Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

E ta yamahica je fina....

Sta se radi ljudi?

pozdrav svima koji me znaju i ostalima koji ne!!! pivopije.gif

 

 

i jos nesto

 

UPALi SMo U SAVU!!!!!!!!

pozdrav legendo!!! pivopije.gif

 

 

welcome to the world of tommorow!!! icon_smile.gif

 

 

 

 

enivej ovo je onaj bas shto sam ti prichao:

 

user posted image

 

 

 

 

jel zna neko neshto o ovom basu? nashao sam ga u liri za 280 jura i najverovatnije ga uzimam! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije pokušaj kopije Yamahe, već standardni Ibanez SR oblik. icon_smile.gif

 

A Yamaha se toliko nije proslavila da je koriste Nathan East, Patitucci, Sheehan, Myung, Michael Anthony, itd...

Po mom mišljenju je Yamaha vrlo okej firma...

 

No, ono na slici svakako nije Yamaha, pa da ne spamujem...

 

Bass mi deluje okej, mada se ne vide neke vrlo bitne stvari. Da li je iz jednog dela? Kakav je materijal?

 

Mislim da sam viđao neke ovakve, i da je to ta neka nova generacija Ibaneza, i da je to klasa ispod nekadašnjih Soundgear basseva. E ako je to to, onda nemoj davati puno para za nju...

 

Cheerz! pivopije.gif

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

pishe da se zove vako:

 

 

BAJO IBANEZ GSR200

 

 

 

e sad ovaj na slici meni izgleda isto kao taj shto sam nashao, za koji neznam kako se tachno zove... icon_da.gif enivej vec napisah da sam ga nashao u lyra music-u i koshta 280 evra. znachi ako je ovaj na slici onaj iz radnje(oko 80% sam siguran) evo linka nekog za taj bas:

 

http://es.woodbrass.com/BAJO+ELECTRICO+IBA...e9cfe29c9ffcb96

 

eto pa pogledaj te tu karakteristike pa ondak pljuj te ili velichaj te!

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

skroz solidan pocetnicki bass! mozda jedan od najboljih u klasi po kvalitetu izrade, ali nemoj previse ocekivati od zvuka! mada sam cuo da taj model u medjuvremenu prave sa aktivnom elektronikom tako da je zvuk mozda bolji od onda kad sam ja probao takav bass.

p.s. cuo sam da u lyri imaju neke cort-ove... ta firma je izgleda strasno napredovala u poslednjih par godina, a obzirom da je manje vise no-name imaju odlican odnos cena-kvalitet! tako da ako ti naleti neki cort za slicne pare obavezno ga uporedi sa tim ibanezom, trebalo bi da bude bolji!

 

edit:

tipa ovako nesto

http://es.woodbrass.com/BAJO+ELECTRICO+COR...GB34ABK+-+BLACK

Edited by cr33p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti mogu ja najbolje odgovoriti posto isti imam vec vise od jedne godine. Platio sam ga 245 evreja u NS-u u mix music-u i nisam zazalio. Za te pare nema teorije da nadjes nesto bolje. Zadnjih nekoliko godina se proizvodi sa aktivnom elektronikom, koja ga koja ga upravo i gura van svoje konkurencije. Ozbiljinih problema i iznenadjenja sa njim neces imati to ti garantujem. To sto prvi put cujes tako je.

 

Sada je sve na tebi. Ako imas 300 evra kupi ga. Ako imas 400-500 kupi nesto dobro, polovno. Ako imas vise jos vise ostavi nam adresu da te opljackamo icon_biggrin.gif

 

Jos jednom ponavljam ZA TE NOVCE NESTO BOLJE (NOVO) NE POSTOJI.

Probaj da sviras yamahu iz te klase i videces da je ibanez bolji pa makar zbog te aktivne elektronike

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm da zaboravih da kazem da ovo jeste aktivan bas, shto je josh jedan razlog zashto ga uzimam... icon_da.gif

 

 

 

takve komentare sam i chuo.... to tipa "najbolji za najmanje pare" icon_da.gif

 

 

 

 

ovaj bas shto zakachi cr33p mi se uopshte ne svidja... no.gif a onaj gore shto postavih mi je ono... wub.gif i izgled i ono drugo, shta god to bilo! icon_smile.gif

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na uvredama,sad sam procitao spis.

Kazu Maple neck i rosewood board,Aktivni P/J magneti,22 freta i 34''...

Ljudi koji su ga posedovali stalno govore o nekakvom ''buzz-u''na zicama,i da na pocetku kad su ga kupili namestalil su stalno kobilicu i vrat ,stavljali su uglavnom tanje zice.Znaci cim ga uzmes gledaj vrat obavezno!!!

Ali sve u svemu ljudi izgledaju zadovoljno,neki ga ne bi ponovo kupili kad bi prsao,neki bi ga kupili ponovo.

Vidi uostalom,isprobaj ga u Lyri,ako ne primetis nikakvu gresku u vratu obavezno ih pitaj da li su namestali vrat,posto si cuo da su mnogi morali,tako ce makar znati da te ne mogu preci za to... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Yamaha se toliko nije proslavila da je koriste Nathan East, Patitucci, Sheehan, Myung, Michael Anthony, itd...

Po mom mišljenju je Yamaha vrlo okej firma...

NE znam za mene Yamaha pravi osrednje basseve,doduse da sam pocetnik uzeo bi u svakom slucaju Yamahu pre nego neke kopije kao sto su Aria,Aster i sve te sa A .

Ibanez je ladno ovo,ko bi rekao icon_smile.gif ocekivao sam lepsi izgled.

Patituci ,jedan od najboljih na kontrabass-u i bass-u ali i dalje ne tolko dobar kao Pastorius,Marcus,Klark.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ovo ce da mi bude prvi bas i prva elektrichna gitara uopshte, tako da se ne razumem bash u sve te finese(to za vrat i tako to) ali makar znam te osnovne gluposti, to razliku izmedju aktivnog i pasivnog, neshto o magnetima itd... zato sam vodio ortaka sa sobom koji aj da kazem da se razume, i on mi je rekao da je extra bas(za male pare)... enivej moracu njemu da kazem da ih pita to za vrat i da ga malo isproba, da li chuje to bazovanje... icon_da.gif

 

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gavro ? icon_smile.gif

Nisi mi reko da kupujesh.

Dobar je taj bass za tebe, ja sam hteo da ga uzmem al sam na svu srecju naleteo na ovaj moj sto imam.

hehe nisi ni pitao! icon_razz.gif

 

 

josh treba da vidim dal cu ga uzeti... sve zavisi od fax-a tj dal cu upasti na budzet, ili cu morati da platim 110000... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za sve koji se razumeju,imam Squier Precision Affinity icon_redface.gif ,e sad imam zelju da stavim original Fender Precision magnete,jel to isplativo,jel bi zvuk bio mnogo bolji,priblizno fenderu mexikancu,ili bi ostala krsh gitara,da li je pametno ulagati u takvo nesto.

I josh nesto posto su ti magneti,gde mogu da se kupe,i ko ih ugradjuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patituci ,jedan od najboljih na kontrabass-u i bass-u ali i dalje ne tolko dobar kao Pastorius,Marcus,Klark.

Daj covece,takve osobe se ne porede.To je takav nivo,gde potpuno prestaje nadmetanje:jednostavno svi su najbolji i svako ima neki svoj fazon i stil po kome je prepoznatljiv.

 

...

 

Sto se tice Yamahe,ja posedujem BBG5A.Veoma zahvalna gitara,aktivna i malo ostrijeg i prodornijeg zvuka.Idealna je za slap,tap,kurac-palac...funk,blues jazz.

 

inace Fender Jazz bass je neprejebiv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali molim te reci mi shta ti se ne svidja kod ovog basa fizichki!!! biggrin.gif

Ma sto se mene tice prvi dan kad bi dobio taj bass smetao bi mi izgled posle tog dana necu vise ni obracati paznju na izgled. musik19.gif

A sto se tice nadmetanja,ja sam to potpuno zapustio.Ali dosta kontabassista i to dzez u muzickim uvek ima taj dar da prica za nadmetanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za sve koji se razumeju,imam Squier Precision Affinity icon_redface.gif ,e sad imam zelju da stavim original Fender Precision magnete,jel to isplativo,jel bi zvuk bio mnogo bolji,priblizno fenderu mexikancu,ili bi ostala krsh gitara,da li je pametno ulagati u takvo nesto.

I josh nesto posto su ti magneti,gde mogu da se kupe,i ko ih ugradjuje?

to zavisi kvaliteta tvog squiera! kvaliteta drveta i izrade!

ima squiera koji su bolji i od mexicanaca a ima ih koji nisu ni za potpalu! sve zavisi sta ubodes i koje je godiste!

ugradnja boljih magneta moze i da pogorsa zvuk tvog bassa u smislu da ce se jasnije cuti nedostaci! a moze i da ga poboljsa...

u principu ni najbolji mageneti ne mogu da otklone nedostatke loseg drveta!

 

inace Fender Jazz bass je neprejebiv!

kazu da su ih G&L (poslednja firma u kojoj je leo fender radio/osnovao) bassevi nadjebali u mnogome! nazalost nisam probao nijedan!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zavisi kvaliteta tvog squiera! kvaliteta drveta i izrade!

ima squiera koji su bolji i od mexicanaca a ima ih koji nisu ni za potpalu! sve zavisi sta ubodes i koje je godiste!

ugradnja boljih magneta moze i da pogorsa zvuk tvog bassa u smislu da ce se jasnije cuti nedostaci! a moze i da ga poboljsa...

u principu ni najbolji mageneti ne mogu da otklone nedostatke loseg drveta!

 

inace Fender Jazz bass je neprejebiv!

kazu da su ih G&L (poslednja firma u kojoj je leo fender radio/osnovao) bassevi nadjebali u mnogome! nazalost nisam probao nijedan!

Pazi matori,ne sumnjam da postoji marka tj. model koji je bolji od jazz-bassa.Ali ovaj mi je nekako elementarni obrazac za dobar zvuk i sviranje.Ne razumem se puno u modele,marke i tehnologiju generalno,ali se razumem u sviranje,tako da znam tacno kakav zvuk zelim.Problem je sto ponekad ne znam kako da ga dobijem.Jazz je nekako najpriblizniji mom ukusu.

 

Volim kada bass ima malo ostriji zvuk,jer dosta koristim slap tehniku i tap.Probao sam Marcus Miller model Jazz-a,ono je ludilo od zvuka.Posebno mi se svidja sto Fender ima malo siri vrat,onako masivniji,pa je super za slap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...