Jump to content

Nevermore


KRANG

Recommended Posts

Aj i ja da se oglasim, mada na ovoj "nelegitimnoj" temi biggrin.gif

Zanima me kako Warrell peva na ovom albumu, jel klasika - nevermorski ili ima malo vise screamovanja i visokog pevanja u Sanctuary fazonu. Kako mu niko dosad nije rekao da bolje peva u Sanctuary pesmama nego ovako (mada kako god da peva meni je u top 5 pevaca uopste 8) )

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam jos cuo...ali verujem da ce biti malo slabiji.

 

ovo im je zadnji album za Century Media, pa su sigurno ostavili bolji materijal za sledece album koji ce Nuclear Blast da izda....

 

sve u svemu..ne moze los da bude... to je ipak Nevermore

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo oko teme: hteo sam da govorimo isključivo o ovom albumu, a ne da se neko s vremena na vreme ubacuje sa nekim nebulozama, što bi se sigurno desilo da sam ovo napisao na opštoj "nevermore" temi.

 

oko albuma: detaljno sam ga preslušao, i sve mi se više čini da je azal u pravu (iako ga nije čuo laugh.gif ), prethodni album im je nešto bolji, ali i ovaj je stvarno kvalitetan.

ima samo jednu baladu "tommorow turned into yesterday", i ona je dobra pesma, album je prilično žestok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga ja nekih 4-5 dana no nisam hteo nista pisati dok malo ne onjusim kako sve to radi.

Warrell klasika... Besniji, grublji i jaci nego ikad!

Gitara previse blury za moj ukus. Rifovi su vecinom sjajni (poslusati Ambivalent). Loomis je neverovatan gitarista pa ni od solaza ne ocekujte manje! (bas u ovoj jedinoj baladi tomorrow turned into yesterday pokazuje ko je i sta je - jedini!).

Najlosija pesma je naslovna - Enemies Of reality. Jeste to Nevermore, mracno, puno i atmosfericno, ne svidja mi se ni pevanje ni smaracka mutljaga produkcija (ovo mi se veoma cesto desi na bilo kom Nevermore albumu - da pozelim malo vise Sanctuary zvuka).

Medjutim, ima jos nesto - cudnovati momenti u bubnjanju - poootpuna progresiva! Pesma I, voyager kao da je izasla iz Meshuggah pogona - samo dva puta bolje napravljena 8O .

Sve u svemu 8.5 od 10. Sjajan album za sve Nevermorce i sve koji ce to postati (cim ga cuju :wink: ).

Meni je najbolji Politics In Ecstasy, verovatno ce i ostati. Ko jos nije nabavio EOR neka potrci i uzme dok jos ima! biggrin.gif

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medjutim, ima jos nesto - cudnovati momenti u bubnjanju - poootpuna progresiva! Pesma I, voyager kao da je izasla iz Meshuggah pogona - samo dva puta bolje napravljena  8O  .

 

sad si preterao smile.gifsmile.gif

 

obozavam ja nevermore..i gospodin Williams ima duha...

 

ali niko ne moze da se uporedi sa bogom

TOMAS HAAKE

 

meshuggah su pocetak i kraj biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

 

dva puta sam preslusao album....

i prilicno sam razocaran..

 

produkcija...nije losa....ali ne odgovara Nevermore-u...

 

treba ima ostar zvuk, gde moze ovo njihovo seckanje da se provali...a ovaj album non stop tresti.

 

i Warrell je poprilicno dosadan na ovom albumu, sto se tice melodija, i textova...mada ima sjajnih momenata....

 

dobar je....al kao sto sam rekao....sledeci ce biti mnogo bolji...garantujem...

 

 

i pocetak zadnje pesme....to jes..prva tri riffova....su cist STRAPPING YOUNG LAD....

 

trebali su malo vise da slusaju Devy-a i kompaniju....

 

zato sto SYL....je iz svakog pogleda kvalitetniji album of EoR smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reply istovremeno smile.gif

Glupo je u isti kosh trpati Devyja i bilo koga drugog (pomenuo sam to nekih 100 puta...) :ne: .

Mene takva produkcija ne tangira puno... Primetno je da su slicne stvari probavali i na prethodnim albumima.

 

Bitni je deo da ja takav rad bubnjeva ja jos nisam cuo od Nevermore, htedoh naglasiti da mi je zbog toga do jaja drago. I stvarno mi je "I, voyager" pobedjivanje Meshuggah meshuugahinim biggrin.gif oruzjem (ako se valjano izrazih smile.gif ) BTW ne sluzi ovo da je kazem kako je NM bolji od 'shugge all the time, meni je npr Mesh jedan od omiljenih bendova. Stoga sam i uporedio ovaj rad s njima.

Smor...

Nista vise da kazem osim da mi se album svideo, Nevermore su rekli svoje.

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusa li?  :D

 

Preslusah biggrin.gif

 

Sta da kazem... previse je sirova produkcija, zvuci kao garazni album. Nije lose, ali jos na Politicsu je bila bolja produkcija, a kamoli na Dead Heartu.

 

Gitare, rifologija prejaka, kao i uvek. Bubanj sasvim dobar. Warrel odlican, pesme konfuzne, zakljucak - treba slusati puno puta, pre nego sto se nesto zapamti.

 

A mesa mi se trenutno ovaj album sa jos dva albuma - Sethianom i novim Queensryche-om. Sethian najlakse ulazi u usi, QR je pritisak...

 

Nevermore u Budimpesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Uh, sta da kazem. Njihov sam fan 8 godina i ne mogu da kazem bilo sta lose. Meni su oni najbolji bend ikada! Jednostavno mi je savrseno ono sto rade, pa i EOR mi je odlican album. Mada mislim da Tomorrowed turned nije jedina balada. Zaboravili ste na Who decides? biggrin.gifa: Fenomenalna pesma! Posle mnooooogo slusanja i novog albuma (jer sam ga nabavila onog dana kad se pojavio u Evropi, bas sam tad bila u Pesti), odusevljena sam! Slazem se za produkciju da bas i nije u njihovom fazonu, uostalom, ko moze bolje da oceni nego Azal biggrin.gif

Warrel ima odlican glas, svidja mi se kako je pevao i u Sanctuary jer imam i ta dva albuma, ali mi se Nevermore fazon pevanja mnoooooogo vise svidja. Jeff, najbolji gitarista ubedljivo 8) 8) 8) a Williams bukvalno djuska dok svira. Legende su! Za Sheparda mogu samo da kazem Yeah baby! biggrin.gif

Ma, najbolji su breeeeeeeeeeeeee!!!!!

Koncert je bio perfektan, bila sam na bini, u backstageu...bilo je fenomenalno!!!!

Pozdrav neverheadz!

:mrgreen:

:mrgreen:

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Producer Andy Sneap (MACHINE HEAD, ARCH ENEMY, SKINLAB, MASTERPLAN) is remixing NEVERMORE's "Enemies of Reality" album for re-release via the Century Media label in early 2005.

 

"Enemies of Reality" (2003) was originally recorded in Seattle with producer Kelly Gray (QUEENSRŸCHE, SLAVE TO THE SYSTEM, DOKKEN) and was widely criticized for its muddy, inferior production compared to that of its predecessor, 2000's "Dead Heart in a Dead World", which was produced by Sneap.

 

NEVERMORE are expected to enter the studio with Sneap in February 2005 to begin recording their follow-up to "Enemies Of Reality", tentatively due late summer/early fall via Century Media.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...