Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Au ljudi sto se tolko mucite kad mozete to da izvedete sa 2 prsta,doduse treba vezbe ali sto lakse to bolje...A to sa sviranje akorda sa svim prstima kao ventilator to je jos Stanley Clark uradio na ''School Days'' albumu i nije nista tesko kad se naviknes da ti delovi prsta gde ti izlazi nokat krvare svaki put XD ma opusteno samo ce te boleti dokle ne namestis saku kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel se drzite striktno pravila 321321 i kada se seta gore dole po zicama ili je to samo za tamburanje po jednoj zici?

Imam naviku da recimo kada idem od dole prema gore vecinu odsviram istim prstom. Da li je to greska ili i treba tako raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ja sam jedno vreme bio fanatican i vezbao poprilicno 321321 tehniku, ali sam se negde usput smorio posto nisam bio bas najzadovoljniji zvukom (a i tripujem da mi je gradja ruke pre za gitaristu nego za basistu utoliko sto su mi prsti dugi i tanki, pa mi fali stamine) i otkrio trzalicu tako da sam sad skroz ispao iz fazona i sad samo pichim gore-dole... Doduse vezbam i slap, ali obicno fingerisanje ne mogu mnogo brzo da izvodim. Recimo neki drugari basisti koji brze sviraju prstima od mene su u fazonu da pojacaju bas i samo miluju zice, dok ih ja sa druge strane okidam k'o magarac, pa moguce da i to utice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema nista bez srednjeg prsta 2 evotigana.gif 2 hehehe... BTW dobro je da je tema zivnula malo, prestigli nas i bubnjari i gitaristi...

 

A jel se drzite striktno pravila 321321 i kada se seta gore dole po zicama ili je to samo za tamburanje po jednoj zici?

 

Zavisi od tempa, mada nije loshe i u sporijem tempu svirati 3212 vezbanja radi...

 

Recimo neki drugari basisti koji brze sviraju prstima od mene su u fazonu da pojacaju bas i samo miluju zice, dok ih ja sa druge strane okidam k'o magarac, pa moguce da i to utice...

 

To je dobra fora, ali ti treba monitoring do jaja ili barem 500W iza tebe da bi svirao, a bogami i dobar bas, sa aktivnom elektronikom kao i neka limiter pedala ako se zaigrash...

 

Au ljudi sto se tolko mucite kad mozete to da izvedete sa 2 prsta,doduse treba vezbe ali sto lakse to bolje...

 

Stvar je u tome da je tehnika tri prsta upravo stvar zbog koje se manje mucish dok svirash brze stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo neki drugari basisti koji brze sviraju prstima od mene su u fazonu da pojacaju bas i samo miluju zice, dok ih ja sa druge strane okidam k'o magarac, pa moguce da i to utice...

 

pa to je to, ni ne moze drugacije

potreban je veoma dobar punchy zvuk za to

 

a i tripujem da mi je gradja ruke pre za gitaristu nego za basistu utoliko sto su mi prsti dugi i tanki, pa mi fali stamine

 

icon_smile.gif ne tripuj, kakve to veze ima

jedino je lose ako ti je 3-ci prst mnogo kratak u poredjenju sa druga dva(kao kod mene icon_cry.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono... vecina basista koje znam imaju cevape icon_smile.gificon_smile.gif

Ja imam kobasice... Prirodna ruka, prirodno crewo, podmazesh slaninom i wozi... Jbg, ponekad mi prsti „izgore” od sviranja, a ja se namerno utisham da na kraju sviram nervnim zavrshetcima...

Mazochism is my middle, treble & bass name...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebeno sam prvi put video na ovom jumetalu nesto korisno, sto se tice one 3213 2132...tehnike.

Sa svojim bendom sviram jednu obradu koja je u 220 bpm tempu i koristim konstanto 32121 32121, gde su tonovi 1/16 sa pauzom od 1/4, tj. zadnji ton traje cetvrtinu. Zbog te velike pauze je to lako odsvirati, ali kad upotrebim po Secraconovom principu tehniku 32132 jos je lakse... A pravi napredak sam video u pesmi koju takodje sviramo, gde je tempo 240, sve su sesnaestine i takt 3/4... Jos uvek ne mogu bas da se naviknem ali odmah se vidi da je mnogo lakse kad se uvezba...

 

ja mislim da poboljsanje u brzini nije 50%, nego nesto vise nalik na 20-35%

Ne kapiram kako si to izracunao? Naime, 0.3 je za 50% vise od 0.2 i tu nema sta da se misli, i uz pretpostavku da su ti sva tri pomenuta prsta istih tehnickih mogucnosti to je 50% bolje i gotovo...

Neko rece da svira 1234 (?!) Kako brate? To bi bilo interesantno videti...

 

Pa kako onda stize da svira galop na Troperu na primer???

Trupadziju su obradili Rage i Sentenced i u obe verzije je bass sviran prstima i to mnogoo brze...Tako da ti i nije neka misterija... Sto se mene tice meni nije jasno kako on to postavi prste kao ventilator kad cepa akorde?

 

BTW dobro je da je tema zivnula malo, prestigli nas i bubnjari i gitaristi...

Ma oni su spameri, ne racunaju se....

 

Btw, tjevap fingers rules! Posle sviranja na onom pojacalu od 202-jke, u nameri da se i ja cujem malo, prsti mi podsecaju na krvavice a ne kobasice... Sad su doduse nabavili neki procesor za bas, pa kao i nije tolko bolno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja sam pitao za troopera jer ja licno ne mogu da stignem da sviram toliko brzo sa dva prsta. iygleda da sam napravio pogresnu pretpostavku da ako ne mogu ja onda niko ne moze biggrin.gif Moj neki max tempo sa 16-inama je negde 120, posle duzeg zagrevanja. Sto ce re reci moje sledece pitanje je da li neko zna neke dobre vezbe za sticanje brzine u desnoj saci, ili je to samo osmocasovno cepanje skala svaki dan?? biggrin.gif I jos nesto, s obzirom da nemam ucitelja niti bilo koju literaturu ili kurs, da li ovde ima nekog ko ima neke dobre e books stvari i kurseve i spreman je da mi to nareze i posalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja sam pitao za troopera jer ja licno ne mogu da stignem da sviram toliko brzo sa dva prsta. iygleda da sam napravio pogresnu pretpostavku da ako ne mogu ja onda niko ne moze biggrin.gif Moj neki max tempo sa 16-inama je negde 120, posle duzeg zagrevanja. Sto ce re reci moje sledece pitanje je da li neko zna neke dobre vezbe za sticanje brzine u desnoj saci, ili je to samo osmocasovno cepanje skala svaki dan?? biggrin.gif I jos nesto, s obzirom da nemam ucitelja niti bilo koju literaturu ili kurs, da li ovde ima nekog ko ima neke dobre e books stvari i kurseve i spreman je da mi to nareze i posalje?

brate nikakvo osmocasovno cepanje skala, makar ja to nikad nisam radio... mislim i meni je prvih 6 meseci sviranja bio tezak Harris, posle mislim da sam mogao da ga sviram bez frke... Tako da mislim da ces i ti moci isto. Ja sam isto vezbao dosta Mejdene da svirim... Ako mozes sebi da priustis, uzmi profesora, mada i to je presipanje iz supljeg u prazno... Nista ja nemam protiv profesora, ali treba znati koga si uzeo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja sa jos jednim pitanjem biggrin.gif

S obzirom da sam knacno kupio bass guitaru, sledeca meta je naravno pojacalo. Opet merkam eBay i naisao sam na austrijskom na glavu Hughes & Kettner BassKick 707 - 250 W na 4 Ohma. Da li neko ima iskustva sa ovom markom pojacala ili ovim modelom? Preporuka ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa da, sad sam provjerio, upravo to pojacalo sam u stvari i probao, nije mi se svidjelo

 

iako stoji da su svabe masteri icon_smile.gif

To je sasvim ok sto ti se nije dopalo, mada bi bilo uputno da objasnis FILIP-u u cemu je k@rac. Znaci, koju bas gitaru si nakacio i gde (mozda to cudo ima active i passive ulaze ko neki drugi H&K), koju kutiju si koristio, koje magnete, od cega je taj bas, dal' je bila studijska ili live situacija i uopste sve sto moz' da generalno pomogne da kad on proba to cudo napravi tzv A-B komparacioni test . Malo je shtura informacija tipa 'probao sam i ne svidja mi se' (probao i ja mnogostosta i ne svidja mi se) pivopije.gif .

 

P.S. Jebo Schwabe. Vazno da smo mi zivi i zdravi laugh.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Artistu budze stvari,a da ne pricam kad je moj ortak narucio Engl pojacalo iz Nemacke kad mu je jedan od tih glavnih rekao ''Jedva cekam da stigne tvoje pojacalo,da ga malo otvorim i pogledam''...a ja jos hteo pre da uzmem Ampeg od 700 Eur preko njih...bila je jos jedna prica sa Artistom kad su prodavali mikrofon,moj ortak otisao tamo da vidi bubnjeve i video neki mikrofon od 500 Eura i mozes da ga uporedis sa jednim mikrofonom s buvljaka,e ali oni ne kazu koji je koji i moj ortak je video da je ovaj sa buvljaka pa mu ovaj artiscanin rekao ''dobro je ali nemoj molim te ikom da kazes'' naravno moj ortak nije rekao,i pustio je da jednog kupca nasamare zesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada imao povoljna iskustva sa artistom i mnoge stvari su jeftinije , nego par puta su mi preporucene losije stvari od onih koje sam na kraju uzeo.,.. :) A za h&k pojacalo , kapiram da je ipak svako eden mnogo bolje iako mi je receno suprotno... ;) Realno artist je jedna od najboljih prodavnica u gradu..A to za mikrofon stvarno ne mogu da poverujem i kome da verujem ;)

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...