Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Gotivan review sa musiciansfriend-a, Line6 Vetta II combo je u pitanju:

 

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guit...=482238/rpp=10/

Not very good

Features: 6

Quality: 8

Value: 2

Overall: 4

 

Gibson Greenday 93 from canada

Experience: I own it

Background: In a band like greenday

Style of Music: punk

Product: Line 6 Vetta II Combo Amp

 

Nov 21, 2005 - I got this amp for my 13th birthday from my mom and dad. I got it and plugged my v-amp into it. It never sounded good. It sounds like fuzz. I thought it could get me the sound of my friends Fender 2x12FM but it didn't It seems good quality if you like only one sound but if you have a v-amp don't get it. I'm returning this and gettign the Fender 2x12FM or maybe a Mesa.

 

:rockdevil:

 

:) :) :) Hahaha, koji degen jebote :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotivan review sa musiciansfriend-a, Line6 Vetta II combo je u pitanju:

 

http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guit...=482238/rpp=10/

Not very good

Features: 6

Quality: 8

Value: 2

Overall: 4

 

Gibson Greenday 93 from canada

Experience: I own it

Background: In a band like greenday

Style of Music: punk

Product: Line 6 Vetta II Combo Amp

 

Nov 21, 2005 - I got this amp for my 13th birthday from my mom and dad. I got it and plugged my v-amp into it. It never sounded good. It sounds like fuzz. I thought it could get me the sound of my friends Fender 2x12FM but it didn't It seems good quality if you like only one sound but if you have a v-amp don't get it. I'm returning this and gettign the Fender 2x12FM or maybe a Mesa.

 

:rockdevil:

 

AHAHAHAHAHAHAAHHAHA kakav lik :rockdevil: :rockdevil:

Sto je tuzno, ovo nije izolovan sluchaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest AcccA

Odlucio sam sebe da castim za rodjendan jednom finom elektricnom gitarom. :muzicar:

Elektricne gitare su za mene spanska sela pa mi treba Vase misljenje.

 

Prilicno sam se zagrejao za BC Rich Metal Master Pack

http://www.musiciansfriend.com/product/B.C...Pack?sku=511201

 

Zvuk kome ja tezim je zvuk Nightwish-a,Metallice i sl. Kolko se ja razumem, to se zove distorzija :rolleyes: . Citajuci iskustva drugih sa MM Packom izgleda da je to ono sto ja hocu. Gitara izgleda eXtra :rockdevil: , pojacalo 12W sa (koliko cujem) dobrim ugradjenim Gain efektom. Tu su i trzalice, kabel, kais, gig-pack... sve sto mi treba za pocetak.

 

E sad..da li je iko imao bilo kakav kontakt sa ovim paketom ili nekim od njegovih pojedinih delova.Da li je iko probao,cuo,video?Sta Vi mislite o svemu ovome?

 

Naravno, saslusacu svaki predlog ali mi treba nesto sa ovakvom cenom (ceo MM Pack van Serbie kosta $250). Uzmite u obzir i gitaru i pojacalo i svu propratnu opremu.

 

Takodje me interesuju Vasa iskustva sa narucivanjem preko interneta.Dajte neki dobar sajt, web-prodavnicu..sta vec..

 

Veliki pozdrav i hvala unapred :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi se tih kineskih bc rich-eva, moze da dopadne totalno djubre primerak. ne bih preporuchivao da se to naruchuje na slepo, preko neta. vidi u domacim prodavnicama ili u halo oglasima, pa prvo probaj djitricu. to ako bash mora bc rich (zbog oblika pretpostavljam)

 

americhki su druga pricha, ali i druge pare :) :)

 

srecno :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Mislim da bi trebalo da se čuvaš kineskih bisića, ima škartiranih

2. Mislim da bi trebalo da probaš gitaru pre nego što je kupiš, a ako si početnik onda

3. Pozovi nekog ortaka koji svira eletričnu (ili makar akustaru) da ide sa tobom u ekspediciju

4. Obiđi nekoliko radnji tražeći gitaru sličnih karakteristika i cene

5. Ako ne nađeš ništa što ti se sviđa, prelistaj sa ortakom oglase

 

Mi koji visimo na ovoj temi imamo profesionalnu deformaciju i nismo u stanju da damo prost odgovor na takvo pitanje (valjda neće niko da se ljuti što pričam u njihovo ime :ph34r:)...

 

Puno sreće, u svakom slučaju...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Pozovi nekog ortaka koji svira eletričnu (ili makar akustaru) da ide sa tobom u ekspediciju

 

dodatak na ovu tacku.. ne bilo kog nego ortaka kome su prosle brdo gitara kroz ruke/prste ili nekog matorana... mada za te novce tesko da ce se naci nesto valjano... uglavnom su to igracke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineski BC Rich je zaista los.

 

Ako ti je bitno da gitara izgleda opasno i shiljato, mnogo ces bolje proci sa nekim od HAMER-a. Nisu preskupi a zvuce duplo zdravije od ovde prodavanih BC richeva.

 

I HAMER i BC.Rich gitare kod nas prodaje Mix Music, pa mozes otici i probati, a internet kupovina gitare je uvek lutrija, pogotovo u tom cenovnom rangu. Mozda ti stigne dobra gitara, a mozda fantasticno veslo, ali "tko ne riskira, ne dobija" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I HAMER i BC.Rich gitare kod nas prodaje Mix Music, pa mozes otici i probati...

Da, htedoh da stavim odlazak u Mix music pod brojem 6, ali sam zaboravio...

Anyway, fontele im je 011/620-190 (ako ga nisu u međuvremenu promenili, dvojka ispred or so)... :pivopije:

samo cu reci jednu stvar koja se kaze sa 2 reci: ENGL - Powerball

Koja je fora svima sa tim ENGLeskim pojačalima? Zar je to toliko dobro? Ja ih nigde nisam video/čuo, a čitam neke recenzije koje su u domenu SFa... Anyway, zovi da čujem kad ti stigne :razz:

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest AcccA

Aham..znaci tako..

E sad..problemi..

Rado bih otiso do Mix-a ali sam iz Nisa :surprised:

U BG-u nemam nikog poznatog a kamoli nekog ko svira gitaru :icon_ne::udri:

Tako da stvarno ne znam sta da radim.. Na gitaru sam se popalio zbog cene i izgleda :ph34r:

 

Znam da ne moze biti bas nesto jer "kolko para tolko muzike" , ali da li mi mozete malo bolje opisati koji su to rizici pri kupovini? :uhoh:

Sta je to sto gitaru cini "skart" i na sta treba posebno obratiti paznju?

Da li je neko skoro bio u Mix-u ili ce ici u skorije vreme? Stvarno mi treba neko ko bi pogledao gitaru "u moje ime" jer mi se bas i ne ide do BG-a.. :)

 

 

Izvinite ako ste vec negde o ovome pisali ali ova tema je preduga da bi trazio po njoj. :twisted:

 

Thx and poz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, koji ce tebi 100w lampasa, ovde? Ne vredi ti da sviras lampasko pojacalo na trojci. Koliko sam procitao negde, razlika izmedju 60w i 100w u volume je nekih 8% btw.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

...te mi taj deljiv EQ i ne smeta nesto preterano :)

A jel mogu ja vas da pitam šta je to "deljiv" EQ? Nekako mi je glupo što pitam :redface: ali baš i ne kapiram šta bi to moglo da bude...

Koliko sam procitao negde, razlika izmedju 60w i 100w u volume je nekih 8% btw.

:confused: Ne znam na šta misliš... No neću da pametujem, pravilnije bi bilo reći da je razlika manja od 3 db.

 

EDIT:

Shvatam šta si hteo reći, recimo- ne bi mogao da vidiš razliku između do kraja opanjenih snagaša od 800W i 1000W... (najpre bi ogluveo :lol:)

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, koji ce tebi 100w lampasa, ovde? Ne vredi ti da sviras lampasko pojacalo na trojci. Koliko sam procitao negde, razlika izmedju 60w i 100w u volume je nekih 8% btw.

 

pa ti ga pojacaj na 5 ako ne vredi na 3 :rolleyes:

salim se samo kazem da je razlika, pa covek kako voli i koliko ima para da se ispruzi. da je isto powerball i fireball onda bi se i zvali isto i kostali bi isto. sto se tice lampasa od 100w ja ga imam i na svirkama je uvek pojacan na 5-6 zavisi od prostora, eto zbog cega 100w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti ga pojacaj na 5 ako ne vredi na 3 :rolleyes:

salim se samo kazem da je razlika, pa covek kako voli i koliko ima para da se ispruzi. da je isto powerball i fireball onda bi se i zvali isto i kostali bi isto. sto se tice lampasa od 100w ja ga imam i na svirkama je uvek pojacan na 5-6 zavisi od prostora, eto zbog cega 100w.

Tako je!!! :rockdevil::pivopije::muzicar:

 

Mustaine kupuj to pojačalo da ga ustupiš 202-ci na korišćenje.... :mhihi::mhihi::mhihi::mhihi::mhihi::ph34r::razz::red:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svako duplo pojacanje snage rezultira vecim nivoom za 3 dB, znaci manje od 3 dB-a za slucaj 60W > 100W, nije to bitno, ja kontam da tu ima jos nesto, nije samo do tog nedeljivog eq-a, a meni nedeljiv eq itekako treba, sta ce ti samo hi-gain pojacalo, to je sranje, sto bi reko Vranjkovic, "treba mi pojacalo da ima najlepsi klin, ali da ume ozeze kada ja to pozelim" :) < sjajno! e pa tako nesto i meni treba.

inace pojacalo ima 4 kanala, bilo bi glupo da nema bar dva eq-a tako da je i sto se toga tice opravdano...

ja na mom piviju imam 3 eq-a za svaki kanal ponaosob i to mi se jako svidja ;)

 

a ovo pojacalo necu pazariti skoro, zato sam se smejao Urosu, coveku sjajnog humora :P:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...