Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

A mozda jos bolja varijanta je da uzmes neko bas pojacalce, i dobar mikrofon, pa da preko njega snimas...

 

to je najbolje

no naravno, ako ne znas malo vise o tome kako se to radi zavrsicjes sa zvukom koji je losiji i od ovoga kojim sada nisi zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je najbolje

no naravno, ako ne znas malo vise o tome kako se to radi zavrsicjes sa zvukom koji je losiji i od ovoga kojim sada nisi zadovoljan

To stoji, ali to je kucna produkcija tako da neuspeli pokusaji ne kostaju nista...

Iskreno, meni ta varijanta za demo snimke najvise odgovara...Nigde ne zuris niko te ne tera i sto ti kazes, ako znas sa time da sljakas sigurno ce biti bolje nego 2 sata snimanja u nekom prosecnom studiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da snimim bas na komp da bude do jaja zvuk? (simulatori ili kako)
moras da ides preko pojacala ili D.I. boxa... direktno prikljucivanje na zvucnu(cak i kod boljih zvucnih) ne daje skoro nikakve rezultate(direktno prikljucivanje moze cak i da sprzi zvucnu)! mozes i da ides preko nekog ampsimulatora (vecina procesora ih ima). sto se tice zvucne karte: sve zavisi sta nameravas da snimas! ako hoces da snimas pesme, odnoso da nasnimavas bass preko neceg sto je vec usnimljeno/programirano/semplovano... onda ti ne gine kupovina neke bolje zvucne karte (tipa terratec) jer soundblaster ima kasnjenje kada radi u isto vreme snimanje i pustanje zvuka, to kasnjenje je malo ali veoma primetno!

soundblaster ti je dovoljan ako samo nasnimavas da bi cuo kako si nesto odsvirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Downloaduješ ASIO 4All driver i rešio si dobar deo problema. Noviji Soundblasteri (sa Audigy chipsetom, zadnje recimo 2 godine) imaju taj gadan problem...

 

Evo linka:

 

http://tippach.business.t-online.de/asio4all/A4Av2Ins.exe

 

Driver se instalira pored već postojećeg, nemoj ništa deinstalirati...

 

 

Cheerz! pivopije.gif

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to rešilo problem sa Soundblasterom. No, nije dovoljno samo instalirati, već i u programu koji koristiš za snimanje treba podesiti zvučnu karticu na ASIO.

Npr, Sonar Producer Edition, PROJECT-AUDIO-ADVANCED-DRIVER SCHEME i to staviš na ASIO od onih ponuđenih opcija.

 

Niš' ne pitajte zbog čega, kako... icon_smile.gif

Ja znam samo toliko o ovome, da radi...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين

Jel mi ovde govorimo o latenciji ?

 

ASIO4ALL je dobar izbor samo za lošije Audigy1 ili starije kartice...

 

 

 

 

Koliko ja znam latencija mora postojati zato što je to vreme za koje zvučna

kartica kontaktira CPU (interrupt-uje, neka me ispravi neko...). To se kod mene

a Audigy2 ZS Platinum da podesiti do 2ms i tada se kašnjenje ne primećuje. Međutim, kako kačim više VST efekata, moram da povećam i latenciju jer

počne da mi secka...stara priča...još ako nakucavaš DFH bubnjeve u Battery2...

 

Zato prvo sve odsviram na 2ms, a onda nakucavam ostale stvari i kačim

VST efekte negde na 10ms latencije. Latencija mora postojati a ona je manja

što je procesor brži i što je zv. kartica kvalitetnija. Tako sam barem ja razumeo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi ovde govorimo o latenciji ?

 

ASIO4ALL je dobar izbor samo za lošije Audigy1 ili starije kartice...

Mislim da nije latencija u pitanju.

latencija je konstantno kašnjenje, a ovo o čemu pričamo je sledeća pojava:

 

Snimim live instrument na MIDI instrument (npr. gitaru na nakucani bubanj) i sve vreme snimanja sam bio tačan, uz klik, ali kad pustim da reprodukuje, desi se da se wav i midi raziđu posle izvesnog vremena. wallbash.gif

 

Mislim da čak i ako ova pojava spada u poglavlje "latencija", opet nije ono klasično, kao kad me nervira da sviram na Gutar Rig-u, jer mi uvek zvuk kasni za picinu dlaku, ali uvek za isto...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi prodajem nove zice za bass, neotpakovane (stoji jos cena na njima)...Daddario exl170 Nickel wound regular light gauge .045 .065 .080 .100 ...Meni ne odgovara debljina pa ako neko planira da menja ucinice mi uslugu...Cena 1500din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite sto smaram ali moram da osvezim post...............................................Slusajte ljudi PRODAJEM 4-strings bass PEAVEY,24 praga,neck-thru-body,mahagony neck with maple stringers and rosewood fretboard,passive humbucking pickups.Ko je zainteresovan ne ka mi se javi na PP.Cena....................dogovor naravno kucu gradi. icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Prodaju-Hitno!

V-AMP PRO Behringer bass predpojacalo..

 

Podesavanja:

 

-32 simulacije kabineta

-stimer

-gain

-volume

-bass

-mid

-treble

-compressor

-master

 

Efekti:

 

-chorus

-flanger

-phaser

-auto wah

-rotary cab

-delay

-reverb

-voice box

-synth

 

Garancija,povoljno!!

063/872 3271

 

user posted image

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lijepa stvarcica.

Da ga nemam sad bih ga uzeo.

 

Evo i mene nakon nnekog vremena.

Nego prodao bih ROTOSOUND Swing Bass66 zice 0.45-.105

stigle mi iz USA, a vec imam nove na bassu druge debljine i jos jedne u rezervi.

 

O navedenim kultnim zicama ne bih trosio rijeci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...