Jump to content

Gorguts


Џрк

Recommended Posts

skini do jaja je bend. ima svega technical/jazz ali onako nadrkano, ne mogu ih sasvim kategorisati ima bas svega. ako volis behold... skini dyshrytmiu obavezno, od bendova koje znam meni su oni najslicniji sa beholdom, ali opet se dosta razlikuju od njih

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cete me verovatno lincovati :o ,jeste ovo legendarno i kultno ali mislim da ovi momci narocito na obscuri preteruju,pesme mi nit imaju ravnoteze, nit kontrasta apsoultno sve sto je moglo preteralo se.Meni je najbolji erosion album jebem li ga..

p.s budite nezni

 

 

Najnezniji :) - postuje se ko shta misli :pivopije::)

al o contrer, ravnoteze ima svuda - bar za mene, al dobro ja sam naviko na istripovane rifove, razmisljam u istripovanim rifovima :)

tako da mi sve zvuci savrseno :)

 

 

 

 

i eeejjj tema je o GORGUTS !!! kud ste navrzli...:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kam-ka-kam-ka-ka-ka

Na-na-na-na-naa...

 

:wub: Koja slucajnost, bas sam pre par dana skinuo par rifova od te pesme.

 

To bukvalno nije ni sviranje gitare sta su ti ljudi radili...nemoguce opisati.

 

Brate koja ravnoteza da nema mozda neki miran rif ? Ili neki interval koji nije discordan ?

 

Pa vidis - o tome ti Nesa prica - meni recimo sexta (kao gitarski hvat) predivno zvuci (jer su njega bas cesto koristili), dok ga neki smatraju disonantnim. To sve zavisi sta usi vole da cuju hehe. Ja uvek vise volim da cujem tercu, sextu, i tako te "bolesnije" tonove, nego jednostavnu oktavu ili kvintu. Jednostavno mi prija, sto naravno nikako ne znaci da ce se vecini dopasti. A sto se tice "mirnih rifova" - pa jbg sta da ti kazem - album je savrsen i bez njih. :)

 

Mada je meni licno bas najomiljeniji njihov album, naravno "From Wisdom To Hate", ali tek od pre par godina. Ranije sam mnogo vise voleo "The Erosion Of Sanity" i "Considered Dead". Ali sam vremenom shvatio da su ljudi nadjebali sam pojam muzike sa poslednja 2 albuma, sto me odusevilo kad sam zapravo "Shvatio" te albume. Ali opet, ako ne sviras nista, tesko da ce ti poslednji albumi benda prijati. Jednostavno su previse avantgardni za vecinu.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate nije problem u disonantim i satriani svira disonante pa ne zvuci preterano problem je kad nesto stalno koristis ,a gorguts ima najvishe one discordne note ,kad uvatis recimo secundu iz dva razlicita akorda i to je kao shatro inspirisan likom sa mog avatara..al opet nije problem ni u tome nego kad to stalno koristis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram se sloziti sa banetom..:)

 

mogao bi i Satriani vise da sjashe s onih istih forica koje koristi non-stop muka mi je vise od toga, a tako i od svakog gitariste koji ko iznova i iznova imitira...

al verovatno onda ne bi bio satriani kao i gorguts ne bi bio gorguts bez svog shmeka...morbid ne bi bio morbid bez ovoga i onoga...and so on..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga prika daj im vremena ako ti je konfuzan zvuk, sto kaze kolega bane a i ja , treba malo covek da konta i da ume da prati

takve linije, obicno ljudi nprimer ako vole "Kockaste" songwritere, (vader, je recimo lep primer toga ili neki New wave fensi djed metal)

nemeru da povezu sve to na prvo slusanje..

 

Obscura je kao Death-ov, Human....kad god poslusas cujes nesto sto nisi pre cuo :)

 

jebiga ko sto reko, gorguts su veeeeliika sloboda izrazavanja kroz mjuzu.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

JBTEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

nova stvar uzivo :o

 

http://www.youtube.com/watch?v=ER3OXJIQCzk

 

 

kevin iz dysrythmije se ocigledno malo usrao, ili ne znam pesmu toliko dobro jos pa gleda luca, jer se on inace baca na bini kao mentol kad svira.

 

i kopira naseg banetadeathmetala sa SG-om u death metalu :D

 

Brate,

 

Ovo je TOLIKO zajebano, da prosto ne veruje dok slusam. Majke mi, da sam dobio poziv od Luc-a da sviram ovde, makar ove zvuke najvise na svetu voleo da cujem, ne bih se osudio da sviram ovo...ajde kuci, ili eventualno u studiju, ali uzivo...zaboravi.

 

Inace, Luc Lemay je BOG.

 

I da haha, ma kopira me Kevin totalno, ne znam kako ga nije sramota :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Portal su mi najgori od svih tih bendova.

 

bas su disonanti samo da bi bili disonantni. krallice i bloody panda su vrh, mada sam od bloody pande samo slusao jedan split sa kayo dot, ali je bas odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...