Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ako zelis novu gitaru za te pare je zakon Aria

 

Svrati do Sky Music, imas cak jedan 5-zicani jazz bass sa aktivnom elektronikom koji zvuci strava, a cena je 200 eur, a obican preca je 120 a 4-zicani jazz oko 130. Imas i "Legend" seriju koja je isto do jaja a mozda je skuplja za 10 eur u proseku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje.Imam Yamahu RBX-375 i poprilicno sam zadovoljan sa njom,ona dva hambakera ubijaju.Imam zice Super Slinky 5-string Bass Nickel Wound .040 - .125 i nekako mi se cini da je zvuk suvise plitak za te magnete,tj tacnije zvuci mi nekako previse kao bendzo (da tako kazem) :) Da li bi dobio nesto kad bi stavio npr .045 - .130 zice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis novu gitaru za te pare je zakon Aria

 

Svrati do Sky Music, imas cak jedan 5-zicani jazz bass sa aktivnom elektronikom koji zvuci strava, a cena je 200 eur, a obican preca je 120 a 4-zicani jazz oko 130. Imas i "Legend" seriju koja je isto do jaja a mozda je skuplja za 10 eur u proseku

Pa i ja sam razmisljao da uzmem neku Ariu. Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Mihajlo Gangband

Imam procesor KORG AX-10B, ne treba mi pa hocu da ga prodam! Cena je 60 eur. Odlican, ispravan skroz, ocuvan ko voli neka se javi 063/617-536.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam razmisljao da uzmem neku Ariu. Hvala na pomoci.

 

Bez sad nekog omalovažavanja ljudi koji imaju suprotno mišljenje, mislim da je ta Aria 5ica veoma dobra. Za te pare je najbolja na svetu.Svirao sam je par puta onako dobro nameštenu (ovo naglašavam jer kad sam je jedanput probao u sky'u bila je potpuno nenameštena i nije radila baš kako treba) i svaki put sam bio iznenađen kako lepo radi. Čak je i H žica poprilično živa. Znam da koliko para toliko muzike, ali ova 5ica je stvarno izuzetak tog pravila.

Prvi ja da imam love i da mi treba 5ica bih je uzeo bez razmišljanja.

Mislim da je u odnosu na Skvajere i jeftine Ibazene i Umahe mnogo, mnogo bolji izbor.

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez sad nekog omalovažavanja ljudi koji imaju suprotno mišljenje, mislim da je ta Aria 5ica veoma dobra. Za te pare je najbolja na svetu.Svirao sam je par puta onako dobro nameštenu (ovo naglašavam jer kad sam je jedanput probao u sky'u bila je potpuno nenameštena i nije radila baš kako treba) i svaki put sam bio iznenađen kako lepo radi. Čak je i H žica poprilično živa. Znam da koliko para toliko muzike, ali ova 5ica je stvarno izuzetak tog pravila.

Prvi ja da imam love i da mi treba 5ica bih je uzeo bez razmišljanja.

Mislim da je u odnosu na Skvajere i jeftine Ibazene i Umahe mnogo, mnogo bolji izbor.

Ja bih uzeo bas sa četiri žice. E sad ja dobro sviram bas, ali se slabo razumem u gitare, šta bih dobio time ako bih uzeo 5ožičani bas, pošto se sve češće srećem sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio bi 5-tu zicu

 

stima se na H0

h zica je debela i labava i kod baseva sa jeftinom konstrukcijom nije sasvim upotrebljiva, od skrbavog zvuka, problema sa intonacijom itd..

 

edit: osim toga, h basevi sa h zicom imaju manji string spacing i ponekad drugaciji oblik vrata

ali u sustini 4-zicani i 5-zicani basevi su isti instrumenti, nije neka filozofija, jedino slap mozda zahtijeva malo modifikovanje tehnike ako prelazis sa 4 na 5

 

kod nekih baseva, tipa, najjeftinije jamahe itd da se primjetiti da su kod 5-zicanih baseva magneti nesto kvalitetniji i ukupni utisak bolji nego kod odgovarajucih 4-zic modela, doduse upravo kod tih jeftinih baseva je h zica govno..:)

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

odnesi ga kod nekog ko ce biti voljan da ti pokaze kako se namijesta sipka i kotira instrument, to treba da si u stanju sam da napravis, mozes i da probas, mislim ne mozes nista ozbiljno da zajebes osim ako ga bas ne pretjeras, ali nije lose da gledas kako neko to radi, odmah ces izvaliti nije neka egzaktna nauka vise trial&error

 

ako je vrat nestandardno warpovan po raznim osama, onda mozda ne moze da se popravi ili ce morati pod presu, za to ides u radnju, kad sam jednom to radio kostalo me je oko 10e(ili 15 ne sjecam se), drzali su ga, rekli su mi, 10 dana u presi (o tom postupku vec ne znam nista, ali taj vrat je bio sav sjeban i kad sam dobio bas nazad bio je savrsen tako mi da se isplatilo)

 

to su mi radili u banjaluckom artistu koji ima odlican servis, ali kontam da ima u standardno opremljenim prodavnicama u bg-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da shvatim. Jebaga ako se ne slažeš sa nečijim mišljenjem, to ne znači da taj neko drugi kaki ili slično.

Uostalom ja sam moron što uopšte ulazim u ovakve diskusije. Nit sviram peticu, nit me intresuje h žica i generalno me zabole. N

Ali mi smeta taj stav: "ako ne misliš kao ja znači da sereš."

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je stari bass, Gibson od pre Hrista. Znam ja princip ispravljanja, ali je toliko mator da mu je pola šrafova zapeklo. Udara mu žica u vrat, i nedge ima spoj, pa malo zuji. Da li da ga pravim, a u medjuvremenu sam našao Ibaneza za 190 evrića, koji nije loš, samo da se malo dotonira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pravi Gibson, ne diraj ga ništa, kako ti ga je neko dao, tako ga drži, dok ne dosegne neku starosnu dob da za njega moš kupit mesa bugi, mjuzik men i stan u potkrovlju... Daj neku sliku ako imaš.

Edited by Самаел Џексон

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije loš....treba da mu stavim nove žice i da ga nosim na sređivanje. Potpuno je nenamešten...prijatelj mi ga je prodao, još da mu dam pare za pola godine , milina. A skoro nova gitarica. Fin vrat.Ton nije loš, malo je tiha, al' za po kući extra.

Evo imam i slidžu i još jednu.

 

Valjda je dobro? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...