Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

aha, proshli sam kupio na pijaci, i zuji mi kad ga prikljuchim, kad stavim ortakov adapter radi savrsheno

 

Pa,ne znam,probaj da promenis pijacu :) ...

Ne znam koliko se isplati to,ali znam neke ljude kojima to radi posao.Ili,kupi one baterije na punjenje,te kostaju oko 700 din. ...

A ima tu jos jedna varijanta...adapter od bezicnog telefona :bigblue: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sa pijace ako ti je stalo do tona. Evo da izreklamiram, Usher ovde sa foruma radi adaptere sa stabilizatorom_( to ti treba) za nekih 700-800 kinti, meni treba da uradi jedan. Posalji mu pp. Nadam se da ce da mi plati ovu reklamu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, napisaću ovaj post u drugoj boji i veličini, kako bi vam ubo oko. Vidim da Dušan i Miloš ovde pričaju o nekim spravama za napajanje pedalborda... Tu se javlja i Dersu i pričaju o nekim šumovima, UPSovima, varijacijama u naponu iz zidne utičnice i tome sl. Ja, iskreno da vam kažem, nikada nisam video, a ni čuo za ove sprave što vi pominjete. Kada sam logično razmislio, zaključio sam da pedalu treba napajati iz adaptera (zbog cene i trajanja baterija), a da pritom ta struja (tj napon) bude stabilisana, tj. KAO DA SE PEDALA NAPAJA BATERIJOM. I tako sam ja smislio ove svoje adaptere, do sada sam ih već petorici napravio (ovo što je teški drk pomenuo). Oni se u potpunosti ponašaju kao baterije, ne obaziru se na varijacije u naponu i frekvenciji struje iz štekera, a mogu da napajaju nekih 20ak pedala (pod uslovom da nisu digitalne/procesori, ali i to se da srediti). E sad, ovaj post uopšte nije sa ciljem reklame- nego sam se jednostavno pitao kako se toga niko nije setio pre mene (jeste BeHrindžer, očigledno :lol: ), pa napravio to. Stvarno je jednostavno kolo... Pogledajte poslednju stranu/dve na "Nešto o elektronici" za više informacija. Ja konkretno poštujem Miloševu filozofiju opreme, tj izbor opreme koju kupuje, odnos cene i kvaliteta, način na koji tu opremu povezuje... Ali stvarno mi je bilo malo nelogično kada se razvila ova priča o nekom napajaču pedala od firme XYZ koja košta X evra... Mislim da ste otišli malo u krajnost... Ja sa punom argumentacijom tvrdim da su ovi moji adapteri dobri koliko i ove sprave o kojima se ovde priča, AKO NE I BOLJI. Kao što rekoh, ovo nije sa ciljem reklame, nego čisto radi demisitikacije. Hvala na razumevanju. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve koji su zainteresovani, citiram samog sebe:

Znači, pedale zahtevaju perfektno ravnu liniju na Ut grafiku, bez oscilacija u naponu, baš kao što daje baterija. E, a adapteri koje koristi masa ljudi imaju samo ispravljenu (apsolutnu) sinusoidu ili u vr' glave jedan kondenzator koji to pokušava da ispegla. Dakle, napon VRLO varira, što utiče na kvalitet zvuka i radni vek pedala. I što je najgore, ljudi nameste >9V< na prekidaču, a dok to prođe kroz diode u ispravljaču, i ako se uzme srednja vrednost (RMS) sinusoide, to je negde oko 7V ako ne i manje (u tom slučaju, mogli bi makar da nameste na >12V<).

 

To je jedan problem, a drugi je taj što svi ovi klasični adapteri imaju onaj jadan, mali, tanki kabl koji se da lako prekinuti (dovoljno je da ga jednom zgaziš) i tom prilikom može da se ušteka u samo jednu pedalu. E, a onda neko izmisli produžne kabliće za napajanje, pa kupuje pedale koje imaju dva konektora za napajanje (poput BOSSovog štimera) kako bi mogli da napajaju svoje pedale. A tom prilikom recimo i ne razmišljaju da li taj adapter može da pruži dovoljnu količinu struje tim pedalama. Dakle, ovaj moj kabl je debeli, strujni kabl (kao onaj od usisivača ili stone lampe, btw crni) koji se sa jedne strane UŠTEKA U ADAPTER putem odgovarajućeg džeka, a sa druge strane se račva (aj' da kažem da liči na neki S&M bič) kako bi mogao da se ubode u nekoliko pedala.

 

Treća stvar, ovaj moj adapter ima zaštitu od kratkog spoja. Znači, kada se desi neko sranje, npr crkne pojačalo, prolije se pivo po pedalama i kablovima, ili neko samo naivno zakači sedamdeset osmu pedalu na adapter, on će se diskretno isključiti iz struje i tako sebe eliminisati iz liste osumnjičenih za smrt opreme.

 

S obzirom na to da ima ukupno 1000 uF (a neki modeli čak i 2000 uF) kapaciteta u elektrolitima, i da koristi lm7809 stabilizator napona, on pruža gotovo perfektno pravu liniju, baš kao i baterija. Pogledaj datasheet za lm7809 u recimo www.datasheetarchive.com, skini PDF i nađi tipične primere, stabilizator napona. E, pa tu šemu sam razradio do bola i napravio najbolje moguće low-voltage napajanje koje možeš naći igde na netu. Veruj mi.

i

1. Koliko metara kabla od adaptera (koji je u štekeru u zidu, više vam neće trebati lopovi) do pedala?

2. Koliko komada pedala?

3. Za svaku pedalu, pronađite upuCtvo, ili etiketu sa donje strane, i pronađite POWER CONSUMPTION izražen u mA, trebalo bi da bude oko 20 mA. Kad pronađete to u upuCtvu, na etiketi ili na netu (i don' give a fuck), saberite sve te brojeve od svake pedale i recite mi rezultat. Kapito?

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja konkretno poštujem Miloševu filozofiju opreme, tj izbor opreme koju kupuje, odnos cene i kvaliteta, način na koji tu opremu povezuje... Ali stvarno mi je bilo malo nelogično kada se razvila ova priča o nekom napajaču pedala od firme XYZ koja košta X evra... Mislim da ste otišli malo u krajnost... Ja sa punom argumentacijom tvrdim da su ovi moji adapteri dobri koliko i ove sprave o kojima se ovde priča, AKO NE I BOLJI. Kao što rekoh, ovo nije sa ciljem reklame, nego čisto radi demisitikacije. Hvala na razumevanju. :pivopije:

 

Hvala bate na lepim recima, ali ja sam samo gitarista...ne razumem se nesto preterano u struju tako da sam u princpu otvoren za sve sugestije :da: ...ali isto tako nisam bas ni duduk i uvek kupujem proverene stvari i kada mi nesto treba ne razmisljam o novcu...nema kod mene nista "na slepo" ili na savet nekog baje :da: ...kada nesto planiram da kupim uvek se posteno udubim u tematiku i tek kada sam 100% siguran da mi bas to treba onda se odlucujem na kupovinu...jednom recju, Jevrej sam :)

Juice Box jeste malo skup, ali pretpostavljam da postoji razlog za to...kada pogledas konkurentska napajanja su jeftinija za oko 50-100$ ,ali zato pruzaju i manje mogucnosti...

Evo, ako mozes za manje para da napravis spravu po ovim specifikacijama i da mi das garanciju od godinu dana, mozes da racunas da si nasao kupca ;)

 

Specifications:

• 5 isolated outputs / 4 DC and 1 AC

• Iso 1: 9 volt DC* (outputs 1, 2, 3) / V-Bat 4.3 to 9.3 volt DC* (output 4) @ 500ma w/tip (-) jack

• Iso 2: 9 volt DC* (outputs 1, 2, 3) / V-Bat 4.3 to 9.3 volt DC* (output 4) @ 500ma w/tip (-) jack

• Iso 3: Adjustable 4.6 to 18 volt DC* x 1 output @ 250ma w/tip (-) jack

• Iso 4: Adjustable 6.5 to 24 volt DC* x 1 output @ 250ma w/tip (-) jack

• Iso 5: 12 volt AC* x 1 @ 1500ma (powers Line 6 POD XT, H&K, Digitech, etc....)

• 120 volt AC courtesy outlet x 1

• AC power in: 3 Prong IEC jack (International)

• Detachable 6' IEC Power Cord

• 120v / 240v input voltage selection via recessed switch

* Voltages are nominal

 

Cisto da se zna, ja sam prezadovoljan svojim "richardzabl" baterijicama od 250 miliampera i ne pada mi napamet u skorije vreme nesto da menjam :da: ...ali ako kupim jos jedno 4-5 pedala (a skoro sigurno necu) moracu da razmislim o nekom alternativnom nacinu napajanja...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bate, ovako: :lol:

nisam bas ni duduk i uvek kupujem proverene stvari i kada mi nesto treba ne razmisljam o novcu...nema kod mene nista "na slepo" ili na savet nekog baje :da: ...kada nesto planiram da kupim uvek se posteno udubim u tematiku i tek kada sam 100% siguran da mi bas to treba onda se odlucujem na kupovinu...jednom recju, Jevrej sam :)

Poštena ti je filozofija, slažem se sa tobom.

Specifications:

• 5 isolated outputs / 4 DC and 1 AC

• Iso 1: 9 volt DC* (outputs 1, 2, 3) / V-Bat 4.3 to 9.3 volt DC* (output 4) @ 500ma w/tip (-) jack

• Iso 2: 9 volt DC* (outputs 1, 2, 3) / V-Bat 4.3 to 9.3 volt DC* (output 4) @ 500ma w/tip (-) jack

• Iso 3: Adjustable 4.6 to 18 volt DC* x 1 output @ 250ma w/tip (-) jack

• Iso 4: Adjustable 6.5 to 24 volt DC* x 1 output @ 250ma w/tip (-) jack

• Iso 5: 12 volt AC* x 1 @ 1500ma (powers Line 6 POD XT, H&K, Digitech, etc....)

• 120 volt AC courtesy outlet x 1

• AC power in: 3 Prong IEC jack (International)

• Detachable 6' IEC Power Cord

• 120v / 240v input voltage selection via recessed switch

* Voltages are nominal

Pazi, a da ja tebe pitam da li ti sve ovo treba?

- da regulišeš napon napajanja da bude manji od 9V

- da ti treba po 500 mA na svakom izlazu (to je dovoljno za nekih 25 prosečnih pedala!)

- da ti treba napajanje od 18V, ja u životu nisam video pedalu koja radi na 18V, a sumnjam da si i ti

- isto to za 24V

- prekidač za izbor 120/240 V mrežnog napona (ako planiraš da ideš u Ameriku, što nas nisi obavestio? :lol: )

 

Ovaj moj bi mogao da pruži skoro sve ovo (osim ovih AC), uz manje modifikacije... A onda bi bio i malo skuplji, recimo oko 40 jevreja. BTW, koliko košta taj sokovnik, nisam gledao?

Što se garancije tiče, jel imaju Vuk i Aca neke primedbe? Tu nema šta da se pokvari... Eventualno ako zajebeš nešto, pa onda zameniš osigurač...

Cisto da se zna, ja sam prezadovoljan svojim "richardzabl" baterijicama od 250 miliampera i ne pada mi napamet u skorije vreme nesto da menjam

Verujem, to je sjajno rešenje, samo ne znam koliko ti traju...

I ne kaže se miliampera, nego mili-amper-časova, neko sa ETFa bi te streljao na mestu, fundamentalna razlika. K'o oni seljaci što kažu:"Formula ide 300 kilometara" yeah, right....

:pivopije:

 

 

IPB Image

:):):):):):):):)

Lepo ti kaže čovek!

E, pizdo, skin'o si mi mušteriju...

Ne verujem, imam ja takav frotir! :):):)

Živ bio :pivopije:

 

:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, a da ja tebe pitam da li ti sve ovo treba?

 

Naravno da ne :) ...ali ono, mozda ce mi trebati jednog dana...kada bih znao tacno koje pedale cu imati kroz jedno 5 godina onda bi bilo super, ali posto ne znam racunam da je bolje da uzmem nesto sto ce moci da mi ispuni sve moguce prohteve zar ne?

 

da regulišeš napon napajanja da bude manji od 9V

 

Starije pedale (Fuzz-ovi pogotovo) vole malo manje struje...sladje zvuce tako...

 

da ti treba po 500 mA na svakom izlazu (to je dovoljno za nekih 25 prosečnih pedala!)

 

Neke razmazene pedale traze da budu "same" , if you know what I mean...kao EHX Hog npr. ..njemu treba 9V na 500mA ...a i ne mozes na istu granu da stavis pedale koje idu u effects loop i u preamp...

 

da ti treba napajanje od 18V, ja u životu nisam video pedalu koja radi na 18V, a sumnjam da si i ti

 

Heh, pa bar pola MXR-ovih pedala i nekoliko Fulltone-ovih rade na 18V ;) ...ima ih kolko' 'oces :da: ...a npr. moj Fulltone OCD je napravjen tako da moze da radi na 9, 12 i 18 volti...zavisi koliko gaina zelis...

 

isto to za 24V

 

Ima par pedala...trenutno mi pada na pamet samo Diamond Memmory Lane...

 

prekidač za izbor 120/240 V mrežnog napona

 

Ovo mi najverovatije nece trebati...ali ako u avgustu dobijem vizu :)

 

Poenta je da od viska glava ne boli...

 

Ovaj moj bi mogao da pruži skoro sve ovo (osim ovih AC), uz manje modifikacije... A onda bi bio i malo skuplji, recimo oko 40 jevreja. BTW, koliko košta taj sokovnik, nisam gledao?

Što se garancije tiče, jel imaju Vuk i Aca neke primedbe? Tu nema šta da se pokvari... Eventualno ako zajebeš nešto, pa onda zameniš osigurač...

 

Samo toliko? ...da me izvines, ali malo sam skeptican...

 

Verujem, to je sjajno rešenje, samo ne znam koliko ti traju...

I ne kaže se miliampera, nego mili-amper-časova, neko sa ETFa bi te streljao na mestu, fundamentalna razlika. K'o oni seljaci što kažu:"Formula ide 300 kilometara" yeah, right....

 

Traju sasvim dovoljno...ove pedale koje imam i ne trose nesto mLogo...i hvala na ispravci :)

Inace znam kako se kaze samo sam naviko' to zovem onako seljacki :)

 

:pivopije:

 

Lepo ti kaže čovek!

E, pizdo, skin'o si mi mušteriju...

Ne verujem, imam ja takav frotir!

Živ bio

 

Haha ne seri! :):) ...ja taj frotir imam od rodjenja!

 

Ziv bio i ti :):pivopije:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne :) ...ali ono, mozda ce mi trebati jednog dana...kada bih znao tacno koje pedale cu imati kroz jedno 5 godina onda bi bilo super, ali posto ne znam racunam da je bolje da uzmem nesto sto ce moci da mi ispuni sve moguce prohteve zar ne?

Pa šta ja znam... Uglavnom imaš 9 i to je to... Al' 'ajde, u pravu si...

Starije pedale (Fuzz-ovi pogotovo) vole malo manje struje...sladje zvuce tako...

Pa znam to, ali ako je neka sprava optimizovana i isprojektovana da radi na X volti, ti treba da joj daš X volti, makar ona na manjem naponu zvučala k'o mesin tripl-rektifajd-priemp-distoržn...

a i ne mozes na istu granu da stavis pedale koje idu u effects loop i u preamp...

E, za ovo sam se uvek tripovao, sad si mi razjasnio! Mislim, da se ja pitam, stavljao bih ih odvojeno, samo nikad nisam bio siguran... A i nikad nisam imao potrebu...

Poenta je da od viska glava ne boli...

Slažem se, samo mislim da imaš malo više viškova nego što će ti ikada trebati... :lol: Oni su to napravili da pasuje širokom spektru korisnika i opreme...

Samo toliko? ...da me izvines, ali malo sam skeptican...

Pazi, smisao i svrha DIYja (vidi u wikipediji :):) ) je da nešto napraviš zato što nemaš para/veći je thrill. U mom slučaju i jedno i drugo. Ako znaš šta radiš, i ne trošiš brdo keša praveći prototipe koji ne rade kako bi trebalo da rade + ako paziš kakve elektronske komponente uzimaš (mislim na Brand), onda si zajeb'o i BeHrindžera- napravio si kopiju nečega, koja zvuči isto tako, za 50%-30% manje keša. A što se ovog tvog sokovnika tiče, to nešto i nema veze sa muzikom- to je jednostavno PSU (paur splaj junit), regulisani, podesivi, galvanski izolovan, vamo-namo. Nema tu tolike filozofije k'o sa pojačalima i efektima. Pazi sad kad dođe Dersu i kaže:"Sine, pričaš gluposti" :)

Traju sasvim dovoljno...ove pedale koje imam i ne trose nesto mLogo...i hvala na ispravci :)

Nema na čemu, i drugi put, nego- kada smo već kod potrošnje, jel znaš koliko troši Digitech Metal Master, i da li to nekako možeš da mi saznaš?

Haha ne seri! :):) ...ja taj frotir imam od rodjenja!

No shit! I ja isto! :) Već je počeo da se raspada... To dust frotir will decay...

Ziv bio i ti :):pivopije:

Nego slušaj, mrzi me da kucam PM, ukratko ću- pošto planiram da kupim kabinet + planiram da kupim/napravim (to koje hoću da kupim) pojačalo, jel postoji neka mogućnost da se privalim Vuku i tebi, onako pederski u one vaše planove (totalno gay rečenica), makar tu da držim tu opremu... Naravno, na raspolaganju su vam moje tata-mata skills po pitanju svega... Osim ako već imate bass opremu...U pitanju je Peavy i Trace Eliott...

 

A i kada već kenjam ovoliko, da te pitam kojim bi redom povezao sledeće:

Bass, overdrive jedinicu, graph EQ, kompresor, snagaš.

Odo' sad da spavam pošto sam se prosr'o k'o kanadska foka. :spava:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo te posmatram :cool: .

 

Pazi, okej je to sto ti radis. Lepo ti je, ja mislim, Marty predocio ideologiju. Od viska glava ne boli, pogotovu kad znas da sve to pouzdano radi. Ovi frajeri sto rade ta sexy napajanja a la Sokovnik, vode racuna o komponentama i dizajnu. Zato i kosta. Opice ti teoriju (a teorija nema zbora) i ti pazario hiljade dolara audio opreme, da bi ti sad tu sjebalo par stoja sound :lol: . Naserendaju se oni kako nista ne pegla struju kao transformator i gle cuda, koriste i oni neki sexy toroidni, sa niklovanim navojima i jezgrom od molibdena. Sta ce covek seljak, k'o ja, to ga impresionira. Onda tupe to sto kazes, da se galvanski jel' da odvoji napajanje i audio signal. I obaska svaki kanal. Onda pricaju o degradaciji napona (voltage 'sag' famozni) koji se javlja posto baterija 'ostari'. Tamo negde na 7V. To je taj zvuk, kunu se mnogi (primedba autora, sve ovo je nebitno ako koristis digitalne efekte, posto nulu i jedinicu tangiraju samo extremne promene vrednosti, tipa 'jel smo na 0V il' smo na 5V', generalno...znaci uvek se samo dve fiksne vrednosti kompariraju). Kada ta baterija oslabi, poveca se njena impedansa. Sa nekih tipicnih par oma do stotin' oma i jace. Malo li je u audio signalu, reda velicine nekoliko stotina milivolta (na ulazu). OK, ako koristis aktivno elektroniko, i do 0.8V . Mozda i 1.2, neki SuperEMG. Nova baterija, uzgred, poseduje vece rezerve snage nego ispravljac! Tranzijenti odziv kod nove baterije je mnogo bolji nego u vecini ispravljaca, mada mu se da dohakati specijalno dizajniram kolima.

 

Anyway, zaneh se. Ta citava konkokcija ti daje na tim starinskim a i novijim, obavezno analognim, uredjajima neki muzikalniji feel, za koji se mnogi kunu da ga ne cuju :pivopije: .

 

Ja, ono sto cujem cujem, ono sto ne cujem, ne marim.

 

Ali idem onom starom ideologijom, da izbacim u startu sve pizdarije sto mi samo zivot zagorcavaju. Sto sad da imam ispravljac ili Sokovnik, kad baterija daje direkt ono sto mi treba. Ima je na svakih 100m. U svako doba dana 24x7. Mogu iz kade da izletim degaćiran i u roku od 47 sec, imam je. A i nosim rezervne brate.

 

O kablovima da ne pricam.

 

 

 

Posto sam ti objasnio svoj stav, postujem tvoj. Kad bolje razmislim, uvek je bio praktican problem u Jugi napajati sve to a da stedi i kucni budzet. Plus, kad mi je pojacalo recimo <quartz>, sto bi' se ja smarao oko malcice suma (zapamti nikl i molibden, oxygen free iron). Al' kad calnes kintu za Boogie-ja i slicne marifetluke onda ti stalo da sve bude tip-top.

 

 

 

 

Za kraj, otprilike bih ja to ovako uradio, da sam mladji i na tvom mestu, strogo laboratorijski. Uzmem 3 analogne pedale ( tri najbitnija tipa, znaci jednu koja menja envelopu signala tojes' filtrira ga <wah, phaser, flanger>, drugu koja ga klipuje <fuzz/overdrive/distortion/warp5-motherfuckin'-machine>, i trecu koja ga kompresuje, da pokrijem sve baze sto bi rekli ovi Ameri). Digitalni chorus i delay i reverb me ne zanimaju ovde. Nista digitalno.

 

Onda ih propustim kroz osciloskop, sve redom sa istim referentnim signalima i gledam kako se ponasa signal kad switchujem bateriju a kako kad ukljucim adapter. E sad, tu ima vise stvari za posmatranje. Ako te zanima nastavak, na P.P.

 

Smaram neopevano, ne moze manijak biti svak' :pivopije: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu, ne smaras, naprotiv, mene to mnogo zanima.

I ja imam frku sa napajanjem, povremeno i sumom, a i ko da vuce one silne adaptere i transformatore? + sto mi cesto zafali stekera da sve pobodem. Baterije su zahvalne uglavnom za wahove koji stvarno bolesno malo trose, ali ako uzmes da jedna Duracel alkalna baterija od 9V ovde kosta 200 dinara, ti za tri te baterije mozes da kupis Phillipsov adapter od 9V i 350mA, koji meni ne pravi sum uopste. INace, meni onda treba cesto menjati po 8-9 Duracell alkalnih baterija od 200 dinara, sto ispadne dosta, na neko duze vreme. Adapteri mi uglavnom rade odlican posao, mada imam dva budjava, od kojih jedan pravi sum, pa tu preferiram bateriju. Mislim, isplati se imati gotovo stabilisano napajanje, iako su baterije najpozeljnije. Jbg, a prosecno kvaliteno napajanje kosta oko 100$, video sam na netu...

 

Za koliko bi mi ti, Usheru, odradio neko napajanje (9 pedala na 9V (razlicite amperaze) i 2 pedale na 24V (od po 100 - 150mA)? Da, Electro Hamonix Polychorus radi na 24v 100mA, kao i Polyphase, koliko se secam... a Xotic Robotalk guta ladno dva napajanja od po 9 V. Bitno mi je da je napon stabilisan i da moze da pokrije sve ovo, mislim da mi napajanje od 800 dinara ne sjebe 1200$ efekata. Otprilike, kako se krece cena i sta garantujes, i verovatno imas kupca... :da:

 

Inace, cuo sam da i u radioklubu valjaju neka napajanja, kao i da neki likovi na buvljaku uvoze neka fensi svabska i ugradjuju se 30%, ali to jos nisam proverio, koja je prica.

 

Hvala....

i pozdrav svima!

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

...cesto menjati po 8-9 Duracell alkalnih baterija od 200 dinara, sto ispadne dosta, na neko duze vreme....

 

Kapiram. To je nesto kao skoro tri i po' dolara. Malo manje. Skupo. Mene 3 baterije kostaju ko paklo pljuga. I traju, posto koristim samo dve, a i to slabo. Wah i Tube Screamer. TS ide samo na pasaze i solaze a Wah jos redje. Traje baterija, iha. Ostali efekti su u ovoj jeftinoj spravi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo te posmatram :cool: .

Da, tu si ti negde, u faznom pomeraju od Pi/3 u odnosu na nas ovde... Samo čekaš da odvalim neku glupost, pa da me iskoriguješ... :):pivopije:

Naserendaju se oni kako nista ne pegla struju kao transformator i gle cuda, koriste i oni neki sexy toroidni, sa niklovanim navojima i jezgrom od molibdena. Sta ce covek seljak, k'o ja, to ga impresionira. Onda tupe to sto kazes, da se galvanski jel' da odvoji napajanje i audio signal. I obaska svaki kanal. Onda pricaju o degradaciji napona (voltage 'sag' famozni) koji se javlja posto baterija 'ostari'....

Koliko sudim po veličini, Sokovnik ima svičer, i to 200%. A to mu strašno degradira reputaciju kod mene, znaš i zašto... A zna i imaginos... :cool: (jebote kako smo kul). Slažem se ja za TORUSNE (tak' se to zove kod nas :mrgreen: ) trafoe, ali posle ove tri tackice, mislim da ode predaleko... Mis'im-

Tranzijenti odziv kod nove baterije je mnogo bolji nego u vecini ispravljaca, mada mu se da dohakati specijalno dizajniram kolima.

Pa sve pedale koje sam otvarao (novije proizvodnje, doduše) su imale "bafer" za impedansu baterije, stvarno ga pretera. LJUDI, NE OBRAĆAJTE PAŽNJU NA OVOG LIKA, ON VOLI DA PRAVI FILOZOFIJU OD SVEGA, OVO JE SAMO PRIČA O NAJOBIČNIJIM ADAPTERIMA ZA PEDALE. Dersu, pretera ga, majku mu... Ne znam šta je bilo prošli put, pa sam ti pomenuo toplotni kapacitet krigle... U svakom slučaju, RISPEKT, da me ne shvatiš pogrešno... :pivopije:

Ja, ono sto cujem cujem, ono sto ne cujem, ne marim.

Takođe.

 

Ima je na svakih 100m. U svako doba dana 24x7. Mogu iz kade da izletim degaćiran i u roku od 47 sec, imam je.

Imaj u vidu da se ovde ljudi štekaju i krpe keš za kurtone i pljuge... Još nam samo đurasel fali da nam život bude lepši...

Za kraj, otprilike bih ja to ovako uradio, da sam mladji i na tvom mestu, strogo laboratorijski...

...Onda ih propustim kroz osciloskop, sve redom sa istim referentnim signalima i gledam kako se ponasa signal kad switchujem bateriju a kako kad ukljucim adapter. E sad, tu ima vise stvari za posmatranje. Ako te zanima nastavak, na P.P.

Gledao sam ja to na softverskom osciloskopu (smatram da je 46KHz 16bit dovoljno za to, jeste da prođe kroz filtere, al' ko mu jebe mater) i sa ovim adapterom je ISTO kao sa pun-puncijatom baterijom. Mislim, može i na PP, uvek sam raspoložen za ćasku sa tobom, al' smatram da ne treba komplikovati više od ovoga... Ima nekih 10ak komponenti, i gotov je za jedno popodne, sa sve testiranjem...

Smaram neopevano, ne moze manijak biti svak' :pivopije:

Aha, ti i ja tovarimo maximalno, glavno da, gde se god pojavimo, pravimo offtopic...

No nema veze, bitno je da u istom trenutku, na dva kraja sveta slušamo Pat Methenyja... :):pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta, hoces da kazes da Dersu Uzalu ne treba slepo slusati, eh? Uhm, ahem... Kako to mislis? Da li je to moguce?

Ma zezam se, bre- ali ga stvarno pretera, to je samo adapter...

 

P.P.S. Nemoj da pricas da su ga carevi napravili u softveru. No, to samo znaci da postoji neka karta za akviziciju podataka. Boo-fuckin'-hoo.

Ma, bre- sa zvučne karte, preko DirectXa... Ništa posebno... A pošto vidim da se ložiš na gole žice više nego na gole ženske, eto- ćalac mi je napravio ISA karticu za akviziciju jednosmernog signala, 32 bita... Zapravo, kolega je više radio karticu (PCB, štampanje, montažu komponenti), ćale je samo dao ideju za koncept i napravio softver za to... PIC-ovi, ako ti to nešto znači... WOW, big deal...

 

Meni je gotivnije ovo.

 

Boo-fuckin'-hoo. Ne pratis, a...

Tu sam, samo te posmatram :cool:

Pat Metheny r-u-l-e-s.

Jes maj men, indid- it ruls.

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu, i drugi put, nego- kada smo već kod potrošnje, jel znaš koliko troši Digitech Metal Master, i da li to nekako možeš da mi saznaš?

 

No shit! I ja isto! :) Već je počeo da se raspada... To dust frotir will decay...

 

Nego slušaj, mrzi me da kucam PM, ukratko ću- pošto planiram da kupim kabinet + planiram da kupim/napravim (to koje hoću da kupim) pojačalo, jel postoji neka mogućnost da se privalim Vuku i tebi, onako pederski u one vaše planove (totalno gay rečenica), makar tu da držim tu opremu... Naravno, na raspolaganju su vam moje tata-mata skills po pitanju svega... Osim ako već imate bass opremu...U pitanju je Peavy i Trace Eliott...

 

A i kada već kenjam ovoliko, da te pitam kojim bi redom povezao sledeće:

Bass, overdrive jedinicu, graph EQ, kompresor, snagaš.

Odo' sad da spavam pošto sam se prosr'o k'o kanadska foka. :spava:

 

Ovo sam nasao na netu...kazu da je to ispravljac za sve Digitech X Series pedale...

 

IPB Image

 

Kom Vuku? i na kakve planove mislis?...malo si me zbunio sada :)

 

Sto se tice povezivanja...jer to mislis na onu tvoju bass glavu sto planiras da pravis? ...secam se da si pricao da ces da ugradis EQ i Kompresor unutra...

Kada nesto povezujem uglavnom idem sistemom eliminacije, jer mi se desilo par puta da "nekonvencijalno" povezivanje daje super rezultate...mogu samo da ti napisem kako kod mene stoji...

Znaci...Gitara -> Phaser -> Wah - > Dist, ili Fuzz -> Pojacalo...a u effects loop mi je zaboden procesor u kome ima jedno mali miliJon efekata...ukljucujuci EQ i kompresor ali ih ni jednom do sada nisam ukljucio tako da ne znam da li dobro rade u effects loop-u :) ...mislim da oni treba da idu u preamp :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam nasao na netu...kazu da je to ispravljac za sve Digitech X Series pedale...

Ma dobro, to je univerzalni adapter za njihove stvari, nego ja sam pitao baš explicitno za potrošnju MMa...

Nema veze, forget it...

Kom Vuku? i na kakve planove mislis?...malo si me zbunio sada :)

Možda sam se utripovao... :udri: Aj na PM.

 

Sto se tice povezivanja...jer to mislis na onu tvoju bass glavu sto planiras da pravis? ...secam se da si pricao da ces da ugradis EQ i Kompresor unutra...

...Kada nesto povezujem uglavnom idem sistemom eliminacije, jer mi se desilo par puta da "nekonvencijalno" povezivanje daje super rezultate...

Da, jeste. Radim Trejs-Pivi-Hjuziketner kombinaciju (sa'će me o'ma npadnum kao, sine, ne može to zajdeno, može,može, probao,proračunao,radiće). Nego koga ovde boli kurac što ja pravim glavu, postavljam pitanje koje mene zanima, a odgovor može biti koristan još nekome, dakle, kako bi ukombinovao sledeće komponente:

 

Jackson,EMG85 -> BOSS MT2 -> BOSS GEB-7 -> Neki levi kompresor -> slejv nekom lepom snagašu

Ili malo bolje (k'o što vidiš, isključujem sve druge efekte):

Washburn 333 -> Furman rackmount graph EQ -> Furman rackmount comp -> Randall Warhead dist

(znaš o kome se radi, al' ovo nije njegov raspored), i na kraju- nisi basista, al' si im namešt'o zvuk:

Peavey ACBXP -> Ampeg-style overdrive -> Furman rackmount graph EQ -> Furman rackmount comp -> slave nekom snagašu

 

Ja sam ti sugerisao moje viđenje rasporeda, ti reci svoje... I drugi se pozivaju radi svog mišljenja, naravno!

Jednostavno, u dilemi sam. Da li da farbam overdrajvovani zvuk ili vice versa. Komresor pre ili posle toga, eto- to je pitanje, ukratko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam ti PM

 

Inace sto se tice povezivanja, zaista ne znam...jer postoji mogucnost da malo experimentises? ...posto ti ja nisam od neke pomoci...za ovih 6 godina koliko sviram mozda sam samo 2 puta koristio kompresor, i to u nekom budjavom procesoru, a EQ nisam nikada koristio...sacekaj da ti Dersu ili Dushan S ogdovore :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam ti PM

 

Inace sto se tice povezivanja, zaista ne znam...jer postoji mogucnost da malo experimentises? ...posto ti ja nisam od neke pomoci...za ovih 6 godina koliko sviram mozda sam samo 2 puta koristio kompresor, i to u nekom budjavom procesoru, a EQ nisam nikada koristio...sacekaj da ti Dersu ili Dushan S ogdovore :da:

Jebem li ga, izvini stvarno, zajebao sam se... :udri: :udri: :udri: :udri:

Marty F / Mustaine, pobrkao sam vas, očigledno je zašto :)

Izvini, stvarno! :udri: :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...