Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Dobro, ja se malo i salim jer ne gotivim preterano ibaneze, ali je i stvar ukusa. Magneti su originalni na gilbertu i cini mi se da su tu malo zakinuli. Inace nemam potrebu da probam neki prestige ibanez jer sam sasvim zadovoljan, samo pokusavam da pomognem liku... Naravno svestan je valjda da mora da proba i jednu i drugu gitaru inace ce imati samo rekla-kazala informaciju sa foruma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije kupujem gitaru u inostranstvu: Svajcarska, Nemacka ili Austrija. Trazim polovnog Jacskon Dinky seriju (znam da nije Amerikanac). Vaznije mi je da imaju kvalitetan ton nego boju zvuka. Inace muzika koju sviram je hard rock/heavy metal. Sta mislite o tim gitarama? Potreban mi je vas savet.

Video sam nove oko 450 evra sa seymour duncan magnetom, ali ja ako bi naso plovnog sigorno bi jeftinije prosao.

 

kad vec uzimash iz inostranjstva, onda lepo uzmi USA i reshish problem. :) ozbiljno, nije razlika kao ovde, tamo USA vec ide 700-800 evrica. to shto cesh

 

kupiti tamo dinky japanca za 300 e + porez + poshatrina... you might as well buy it in fuckin' mitros :) :) odje jeftinog amerikanca teskho da cesh naci

 

(osim ako te ne usere kao mene :mhihi: ) poslednji dinky usa koji sam video u oglasima je bio 1700 e :) mlogo je

 

btw. Dinky je samo model gitare, prave ga i u indiji i u japanu i u kapitaljistichkoj americi, a nekad su ga pravili i u koreji. vidim da mnogi ljudi brkaju oko toga. jedan je ovde postavio oglas da oce da kupi soloist USA ili neck-thru dinky. :) :) :) ne postoji neck-thru dinky, to je soloist! isto tako nema ni bolt-on soloista, to je dinky. ima i mala razlika u obliku tela. nekad su soloist pravili i sa strat oblikom tela :da:

 

i tako... :) bolje importe kupiti ovde nego ih dovoziti iz pizde materine i platiti taksu vishe nego cela gitara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam gitaru na kojoj sviram tako da mi nije nista hitno. Trenutno nemam ni kintu pa mogu da cekam i leto. Samo sam hteo da cujem vase misljenje o Jackson Dinky serijama posto mi izgledaju ok za te pare. Dobra elektronika, drvo, kurac palac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu uzeti Rocktron Rampage, ne shto mi se vishe svidja, vec shto mi je pristupachniji.

 

BTW. Shta mislite o Metal Masteru, nekako mi bolje deluje od Metal Planeta, mada nisam probao nijednu samo shto sam video/chuo na njihovim sajtovima.

A to shto sam chuo je da Metal Master razvaljuje...

Sada uzimam Rampage, ali dvoumim se da u skorijom buducnosti kupim jedan od dva navedena...

Pa da vas chujem Master ili Planet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Metal Master, i totalno sam zadovoljan. Ima i mixer izlaz koji ti omogucuje da snimis pristojne klipove na komp. Ja mislim da vredi i vise nego tih 100nak evra, koliko kosta. Jedino sto nije bas raznovrstan, ali jebiga, ipak je to pedala, a ne processor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji su magneti bili u gilbertu?

mislim ne mozes tako da generalizjues stvari, realno floyd je bolji na prestige ibanezu 100 puta, a svakako da ima koji komad i koji odskace od zadovoljavajuceg zvuka, probaj ti neki drugi ibanez iz prestige serije i videces da gresis.

Za dž dž se ne koristi nintendo game boy, zato. To što Ibanez ima bolji floyd (a ima fakat) nema veze sa zvukom. A zvuk je fliper. Što ne znači da Ibanez nema dobrih strana ali masivne, velike, agresivne ritam gitare i masan debeo ton ili opet ton koji seče kroz miks ili kroz buku benda live i čuje se su osobine kojima se Ibanez ne može podičiti... Pri svemu tome naravno mislim na RG derivate Ibaneza u svim svojim oblicima.

 

Dobro, ja se malo i salim jer ne gotivim preterano ibaneze, ali je i stvar ukusa. Magneti su originalni na gilbertu i cini mi se da su tu malo zakinuli. Inace nemam potrebu da probam neki prestige ibanez jer sam sasvim zadovoljan, samo pokusavam da pomognem liku... Naravno svestan je valjda da mora da proba i jednu i drugu gitaru inace ce imati samo rekla-kazala informaciju sa foruma...
Postojao je i full Gilbert ranije, koji je imao DiMarzio na sebi, svirao sam jedan komad sa maple vratom i to je bilo ok... Ali je i koštao urnebesno tada, slično kao i Jam i JS i ostali. Ovaj Gibert koji se već dugo vremena pravi je najobičniji jeftiniji RG (lošiji od serije 500) sa onim inf magnetima koji su ono... Može i gore, da ne grešim dušu. U principu kad ga kupiš plaćaš što imaš belu gitaru sa violinkim otvorima. cvr.

 

sto jednostavno ne odes do mitrosa i sam probas, mislim ko da neko oko toga moze stvarno da ti pomogne.

mogu samo da ti kazem da je bolje za te pare da pogledas neki polovni ibanez prestige rg model

Video sam (znači nisam svirao, ograđujem se) par modela prestige-a koji su interesantni, to su uglavnom skuplji komadi koji su neck thru, od mahagonija su imaju ozbiljne magnete itd. Ali je zato i cena izuvanje. Sa druge strane jeftiniji prestige su meni isto sranje drugo pakovanje. "Ovo je prestige ibanez, zar ne viditi koliko je prestižnije što smo specijalno doradili vrat da izgleda kao da je već sviran i mek je ko mačja guza? A sad još 400 evra za gitaru moliću". Isto ko i za ostale modele napucanog RG-a, kupi se dobar što stariji običan RG i zbutaju se unutra magneti. Ako baš neko ima avanturističkog duha, ode se do majstora da mu nobradi prestižan vrat za male pare i da mu napravi novo telo od nekog pristojnog drveta i opet će da košta manje od prestige modela.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da vas chujem Master ili Planet?

nijedno. imao sam i jednu i drugu pedalu, pa se osecam kvalifikovanim da malo filozofiram na tu temu :) nema leba od tih 'metal' pedala, veruj starom thrasheru :) :) prob'o sam sve, nisam zadrzao nishta ;) nego lepo skupish pare i kupish neshto ovako:

 

sansamp.jpg

 

 

ili slichno i reshio si problem shto se metal distorzije tiche za chitav zivot. ili josh bolje kupish celu glavu ako imash da keshirash odjednom. za 50 evra nema ni T od tona. kolko para tolko muzike :rockdevil:

 

nema svrhe kupovati 356 pedala, a nijedna ne valja. isto i sa gitarama

 

ajd :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nijedno. imao sam i jednu i drugu pedalu, pa se osecam kvalifikovanim da malo filozofiram na tu temu :) nema leba od tih 'metal' pedala, veruj starom thrasheru :) :) prob'o sam sve, nisam zadrzao nishta ;) nego lepo skupish pare i kupish neshto ovako:

 

sansamp.jpg

ili slichno i reshio si problem shto se metal distorzije tiche za chitav zivot. ili josh bolje kupish celu glavu ako imash da keshirash odjednom. za 50 evra nema ni T od tona. kolko para tolko muzike :rockdevil:

 

nema svrhe kupovati 356 pedala, a nijedna ne valja. isto i sa gitarama

 

ajd :pivopije: :pivopije:

 

 

Uf što ne volim filozofe... :surprised:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da cu uzeti Rocktron Rampage, ne shto mi se vishe svidja, vec shto mi je pristupachniji.

 

BTW. Shta mislite o Metal Masteru, nekako mi bolje deluje od Metal Planeta, mada nisam probao nijednu samo shto sam video/chuo na njihovim sajtovima.

A to shto sam chuo je da Metal Master razvaljuje...

Sada uzimam Rampage, ali dvoumim se da u skorijom buducnosti kupim jedan od dva navedena...

Pa da vas chujem Master ili Planet?

Ja nešto nisam za rampage... No to je stvar ukusa... A jesam trešer u duši, majku mu...

Ja imam Metal Master, i totalno sam zadovoljan...

...Jedino sto nije bas raznovrstan, ali jebiga, ipak je to pedala, a ne processor.

To je za mene ključna reč. Ko voli nek' izvoli, je volim da može da se namesti što god mi treba...

 

Suma sumarum, metal planet ili MT-2 ako se ja pitam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jackson: Da, da, stara izreka, vrlo mudra i poshtujem je pogotovo shto se pronalazim u njoj na minus strani ali shta se tu moze.

Nisam neki muzichar niti cu ikada biti, stoga preko 150E za neki deo hobija je za mene chisti lukzus koji sad i bar narednih 5-6 godina ne mogu sebi da priushtim.

Jebiga, life suck.

 

@Usher: Ma Rampage uzimam chisto shto mi je ponudjen za male, pare, a za kasnije se dvoumim izmedju Mastera i Planeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dž dž se ne koristi nintendo game boy, zato. To što Ibanez ima bolji floyd (a ima fakat) nema veze sa zvukom. A zvuk je fliper. Što ne znači da Ibanez nema dobrih strana ali masivne, velike, agresivne ritam gitare i masan debeo ton ili opet ton koji seče kroz miks ili kroz buku benda live i čuje se su osobine kojima se Ibanez ne može podičiti... Pri svemu tome naravno mislim na RG derivate Ibaneza u svim svojim oblicima.

 

Postojao je i full Gilbert ranije, koji je imao DiMarzio na sebi, svirao sam jedan komad sa maple vratom i to je bilo ok... Ali je i koštao urnebesno tada, slično kao i Jam i JS i ostali. Ovaj Gibert koji se već dugo vremena pravi je najobičniji jeftiniji RG (lošiji od serije 500) sa onim inf magnetima koji su ono... Može i gore, da ne grešim dušu. U principu kad ga kupiš plaćaš što imaš belu gitaru sa violinkim otvorima. cvr.

 

Video sam (znači nisam svirao, ograđujem se) par modela prestige-a koji su interesantni, to su uglavnom skuplji komadi koji su neck thru, od mahagonija su imaju ozbiljne magnete itd. Ali je zato i cena izuvanje. Sa druge strane jeftiniji prestige su meni isto sranje drugo pakovanje. "Ovo je prestige ibanez, zar ne viditi koliko je prestižnije što smo specijalno doradili vrat da izgleda kao da je već sviran i mek je ko mačja guza? A sad još 400 evra za gitaru moliću". Isto ko i za ostale modele napucanog RG-a, kupi se dobar što stariji običan RG i zbutaju se unutra magneti. Ako baš neko ima avanturističkog duha, ode se do majstora da mu nobradi prestižan vrat za male pare i da mu napravi novo telo od nekog pristojnog drveta i opet će da košta manje od prestige modela.

 

 

ajde da branim malo gilberta, sve ovo stoji ali cena od 850 evra se delimicno opravdava njegovim floydom koji je ibanez edge pro(a svi znaju da su to jako kvalitetni floydovi), a to nikako nije zanemarljivo... mislim infiniti su takva govna od magneta da to nisam u zivotu video, ali eto meni vec 3 godine stoje u gilbertu i zvuce onako kako ih ja teram :) da moja gitara trenutno zvuci losije od Bojanove to mogu da potpisem, ali on ima i bolje magnete... mada kod gilberta me zivcira ceo taj RG zvuk koji mi se stalno mota po usima pa i glavi i koji me izludjuje... ima da uzmem neku sto bi Dutja rekao tesku i opaku gitaru da mu ga dam malo po mudima, npr neki epifon les pol, posto se gibson bavi udaranjem po usima i sisanjem ovaca... ima li neko neki predlog sto se toga tice... znaci neka teska i opaka namudjena gitara, ne mora da je svirljiva, za to imam gilberta, i da ume da ozeze onako u metalikinom fazonu? :D

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima da uzmem neku sto bi Dutja rekao tesku i opaku gitaru da mu ga dam malo po mudima, npr neki epifon les pol, posto se gibson bavi udaranjem po usima i sisanjem ovaca... ima li neko neki predlog sto se toga tice...

 

poz!

 

ovo mi je "malko" nejasno...

 

od kad to epiphone udara po mudima a gibson dere neznalice...???(btw. ista firma je u pitanju...)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi je "malko" nejasno...

 

od kad to epiphone udara po mudima a gibson dere neznalice...???(btw. ista firma je u pitanju...)

Pretpostavljam da je mislio na to da je epiphone "zvuk Gibsona za male pare" a da je Gibson skup za ono što dobijaš... Što je inače istina, nema logika zašto novi Les Paul košta toliko koliko košta.

ajde da branim malo gilberta, sve ovo stoji ali cena od 850 evra se delimicno opravdava njegovim floydom koji je ibanez edge pro(a svi znaju da su to jako kvalitetni floydovi), a to nikako nije zanemarljivo... mislim infiniti su takva govna od magneta da to nisam u zivotu video, ali eto meni vec 3 godine stoje u gilbertu i zvuce onako kako ih ja teram icon_smile.gif da moja gitara trenutno zvuci losije od Bojanove to mogu da potpisem, ali on ima i bolje magnete... mada kod gilberta me zivcira ceo taj RG zvuk koji mi se stalno mota po usima pa i glavi i koji me izludjuje... ima da uzmem neku sto bi Dutja rekao tesku i opaku gitaru da mu ga dam malo po mudima, npr neki epifon les pol, posto se gibson bavi udaranjem po usima i sisanjem ovaca... ima li neko neki predlog sto se toga tice... znaci neka teska i opaka namudjena gitara, ne mora da je svirljiva, za to imam gilberta, i da ume da ozeze onako u metalikinom fazonu? biggrin.gif
Ma samo se trudiš da budeš Mandušić Vuk, a onda nema veze za pušku :mrgreen:

Možeš da probaš da zbutaš neke bolje magnete unutra, ja sam sad zaboravio šta ima Gilbert na svojim gitarama i šta je bilo na prvim Gilbert modelima, da li PAF?. Ne kritikujem ja specijalno sad Gilbert model, na primer, tek je Jem potpuna prevara, što se tiče tona. Ono, ukrašeni RG ibanez pri čemu na ukrase ode više od pola cene gitare. I nije to sve loše, koliko mislim da se puno plaća a malo dobija. Konačno, ako tebi leži Ibanez vrat i najbolje sviraš na tome, drži se toga, možda samo zameni magnete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde ima da se kupi, i koliko kosta, taster-prekidac onakav kakav se koristi za marsalove pedale?

:pivopije:

Uh, baš takav nigde nisam video, a motam se po tim nekim radnjama...

Imaginos je jedan takav pazario preko neta, pošto ga nije našao ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mislite na 3PDT prekidac? ...taj prekidac ima Imaginos, i to ne moz' nigde da se nadje :) ...ja sam isto morao da narucim sa neta...ako hocete mozemo da se dogovorimo i da narucimo neki veci kontigent tih prekidaca i da podelimo troskove postarine i carine...meni treba jedno 3 komaTa...

 

Nego jel zna neko gde imaju da se kupe Neutrik-ovi dzekovi? ...bio sam juce u Artistu i nemaju ih trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za NEKE marshalove pedale treba 3PDT, a za neke 2PDT prekidac. za one osnovne pedale sa dva prekidaca (dist/reverb) dovoljni su i SPDT prekidaci, i toga ima kod nas.

 

dakle, treba otvoriti tu pedalu i proveriti TACNO sta je potrebno, da ne bi placali nesto sto vam ne treba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...