Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

E, bubnjar je ZIVOTINJA (onaj iz mapeta smile.gif )!!!! Fenomenalan je. Tako bre treba da se svira, kad imas puno "udaraljki", a ti raspici po svima, a ne ono: zalepe se za kecine na snare-u ili cinjeli. Da li mozete da mi preporucite jos neki bend sa ovako dobrim ritmom?

hmmm misliš li na bendove koji dosta kucaju ili na one koji koriste egipatsku mitologiju i pasaže? :? ili šta već...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, bubnjar je ZIVOTINJA (onaj iz mapeta smile.gif )!!!! Fenomenalan je. Tako bre treba da se svira, kad imas puno "udaraljki", a ti raspici po svima, a ne ono: zalepe se za kecine na snare-u ili cinjeli. Da li mozete da mi preporucite jos neki bend sa ovako dobrim ritmom?

hmmm misliš li na bendove koji dosta kucaju ili na one koji koriste egipatsku mitologiju i pasaže? :? ili šta već...

 

mislim prvenstveno na bendove koji imaju zanimljiv ritam. Postoji zabrinjavajuce veliki broj death i black bendova koji ne koriste nista osim kucanja keceva i isto toliki broj power bendova za koje je doublebassdrum ritam ko sveto pismo. Nile mi se svidjaju jer iako pevac vuce iz debelog creva i nis' ne mozes da ga razumes, kompletnu melodiju nose bubnjevi sa neverovatnom snagom i tehnikom (podseca na dzez bubnjare - moj cale kaze da ga podseca na billy cobhama). Znaci, nije dosadno i sto puta cuveno, vec je neka ritam progresiva.

opisi mi malo Cryptopsy ako te ne mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim prvenstveno na bendove koji imaju zanimljiv ritam. Postoji zabrinjavajuce veliki broj death i black bendova koji ne koriste nista osim kucanja keceva i isto toliki broj power bendova za koje je doublebassdrum ritam ko sveto pismo. Nile mi se svidjaju jer iako pevac vuce iz debelog creva i nis' ne mozes da ga razumes, kompletnu melodiju nose bubnjevi sa neverovatnom snagom i tehnikom (podseca na dzez bubnjare - moj cale kaze da ga podseca na billy cobhama). Znaci, nije dosadno i sto puta cuveno, vec je neka ritam progresiva.

opisi mi malo Cryptopsy ako te ne mrzi.

znam, susreo sam milion takvih bendova koji su dosta monotoni po pitanju bubnjeva... Cryptopsy i Nile su dobri... Opeth ima isto dobrog bubnjara, ali nije toliko brz kao ovi, jer svira ipak melodic death i to progresivniji... Morbid Angel takođe, Pete Sandoval je najluđi bubnjar deatha biggrin.gifa:

 

Cryptopsy su brutalni death, znači brze gitare i bubnjevi, kucaju na bubnjevima, ali ne u toliko velikoj mjeri. Koriste malo i klavijature, ali ne smanjujući samo brutalnost muzike. Posjeti stranicu http://artists.mp3s.com/artists/7/cryptopsy.html na kojoj ćeš naći njihovih pjesama za download pa poslušaj. Ja ti preporučujem zadnji album "Whisper Supremacy", i njegovog prethodnika "And Then You'll Beg" (ovaj drugi nema toliko tehnički jake bubnjeve, Whisper je više tehnički)

 

eto nadam se da imaš koristi od ovog

Share this post


Link to post
Share on other sites

joooooj sranja....bice koncert u Seattle-u, ali ja ne mogu da idem nigde zbog skole sad.gif

 

bendovi koje cu propustiti zato sto sviraju u USA, ali ne u kanadi :x [ja ne mogu zbog skole da odem dole...]:

 

 

Blind Guardian / Symphony X

Arch Enemy

Nile / Napalm Death / Dark Tranquillity / Strapping Young Lad / The Berzerker

 

 

:x :x :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"]beograd naravno

u krusevcu da izadjem i sa recimo korn majcom linchovali bi me...

:ne: :ne:

Heehh ma ne bi bre kada mene do sada nisu lincovali mada su me ljudi presretali na ulici i pitali raznorazna pitanjca...

BTW. od grupe NILE iama albumBlack Seeds of Vengence zahvaljujuci kanibalu i recim oda su dobri.

Jebiga mrzi me da pisem vise drugom prilikom smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]Ma bila je vec diskusija o Nile-u [ja je otvorio smile.gif ]

ali to je bilo daaaaaaaaaaaaaaaavvno.....

nile je odlichan bend

nemam taj nov alboom videcu da skinem [jebem ti audiogalaxy :x :x ]

hteo sam i da koopim majicu ali... pola grada je vec ima tako da... :roll:

 

Kupi niKe majcu smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavio sam danas njihov "Black Seeds Of Vengeance", original biggrin.gif jeben je album totale, mada se ne bih mogao odlučiti između njega i "In Their Darkened Shrines"... oba albuma zaslužuju čiste 10ke biggrin.gifa: biggrin.gifa: na "Black Seeds Of Vengeance" koriste više razarajuće rifove, malo manje je tehnička svirka nego na novom albumu, ali zato su tu pakleni vokali koji pjevaju ponekad na staroegipatskom, razni instrumenti, a čak se pojavljuju i neki neobični instrumenti, kao i neki klasični za egipatske krajeve.. atmosfera je perfektna a i akustični dijelovi biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka mi je najbolji album. Nile je po meni jedan od najboljih death bendova, vrlo inovativan.

Dodatni + im je to sto uzimaju teme iz egipatske mitologije.

Btw, je l' zna neko jos neki bend koji je inspirisan egipatskom mitologijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...