Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Imaš i Peavey bass jeftin, ali ti je prec sigurno najbolji za pocetak. Obavezno kupuj i pojačalo nemoj da počinješ na suvo, može i slušalice samo za početak ali pojačalo obavezno....

 

 

user posted image

 

@ Invictus

Ovo „sranje” košta negde oko 600€, pa vidi... Taj Behringer je negdeo oko 800, ako sam dobro video...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi izvinite sto se ubacujem ovako bez veze ali posto imam uzasno jaku zelju da naucim da sviram bas jel moze neka preporuka koji model i pojacalo da kupim za pocetak i gde? jedino znam da su sky i mitros music idealni za zaobilazenje u sirokom luku icon_da.gif

 

 

 

 

Ja sam za pocetak uzeo squiera precision,za vezbu je odlican ne treba ti bolji,ali za svirke je losh.Ako mozesh da birash uzmi squier jazz.

sto se tiche pojacala ja sam uzeo yamahu od 20w i zadovoljan sam,za kucne potrebe i previshe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi hvala na savetima,sada imam oko 350eur pa cu videti da to lepo rasporedim na bas i pojacalo...verovatno ima nesto da se nadje u malim oglasima...

 

josh jedno pitanje: jel znate nekoga ko drzi casove sviranja ?ali da je dobar u tome icon_smile.gif

 

 

 

poz

pivopije.gif

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari..trenutno jurim neko pojacalo pa mi je kes prekopotreban..

dajem Behringera za 120e sa garancijom..mislim da se cena novog krece oko 210e...

U svakom slucaju cena nije fiksna.. 063/872 32 71

POzdrav! icon_da.gif

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da ima ljudi koji se stvarno razumeju.Recite mi molim vas koji od ova dva basa od 115e je bolji za mene pocetnika?Mislim da bi mi to bilo savrseno za pocetak da unakazim icon_wink.gif .Pa kad se malo uhodam dolazi ozbiljna oprema.Elem imam jos jedno pitanje,da li je moguce spojiti bass na Creative Sound Blaster 5.1 Live.Imam zvucnike Creative Inspire 5300 5.1 (sa sve oznakama Dobly,DTS itd...).Kako da ga prikljucim i da li postoji mogucnost da spalim karticu ili zvucnike?

 

 

Eh da link za baseve :

 

http://www.skymusic.co.yu/prodaja/gitare/bas/index.php

 

 

Kapirao sam da mi je do 150e bolje da kupim nov bas za pocetak a ne neku krsinu polovnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greshish silno sinak, bas u tom cenovnom rangu su najvece razlike, jer mozes da nadjes jako dobre polovne modele N puta bolje od nekih sranje Astera ili Aria koje prodaju u radnjama nove.

 

A sto se tice kachenja na komp, ja sam kachio (najobicniji kabl sa adapterom za mali dzek ubacis u line-in na kartici), nije bilo problema, ali u principu ljudi to ne preporucuju, da i zvuk je malo budjav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj u SKY pa i puskom da te teraju... Tamo su one Arie stvarno tragicne, cak i za tu lovu.... Znaci u mixu imas neke jeftine ibanez basseve koji nisu losi, u onoj radnjici na zelenjaku imas neku kopiju prec-a (cini mi se epiphone) ako se ne varam 16000 ili mozda malo vise, koja je mozda i najbolji izbor za tu lovu...

A ako hoces da dodas jos 100e Squier Jazz (Mitros) ili neki Washburn ili Peavey u Artistu, e onda bi bio miran neko duze vreme... (U Artistu imaju i onih Beginners pack-ova sa pojacalom i ostalim glupostima) koji nisu bas nesto, ali ipak mnoogo bolji od Aria...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sasa Ma shvatam ja da je u rangu kvalitete SWR mnogo bolji, ali necu komba nego ormar izas sebe. Vec imam Hughes & Kettner komba, koji je odlican, ali hocu wataaaaaa!!!! Mora da boli!

 

@Satan Izbor basa zavisi od toga sta hoces da svirasw na njemu. Najtakticnije ti je da sa nekim ko se razume pogledas oglase i vidis sta se polovno nudi, posto se moze naci bas dobrih stvari. Ako ti uleti nesto bas extra, a cijena je veca kupi, a bice i pojacalo jednom. Jeftine nove basove je bolje zaobilaziti. Ako nisi siguran sta od ponude da uzmes, napisi ovdje sta se nudi, pa cemo da ti kazemo ocjenu.

 

@Fieldy Kad se prebacuje izmdju preseta da li postoji pauza u zvuku?

 

I da, Artist u BL ima zanimljivu ponudu, vjerovatno i onaj u BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji pauza ako za svaki efekat koristis poseban simulator kabineta..

Sustina je da kad nadjes odgovarajucu simulaciju,preko nje ces praviti svaki preset...

 

Od simulacija postoji gotovo sve:

 

-Marshall

-Trace Elliot

-Ampeg

-Fender

-SWR

-Mesa/Boogie

-Keine

-Polytone

-Leslie

 

znaci,veoma je hitno!!

 

 

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav Behringer?dal ste vi normalni?!!!

Ni slucajno kupovati bilo sta od te fabrike!!!

Samo Ampeg,Marshall,Trace,H-H Watt!!!!

Ko nema pare za to Behringer će mu ulepšati život. BTW Marshall je uglavnom (što se bassa tiče) bacanje para (velikih). Lično mišljenje, da ne bude neke prozivke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marshall je uglavnom (što se bassa tiče) bacanje para (velikih).

Apsolutno se slažem. Još bih dodao i to da mi je tu istu rečenicu rekao i Marshallov konstruktor Steve Yielding pre koji godinu, kad sam im svirao na nekoj prezentaciji...

 

Mislim, čovek je iskreno priznao da su jaaaaaako daleko od jednog, recimo, Ampega.

Tek 2003 su primili jednog novog konstruktora koji je basista. Svi ostali su gitaristi. Još uvek nije izašao model pojačala na kome je i gorepomenuti basista radio...musik19.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pojavila se behringer EQ pedala za 2300 kinti u mitrosu, znaci ja sutra trcim da pazarim... Imao sam prilike da je probam cak sam i neke svirke imao sa njom i stvarno je super stvar (sad verovatno ima i boljih, ali za tu lovu tesko...)

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma covece nikako Behringer to radi godinu dve!!

Strpali neki mali komp u pojacalo,lupili su carlamu ako cemo jednom recju!!

Iskreno pre bi dao za HH electronicse gitarsko pojacalo koji mnogi u ovoj zamlji Srbiji koriste kao bass pojacalo nego za ovo kinesko djubre koje se navodno pravi u Americi,Engleskoj,Nemackoj!!!!

Nemoj te uzimati kao bassista bassisti savet!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne moras ti AMpeg to je kad se izvestis na bass-u...

Ali Trace od 300 - 500 W na 4 ohma koji kosta 500 Eur cak i manje je za pocetnika vise nego dovoljan.

E sad ti meni reci da li bi ti dao pre za pojacalo koje radi od 2 do 10 godina i u super je formi ili bi dao pre za Behringer za koji znas da se pravi u Kini i da njegov rok trajanja je maksimalno 2 godina bez opravka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedan Trace koji sam probao osim SMX600AH mi se nije svidio. Prethodno pomenuti je vrh vrhova. Trenutno imam Hughes & Kettnera, ali razog zasto hocu da uzmem Behringera je taj sto je tonajeftiniji ormar koji se moze kupiti, a da iole radi posao. Era komba je za mene zavrsena.

A sto se tice mog izvestavanja, sviram doticni instrument 12 godina i poprilicno sam izvesten, jedini razlog sto nemam Ampega je sto nemam para za takav experiment, jer i to pojacalo bi moralo biti ormar, a njihove cijene su...pa recimo da nisu pristupacne.

A uostalom, pojacalo traje koliko ga odrzavas. Ono sto je upitnije su zvucnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...