Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Hvala na ispravci.

Ja uvek proverim na nekoliko pragova, pa pošto mi se dešavalo da 12.kotira a 19. ne, pomislio sam da se to podešava na samom kraju vrata.

Nisam znao da se 12. uzima po pravilu...

 

Thanx.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ispravci.

Ja uvek proverim na nekoliko pragova, pa pošto mi se dešavalo da 12.kotira a 19. ne, pomislio sam da se to podešava na samom kraju vrata.

Nisam znao da se 12. uzima po pravilu...

 

Thanx.

 

Cheerz! pivopije.gif

Jedini nacin da iskotiras da svaki prag bude kako treba je Buzz Feiten sistem, ili Earvana kad ga naprave za bass. Ono sto je naj vaznije je 12-i prag. sve ostalo mozes da ignorises. Primer: Nastimuj bas, iskotiraj ga na 12-om pragu, i proveri pragove od prvog do petog. Nista ne stimuje kako treba ... Ali to je boljka sa kojom moramo da se pomirimo, ili da instaliramo da gore navedena sistema (buzz feiten kosta oko 180 dolara, i za sada sumnjam da postoji neko u srbiji da ga instalira. Ja sam jedini licencirani tehnicar u izraelu za buzz feiten)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se uglavnom susretao sa problemom da su pragovi sve raštimovaniji što su dalje.

To, da 12. kotira, 5. ne, još nisam sreo, osim ako misliš na same nesavršenosti instrumenta, ili na neku filozofiju vezanu za temperovanje.

 

Nije mi jasno kako mogu da ignorišem sve sem dvanaestog. Bio sam mnogo puta u studiju, i ostale pragove češće koristim od dvanaestog, pogotovo prvih pet... icon_smile.gif

 

Nego da ja pitam ono glavno:

A šta je Buzz Feiten sistem?

 

I please malko razjasni, ovo sa prvih pet pragova...

Kako misliš ne štimaju?

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedini licencirani tehnicar u izraelu za buzz feiten)

uz svo duzno postovanje tvog nesumnjivo velikog znanja...

 

ali to je kao da kazes...ja sam jedini u etiopiji koji ima preko 80 kila... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

konkurencija u pizdu materinu... pivopije.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz svo duzno postovanje tvog nesumnjivo velikog znanja...

 

ali to je kao da kazes...ja sam jedini u etiopiji koji ima preko 80 kila... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

konkurencija u pizdu materinu... pivopije.gif

buduci da nas u izraelu ima ukupno 6 koji znamo da radimo posao, konkurencija jeste u picku materinu, ali sa druge strane, izrael ima ukupno 4 miliona ljudi, tako da ni ne treba vise od 6 dobrih tehnicara. A ja sam se jedini potrudio da steknem neke papire kad su gitare u pitanju, ostali idu na lepe oci i na sistem stapa i kanapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se uglavnom susretao sa problemom da su pragovi sve raštimovaniji što su dalje.

To, da 12. kotira, 5. ne, još nisam sreo, osim ako misliš na same nesavršenosti instrumenta, ili na neku filozofiju vezanu za temperovanje.

 

Nije mi jasno kako mogu da ignorišem sve sem dvanaestog. Bio sam mnogo puta u studiju, i ostale pragove češće koristim od dvanaestog, pogotovo prvih pet... icon_smile.gif

 

Nego da ja pitam ono glavno:

A šta je Buzz Feiten sistem?

 

I please malko razjasni, ovo sa prvih pet pragova...

Kako misliš ne štimaju?

 

Cheerz! pivopije.gif

Svaki instrument sa pragovima nije savrsen. Sto je instrument preciznije uradjen, to su greske u intonaciji manje, ali uvek postoje. 12-i prag je neka zlatna sredina, tojest, zica savrseno stimuje otvorena i na oktavi. Sve ostalo ima malu gresku.

 

Buzz Feiten tuning system je sistem koji je izmislio tip po imenu Buzz Feiten (ko bi to pogodio), i bavi se kotiranjem kobilice i NUT-a istovremeno, tako da svaka zica pocinje na odredjenom mestu, i zavrsava se na odredjenom mestu. Kad je u pitanju el. gitara, i bass gitara, zameni se NUT sa proizvodom Buzz-oce proizvodnje, a kobilica se podesi po formuli koja je odredjena za skalu instrumenta. Kod akusticnih i Klasicnih gitara se radi slican proces, ali je mnogo zajebanije da se odradi jer mora da se sece novi kanal za kobilicu, i sve mora da bude precizno u desetinu milimetra.

 

Earvana je slican sistem koji samo zameni NUT na gitari, efekat je slican, ali manje precizan.

 

Sto se tice prvih pet pragova mozes da proveris sam. Nastimuj gitaru, iskotiraj je bilo svojim bilo mojim sistemom, i proveri tonove na svakoj zici na prvih pet pragova i pogledaj rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Nurg je najveci!

a za stim kao sto ste na kraju svega ovoga procitali je najvaznije da imas SVOJU gitaru koja ti odgovara, koristis ISTE zice koje ti odgovaraju, lijepo je sebi ustimas KAKO TI ODGOVARA i onda sviras OPUSTENo jer sve te istine o tome da nijedna gitara sa pragovima savrseno ne kotira na svim pozicijama kroz sviranje i saznas icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

i jos nesto sto niko nije pomenuo sviranje na fretless basu definitivno pomaze da se taj osjecaj za "pravi" TONalitet stekne

 

nego

Nurg (I OSTALI naravno, madane vjerujem da je iko...) kakvo je tvoje iskustvo sa KEN SMITH bassovima?

Ima jedan BURNER 5 zicani ovdje, jedan moj prijatelj se zagrijeo.

Inace jako su skupi na netu!!!

 

iiiiiiiiiiiii

SECRACONE kada si bio u backstageu kod Harrisa da li si doobro pogledao onaj novi bijeli bass (naravno da izgleda k'o PRec), nekako mi se ono tijelo ne cini oblo kao kod Fendera i mislim da ne pise Fender gore

STA JE ONO??

 

 

MIShUYSAI

Edited by carcass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nameravao da opet postujem sliku, ali nije teško žabu u vodu naterati...

 

Pretpostavljam da si mislio na OVAJ bass:

 

user posted image

 

Kao što vidiš, sasvim sam ga dobro pogledao.

To jeste Fender Precision, sa oguljenim natpisom, a telo ti se čini drugačije zbog one plave linije, koja je samo nafarbana.

 

Po onome što se da naslutiti od nekadašnjeg natpisa "Precision Bass" (jer se malkice još nazire) sam zaključio da je verovatno sedamdeset i neko godište. Ja bih rekao po fontu...

U to već nisam skroz siguran, ali da je Fender Precision, i da je solidno ulešena gitara, je sto posto...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da spamujem i da smaram.

Imaš sve na temi o Iron Maiden.

Na 10. strani ti je moj post, a na 11. ti je objašnjenje kako sam ušao...

 

Mada kontam da broj strane može da varira u zavisnosti od toga ko koliki poster okači u potpis...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom što mi je i avatar, tojest na "The Last Supper".

 

Dakle, ono sam JA na avataru... biggrin.gif

 

To sam isto slao kurčenja radi na Grave Digger forum. icon_smile.gif Takođe je na 10. strani.

Tamo možeš videti i originalnu sliku, bez dorade u photoshopu...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to im je najfriškiji album valjda.

 

A nisam ga ni ja slušao. Ne slušam nešto posebno Grave Digger. Tek kada sam im se pojavio na omotu sam malko počeo da nadoknađujem propušteno, ali sa ovog novog sam čuo samo naslovnu...

 

No, da ne spamujem...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego

Nurg (I OSTALI naravno, madane vjerujem da je iko...) kakvo je tvoje iskustvo sa KEN SMITH bassovima?

Ima jedan BURNER 5 zicani ovdje, jedan moj prijatelj se zagrijeo.

Inace jako su skupi na netu!!!

Jako zanimljivi, ali po meni precenjeni instrumenti. Svirao sam par komada, ali nisam imao onaj _WOW_ osecaj kao kad sam svirao sukop, sadowski ili pedulla (da ne pominjem Alembic). Svrstao bih u kategoriju solidnih serijski radjenih instrumenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma mi nije najjasnija.

 

Nurg sigurno zna, pa ćemo morati sačekati njegovu pomoć.

 

Ne znam kakve veze ima Aria sa Aria Pro II, ali je činjenica da sam i od jedne i od druge firme držao u rukama komade koji mogu da se svrstaju u kategorije kako "profi", tako i "jolana"

 

Verovatno je u nekom momentu firma prodata ili propala ili je ta neka varijanta...

 

Billy Gould iz nekadašnjeg FNM koristi Aria Pro II, a ja ga video na reklami za Aria. pokojni Cliff Burton je takođe svirao Aria Pro II.

 

Pretpostavljam da je tvoja jedna od ovih boljih komada...

 

Sada si i mene zainteresovao...

Već sam i ja totalno zaboravio na tu misteriju sa tom firmom...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma mi nije najjasnija.

 

Nurg sigurno zna, pa ćemo morati sačekati njegovu pomoć.

 

Ne znam kakve veze ima Aria sa Aria Pro II, ali je činjenica da sam i od jedne i od druge firme držao u rukama komade koji mogu da se svrstaju u kategorije kako "profi", tako i "jolana"

 

Verovatno je u nekom momentu firma prodata ili propala ili je ta neka varijanta...

 

Billy Gould iz nekadašnjeg FNM koristi Aria Pro II, a ja ga video na reklami za Aria. pokojni Cliff Burton je takođe svirao Aria Pro II.

 

Pretpostavljam da je tvoja jedna od ovih boljih komada...

 

Sada si i mene zainteresovao...

Već sam i ja totalno zaboravio na tu misteriju sa tom firmom...

 

Cheerz! pivopije.gif

Ni Nurg nije toliko sveznajuci. Da budem 100% iskren, o Aria gitarama ne znam skoro nista. Jos uvek nisam svirao niti popravljao ni jednu,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Arie nekako dozivljavao kao zamenu za Jolane icon_smile.gificon_smile.gif

Moja kopija preca zvuci bolje od svih Aria koje sam probao, i stvarno sam imao predstavu da je to nesto u fazonu Hammera, kao kineska kopija dobrih gitara. To da je Klif svirao jednu od njih mi je nekako... nepojmljivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...