Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

OK, mada mi se čini da se ovde malo previše favorizuje ovaj album . Realno.

 

Ako realno pogledamo, mislim da je ovaj album od svih SX albuma slabiji i plići (ovim ne kažem da je album loš). Nekako .... transparentnan mi je i što ga više slušam, imam utisak da su prilikom stvaranja istog kad god bi došli do problema ili da ne znaju šta dalje, da su se uvek pozivali na stare, 6 albuma oprobane modulacije, melodije, harmonije, pa čak i rifove ...

 

Očekujem sada attack, ali ... samo pokušavam biti objektivan. Ko god tvrdi da je ovo top album, taj sigurno nije slušao "Damnation Game" recimo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekujem sada attack, ali ... samo pokušavam biti objektivan. Ko god tvrdi da je ovo top album, taj sigurno nije slušao "Damnation Game" recimo ....

 

 

Evo, realno, meni je novi album 5 puta bolji od Damnation Game, koji jesam slusao. :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako realno pogledamo, mislim da je ovaj album od svih SX albuma slabiji i plići (ovim ne kažem da je album loš). Nekako .... transparentnan mi je

 

A da ti možda nisi malo odrastao pa te sada nostalgija vuče za starijim albumima? Probaj da staviš ovaj album pre recimo petice i da ga posmatraš iz te perspektive?

 

imam utisak da su prilikom stvaranja istog kad god bi došli do problema ili da ne znaju šta dalje, da su se uvek pozivali na stare, 6 albuma oprobane modulacije, melodije, harmonije, pa čak i rifove ...

 

Svakako, i to se zove stil benda. Sigurno neće da slušaju Muse kad im ponestane ideja za pesme :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ciljao na Dream Theater...

 

recimo... al da ne spamujemo sad o tome :)

 

Šta znam, možda sam ja naopak čovek pa volim da kad dobijem u ruke/na kompu CD nekog benda čiji rad i stil prepoznajem da čujem nešto što mogu da povežem sa istim bendom a ne da mi Symphony X zazvuči kao Manowar i obrnuto, jer ako hoću da slušam Manowar (a neću :mrgreen:) uzeću Manowar a ne Symphony X (što je donekle i logično, jelte? ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče i danas sam proveo preslušavajući "Paradise Lost". Moj utisak je: najbolja produkcija SX-a ikada, a sve ostalo predstavlja malo razočaranje za mene. Allen-u po mom mišljenju ne leži ovakav vokal, Romeo se nikada nije više pržio na Dimebag-a (RIP) kao na ovom albumu, Pinella tu i tamo, a ritam sekcija je bolja no ikada (konačno čujem bas gitaru kako treba, još otkada je Miller otišao). Ipak, to nije ono što sam očekivao od ovog benda, mada obično je tako, kad god neko napravi toliku pauzu između dva albuma, a uz to pojedini članovi benda prave neke usrane side-projekte (ko je pomenuo Hansi-ja i Schaffer-a?), bend izgubi EDGE (što Ameri kažu). "V" ostaje najbolje izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...