Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Evo ti telefon najboljeg heavy metal(i rock) basiste na ovim prostorima koji moze do jaja da ti pokaze sta god hocesh iz te sfere(pogotovo razne stvari vezane za svirku tipa Billy Sheehan) lik ze zove Igor 063/708-25-28 i samo se pozovi na mene ako ga budesh zvao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste mozda culi za naseg bassistu Lolu Andrijica?Predavao je neko vreme Vladimiru Samardzicu(Vasil Hadzimanov Band)a i Tocku je objasnio do negde koja je funkcija bassa u sviranju ,e takav mi profesor treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci najzad je tocak naucio cemu sluzi bas u muzici....pa bilo je krajnje vreme...

ali donegde mu je objasnio, znaci nije bas sasvim shvatio tocak o cemu se tu radi...

oh dodjavola brate moram ti priznati da ti bas dosta seres....

ako ti treba profa nemoras da trazis neke ludake, osim ako bas neznas kako da potrosis novac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasni ovo''znaci najzad je tocak naucio cemu sluzi bas u muzici....pa bilo je krajnje vreme...

ali donegde mu je objasnio, znaci nije bas sasvim shvatio tocak o cemu se tu radi...''.Jel to znaci da si ti ucio kod Tocka ili to objasnjavas iz bass linija u Smakovim i Tockovim pesmama-koje su komponovane od strane 5 razlictih bassista?Njemu je on objasnio svrhu bassa ali gde ce Tocak sad bwe da uci tehniku za bass,dovoljna mu je osnova,ali zato ono sto najvise zna a to je harmonija i muzika moze da objasni svakom jer je ista za svaki instrument.

E sad za nizak udarac koji si mi uputio nemam ja kintu,ja jedem hleb i so i pijem vodu za dorucak tako nemoj ti meni da popujes o siromastvu i bogatsvu,kako te nije sram?Umesto da pomazes ti odmazes cisto iz pakosti.

Drugo Lola shvatam te u potpunosti za to sto kazes ''ludak'' to su rekli i oni ljudi koji nisu culi za Clarka ali uvek se svodi ''da imas snimke na kojima je svirao'',meni ne treba sad svemoguci nego samo bassista koji moze da mi pokaze tehniku,jel treba zato da prodjem pakao da bi najzad dobio odgovor od kolega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da te povezem sa Vladimirom Samardzicom ako hocesh chovek je car i puno toga me je nauchio...A mozesh da probash i kod Bate Bozanica on je super pedagog i sjajan basista .Mislim ako stvarno ozbiljno mislish da se unosish u sviranje bass-a idi kod najboljih ne okolishaj! P.S Ne mogu da verujem da slushash Clarkea mislio sam da ga ja jedini slusham! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego ljudi moze li bass na obicnom pojacalu(samo za vezbanje u kuci) ili bas mora bass pojacalo...

Dobro pitanje.Ja moj sviram vec 4 godina na gitarskom icon_mrgreen.gif

Ma mozes ti na Marshall JCM 800 ladno bass da sviras.Ali inace ovako mozes na ostalim samo zavisi od pojacala do pojacala da li mozes do max da ga pojacas ili ne smes.Ali zvuk je veoma razlicit npr. na gitarskom imas da pojacas i da smanjis bass e a to je malo zajebano,ako pojacas ima cela kuca da ti se trese a ako smanjis bice ko da sviras gitru sa dubljim tonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest numbness

da li se neko sluzi bass pedalama tipa, bass overdrive i slicno...

i ako imate neki savet u vezi zvuka za pedale... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok zeza me ovaj fast reply

posto retko kad idem na ove forume....

da skratim pricu

pre nesp malko manje od godinu dana sam pocela da sviram bass,

kupila sam staggov tc300*valjda* i fenderovo pojacalo od 15 vati RUMBLE za po kuci mi super sluzi pocela sam onako skroz samostalno znaci bez nekog velikog muzickog predznanja sem onogg glupiranja u skoli sa muzikom kupih neki program za ucenje ali pitam vas znater li mozda neke dobre sajtove sa tabov9ima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo offtopic:Da li je neki bassista zainteresovan za rad u Hard rock/Heavy metal bendu.Davao sam vec oglas u potraznji muzicara ali slaba vajda pa resih da odem tamo gde vas ima.Dakle da ponovim,sada je u planu tribute AC/DC i stvari su skinute samo da se doticni uklopi.U planu su i Scorpionsi ako ne onda se mozemo dogovoriti.

064-312-89-86 Rade.

Uticaji:AC/DC,Iron Maiden,Scorpions,Judas Priest,Deep Purple,HammerFall, Divlje jagode,Osmi putnik,Ritam nereda,Prljavi Inspektor Balza i KLjunovi, Metallica,Motorhead,Rainbow,W.A.S.P. ,Guns'n'Roses,Corba, Goblini i da ga jebem kaga sam zaboravio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sluhh pa da kontah ali ono kao htela bih prvo maklo da ovladam teorijom...

icon_smile.gif

icon_smile.gif

Pa ajde da ti neko prvih godinu dana pokazuje pesme ali na guitar pro ces se navuci ko nezdrava,veruj mi pocni malo na sluh.Sta uopste sviras od muzike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gitar pro?

nabaviću ok thanks na sajtovima!!!

Na sluhh pa da kontah ali ono kao htela bih prvo maklo da ovladam teorijom...

 

ima jos jedan odlican(jos bolji) program sa velikom zajednicom tabbera - power tab

 

inace, preporucujem ti da nadjes profesora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitar Pro je O.K. 4 practice, ako još nemaš bend, ili ga imaš a ispadaju iz ritma i harme... Tabovi su (po meni) najveća budalaština, retko ćeš ih naći tačno raspisane, i da ne govorim o radosti skidanja pesme na (s)uho, grlo, nos i lepotama improvizacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...