Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Usher>Legendo koristimo isti kabl... :pivopije:

:pivopije:

Pa ja sam metodom uzaludnih pokušaja (sva sreća pa ih je bilo malo) došao do zaključka da je to najbolji kabl koji može da se kupi u BGu... Malo me nervira ona krpica između izolacija, al' navik'o sam...

Imaginos>Ako se i odlemi i zajebe tu je lemilica pa opet :rolleyes:

Ajd' sad, i ti ga pretera, imamo mi pametnije stvari u životu nego da lemimo kablove svaki drugi dan... Samo je fora u tome da je konektor dobar i da ima nekakav mehanizam za "hvatanje" kabla, poput onog Neutrikovog, lepo gi zalemiš, i nema da brineš makar narednih godinu dana... Tako je makar meni...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega nije problem Straja u Marshalla, vec 74 piva + Staja u Marshalla :) :)

 

Inace mislim da je Steve Vai na Live At Astoria koristio neki wireless?

 

Mada bilo kako bilo, slazem se za Dersuom...jebes to sranje :da: ...da ga koriste svi ljudi koje slusam opet ga ne bih kupio :)

 

 

 

 

P.S. George L's su sjajni kablovi, ako ne i najbolji kablovi za gitaru :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wireless sux the tone out. Nikako wireless. Sem ako niste Stonsi i slicno. Koji bre djitrista koji drzi do sebe koristi wireless?

Tako im reci! :pivopije:

Ja to pokušavam da objasnim ovdašnjoj populaciji, ali me iznapušavaju u startu...

Boli me k***c, neću da se prepirem...

 

Pogotovo mi je apsurdno što bi neko OVDE posedovao wireless... Šta, kao za svirke u Domu, KSTu, SKCu, Kuglašu, Dangubi, Festu, itd...

Pa daaaa - kako nisam primetio??!! Ta mesta imaju ogromne bine, moš' da trčiš sa kraja na kraj, prate te reflektori i ti tripovi, vidiš, logično je - treba nam beZŽični!

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo mi je apsurdno što bi neko OVDE posedovao wireless... Šta, kao za svirke u Domu, KSTu, SKCu, Kuglašu, Dangubi, Festu, itd...

ma koji kuglas, koja svirka, ja najvise zajebem kabl u kuci prilikom sviranja, jer tu ima za sta da se zakaci. taman u zaru soliranja :) napravim neki pokret, a ono me samo "vrati" kabl... ili jos gore, posegnem za necim, i samo <-cim.

 

ali ipak, najvise mi unistava kabl moja navika da sedim u fotelji dok sviram, a uticnina za ovu moju gitaru nije kao kod strata "u telo" nego "na ivicu", pa sa kabl zalama kod dzeka... ma smarac sam, znam...

 

 

a i ton mi je do ku*ca, tako da i nemam sta da brinem. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma koji kuglas, koja svirka, ja najvise zajebem kabl u kuci prilikom sviranja, jer tu ima za sta da se zakaci. taman u zaru soliranja :) napravim neki pokret, a ono me samo "vrati" kabl... ili jos gore, posegnem za necim, i samo <-cim.

 

ali ipak, najvise mi unistava kabl moja navika da sedim u fotelji dok sviram, a uticnina za ovu moju gitaru nije kao kod strata "u telo" nego "na ivicu", pa sa kabl zalama kod dzeka... ma smarac sam, znam...

a i ton mi je do ku*ca, tako da i nemam sta da brinem. :) :)

A, znači nisam jedini koji se sapliće u sopstvenoj sobi? :)

Najgluplje je kada se okrenem i zapnem nogom za kabl od sluški, a one se ištekaju pa probudim celu familiju i pola komšiluka...

 

Primamljive su te fotelje, ali ja imam neku boemsku sa zavaljenim naslonom, ne valja to za mene...

Krevet je keva, što bi rek'o Duća, čuvena "ivica kreveta" je najbolje i najčešće rešenje... Univerzalan je taj komad nameštaja, nema šta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha.

 

nego, imam pitanje i jednu konstataciju. :D

 

pitanje je: PlanetWaves kablovi kod Marica, jel?

ako su skupi i prodaju se na metar, koliko bih ja morao da puknem za 6 metara PlanetWaves-a?

 

konstatacija povodom slusalica u studiju tokom snimanja:

provalio sam da u jednom delu neke pesme na Dream Theater - Scenes From Memory albumu, kada u jednoj od pesama (neka od prve 3-4 na albumu) sve utihne i ostane Petrucci sa akusticnom gitarom, ladno se cuje kako je mikrofon u'vatio klik iz slusalica! :D

obratite paznju, zanimljivo je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha.

 

nego, imam pitanje i jednu konstataciju. :D

 

pitanje je: PlanetWaves kablovi kod Marica, jel?

ako su skupi i prodaju se na metar, koliko bih ja morao da puknem za 6 metara PlanetWaves-a?

 

 

planet waves se ne prodaju na metar...barem ne kod nas... :)

 

kod marica kad ima...a ima retko...varijante su tri i nesto...i sest metara...

 

tri klase...

 

neki obicni govnjivi...koje ne preporucujem...iako nisu jeftini...meni crko posle dva meseca...

 

tzv. dvozilni...ti su dobri...ali kako smo juche ja i mimi zakljucili...samo za gitaru do prvog efekta...

 

i oni sa prekidacem...rade sve...u svim varijantama...

 

inace na live testu...nisam mogao da verujem koliko se razlikuje kabl od kabla...cak ista marka...priblizan kvalitet...jedan ubije ton da ne verujes...na drugom gitara peva...

 

postoji varijanta da kupis njihov kabl(10m) i deset ugaonih banana...i neki sekac...pa da sam pravis sebi patcheve za pedal board...ali imaju neki solderless sistem koji meni nije jasan...to bi tebi dobro doslo... :)

 

cene imas na njihovom sajtu...

 

od sest metara 28 evra...

 

meni se cini da sam platio vise majku mu... :)

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva hoklica? :) :)

 

Dobro nije bas signature, ali fakat je da covek sedi na holici jedno 30 i kusur godina :) ...a posto je okruzen raznim midi kontrolerima i pedalboard-ovima i sta ti ja znam ta hoklica bi morala da bude krajnje flexibilna i pokretna :)

 

Sad se setih ima na King Crimson DVD-u "Neal and Jack and Me" jedan momenat kada se matori primi, onako iskonski i pocne da radi nekog polu-robota i zamalo ustane! :) :) ...najveci je! :):da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, provericu :pivopije:

 

nego, nasao sam o kojoj je pesmi od Dream Theater rec..

 

u pitanju je 6. pesma, Beyond This Life, deo izmedju 2.58 i 3.10

 

u delu 3.00-3.05 se bolje cuje jer posle okida i drugu zicu ili trecu zicu (koja je tacno "preko" tog klika)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgluplje je kada se okrenem i zapnem nogom za kabl od sluški, a one se ištekaju pa probudim celu familiju i pola komšiluka...

 

:lol: I ja imam slicne probleme :)

 

Inace, kad spominjete vireles, Death je koristio na koncertima zadnjih godina, nesto ne cujem da je ton bio sranje. :da:

 

Mada, istina, Chuck je isao kombinacija gitara pa direkt u pojacalo, bez pedala, protzova, midi kontrolera...mozda zbog toga :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...