Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Moram priznati da u pojacala nisam nesto upucen, za sad jedino sto znam je da su Randall i Behringer OK, a Chajavec sranje icon_smile.gif ustvari do jaja je za punk basiste icon_smile.gif

 

Zanima me da li Marshall pravi bass pojacala i kako ona zvuce?

I da li se neko susretao sa HH bass pojacalima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marshall pravi bass pojačala. E sada kakva su, to je diskutabilno...

Ako ih porediš sa HH, Yamaha, Roland i sličnim firmama onda su jako dobra.

Ali ako ih porediš sa Ampeg, Trace Elliot, Ashdown, i nekim sličnim zverima, onda zaostaju za njima...

...Pogotovo combo modeli...

 

Imao sam sreću da isprobam/sviram mnoga pojačala. Marshall mi je ono, okej...

Preskupa su za taj zvuk koji imaju.

 

DBS serija im je po mom skromnom mišljenju najbolja, čak i ako nije najskuplja.

 

Ona nova serija što su je izbacili pre koju godinu i koja izgleda kao da su gitarske glave, je u suštini govno. Svirao sam čak i onaj top model što je skroz na skroz lampa. Ništa posebno. Vrlo korektan, ali za te pare jako trom i umoran zvuk.

 

Za ono što mislim da tebi treba (thrash, agresivan zvuk) je Ampeg zakon. Ne moraš da uzimaš one najskuplje full-lampe (SVT PRO-2 npr...), možeš uzeti i one tranzistorske B-(broj) modele. Jedino što se teško nabavljaju, ali je to mnogo bolji zvuk od Marshallovog. Po mom mišljenju, barem...

Ja sam na nekom B2 (ako me sećanje dobro služi) u kombinaciji sa onom nadrkanom ampegovom kutijom 8x10 dobijao onaj Rex (Pantera) zvuk, gde god bih okrenuo potenciometre...

 

Takođe ti je jako bitno kakav je zvučnik.

 

Ja recimo, ne volim 15-inčne. Čak i 12-inčni mi bolje zvuče. Ampeg radi one fenomenalne kutije sa 8 zvučnika po 10 inča. Na žalost za to moraš da prodaš još jednu kuću (jer si prvu prodao da bi kupio glavu)...

biggrin.gif

 

Eto ti mog mišljenja. Sad će ti fanki trendi džezi momci icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif reći da je Ampeg veće sranje čak i od Marshalla i da je TraceElliot najbolji, pogotovo kada se pre njega štekneš u DI-box pa se zvuk pojalačala ni ne čuje na razglasu... biggrin.gif

 

Cheerz!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice pojacala, moja topla preporuka je WARWICK! imao sam priliku da probam razlicita i oba puta sam bio oduselvjen + prilicno su jeftini! Za razliku od TraceElliota, njih sam probao 5/6 ralzicitih i svaki put sam se iznervirao i pitao zasto ga svi furaju + gotive... na njemu je ne moguce napraviti dobar zvuk - sta god da mu uradis uvek je nekako tanak!!! pogotovu za fanki/trendi/jazzy!

odlicna H&K, FBT i pogotovu FENDER pojacala. svirao sam jedno vreme na jednom starijem fender pojacalu i to je bilo najbolje pojacalo na kojem sam imao priliku da sviram!!! Ampeg nazalost jos nisam imao prilike da dovoljno cesto sviram da bih imao neko izgradjeno misljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ono što mislim da tebi treba (thrash, agresivan zvuk) je Ampeg zakon. Ne moraš da uzimaš one najskuplje full-lampe (SVT PRO-2 npr...), možeš uzeti i one tranzistorske B-(broj) modele. Jedino što se teško nabavljaju, ali je to mnogo bolji zvuk od Marshallovog. Po mom mišljenju, barem...

Ja sam na nekom B2 (ako me sećanje dobro služi) u kombinaciji sa onom nadrkanom ampegovom kutijom 8x10 dobijao onaj Rex (Pantera) zvuk, gde god bih okrenuo potenciometre...

 

Takođe ti je jako bitno kakav je zvučnik.

Pazi, ja sam jos uvek mali i nezaposlen da bih ulagao pare u pojacala i zvucnike icon_smile.gif trenutno su mi bitniji sami basovi, i eventualno efekti... Mozda jednog dana... Ampeg... icon_biggrin.gif

 

Inace, ovih dana sam nesto rovario po e-bayu, i naleteh na (izmedju ostalih) 3 zanimljive ponude, Jackson Kelly, Dean ML i Dean Demonator (hahahaha), da li je neko svirao neku od navedenih bas gitara?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna fora za koju sam skoro saznao, ima izvesna firma koja se mislim zove E-Ducan, odes kod njih i pokazes im sta bi licitirao, oni ti izracunaju koliko bi ispao shipping do Njujorka i koliki je njihov deo za uslugu i za shipping od Njujorka do Bgda. i onda im ti kazes do koje si cifre spreman da ides i oni sede tamo i licitiraju za tebe, placanje je, mislim, po preuzimanju. Nalaze se negde u okolini Zelenog Venca, pitacu za tacnu adresu pa cu postaviti.

 

Sada bih tako rado otis'o da licitiram ovog Kellyja posto mi se cini da ima najzajebaniji zvuk od svih, ali avaj... nemam 300$ icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj e ducan je fora za ljude koji zele da kupuju sa neta, a nemaju kreditne kartice! ti onda odes kod njih, kazes im sta zelis da kupis, oni na cenu udare par procenata koji je njihov za uslugu (a cuo sam da ne deru mnogo), i dobijes sta god zelis! to je extra fora! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze to, a moze i vise ljudi - jedna posiljka, to se jos vise isplati jer se fiksna cena lezarine, tovarnog i ostalih troskova koji se ne manjaju deli na vise ljudi, a ovako covek sam mora da pukne dodatnih minimum 6000, da ne govorim sto se procenat ugradnje ducana smanjuje za naridzbine >1000eura... no o tom po tom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazite, ja sad nemam love, ali bih negde na prolece u svakom slucaju jurio nesto od gorepomenutih basova s'tim sto bih mozda prosirio izbor, pa ako ste zainteresovani da pravimo neku mega narudzibinu, pravite spisak zelja, pa da se izorganizujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, organizovacemo se na prolece. icon_smile.gif

ja nemam pojacalo za vezbanje, a to je gadno za razvoj mladog gitariste wallbash.gif, tako da bi mi uskoro nsto trebalo, ali to nema veze sa narucivanjem posto kontam da nece da salju stvari od po 30kg. icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da za gitaru to malo teze ide

lakse ti je naci nekog prijatelja koji ide za USA ili Canadu, pa ga nahandris da ti ucini uslugu i kupi gitaru i donese od tamo sa sobom

ova prica sa uvozom preko E ducana ili bilo koje druge firme povlaci OGROMNE troskove i onda te gitare "in the USA" vise i nisu tako jeftine

a da su jeftine jesu

stvarno je strasno koliko mi vise placamo za iste instrumente, plus ponuda je manja, plus onu imaju internet shopove koji stalno daju neke popuste

ali sto je tu je

no.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

trik je u tome sto je deo tih troskova fiksan, pa se isplati kad je posiljka velika. ne znam kako stoji stvar sa carinom i ostalim dadzbinama (mozda bi bilo lepo da neko ko zna napise kako se to zaracunava). sto je veca porudzbina vise se isplati, tako bar ja to vidim... kako inace ovi prodavci kod nas uvoze instrumente nego iz inostranstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Garg, jel imas ideju sta bi uzimao? Posto ponuda za Dean ML i dalje stoji jer niko ne biduje, a ja mozda posle Nove nekako skupim knap lovu, pa bi mogli da odemo do E-ducana da preracunamo koliko bi nas sve ispalo... I da li ima jos neko ko bi nesto narucivao? Makar zice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Garg, jel imas ideju sta bi uzimao? Posto ponuda za Dean ML i dalje stoji jer niko ne biduje, a ja mozda posle Nove nekako skupim knap lovu, pa bi mogli da odemo do E-ducana da preracunamo koliko bi nas sve ispalo... I da li ima jos neko ko bi nesto narucivao? Makar zice?

zajeb je u tome sto ja ne znam sta bi uzimao... ima jedna gitara koja mi se svidja, ali sta ce mi koji moj, ni ovu jednu ne sviram cesto... wallbash.gif sa druge strane hteo bih jedno pojacalo, ali to je monstrum od 100kg koji kosta pitaj boga koliko (nesto ispod 2k$), pa ni za to nemam pare... ono sto bi mi mozda trebalo je akusticna gitara, ali ako to dodje iz amerike u jednom komadu, ovde me seci. imam neki osecaj da se sa posiljkama ne postupa bas najneznije. icon_smile.gif

 

zice, kablovi, mozda neki mikrofon... mozda ona fora za bezicno sviranje gitare, eventualno neki procesor (mada ne znam koji, treba se raspitati). od tih aksecorija bi mi svasta trebalo, ali to ni iz daleka nije dovoljno para za posiljku..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...