Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ljudi, treba mi pomoc.

...

Sta mi preporucujete za 500e?

 

Polovno!

Za te pare može da ti naleti praktično bilo koji kombo.

Trace Ellioti su na primer kod nas dosta zastupljeni, i budući da su većinom tezgaroške sprave, često menjaju vlasnike, i idu u tom nekom cenovnom rangu, mada bude tu svega. Nedavno je bio i neki Ampeg na dobošu...

Čekaj, vrebaj!

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Muzicki-Forum.com imash dva oglasa:

Fender Bassman 70 + BassBox 2x15" za 500e, user nnkvocka

i bio je jedan al kontam da josh nije prodat, Trace Elliot, ali silverface, zove se neshto Twin Tube ili tako neshto, cini mi se da je u opisu pisalo 'pre-Gibson era' za 500e, user BaticaBG

 

 

Poslushaj shta ti reche Secracon -> vrebaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, hvala na odgovorima.. verovatno cu gledati da mi naleti nesto polovno... Ma ja sam mnogo probirljiv. Ne verujem da bih uzimao petnaesticu... Radije bih dvanaesticu ili pak 2x10... Mada naravno nikad se ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Treba mi pomoc!!!Planiram da kupim,do nove godine bass i pojacalo ili samo bass!!!Imacu 1200e!!!Trenutno kao favorit su mi Ibanez SR506 Soundgear 6-String i Ibanez SRX695DX Soundgear 5-String i pojacalo trace eliot ali samo head,koji bi mi sluzio za svirke,snimanje i probe,posto za kucnu upotrebu imam pojacalo od 60 w!!!Trenutno sviram yamahu rbx374,kojoj je drvo ocajno i vrat je tvrd,a uostalom potreban mi je petozicani bas minimum!!!Ako ima neko neki savet bio bi mu zahvalan!!!Pozz  :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc!!!Planiram da kupim,do nove godine bass i pojacalo ili samo bass!!!Imacu 1200e!!!Trenutno kao favorit su mi Ibanez SR506 Soundgear 6-String i Ibanez SRX695DX Soundgear 5-String i pojacalo trace eliot ali samo head,koji bi mi sluzio za svirke,snimanje i probe,posto za kucnu upotrebu imam pojacalo od 60 w!!!Trenutno sviram yamahu rbx374,kojoj je drvo ocajno i vrat je tvrd,a uostalom potreban mi je petozicani bas minimum!!!Ako ima neko neki savet bio bi mu zahvalan!!!Pozz  :pivopije:

Moj savet ti je da ne uzimash Ibanez :) Imash 1200 evra ? Trace ti je o.k. ,ali pokushaj da ga ganjash po oglasima tu mozesh nadjesh po stvarno okej ceni ,a onda ce ti ostati vishe para za bass koji ti je realno bitnija stvar ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne ibanez???Meni je najbitnije sto se tice novog bassa da je petozicani,aktivac,mek vrat i dobro drvo,pa ako znas neki takav reci mi,pa da se raspitam o njemu!!!hvala unapred!!! :pivopije:

Pa zato sto ibanez pravi sranje basseve(makar su svi koje sam ja video i probao takvi) ,a vec ako pucash tolike pare vidi da uzmesh neshto pristojno,ja nisam upoznat sa cenama pa tako ne znam sta da ti precizno preporuchim,pa bi ti mozda bio korisniji savet nekih drugih ljudi sa ovog foruma :) Koliko ja znam za te pare mozesh da uzmesh peavy-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto ibanez pravi sranje basseve(makar su svi koje sam ja video i probao takvi) ,a vec ako pucash tolike pare vidi da uzmesh neshto pristojno,ja nisam upoznat sa cenama pa tako ne znam sta da ti precizno preporuchim,pa bi ti mozda bio korisniji savet nekih drugih ljudi sa ovog foruma :) Koliko ja znam za te pare mozesh da uzmesh peavy-a

Ibanez nepravi sranje baseve a peavey nije bolji a nije ni skuplji. To ako si poredio baseve do 300e onda si i dosao do tog zakljucka a kolko para tolko i muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta bi mi onda ti preporucio???

Ja bi ti preporucio da obidjes radnje isprobas gomilu gitara i sam vidis koja ti najbolje lezi i kakav ti zvuk odgovara. Jer to mozes samo ti da vidis, sve je to idividualno, tu ce ti preporuka tesko pomoci. Nelezi svakom sve. To ti je moj savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne ibanez???Meni je najbitnije sto se tice novog bassa da je petozicani,aktivac,mek vrat i dobro drvo,pa ako znas neki takav reci mi,pa da se raspitam o njemu!!!hvala unapred!!! :pivopije:

 

 

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces li ga narucuvati sa tog sajta? Posto ako mislis da ga narucujes preko neke radnje, ispasce ti mnooooogo vise.

 

Nasao sam vec sve,samo treba da odnesem kes!!!Inace bass ce izaci 1100 e +- 50 e zbog kursa eura!!!Narucujem preko music trade-a!!!pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni se ti Warwick bassevi nekako uopste ne svidjaju. Imao sam letos priliku da sviram neki 4 zicani corvette. Cini mi se da kosta oko 1500 €. Iskreno, nije me nesto odusevio zvuk. Nije los, ali za te pare ima mnogo boljih instrumenata. Ne volim sto Warwick bassevi imaju neki kantast zvuk (ako znate na sta mislim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se slažem sa Golubovim mišljenjem,Ibanez pravi sranje bas gitare,jedino što valja je ova BTB presitge serija,ostalo...pa stvar ukusa.

1200e...def. MM,Warwick,neki TRB od Yamahe,a zašto da ne i nešto od domaćih majstora,evo dosta ljudi kupuje i naručuje one Wood Guerilla bas gitare koje jedu decu za užinu koliko su zle :twisted: ...treba uzeti u obzir i to što ništa ne bih uzimao novo već bi se raspitao o ''polovnim'' stvarima koje se mogu naći na...tržištu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sad jedno pitanje vezano za zice. interesuje me da li neko zna kako se vrsi "otkuvavanje" zica.Jedan ortak mi je rekao da se stavi u lonac soda bikarbona i vode i zice pa se to sve zajedno kuva! E sad me zanima da li neko zna da li je dobar metod i kako se tacno vrsi proces. Da li se zice stavljaju u prokljucalu vodu ili odmah sa vodom i koliko to treba da se "krcka"?

Zahvaljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nisam odavno kuhao žice, ali to sam radio tako što sam u ključalu vodu sipao prvo prašak za veš, nekih pola čaše (2dcl) na dva tri litra vode, samo pazi da ne krene da kipi pošto ume da iskipi očas posla...Zatim idu žice, potopljene, najbolje je da nisu obmotane na krajevima, jer se taj deo malo teže suši. POsle toga sušenje, najbolje je fenom ali prvo krpom nekom koja dobro upija... Tako nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam danas kod nekog cige na 2 bass kutije marke Marlboro, 2 po 15" (ako sam drugu dobro video..)

i lik je zalepio cenu 14000dinara.. naravno, to ide u startu par hiljada dole, ali me zanima ima li ko iskustva sa tim kutijama i kako to zvuci?

pogledao sam na ebay-u, pominju neke vintage varijante, ali za dosta male pare..

predlozi, sugestije, stagod..?

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...