Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ako ti je aktivan bass, može biti i do starih baterija...

 

...mada, ako uzmem u obzir to da si rekao da ti je i džeksna sjebana, i kabel prekida, pa na osnovu takvog stanja instrumenta pokušam da pretpostavim koliko redovno ga sređuješ i vodiš računa o njemu, mislim da je krajnje vreme da taj bass ode kod majstora.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojha!

treba nam basista!

icon_wink.gif

 

p.s.

da ne bude da spamujem, ovo je za one basiste koji ne gledaju u potraznji muzicara,

icon_mad.gifwallbash.gif

stoji mi post tamo vec tri dana a vas nigde, ajde javljate se, imamo posla za vas, autorske pesme, rok i hevi, dobar materijal, nemojte da vas jurimo ko da ste bubnjari ili pevaci... ili basisti icon_wink.gif

 

i bez duhovitih odgovora tipa: "jel ti mozda palo na pamet da i nema slobodnih basista koji traze bend!" i slicno;

jeste ali "ne verujem" da je tako;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je aktivan bass, može biti i do starih baterija...

 

...mada, ako uzmem u obzir to da si rekao da ti je i džeksna sjebana, i kabel prekida, pa na osnovu takvog stanja instrumenta pokušam da pretpostavim koliko redovno ga sređuješ i vodiš računa o njemu, mislim da je krajnje vreme da taj bass ode kod majstora.

 

Cheerz! pivopije.gif

bas je pasivan, i izvanredno sam ga cuvao, i onda se od jednom sav skrkao... no.gif ali sad je kod majstora, u dobrim rukama (valjda, videcemo)... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da roknes bas od nesto ili da skocis na njega...ja sam tako ortaku popravio akustaru biggrin.gif danima je prdela i prdela i jedne veceri on me je slucajno gurnuo na nju...nesto je krcnulo i gitara je proradila biggrin.gifbiggrin.gif

 

Inace,znam da sam dosadan al,jebiga...Ako znate neke lake metal,rock,grunge pesmice,al da nisu bas,bas proste...neso na fazon come as you are...da ne zvucim stalno kao bas vec da imam i malo melodicnih(ako se uopste tako kaze)delova,napisite...i jos kad bi mogao link sa tabom biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.mxtabs.net/basstabs.php

pogledaj tu, ima sve sto ti moze trebati.

Sto se laksih pesama tice predlazem ti "Alice in Chains - Angry Chair", "System of a down - Spiders", ne znam... recimo "Black Sabbath - Electic Funeral" (ona ti je super za razvijanje malica)....

A ako 'oces nesto stvarno glupo i prosto, koje sluzi samo za vezbanje ritma, prstiju i koncentracije, skidaj Wicked Game od HIMa. icon_biggrin.gif

To ide:

H x8

A x8

E x16

i tako sto godina...

Koliko ti vec sviras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojha!

treba nam basista!

icon_wink.gif

 

p.s.

da ne bude da spamujem, ovo je za one basiste koji ne gledaju u potraznji muzicara,

icon_mad.gifwallbash.gif

stoji mi post tamo vec tri dana a vas nigde, ajde javljate se, imamo posla za vas, autorske pesme, rok i hevi, dobar materijal, nemojte da vas jurimo ko da ste bubnjari ili pevaci... ili basisti icon_wink.gif

 

i bez duhovitih odgovora tipa: "jel ti mozda palo na pamet da i nema slobodnih basista koji traze bend!" i slicno;

jeste ali "ne verujem" da je tako;

Baci post s'vremena na vreme mozda se neko javi.

Inace, ako basiista ne cita ponudu muzicara, verovatno je razlog to sto ne trazi bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da roknes bas od nesto ili da skocis na njega...ja sam tako ortaku popravio akustaru biggrin.gif danima je prdela i prdela i jedne veceri on me je slucajno gurnuo na nju...nesto je krcnulo i gitara je proradila biggrin.gifbiggrin.gif

 

Inace,znam da sam dosadan al,jebiga...Ako znate neke lake metal,rock,grunge pesmice,al da nisu bas,bas proste...neso na fazon come as you are...da ne zvucim stalno kao bas vec da imam i malo melodicnih(ako se uopste tako kaze)delova,napisite...i jos kad bi mogao link sa tabom biggrin.gif

www.mysongbook.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,da,zaboravio sam da ti kazem da mi bas takve pesme poput him-a ne trebaju...to je jebeeeeeno prosto...

Predlog:

Pocni od nekih "tezih" pesama.

Jeste,rodices mechku dok lepo odsvirash,ali ce ti posle sve ici lako.

Pokushej sa anestesiom i bass doodle-on(metallica),to su moje prve pesme na koje sam skinuo na basu.

 

 

Ljudi,vashe mishljenje o yamaha RBXJM2??

user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni sta su razlike izmedju pasivnog i aktivnog bassa,posto se slabo razumem u muzicku tehniku,predpostavljam da je aktivni bolji,ali zbog cega?

 

Hvala unapred.

ja sam gitarista ali mislim da je to slicno...aktivni ti jelte ima aktivne magnete koji kao izvor napajanja imaju bateriju(koja se menja na 6/7 mesesci) i to ti je u sustini magnet novog doba...neka me neko ispravi ako gresim...a pasivni...te ja imam icon_smile.gif ...pa oni ne koriste baterije kao izvor napajanja,osim naravno morash da gitaru ustekas u neko pojacalo... icon_smile.gif ...pogledaj malo okolo...svi poznatiji gitaristi imaju aktivne...ali ipak neka ti bolje objasni neko ko se razume bash bash u to...kao na primer brat Secracon pivopije.gif ....uz to on je josh i basista i stvarno puno poznaje gitarski hardver... pivopije.gifmusik19.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni sta su razlike izmedju pasivnog i aktivnog bassa,posto se slabo razumem u muzicku tehniku,predpostavljam da je aktivni bolji,ali zbog cega?

 

Hvala unapred.

Ovako.

Pasivni izvlachi zvuk iz drveta,zato su aktivni bolji kada imash loshije drvo.

Aktivnima slabi kvalitet zvuka portoshnjom baterije,zbog toga su truli,sto ti je praznija baterija=loshiji zvuk....

Naravno,to ne znaci da su aktivni loshiji,naprotiv.

Zavisi shta trazish od bassa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako.

Pasivni izvlachi zvuk iz drveta,zato su aktivni bolji kada imash loshije drvo.

Aktivnima slabi kvalitet zvuka portoshnjom baterije,zbog toga su truli,sto ti je praznija baterija=loshiji zvuk....

Naravno,to ne znaci da su aktivni loshiji,naprotiv.

Zavisi shta trazish od bassa.

+ ima je uzemljen samom tom elektronikom.. tacnije elektricno kolo je zatvoreno tako da nedobijas puckanje kad dotaknes neki metal na bassu... tako da je i s te strane bolji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam svirao aktivne pa pitam,u mojim rukama su samo Jolana i Squier bassevi bili icon_redface.gif

 

A koje su prednosti aktivnog?Mislim za koji stil je pogodniji pasisvni a za koji aktivni,verovatno glupo pitanje icon_uhoh.gif ...?

Ko pita ne skita icon_smile.gif

Prednosti/mane aktivnog mozesh izvuci iz prethodna 2-3 posta.Sve zavisi od konfiguracije magneta,ne od toga da li je aktivan/pasivan.

QL,ja nikada nisam svirao Jolanu ; )a Squier-i uopshte nisu mnogo loshi, ja imam P-special i za tu kintu nisam mogao da dobijem nishta bolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

StRatO,koju opremu imash?

SR506(?) za buduci bas?

mislim da sam vec napiso u nekom od predhodnih postova.. al nema veze..

 

BASS YAMAHA rbx170 black

HARTKE 3500H 350W (Head)

410XL (4x10") CABINET

 

inace kanim kupiti 6ozicani.. ali ne znam jos uvek koji.. a SR506 mi se cini kao ok solucija samo jos da nadjem gde da ga probam.. a moze i SR505..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam vec napiso u nekom od predhodnih postova.. al nema veze..

 

BASS YAMAHA rbx170 black

HARTKE 3500H 350W (Head)

410XL (4x10") CABINET

 

inace kanim kupiti 6ozicani.. ali ne znam jos uvek koji.. a SR506 mi se cini kao ok solucija samo jos da nadjem gde da ga probam.. a moze i SR505..

Pa imao si na zelenom i u mix musicu.

Ima bartolini el. verovatno ne zvuci loshe.

Sta mislish o RBXJM2??

Imash je na prethodnoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa... jesu... icon_da.gif

Mada odvratni su i recimo Astori i vecina stvari koje se prodaju u onoj radnji blizu O.SH. Kralj Petar I...

 

Koje basove vi ljudi najvise volite? I generalno kao firmu i eventualno najbolji model koji ste probali...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa... jesu... icon_da.gif

Mada odvratni su i recimo Astori i vecina stvari koje se prodaju u onoj radnji blizu O.SH. Kralj Petar I...

 

Koje basove vi ljudi najvise volite? I generalno kao firmu i eventualno najbolji model koji ste probali...?

Fender jazz bass V icon_cool.gif

 

Squieri su stvarno sranje,ali moj je mnogo gotivniji od svih ostalih(istih) koje sam svirao.Ne znam ni ja zbog chega,ali,tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je keva,imam isti takav,pa mozes da ga probas.Cini mi se da u MITROSu ima isto,ali druge boje.

Da,u Mytrosu je plum pearl metallic, i ne daju ti da ga pipnesh,a kamoli probash.

Kakav mui je zvuk? Imam utisak da sa Seymour Duncan-om nebih mogao da dobijem neki zvuk tipa Nathan East.

Inace,RBXJM2 (inca silver) je jedan najlepshih baseva koje sam ikada video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imao si na zelenom i u mix musicu.

Ima bartolini el. verovatno ne zvuci loshe.

Sta mislish o RBXJM2??

Imash je na prethodnoj strani.

znam da je bio na zelenjaku.. ne u mixu nego u music tradeu... ali sam jbg.. nisam se tad nesto preterano interesovao...

 

a sto se tice yamahice.. ne znam probao sam onako na suvo u mitrosu.. i neznam nekako je ogroman treba vremena.. a i nije mi se nesto svideo... verovatno sto je fabricki.. treba ga setovati....

 

a sto se tice kupovine istog... voleo bi da pobegnem malo od yamaha..

 

kad bi imao pare kupio bi YUNG.. (cinimi se da se tako pise).. privatno ga svira John Myung (DT)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...