Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ne znam za Cliffa ali je Jason svirao 100%... Moze se i videti na omotu Garage days... imao i ja Pro II Laser electric, qrac od bassa ali mehko za svirati doyaya... svirah ga samo na pasivnom magnetu jer je na aktivnom non-stop zujao (valjda zato shto ye Laser Electric jebem li ga)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, naišao sam na neke informacije, ali mi slika nije kompletna još uvek...

 

Na ARIA-inoj stranici piše nešto o tim raznim oznakama, ali mi i dalje nije sve jasno.

Kaže da je Pro II oznaka za električne gitare... Nisam detaljno čitao. Ja imam najusraniju modemsku konekciju, i nisam mnogo čeprkao po strani. Drugom prilikom ću, sad sam crko...

 

Iz Bass Player-a:

Cliff Burton je prvo svirao Rickenbackera, pa je neko jako kratko vreme svirao Alembic Spoiler, koji mu je ukraden, pa se prebacio na Aria Pro II. Model koji je koristio je Aria Pro SB 1000, i imao je tri komada toga...

 

To je sada reizdato i sada ima dodato RI na oznaku (SB 100 RI). Košta 2.499$

 

Opet sam u rebusu...

Mislim, probao sam Aria bassove a i Alembica, i ne bih te dve marke koristio u istoj rečenici...

 

Valjda će mi Web stranica nešto reći.

Onu reč ARIA na početku, kao i ovu maločas sam napravio kao link, pa koga zanima neka izvoli...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže da je Pro II oznaka za električne gitare... Nisam detaljno čitao. Ja imam najusraniju modemsku konekciju, i nisam mnogo čeprkao po strani. Drugom prilikom ću, sad sam crko...

 

Ja sam 'ladno imao Aria Pro II bass kojeg na ovoj strani nema... Iskopaću neke stare slike pa da pokušam da provalim koji je model, jedino čega se sećam je da je ispod loga Aria pisalo laser electric. To je bilo pre nekih 13 godina pa se ne sećam baš nešto icon_redface.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga na E-bay-u slika, samo je moj imao neko crveno drvo mrred.gifuser posted image

 

i ovo je neckthrough a moj nije bio

user posted image

 

a ispod loga

user posted image

je pisalo laser electric, oblik i raspored magneta su potpuno isti, čivije too, kobilica isto tako... K'o što rekoh ranije, mek kao pamuk ali elektroniku niko nije mogao da sredi, zujao je kao osinjak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='20. 10. 2005, 15:50'] ne kapiram... postovao sam tekst o necemu stvarno gotivnom, a vi pricate o jebenim basevima no.gif

 

jabali vas basevi&pojacala pivopije.gif

Ako tee se ne svidja promeni temu... pivopije.gif Šta see očekivao na bass forumu oseem bassa i pojačala za eestee? Kako God tee počeo priču , mora završiti na na bassu ili ye total offtopic.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,20. 10. 2005, 15:50] ne kapiram... postovao sam tekst o necemu stvarno gotivnom, a vi pricate o jebenim basevima no.gif

 

jabali vas basevi&pojacala pivopije.gif

 

Eeeeee super tee ye Wooten camp, do yaya imam njegowu clinicu na DVD-u, zayedno sa Carter Beaufordom prave album Flecktonesa, čovek je legenda, šta reći, ali da čitam šta su mladi debeli Ameri naučili od njega nešto me baš i ne interesuje, sve je čovek rekao na klinici, traje oko 45 minuta, a od toga je 3 minuta svirao i pokazao svoju tehniku, a 42 minuta pričao neke svoje 3pove i odgovarao na pitanja (chuck je i Christian Mc Bride bio u publici i imao šta da pita)... Dakle sve što je njegovo je 3 minuta, i to sigurno treba pogledati, probati, i nikako pokušavati da budeš VW, jer je potrebno bar 10 sati vežbanja dnevno, nekoliko godina da bi dobio kopiju Wootrena, što je o5 sranje if u know what i mean...

 

Anyway, ako nekome treba clinica, neka mi pošalje prazan DVD pa ga dobija nazad sa istom, pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee super tee ye Wooten camp, do yaya imam njegowu clinicu na DVD-u, zayedno sa Carter Beaufordom prave album Flecktonesa, čovek je legenda, šta reći, ali da čitam šta su mladi debeli Ameri naučili od njega nešto me baš i ne interesuje, sve je čovek rekao na klinici, traje oko 45 minuta, a od toga je 3 minuta svirao i pokazao svoju tehniku, a 42 minuta pričao neke svoje 3pove i odgovarao na pitanja (chuck je i Christian Mc Bride bio u publici i imao šta da pita)... Dakle sve što je njegovo je 3 minuta, i to sigurno treba pogledati, probati, i nikako pokušavati da budeš VW, jer je potrebno bar 10 sati vežbanja dnevno, nekoliko godina da bi dobio kopiju Wootrena, što je o5 sranje if u know what i mean...

 

Anyway, ako nekome treba clinica, neka mi pošalje prazan DVD pa ga dobija nazad sa istom, pivopije.gif

kako se to zove jel to ono Making music ??? AKo je to imam ga , super je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='20. 10. 2005, 15:50'] ne kapiram... postovao sam tekst o necemu stvarno gotivnom, a vi pricate o jebenim basevima no.gif

 

jabali vas basevi&pojacala pivopije.gif

Otvara mi se sto godina... a i to je za basiste shterebere, da je Les Claypool organizovao kamp pa ajde... al' ovako... icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zasto mislis da stari klejpul nije streber kada ima onakvu tehniku.... icon_smile.gif

Ma mislio sam na shtrebera kao na karakternu osobinu, u tom kampu su garant price tipa:

"Ah da Jaco Pastorius je Bog, jesi provalio blabla pesmu na blabla albumu, e to je harmonski mol ali naopacke! I zachkoljica je sto krece iz Aa itd...." i onda svi kao vezbaju to...

 

A Les je agro lik i siguran sam da bi bila neka do jaja zajebancija, onako nacirkaju se svi pa ih tera da sviraju pijani ili tako neshto... wallbash.gificon_smile.gif

 

 

ma, samo cepaj k'o dzejson, trzalica i odradjivanje rulz.... icon_smile.gif

 

Nego, tome bas sluzi, ja sam doduse malo egocentricniji od Dzejsona ali sam ipak samo basista...

A cuces razliku u zvuku izmedju prstiju i trzalice, sa trzalicom bas zvuci zajebano icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se to zove jel to ono Making music ??? AKo je to imam ga , super je...

To je to, čovek je objasnio u 3 minuta kako svira, i rekao nešto kao, jebiga sad svi možete da svirate kao ja musik19.gif A koji će nam qrac još koji Wooten i ovaj jedan je dosta, ima od njega šta da se nauči a najbolje što je rekao je da treba raditi na sebi i praviti svoj stil sviranja, nikako skidati njega ili M.Millera, Claypoola ili bilo koga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde ima da se kupi kod nas i posto su Fender Jazz bassevi,moze i meksikanci ako nema amera?

mmmmmmmmmmmmm

cova dobar JAZZ USA je skup, probaj sa 1000 EUR, i definitivno idi na polovan bass

 

a mexico i nije toliko los, osobito preporucijem Mexico JAZZ 5 zicani. To je dobra kupovina, bass je pristojan za te pare i sto je najvaznije FIIINo zvuci (puno bolje od nekih Squiera za te pare, to su promasaji), ima dobar vrat koji fino lezi u ruci, string spacing je odlican, ALI naglasavam moras ih probati.

Idi u Mitros vidi ima li, cekaj da dodje pa ga probaj i dobro ga pregledaj ako budes mislio kupovati (Mexico i Mitros znaju svasta poturiti icon_biggrin.gif ) NE PORUCUJ Mexico pa da ga poslije moras kupiti, a ono nevalja.

Znaci trazi ima dobrih basova iz Mexica strpljivo samo budi, ili skupljaj pare za USA, i prvo malo ispeci zanat da ga prepoznas kad ga vidis.

ZIVIO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga na E-bay-u slika, samo je moj imao neko crveno drvo mrred.gifuser posted image

 

i ovo je neckthrough a moj nije bio

user posted image

 

a ispod loga

user posted image

je pisalo laser electric, oblik i raspored magneta su potpuno isti, čivije too, kobilica isto tako... K'o što rekoh ranije, mek kao pamuk ali elektroniku niko nije mogao da sredi, zujao je kao osinjak...

Brate zavidim ti pivopije.gif .

 

Voleo bih da sam i ja imao takav.

 

Ja sam skupljao kintu za novi bass ( imam oko 40 000 u steku sa sve parama od rodj ) ali sada idu te pare idu na produzetak godine icon_mad.gif . Jebem ti fakultet.

 

Wolf, nemoj Claypool da ubacujes u taj was gay agro him shit. Ok. To je funk/rock ponekad i metal. I covek je bog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmmmmmmmmmm

cova dobar JAZZ USA je skup, probaj sa 1000 EUR, i definitivno idi na polovan bass

 

a mexico i nije toliko los, osobito preporucijem Mexico JAZZ 5 zicani. To je dobra kupovina, bass je pristojan za te pare i sto je najvaznije FIIINo zvuci (puno bolje od nekih Squiera za te pare, to su promasaji), ima dobar vrat koji fino lezi u ruci, string spacing je odlican, ALI naglasavam moras ih probati.

Idi u Mitros vidi ima li, cekaj da dodje pa ga probaj i dobro ga pregledaj ako budes mislio kupovati (Mexico i Mitros znaju svasta poturiti icon_biggrin.gif ) NE PORUCUJ Mexico pa da ga poslije moras kupiti, a ono nevalja.

Znaci trazi ima dobrih basova iz Mexica strpljivo samo budi, ili skupljaj pare za USA, i prvo malo ispeci zanat da ga prepoznas kad ga vidis.

ZIVIO!

hvala na informaciji,ali bih kupovao neki bass od max 500 e,koja je tvoja preporuka sta da vredi za te pare i bolje sta NE vredi.

Inace svirao sam kineskog squier jazz bass i mnogo je bolji od mog squier precision bass-a,takodje kineskog,verovatno zbog dva magneta.

 

Inace,sledeci moj bass ce obavezno morati da ima onaj magnet blizu kobilici,kao sto ima Fender jazz.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...