Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

treba mi mala pomoc!

hocu da kupim pojacalo i za oko mi je zapao Behringer BX1200 ULTRABASS pa me zanima da li ga je iko koristio i ako jeste da mi kaze nesto vise o njemu!

 

evo i slika!

user posted image

ja sam ga koristio i nije loše pojačalo. Doduše, to koje sam ja koristio bilo je poprilično razdrndano, ali je i dalje posao obavljalo vrlo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi mala pomoc!

hocu da kupim pojacalo i za oko mi je zapao Behringer BX1200 ULTRABASS pa me zanima da li ga je iko koristio i ako jeste da mi kaze nesto vise o njemu!

 

evo i slika!

user posted image

VELIKO SRANJE>>>> pukeface.gifpukeface.gif

 

 

 

ako vec oces da pazaris nesto za male pare bolja solucija ti je Fender Rumble 60 ili 100 W

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam to pojachalo, skroz je OK, lepo zvuci i vrshi pos'o, sa moje tacke gledista fale mu samo efekti tipa reverb i compressor... Nisam radio svirke ali radio sam probe i ama bas nista mu ne fali... Sto ti je to sranje Strato?

 

 

 

Inace, video sam u onoj radnje ispod zelenjaka odlican bas, marka Epiphone, 2 H magneta, 5 zica, pasivni za 30 000, svirao sam ga malo i super zvuci, ima i verzija sa 4 zice koja kontam da je jeftinija, pa ako neko ima namere da kupuje nesto novo, toplo preporucujem da ode da isproba ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam to pojachalo, skroz je OK, lepo zvuci i vrshi pos'o, sa moje tacke gledista fale mu samo efekti tipa reverb i compressor... Nisam radio svirke ali radio sam probe i ama bas nista mu ne fali... Sto ti je to sranje Strato?

 

 

 

Inace, video sam u onoj radnje ispod zelenjaka odlican bas, marka Epiphone, 2 H magneta, 5 zica, pasivni za 30 000, svirao sam ga malo i super zvuci, ima i verzija sa 4 zice koja kontam da je jeftinija, pa ako neko ima namere da kupuje nesto novo, toplo preporucujem da ode da isproba ovo...

iz prostog razloga... sto sam ga cuo.. i toalno je plitak.. ne mozes nikakav zvuk da namestis na njemu.. ili ja bar ne znam... za to kratko vreme koliko sam ga probao... a cuo sam ga dosta...

 

ako je za kucnu varijantu.. mislim imam i ja 50W unknown pojacalo koje radi posao.. nazovi "kucne potrebe".... ono sto je bitnije kako on zvuci na svirci... uz ceo band.. zato sam se ja opredelio za HARTKE....

 

user posted image

 

+

 

user posted image

 

biggrin.gif

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje kvalitetan bass sa tremolom ( i pod uslovom da nije claypool and company proizvodnje icon_smile.gif ). Koliko bi me to kostalo?

_JEDINI_ tremolo za bas (koji vredi staviti na instrument) pravi hipshot, i kosta oko 180$, pa izracunaj koliko ce te kostati tambura sa doticnom napravom instaliranom.

a sto se samog trem-a tice, moze da se instalira na svaki bas koji hoces. ja sam pre oko mesec dana ugradio jedan na ibanez SR505 i ispalo je sasvim fino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, hvala.

 

A kako tece proces, tj kako se to radi?? Mislim, shvatam busenje itd, ali ...

isto kao kad bi ugradjivao tremolo na gitaru koja ima fixed bridge icon_razz.gif

izrutira se prednja strana, zadnja strana, izbuse se rupe za postove, ubace se postovi, ubaci se kuka za federe, stavis tremolo, zakacis federe, stavis zice, nastimujs, podesis sve, i eto tremolo-a na bass gitari

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLAST!!

nego ja vidjeh Sheehana u Zagrebu 14.og, valjda je neko od vas bio na BG koncertu.

Sta reci za takvog covjeka/!?!?!?!?! icon_confused.gif

Najzad sam ga i vidio kako svira uzivo, a stajao sam tacno ispred njega.

Nemam rijeci, a tek zvuk!!!!!!!!!

SVA NADA U DVA AMPEGOVA ORMARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLAST!!

nego ja vidjeh Sheehana u Zagrebu 14.og, valjda je neko od vas bio na BG koncertu.

Sta reci za takvog covjeka/!?!?!?!?! icon_confused.gif

Najzad sam ga i vidio kako svira uzivo, a stajao sam tacno ispred njega.

Nemam rijeci, a tek zvuk!!!!!!!!!

SVA NADA U DVA AMPEGOVA ORMARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

ok covek zna znanje... ima dojaja tehniku.. ali mu je sranje zvuk i ne svidja mi se njegov stil ni malo... jbg.. Vai na bassu... a to je sranje.. bass tad gubi svaki smisao..

 

najvise me iznerviralo to da se tek tek nazirao bass... dobro se cuo u tisim deonicama. ostatak nista... a sto se tice ampega.. od te firme sam ocekivao dosta.. i razocarao sam se jer je dojaja mutav ton...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se tice ampega.. od te firme sam ocekivao dosta.. i razocarao sam se jer je dojaja mutav ton...

Heheheheheheheh... Na kom ti je Ampeg-u bio mutav ton? Mislim koji si svirao?

no.gifno.gifno.gif

 

Ampeg je definitivno najbolja bass qtija, pojačalo sam samo jedno probao i odlepio, ali ne sumnjam da su sva dobra osobito ovouser posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

STRATO ja sam bass cuo savrseno i zvuk mu jeste brutalan,i sam volim takav, ali je maestralno kako ga on koristi na laganim, a i na "tezim" dijelovima pjesama

 

 

a sto se tice AMPEGA to je stvarno NEMA DALJE icon_da.gificon_da.gif

na kojem god da sam svirao bio sam PREZADOVOLJAN!!!!!!!!!!!

a SVT4 PRO icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Sam SHEEHAN koristi DVA takva, i tu nema sta da se prica

 

btv. na jednom je HIGH preset bez bassova, sa hi middle i high odvrnutim

a na drugom LOW preset pogadjate samo bassovi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svirao sam na jednoj glavi.. nije iz serije SVT.. cuo sam i V4B.. koja je keva... ali je za moj ukus i dalje mutav ton.. kao sto je i bassman fenderov... ali to je moj licni ukus... Trace Eliot je po meni malo konkretniji i cistiji zvuk, kao i Hartke.. koji je ubica...

 

sto se tice billy-a.. ni u jednom trenutku nisam podcenio njegovu tehniku... talenat.. i svirku.. samo se meni NE SVIDJA TAKAV TIP SVIRKE NITI TAKAV ZVUK BASS-A.. i ne tezi ka njemu vec ka nekim drugim bassistima.. a koga interesuje !!!!!

 

@carcass

inace ni jedan ton gitara i bassa se nije cuo kako treba.. sve je to nesto mutavo i pistavo.. nabijeno do zla boga.. zvuk zicanih instrumenata mi se nije nimalo svideo.. dok je bubanj bio dojaja ozvucen... iskreno da nije tako bio namesten bubanj smorio bi se extra...

 

@SasaAmonDin

jel imas ti to pojacalo???

na kojim si ti sve glavama i pojacalima svirao???

 

ps..

a sto se tice AMPEGA to je stvarno NEMA DALJE

ima recimo.. SVR biggrin.gif

i naravno posle SVR ima jos jacih.. sigurno... samo ti to ne znas, a ni ja!!!!

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

eee sto se tice mutavog zvuka u ZG nije bilo tako.

Vise se moglo govoriti o nekoj ostrini kod Sheehana i muda naravno, a kod Vaia ona toplina, zaokruzenost, mekoca kad treba, i muda naravno icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

a za pojacala, znam da ima i skuplje, a mozda i bolje ali je AMPEG SVT4PRO vrhunska glava koja NIJE jeftina, i trazi ne bas tako jeftinu kutijetinu da to sve izadje, mada je cinjenica da je u tom cjenovnom rangu jako tesko pogrijesiti icon_cool.gif

 

nego interesuje me koji bass ti sviras (izvini ako si vec prije negdje pomenuo)

jer ja licno nisam ljubitelj Trace Elliotta (osim SMX600, ali bi opet za te pare nesto drugo) jer meni i mojoj gitari to nekako ne odgovara. Nije da ne znam napraviti ton na Trace-u, nego svaka firma jednostavno ima nesto svoje, neki ton koji vec izlazi iz tog pojacala i te kutije. To su one subjektivne razlike i meni se vise dopada zvuk koji dobijem na Ampegu, Acousticu, Peaveyu combo300(samo taj) ili Behringeru nego na nekim drugim glavama.

Tako ti je to

Edited by carcass

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost SVT4 nemam, najbolje na kojem sam svirao je SVT3 Pro u kombinaciji sa dve Ampeg qtije: dolje je 15" a gore 4X10", i to pre dve nedelje u SKC-u (pitaj Carcassa, ako mi ne veruješ).

 

Imao sam razna pojačala ali mi je ipak najdraže Ampeg (V-4B) i to sa qtijom Ampegovom 4X10 (zvučnici su bili Altec i čamila je jadna qtija pre nekih 5-6 meseci na forumu o prodaji, al sam je na kraju prodao nekom narodnjaku za 150€). Prvo pojačalo koje sam kupio (pre Ampega) dok sam počinjao da sviram bass (pre toga sam pevao pukeface.gif , i svirao drumz ph34r.gif ) otprilike '89 na '90 je neko combo pojačalo marke Ross sa 1X10 zvučnikom, koje je super radilo ali na većoj snazi je bio raspad, potom Ampeg, pa Peavey Century 300W sa Ampeg qtijom, zatim Acoustic, (koji sada ponovo sviram) o5 sa Ampegom... Jedno vreme je tu bio i Peavey TNT 100 combo sa Black shadow speakerom (Brrrrrr) a sada ponovo sviram Acoustic 150W sa nekom handmade qtijom od 100W RCF zvučnik made in USA...

 

Probao sam SWR Super RedHead Combo, neki Trace Elliot koji nisam pošteno ni video (svirali smo u Barutani kao predgrupa Paul Di'Annu pre godinu dvije, o5 bez tonske probe) ali pojačalo je vrhunsko, nije bilo potrebe da petljam po dugmićima, posle prve odsvirane prazne žice odlijepih, (ipak je bolji Ampeg, bar se meni više sviđa). Probao sam još mnogo toga ali to je bilo na sat, dva ili dan a to i nije tako bitno, dakle Ampeg je (meni) najbolji izbor i kupiću ga i imati ponovo kad se skupi neki cash a do tada ću da goolim Acoustica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se slazem sa tim da je sheenan odlican bassista, ali i mene smara takav nacin sviranja bassa. ja ga ne bih uvrstio ni u 20 mojih omiljenih bassista... za mene licno je to najobicnije preterivanje i dokazivanje! jer bi vecina stvari mnogo bolje zvucala kada bi ih svirao sa vise GROOVEa. a on po meni uopste nema groove! on je tehnicar, fizikalac i nista vise od toga... mozda gresim ali to je moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...