV-u musik19.gif

 

Ma salim se ko zna kad ce to biti.Samo sam razmisljao da oblik delova bass-a bude polu stingray polu jazz bass a elektronika i te sitnije stvarcice to cu ja licno da prostudiram ,doduse vec jesam,pa ako vam zatreba savet u vezi gradjenja ili promene magneta,civija,mosta i tih sranja slobodno me pitajte jer sam bas dosta naucio u svakom slucaju cu staviti aktivne EMG ili Nordstand magnete a da li cu jazz ili musicman videcu.Hteo bih oba da stavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma salim se ko zna kad ce to biti.Samo sam razmisljao da oblik delova bass-a bude polu stingray polu jazz bass a elektronika i te sitnije stvarcice to cu ja licno da prostudiram ,doduse vec jesam,pa ako vam zatreba savet u vezi gradjenja ili promene magneta,civija,mosta i tih sranja slobodno me pitajte jer sam bas dosta naucio u svakom slucaju cu staviti aktivne EMG ili Nordstand magnete a da li cu jazz ili musicman videcu.Hteo bih oba da stavim.

Ipak bi ja pitao Uncle Nurg-a, pre nego tebe... Nije da nemam poverenja, nego ti bash neshto i ne verujem, hehehe... icon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ljudi ako ste zainteresovani za ZORO THE DRUMMER Drum Clinic ne propustite priliku da poslusate i pogledate.... uzmite karte kod Marica u radnji (Maricev Muzicki Servis) po frendly ceni za dz ako se nesto kupi u radnji ili 100 dindzi....

 

daklem.. desavanje se odvija u Domu omladine petak 7. april u 17h....

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak bi ja pitao Uncle Nurg-a, pre nego tebe... Nije da nemam poverenja, nego ti bash neshto i ne verujem, hehehe... icon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gif

Opusteneo ali ja ti kazem zasto je npr. Maple bolji na vratu nego na fingerboard-u ili zasto bolje mesavina drveta nego samo jedno drvo,kako ubiti mrtva mesta u drvetu-tako sto stavis one vestacke materijale kao sto je grafit i lutit.

Ali ako je tvoj izmisljeni ortak graditelj bassova i gitara onda naravno pitas njega! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ako je tvoj izmisljeni ortak graditelj bassova i gitara onda naravno pitas njega! biggrin.gif

Nurg izmisljeni ortak icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pogledaj malo momce ko je postavio temu za basiste.

Vidi se da si juce dosao na temu pa ne znas ko je ko ovdje.

U svakom slucaju za savjete cu uvijek pitati Nurga i hvala mu sto svaki put konkretno i na vrijeme odgovori, i da pravi savjet.

Mozda upitam i tebe nekad nesto kad saznamo ko si i kad steknes neki rating.

Ovako ne bacaj se teskim rijecima, nikad ne znas sa kim razgovaras, i ko koliko zna o cemu.

pivopije.gif

 

P.S. i samo za tvoju informaciju.

Doticni (Nurg, kojeg sam imao cast i upoznati) JESTE graditelj i basova i gitara i vjerovatno ima duplo vise godina nego ti, i milion puta vise iskustva.

Stoga RESPECT!

prije svega

Edited by carcass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nurg izmisljeni ortak icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pogledaj malo momce ko je postavio temu za basiste.

Vidi se da si juce dosao na temu pa ne znas ko je ko ovdje.

U svakom slucaju za savjete cu uvijek pitati Nurga i hvala mu sto svaki put konkretno i na vrijeme odgovori, i da pravi savjet.

Mozda upitam i tebe nekad nesto kad saznamo ko si i kad steknes neki rating.

Ovako ne bacaj se teskim rijecima, nikad ne znas sa kim razgovaras, i ko koliko zna o cemu.

pivopije.gif

 

P.S. i samo za tvoju informaciju.

Doticni (Nurg, kojeg sam imao cast i upoznati) JESTE graditelj i basova i gitara i vjerovatno ima duplo vise godina nego ti, i milion puta vise iskustva.

Stoga RESPECT!

prije svega

a covek jel vidis ti smeh to je bila sala za izmisljenog ortaka.Pa covece ja kad sam prvi put dosao u temu za bassiste ja sam mozda jedini koji je procitao vecinu komentara na njemu.

Ja nisam hteo neko neispostovanje da iskazem prema bilo kom a narocito ne prema Norgu ,zato nemoj da me napadas ko da sam nevernik medju vernicima.A i sta sam rekao pre:Naravno da ces pitati pre graditelja.

A ja kako i sta cu nije za komentarisanje.Nikad ne znam sa kim pricam tacno i mislim da to ni ti osim ako nisi vidoviti Zoran biggrin.gif ,ali opet zelim da podelim svoje misljenje sa kolegama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

QL momcino, ovde smo da razmenimo iskustva, neiskustva, i sve ostalo što ima veze sa instrumentom koji sviramo... Registrovao si se pre mesec dana, uglavnom si postovao ovde, što nas navodi na to da sviraš bas kao i većina nas na ovoj temi... Izvini, ali većina postova ti je (blago rečeno) konfuzna pa mi baš i nije jasno kada se zajebavaš a kada ozbiljno pišeš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

QL momcino, ovde smo da razmenimo iskustva, neiskustva, i sve ostalo što ima veze sa instrumentom koji sviramo... Registrovao si se pre mesec dana, uglavnom si postovao ovde, što nas navodi na to da sviraš bas kao i većina nas na ovoj temi... Izvini, ali većina postova ti je (blago rečeno) konfuzna pa mi baš i nije jasno kada se zajebavaš a kada ozbiljno pišeš...

Reci mi nesto sto ne znam.

Opusteno covek.Pa valjda kad vidis smeh znas da je sala . A negde mozda i zaboravim da ga stavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 EUR je realna cijena

a tek sta da radis sa njim i kad ga kupis icon_confused.gif  icon_confused.gif

treba ti soba za kontrabas  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

jeb'ga skup sport

Imam ja kontrabas.....Tj. prvo sam ucio kontrabas,pa onda presao na bas i bilo je prilicno zajebano......Bash sam se zestoko namucio....

 

Kontrabase je prilicno dobro uzimati polovne,ali pre svega dobro ih ispitati,jer je mecka icon_wink.gif prilicno zajeban instrumenat.....

 

Tako je npr moj kolega imao vrata za pivo sa zadnje strane basa,pa otvori i taman stane flasa,a nije gubio na zvuku.....To mi bilo cudno....kao i jedared kada sam hteo promeniti bas,video jedan koji savrseno izgleda,skoro nov,a zvuci kao kanta,jer rezonator nije bio dobro napravljen....

 

Bilo bi dobro da kod kupovine kontrabasa povedete kontrabasistu,jar je velika verovatnoca da cete se zajebati.Ipak je to klasicni instrument......Bio je to frendli savet...Iz iskustva icon_sad.gif

Edited by Zaznojni Vozac FAP-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja kontrabas.....Tj. prvo sam ucio kontrabas,pa onda presao na bas i bilo je prilicno zajebano......Bash sam se zestoko namucio....

 

Kontrabase je prilicno dobro uzimati polovne,ali pre svega dobro ih ispitati,jer je mecka icon_wink.gif prilicno zajeban instrumenat.....

 

Tako je npr moj kolega imao vrata za pivo sa zadnje strane basa,pa otvori i taman stane flasa,a nije gubio na zvuku.....To mi bilo cudno....kao i jedared kada sam hteo promeniti bas,video jedan koji savrseno izgleda,skoro nov,a zvuci kao kanta,jer rezonator nije bio dobro napravljen....

 

Bilo bi dobro da kod kupovine kontrabasa povedete kontrabasistu,jar je velika verovatnoca da cete se zajebati.Ipak je to klasicni instrument......Bio je to frendli savet...Iz iskustva icon_sad.gif

Dobro receno.

Kad si prelazio sa kontrabassa na bass jel si imao muke sa desnom ili levom rukom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...