Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Evo, rece covek TH. Posebno bas ta pesma. Ona prosecnom "iskusnom" slusaocu nema "dobru produkciju" (ala A.Enemy, Behemoth itd.) ali ta pesma zvuci stvarno kao da je ispala iz vremenske masine, kao da je prastara. Nije poenta sto je lo-fi, vec stvarno odgovara. No, ovo se vec vrti po 1000ti put. Jbg, numetal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, zanima me koliko je Varg imao udela u pisanju bas deonica za album, da li neko zna? Izvalite rad na Life eternal, bas njegov stil.

 

Pazi, ako se ne varam, "timeline" nam kaze da su u vreme Dead-ovog samoubistva Mayhem vec imali gotov dobar deo materijala za album, fakticki je samo ostalo da se snimi. A posto su Varg i Snorre dosli posle toga, ne verujem da su imali neki veci uticaj na celu pricu, mozda poneka bas linija (kao ta u "Life Eternal", npr.), neki rif, aranzman tu i tamo i ne verujem da se islo mnogo dalje.

 

Zvuci otrcano, al to je najbolji BM album ikad. Kad jos dodamo tu dimenziju njegovog uticaja na scenu, kontraverzi, dogadjaja koji su se izdesavali oko Mayhema isl, dobijamo dijelo koje je definisalo jedan citav pravac kako muzicki, tako i ideoloski i kako god hoces.

 

Tacno. :da:

 

Bathory na prvom mjestu, onda idu Celtic Frost i Venom, pa za njima jos brdo bendova koji su udarili temelje.

 

Root. ;)

 

Ako i nije najbolji, svakako je najbitniji.

 

I ovo je tacno. :da:

 

Slušao sam baš pre neki dan Demon Entrails. Svaka čast onome ko to zapravo sluša na dnevnoj bazi. Meni nije problem da otpičim Sunn O))) album od sat vremena, ali ono mi je mnogo.

 

Isti slucaj i kod mene. :haha: Kao klinac sam prvo cuo za njih, pa sam ih tek onda stvarno cuo. Bese mi trip kako se gomila muzicara lozi na njih, i kada sam cuo "Apocalyptic Raids" reakcija je bila u fazonu "What da fuckin' fuck???" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ako se ne varam, "timeline" nam kaze da su u vreme Dead-ovog samoubistva Mayhem vec imali gotov dobar deo materijala za album, fakticki je samo ostalo da se snimi. A posto su Varg i Snorre dosli posle toga, ne verujem da su imali neki veci uticaj na celu pricu, mozda poneka bas linija (kao ta u "Life Eternal", npr.), neki rif, aranzman tu i tamo i ne verujem da se islo mnogo dalje.

 

Eto kako nemaš pojma :haha: Objašnjavao je dr. Dabić pre neku stranu uticaj Snorre-a na DMDS, sve je osim zanemarljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zvuk"? Jebes ga, sto se mene tice rifovi tu i jesu glavno. Na stranu produkcija, ja pod pojmom "zvuk" i podrazumevam rifove, melodije, ritmove... :da:

 

Nego, sad mi pade na pamet - cesto sam slusao i citao izjave u fazonu "Eh, kakav bi DMDS bio album da ga je Dead otpevao..." - jesam li jedini koji smatra da je Attila neuporedivo bolji za tu ulogu i da je za album dobro sto ga je on otpevao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušaš Live In Leipzig i poslušaš DMDS. Rifovi su isti, ali da li imaš utisak da su pesme iste? Attila je svakako značajno dodao na morbidnosti albuma, definitivno ga ne bih menjao za Dead-a, mada jeste šteta što se Dead ne pojavljuje ni na jednom studijskom izdanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Koja genijalnost ovaj Grand Declaration Of War... Prolazio sam danas kroz diskografiju i uvideo koliko je ovaj bend bio nekonvencionalan i pre i posle Euronymousove smrti. Zapravo, DMDS je, neizmerno značajan za scenu koliko jeste, njihovo najjednostavnije izdanje, meni čak i najmanje interesantno iz ove perspektive. Dao bih mu 8 možda po današnjim standardima, nikako više, kamoli da ga proglašavam za najbolji black metal album svih vremena. Primitivni Deathcrush je od svog suludog introa opičeno izdanje, ovo od 1995. nadalje da ne pričam. Snimiti jedan GDOW 2000. godine nije ništa drugo nego avangardnost, dok je Ordo Ad Chao takođe čist klasik žanra. Blasphemera kao kompozitora ne cenim ni za dlaku manje nego Euronymousa; čak bih se usudio da kažem da na vagi materijala snimljenog pre i posle 1993. muzički gledano preteže teg "posle" bez većih problema. Neverovatno kako niko od Norvežana sa te rane scene nije ukačio tu progresivnu komponentu benda, već su svi išli na varijantu "što bolji i hladniji rif", pa onda pravili aranžman oko toga. Zato je ova "religiozna" bratija mnogo direktniji derivat Mayhema od Immortala, Darkthrone-a i ostalih "kultova" drugog talasa. U pravu su likovi iz DsO kad kažu da najbolje od žanra tek treba da dođe. Kome se Mayhem završava 1993., njemu se tu završava i sposobnost percepcije black metala. I onda čovek ukapira da čuveni "cornerstones" black metala zapravo uopšte to nisu, već samo jedna nebrušena preteča kvaliteta koji tek dolazi.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako se ne slazem sa nekim konstatacijama, u sustini odlican post.

 

Ja na DMDS gledam kao na biser BM scene i grandiozno zaokruzivanje jedne velike epohe. Mrtvi se ubio, Euro je ubijen, Varg otisao u zatvor(i Faust, ranije). To je na kraju udarilo temelje black metala, muzicke, idejne, scenske itd. itd. Uglavnom dosta toga poslije 94e je varijacija na temu, u sustini.

A Mayhem poslije smrti Euronimusa je samo drugaciji, ja vrlo cijenim svako njihovo post-DMDS izdanje. Ovaj Grad declaration je tako dobro i istripovano izdanje, da samo mogu da potvrdim Gojkove rijeci da Blasphemer stoji rame uz rame sa Eurom. Iako ja za nijansu vise volim E.-ove riffove, B. je takodje genije koji ima nevojerovatan osjecaj za komponovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko je Grand Decleration dobar album tolko je Chimera let down i nikakav album. GDOW je prvi Mayhem koji sam zgotivio i ako me je DMDS uvukao u black metal. GDOW je neka Maniacova apokaliptichna vizija kraja sveta kroz razne primere, ali sve to ne bi bilo to da nije muzichki onako istripovan i raznovrsan ima tu i mnogo indastriala itd. Sve u svemu GDOW je najpotcenjeniji njihov album, a ono sto me najvishe zgrozava je ta cinjenica da sam pricao sa dosta Mayhem fanova i niko od njih nije poslusao GDOW i Chimeru a chak dobar broj njih ni Ordo Ad Chao i odma te albume deklarishe kao govna. Sve sam ja ovo vec prichao kada sam dosao na forum pre neshto malo jache od godinu ipo dana i drago mi je da se sada ovi albumi primecuju.

 

O DMDS vishe je suvishno troshiti rechi, sve je vec recheno po hiljadu puta na ovom forumu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skromno misljenje je da su i Chimera i Ordo... klasici u Mayhem katalogu, maksimalno kvalitetni svaki za sebe, bez obzira

na totalno razliciti pristup black metalu. Grand D... je u svakom slucaju album na kome se oseca nelagodnost i dilema u smislu "sta sad,

kako dalje, u kom pravcu... sto ne znaci da ga treba eliminisati kao pristojan Mayhem pokusaj... ali je za mene definitivno filler u njihovom opusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Па нисам говорио само о изгледу... На изглед углавном не обраћам пажњу, сем баш кад је толико дебилан. Но главно је да је његов вокал нула наспрам Атиле.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...