Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Kad vec pominjete tu artist prodavnicu,jel zna neko koliko kosta ovaj Washburn T24.

IPB Image

Jel neko svirao ovo,da li je aktivna elekt.,posto ne vidim da pise,meni se ovako na prvi pogled svidja.

 

Isto pitanje vazi i za ovaj Washburn Force,cena,i da li je neko svirao?

IPB Image

 

Hocu da kupim neki bass za 400-500e,pa neki savet dajte,jel Washburn bolji od Peavy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja jedno vreme hteo da kupim. Ima dobar zvuk, ali jedan veliki zajeb, bar mi je tako receno. Vrat i telo su iz jednog dela i ako se nesto iskrivi moz ga jebati.

Nazalost u medjuvremenu je prodat i nisam imao priliku da se uverim u istinitost price(nisam ga nikada svirao, samo sam cuo na nekim svirkama i imao je stvarno super zvuk)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobar zvuk, ali jedan veliki zajeb, bar mi je tako receno. Vrat i telo su iz jednog dela i ako se nesto iskrivi moz ga jebati.

 

Hm. Taj te zajebo, ko ti je to reko, al ajde...

 

@Hail Metal

 

Ne bih rekao da je active jer pozadi ne videh mesto za turiti battery. Jedino ako se ne skida cela ploca ispod potenciometara pa se tu stavlja, shto cisto sumnjam. Bass bash fino izgleda, zivo me interesuje kako radi, ako ga qpish opisuj, a ako ima da se uzme u Artistu, idem u ponedeljak da ga probam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MudriPanj - gde to ima bx1200 za 200 evra

 

neko mi rece da je bilo za toliko negdje u zagrebu, pa sam bez razmisljanja stavio tu cifru, u principu, ne moze se kod nas nacji za 200e :D

 

ovaj washburn t24 izgleda ql, za razliku od forcea koji izgleda kao stol (iako je super bas u pitanju)

 

ja bih za 500e svima preporucio peavy cirrus BXP(indonezija), koji sam i sam nedavno kupio, bas je strava, bar ovaj moj (ti instrumenti iz fus zemalja znaju da variraju u kvalitetu)

jedino sto nekim cudom nemaju blend nego jebeni switch, ali i to se da srediti

u principu, nema veze, jer odlicno zvuci u svakom slucaju, neko rece da zvuci tanko, ne bih se slozio, strava za svirati metal prstima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje zice koristite ?? Probao sam razne daddario,rotosound neke , i poslednje ernie ball , sve one imaju super zvuk na pocetku ali ga i vrlo brzo izgube....Jel postoje neke zice koje zvuce onako metalno, bright i posle 2 nedelje ? Ove koje sam koristio zvuce uzasno posle 2 nedelje, moram smanjivati middle na bassu itd... Skupo je kupovati novi par zica od 2000din svake nedelje ... ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje tacno rotosound ako nije problem , i kojom tecnoscu ?? Ja sam mazao fast fret ali ne pomaze...Znaci kada sviram slap i to najvise se primecuje kako zvuce mutavo i priguseno , nema uopste onog metalnog zvuka koji su imale kada sam ih stavio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravi na to neisplativo je, slap i sve ostalo moze(i treba) da zvuci super i na starim zicama

ako ti bas treba ekstra treble-a kupi eq pedalu

 

pretpostavljam da imas pasivan bas, posto se na aktivnim basovima mnogo manje primjeti starenje zica

 

edit: d'addario prosteels su cini mi se odlicne u tom pogledu da dugo zadrze taj reski zvuk

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam aktivan bass , peavey cirrus ;) Ne treba mi treble nego zvuk kako zice zvuce kada ih kupim one taj zvuk drze nekih nedelju dve i onda izgube taj metalni ton , zvuce mutnije...I onda to ne bi smetalo u nekom fingerstyle sviranju sa puno bassova ali kada se svira slap itd zvuci bass bezveze...Inace taj problem sam imao i sa passivnim i sa aktivnim bassom, da probao sam i boomers one su drzale nesto duze...Kakve su elixir zice ?

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali izgleda da bole hocje onaj novi novi zvuk koji vecjina basista u stvari ni ne voli

 

ja na primjer kad kupim nove zice, temeljito ih jedno 7 dana satima razvaljujem trzalicom(sa kojom inace ni ne sviram) da izgube taj "novi zvuk" zato sto mi para usi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ocu taj zvuk , znaci kada stavim zice na bass kako zvuce da sto duze tako zvuce a ne da se istupe ;)

Takodje primetio sam stvar, da kada skinem zice sa bassa , i posle iz ne znam kojih razloga ih vratim neku od njih npr nazad kada mi punke zica, ta zica koju sam stavio zvuci mnogo novije i svezije od onih koje su na bassu...naravno posle izvesnog vremena i ona izgubi zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokushaj da cistish zice D'Andrea Lemon oil rastvorom, ili Ax Wax-om. I jedno i drugo su su cleaner i conditioner za drvo i zice.

Ako budesh koristio Lemon oil nikako ne cisti lakirane delove gitare sa njim jer sjebava lak. Zice ociscene Lemon oil-om mogu da vrate zvuk na nekoliko dana i ja ih obicno cistim jednom nedeljno. Nemoj ga koristiti sa Elixir zicama jer posle par ciscenja pocinju da se ljuste tj. spada zastitni omotac iliti nanoweb kojim su presvucene. Znaci rosewood i nelakirani maple se ciste bez problema, zajedno sa zicama.

 

Ax Wax je finish friendly conditioner i cleaner kojim cistish sve. Ja ga koristim za lakirane delove gitare, kobilicu i civije. Kombinacija ta dva rastvora meni radi vec godinu dana sa Ernie ball zicama i to je to. Zajedno kostaju oko 1000 dinara a ako cistish samo jednu gitaru (shto kod mene nije slucaj) trajace ti dve godine najmanje. Obrati paznju na uputstvo za upotrebu i ne preteruj sa kolicinom jer je i jedno i drugo masno k'o burek popodne...

:rockdevil:

 

IPB Image

 

Zice su skoro godinu dana stare i redovno tretirane gorenavedenom kombinacijom... Zvece kao nove...

Edited by SasaAmonDin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice mislim da se previse oko toga uzrujavate.Kolko ja znam takav zvuk zica mozete na Fender Rumble-u da podesite ladno(juce sam bas probao)a kolko znam mogu bilo koja novija bass pojacala.Ljudi ne mogu ove zice sto kostaju do 2000 din. da imaju novi zvuk mesecima,mislim Rotosoundove 20Eur imaju ali one sto kostaju 50 Eur zadrzavaju zvuk po 2 godine,kao Elixir samo sto ako imate malo sjebanu kobilicu, ko ja pucice posle 6 meseci.

Ta sredstva za lakiranje,ciscenje ...ne vrede od toga samo cete imati sijajuce zice XD ali nista ne fali ako stavite jedanput mesecno taj lak makar da vam budu ciste zice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo Bole, ja mislim da tebi trebaju manje kvalitetne zice :)

Ozbiljno, neke koje ce duze zadrzati metalan zvuk, kod svih tih skupih, posle nedelje sviranja i jednog-dva mazanja zvuk postane dubok i fin. Dakle treba da uzmes neki skrsh pa da probas sa tim. A moguce i da ti bas nije slap-friendly, ne znam... mislim, kako si ti do sad radio? Posle kol'ko si menjao zice? Jesi stavljao nove pred svirku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu da malo experimentisem sa jos nekim zicama koje nisam probao...Kao i sa preporucenim cleanerima...

Uglavnom sam menjao, jedne zice za 2-3 svirke najvise...Ma stvar ukusa je verovatno to ;)

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...