Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Koju si uzeo , jazz bass ??

Ja imam tu gitaru i mnogo dobro radi...sada ne znam da li je do modela...ali svi su je hvalili kako ima dobar zvuk...

Meni izuzetno sluzi....

pivopije.gif

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju si uzeo , jazz bass ??

Ja imam tu gitaru i mnogo dobro radi...sada ne znam da li je do modela...ali svi su je hvalili kako ima dobar zvuk...

Meni izuzetno sluzi....

pivopije.gif

Jel znas koji je model tvoje arije, sutra mozda bazarim neku takvu, samo sto su joj ubudzeni IMG JB magneti....

 

Probao sam nekoliko tih starijih i stvarno su extra, a ove nove Arije u SKY-u mi se gade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jako cudan bas....Izgleda kao Gbson Les Paul,ali je neki no name koji sam uzeo od ortaka s tavana (takoreci),ali ima nenadjebivo dobar zvuk za no name.....Cudno...Video li je iko ista slicno?Zanima me sta je s njom,ali nigde nista slicno nisam nasao na netu.....

Zvizni neku sliku, pa se mozda sazna... Ali takve modeli su se pravili poodavno, video sam neke ibanez modele (iamaju one metalne magnete), a ovih ostalih ne mogu bas da se setim sada, ali ako vidim sliku mozda provalim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jako cudan bas....Izgleda kao Gbson Les Paul,ali je neki no name koji sam uzeo od ortaka s tavana (takoreci),ali ima nenadjebivo dobar zvuk za no name.....Cudno...Video li je iko ista slicno?Zanima me sta je s njom,ali nigde nista slicno nisam nasao na netu.....

Tako i moj prvi bas, izgleda kao precision, ali nigde nema oznake, od prethodna 2 vlasnika niko nema predstavu koliko je star i odakle je, a zvuk koji se na njemu dobije je otprilike k'o na Ace of spades icon_cool.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego koja je razlika izmedju Arije i Arije pro II, te pro II su stvarno vrh, samo sto se strasno tesko nalaze....

Pogledaj koju stranu unazad.

Raspravljali smo o toj Aria/Aria Pro II misteriji...

...pre jedno dva-tri meseca možda.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci batalio sam Arije i polovne basove.Odlucio sam da pazarim novi i dvoumim se izmedju Peavey Milenium BXP i Ibaneza SR 500 ... Obe kostaju oko 300e (ibanez je aktivan, a peavey ima 5 zica.... ali to nije ni bitno)

 

Pa ako je neko imao iskustva sa tim gitarama ili zna nesto vise od onoga sto pise na sajtovima bio bih stvarno zahvalan da napise koju rec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci batalio sam Arije i polovne basove.Odlucio sam da pazarim novi i dvoumim se izmedju Peavey Milenium BXP i Ibaneza SR 500 ... Obe kostaju oko 300e (ibanez je aktivan, a peavey ima 5 zica.... ali to nije ni bitno)

 

Pa ako je neko imao iskustva sa tim gitarama ili zna nesto vise od onoga sto pise na sajtovima bio bih stvarno zahvalan da napise koju rec....

kako moze da zvuci bass od 300eur??

 

kao bass od 300eur... laugh.giflaugh.gif

 

bolje ti je stekaj i skupljaj pare pa kupi nesto... a ne kantu..

 

peavey je dobar ako se za njega otvoris.. dok je ibanez (danas kako ga prave) sav njanjav... probao sam i taj greskom naveden koji je verujem nesto bolji od btb-a i totalna je kanta... sav je plitak.... u svakom slucaju moj glas je za peavey...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pravio slican izbor pre 2 godine i odlucio sam se za ibanez...

i nisam se pokajao...jbg bolje je mozda da se skupe pare za nesto bolje, ali za te pare nema nista bolje!!! po meni...peavey bxp je ko taraba u odnosu na ibaneza, mozda zbog 5 zica, a i zvuk mi uopste nije toliko bolji. a peavey je cini mi se malo skuplji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam da pazarim novi i dvoumim se izmedju Peavey Milenium BXP i Ibaneza SR 500 ... Obe kostaju oko 300e (ibanez je aktivan, a peavey ima 5 zica.... ali to nije ni bitno)

 

Pa ako je neko imao iskustva sa tim gitarama ili zna nesto vise od onoga sto pise na sajtovima bio bih stvarno zahvalan da napise koju rec....

Imam petožičanog Peavey-a, koji je negde u toj klasi milleniuma.

Gitara je finije izrade nego Ibanez, ali mi se čini da Ibanez ima bolju elektroniku.

 

Ibaneza ne posedujem, pa se moje poređenje zasniva samo na onome koliko sam se ovako sretao sa Ibanezima...

 

Peavey je sasvim korektan bass...

 

Oba instrumenta (kontam da je i taj Ibanez tu negde) su u sličnoj kategoriji, pa mislim da je isprobavanje najmerodavnije...

 

U vezi petožičanih generalno:

Proveri da nije četvorožičani šablon na koji su (fabrički) samo nakalemili petu žicu. Vidiš po širini vrata.

Ako zaključiš da je takav budž u pitanju, beži što dalje... icon_smile.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako da stavis 5 zica na vrat od cetvorozicanog basa, pogotovo gore pri vrhu?

to moze jedino mozda na onim jazz basevima sa sirokim vratovima...sa ibanezom je to nemoguce uraditi, a sa pivijem tesko...

nije valjda da se radi tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam primetio cini mi se da je generalno tesko naci peticu kojoj ta peta zica zaista radi....

 

sto se tice rasprave Peavey vs Ibanez...cini mi se trakodje da je lakse naci dobar Peavey nego Ibanez ,pogotovo kod nas...

Koliko kontam Peavey ima bolje drvo,ali su mu magneti malo slabi,bar na onim P. koje sam ja video....opet to i zavisi sigurno i od cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kako da stavis 5 zica na vrat od cetvorozicanog basa, pogotovo gore pri vrhu?

 

To se fabrički radi kod niže klase gitara. Vrat i telo se prave po šablonima za četvorožičani, samo se glava pravi posebno, a to je sasvim mali komad drveta. Stavi se mali razmak žica, i jedino još kobilica i češljić moraju da se stavljaju drugačiji.

Dakle razliku u Headstocku, češljiću i kobilici naplate kao da je zaista petožičani dizajn.

 

Bilo bi dobro kad bi Dersu Uzala ili Nurg ovo malo razjasnili, da ja sad ne zvučim ovde kao baba koja priča o skejtbordu...

 

Cheerz! pivopije.gif

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se mene tice ibanez!

isprobao sam nekoliko peaveya u raznim klasama i nijedan mi se nije svideo! za razliku od ibaneza koji su po mom misljenju odlicni! cak ima i jeftinih ibanez modela (oko 400EUR) koji su bolji od vecine drugih basseva koji kostaju i duplo! moja topla preporuka bi ti bila umesto BTBa neki RD model! sve zavisi sta ti treba...

 

sto se tice onog SR500 modela... to je bass koji je vise namenjen za slap i brzu muziku, i naravno da je plici obzirom da ima tanji vrat jer je namenjen za ono vec navedeno. ali ipak, kada ga prikljucis na neko opako pojacalo (ampeg npr.) daleko je od toga da je plitak!

 

BTB ima topliji obimniji zvuk od SRa.

 

RD je nesto izmedju ova dva modela, i skroz ima MUSICMAN feel!

 

ali u principu treba da vidis i isprobas, pa da sam doneses odluku.

 

za PEAVYe idi u ARTIST u USTANICKOJ (t.c. konjarnik) - oni imaju solidan izbor!

a za IBANEZE idi u MIX MUSIC iznad zelenog venca (ponekad i MUSIC TRADE - na zelenom vecnu ima par ibaneza!)

Edited by cr33p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto bih ja svakome preporucio (a i sam rado posedovao) je Jackson CMG, doduse on je malo skuplji od navedenih, al' je meni najprivlacniji bas koji ima da se kupi kod nas u radnjama tj. koji sam ja probao u nashim radnjama, ima HH konfiguraciju i aktivnu elekroniku, moz namestis kakav 'oces zvuk, a i gotivno izgleda. Isto tako bih savetovao svima da izbegavaju Jackson C20 koji je najgori krsh.

 

A je li Vucko, kol'ko ti sviras i koju muziku volis da sviras? Mozda ces dobiti bolje savete ako ljudi znaju kakav zvuk ti treba... I sta imas trenutno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A je li Vucko, kol'ko ti sviras i koju muziku volis da sviras? Mozda ces dobiti bolje savete ako ljudi znaju kakav zvuk ti treba... I sta imas trenutno?

Sviram metal i hard rock uglavnom, i ne sviram dugo, tako da cak i da imam para jos uvek ne bih izvadio nesto mnogo vise jer tek treba da izdefinisem svoj stil i da vidim sta mi odgovara, ali morao sam da nabavim nesto bolje jer sviram na nekom matorom Typhoon-u...,jebiga i to mi je bilo ok za vezbu, ali sad kad su krenule svirke i snimanja demo snimaka stvarno ne mogu vecito da se grebem od drugih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...