Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

mozesh da vrtish gitaru do mile volje. a i da wireless neshto mnogo sjebava ton... :) :) ne bih rek'o. koliko koncerata sam gledao i sasvim dobar zvuk. sve je to METAL naravno. mozda to pije vodu u muzici gde su u publici namrgodjeni smorovi, koji prekrshtenih ruku komentarishu jel baja koristi EL34 lampe ili 6L6, jel su to V30 zvuchnici u Marshallu ili neshto drugo... :) :) to bash nema mnogo veze s metalom :) vishe piva i sviranja, manje filozofiranja :pivopije: (u, josh se i rimuje) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

д. ово ме поцети на извале типа 'Хендерикс је имо корус и риврб из прста'... :) а вах из буље...

 

Taj rad :)

 

Znam ja da o mrtvima treba da se prica sve najbolje ali "dobar ton" i Chuck Shuldiner ne bi trebalo stavljati u istu recenicu :) ...jebote u kom univerzumu B.C. Rich + wireless + tranzistor moze da zvuci dobro :)

 

Mislim faca je on bio, vrlo dobar kompozitor i pravi umetnik...ali to nema nikakve veze sa tonom...

Studijski snimci su prilicno dobri doduse, ali live je potpuno druga prica...gledao sam na Metropolisu neki njihov koncert gde ne samo sto je pola svirke dub-ovano, vec je i pored svog tog peglanja zvuk ostao ocajan...mada ko' sto kaze Jack The Riffer, mjetal je to! :) ...treba se napiti i prepustiti vajbu!...al, zamalo :) ...ja licno pijan mogu da uzivam u svemu, tako da bih se verovatno i na koncertu nekog djubretarskog black metal benda sasvim korektno proveo ako bih prethodno stukao pola gajbe :) ...nego, da presecem...

Slusanje i posmatranje muzike u pijanom stanju je isto kao i slusanje i posmatranje ribe u pijanom stanju :) ...tj. posle jedno 9 Corona verovatno bi i Marija Serifovic delovala pozeljno i pohotno :) ...'Ej konobar, daj donesi mi jos jedno pivo...cura mi je jos uvek ruzna :)

 

 

 

Ali opet, samo bih naglasio da je sve ovo kranje subjektivno s'moje strane :da: ...tako da, sto bi rekli ameri: Hey, whatever works for you is fine with me :meshuggah:

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, samo imam temperaturu :) ...ali to je dobro za pisanje :da: ...iskreniji sam tako :)

 

 

EDIT

 

I da, jos nesto...da se pohvalim malo :)

 

 

Napokon mi je stigla dugo ocekivana super-pedala! :muzicar:

 

th_64487_IMG_0112_122_200lo.jpg

 

 

A sto je jos vaznije Uli has finally left the building!!! :)

 

th_64498_IMG_0116_122_26lo.jpg

 

 

 

 

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si tacno snimak gledao, bar opisi da li je spolja svirao ili unutra?

To moze biti samo snimak iz Ajndhovena( tu je los ton, ali ne verujem da je do gitare i vajerlesa) ili iz LA( klub, e tu je do jaja ton). Nesto nisam cuo da su oni dubovali svoje zive snimke, ali ajde, pijanom se sve prasta, pa i tebi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji si tacno snimak gledao, bar opisi da li je spolja svirao ili unutra?

To moze biti samo snimak iz Ajndhovena( tu je los ton, ali ne verujem da je do gitare i vajerlesa) ili iz LA( klub, e tu je do jaja ton). Nesto nisam cuo da su oni dubovali svoje zive snimke, ali ajde, pijanom se sve prasta, pa i tebi :lol:

 

Nisam gledao od pocetka, a i nisam mnogo upucen u njihova live izdanja...znam samo da je bilo na otvorenom...

 

Taj snimak iz LA-a sam gledao nesto malo kod ortaka...sta znam, nije lose...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored toliko drugih faktora, koji ZAISTA negativno utiču na zvuk, vi se u'vatiste tog wireless-a...

Niko ne spomenu neonke na bini, kineske kablove, ventilatore, a svi znaju kako im je wireless najlošija karika u lancu...

...ma hajde...

 

Bez uvrede, ljudi, ali jel' znate vi onu izreku o rđavom kurcu?

 

Cheerz! :pivopije:

 

edit:

beše ovo moj post 666

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekajte ljudi, pa dodje cak suldiner i izmisli novi pravac, odsvira neke albume i pesme u koje se ljudi i dan danas kunu, i sve to sa budjavom gitarom, i (o, svetogrdja!) tranzistorskim pojacalom. dodje dejv mastejn, ubode se u tranzitorca i (ako se dobro secam, koristio je nekog roktrona solid state) i stvori megadeth, malo li je. mislim da su i judas priest nesto snimali sa solid stateom. toliki legentarni koncerti odsvirani sa vajerlesom, pa ne vidim da je to nekome smetalo. dok radi - sve moze. ;)

 

 

po 1000-ti put:

- ne postoji dobro i lose kao apsolutna kategorija opreme, vec zavisi kako koja oprema lezi uz koju muziku. nece neki bluzer da uzme da svira mesa boogie triaxis sa otpanjenim distom drzeci u rukama zlog ibaneza. to je, u tom kontekstu, losa oprema. u nekom drugom kontekstu to je san snova... nece ovi likovi iz ramstajna da kupe dual reverb pojacala pa da sa njima sviraju ono sto sviraju. a sve sto sam pomenuo je dobra oprema (vrhunska) kad se stavi u pravi kontekst i okruzenje.

 

meni i dalje nije jasno, kako to da je pun forum inteligentnih ljudi, a tako proste stvari cesto izmicu. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

beše ovo moj post 666

 

Cestitam kume :rockdevil: . Vec se zabrinuh 'di si. Nesto te nema.

 

P.S. Jebo wireless :pivopije: . Ne ozbiljno, ja se lozio na wireless kad ga nisam imao (ono, uvek je zelenije negde drugde) a posle kad ga prosvirao, mindeć mi je u stvari. Samo jos jedna extra stavka o kojoj treba brinuti, jebes to. Ima kupim onog Tri-Axisa i resim sve svoje probleme. Sad ga vec dele dzaba, tuku ko nece.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a tako proste stvari cesto izmicu. :udri:

 

Ma ne izmicu, nego mos' serendamo do mile volje, 'artija trpi svasta :lol: . Btw, ko je bre taj Suldiner, kako li se vec pise? Chuckie. Vidim pominje se al ne znam za coveka.

 

Tranzistor je ok, moja prva ljubav. Ja onolike svirke na nekim Peavey-jima, Kruegerima i Elektroharmonixima izneo. Bese i poneki H/H. Sve trandze. Lampa je za bludnike. Nekako, kad imam dobar zvuk na trandzi (a imao sam jel'da) to mi je kao kad imam dobru curu i nikom nista. Al' kad imam dobar zvuk na lampasu, to mi je nekako kao kad imam dobru curu i znam da je potajno svi zele i rade mi o glavi :lol:. To me pali nekako :da: . Mozda da odem do psihologa :cool: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pravimo poredjenja...

 

Tranzistorsko pojacalo je isto sto i dizel automobil :) ...manje trosi, bolje vuce uz brdo i ima taj "zvuk" sto privlaci taxiste i penzionere :) :)

 

Ali opet, evo pobedi Audi sa dizel motorom na Le Mans-u sve ostale benzince...ma namestaljka! :)

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

87_IMG_0112_122_200lo.jpg[/img][/url]

A sto je jos vaznije Uli has finally left the building!!! :)

 

th_64498_IMG_0116_122_26lo.jpg

Čestitke!!! :pivopije:

 

... Ali sa druge strane... Izdao si Ulija! :udri::no::no::no:

 

Al' kad imam dobar zvuk na lampasu, to mi je nekako kao kad imam dobru curu i znam da je potajno svi zele i rade mi o glavi :lol:. To me pali nekako :da: . Mozda da odem do psihologa :cool: ...
LoLoLoL hahahahahaaha :) :) :):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uli je trenutno kod N_E_S_E :) :) :mhihi: ...takoreci, u sigurnim je rukama

 

Inace kabinet bas bas dobro radi :da: ...razlika je stvarno nebo i zemlja...skoro 50% poboljsanja...sutra cu da ga otshrafim i da vidim kakvi su zvucnici unutra...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uli je trenutno kod N_E_S_E :) :) :mhihi: ...takoreci, u sigurnim je rukama

:no:

Don't you know... Friends don't let friends use Behringer :lol:

Zar ga toliko mrziš? :razz:

Inace kabinet bas bas dobro radi :da: ...razlika je stvarno nebo i zemlja...skoro 50% poboljsanja...sutra cu da ga otshrafim i da vidim kakvi su zvucnici unutra...
Nemoj brate pokvarićeš :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, bolje ista nego nista! :) ...jadnicak ceka svoj 6505 cab skoro duze od mene :) ...a za razliku od mene do sada nije imao cak ni Ulija da mu olaksa muke :)

 

Moram da ga otvorim...pise da se unutra nalaze neki Custom JSX speakers designed by Joe Satriani?...sta to koji kurac znaci? :) ...nije valjda sam stvarno dizajnirao zvucnike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono shto braca ameri kazu: CONGRATS :pivopije: ti si tu kutiju dugo chekao, jel beshe? mislio sam da poruchim u artistu Rocktron Velocity, sad 'malo' me brine hoce li to da 'putuje' godinu dana? a dotle ja nadjem neshto povoljnije i ispizdim :) :)

 

 

btw. ono shto se tiche Deatha, vecinom su to matori albumi, poslushaj 'Sound Of Perseverance' album, tu bi trebalo da je najbolja produkcija (kolko se secam. dobro zvuchi).

i kad smo vec kod tog zvuka preporuchujem Cynic 'Focus' album (iz '91) svakom ko vec nije chuo. iskop'o sam taj album posle lezanja u prashini nekoliko godine. verovatno najbolje solaze shto sam chuo u toj muzici :da: i ton je keva :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm...Chuck nije snimio ni jedan album sa losom gitarom, sem mozda prvi, mozda cak ni taj. To je bre Richov Stealth Custom, keva za to sto je svirao, plus ovaj x2N...uglavnom, na svakom albumu,sem prvom( cak i tu, ali ok) se cuje sta svira. Human je eto npr, bio pun basa i bez imalo mida na gitari ali se opet cuje sta svira...zadnji...droll

 

PS. pridruzujem se cestitkama, uz zelju da ti traje jos toliko :)

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je: PlanetWaves kablovi kod Marica, jel?

ako su skupi i prodaju se na metar, koliko bih ja morao da puknem za 6 metara PlanetWaves-a?

Neotech pravi bolje kablove od Planet waves-a, a Neutrik pravi bolje konektore od bilo koga drugog na planeti. Planet waves nema da se kupi na metar, a i glupo je, jer su ovi pomenuti bolji, a jeftiniji (Ma dal' je to moguće? Jeste.).

konstatacija povodom slusalica u studiju tokom snimanja:

provalio sam da u jednom delu neke pesme na Dream Theater - Scenes From Memory albumu, kada u jednoj od pesama (neka od prve 3-4 na albumu) sve utihne i ostane Petrucci sa akusticnom gitarom, ladno se cuje kako je mikrofon u'vatio klik iz slusalica! :D

obratite paznju, zanimljivo je :D

Daaa! Cuo sam i ja neke klikove, na prvoj pesmi između 0:01 i 0:15, jel to to? :mrgreen:

Cekaj bre, ti me zajebavas? Izvadio je lampe iz Valvestate-a? Srsly?

Valvestate ima lampe u preampu, čisto da bi zadovoljili matore smarače koji kukaju za tom "toplinom zvuka" inače je ceo u trandža izvedbi.

ma brate, imao je super ton :da: pusti ti ove puriste :) ja bih se iseko da imam takav zvuk :) :)

Ja ne kapiram što ljudi njega prozivaju, on po mom mišljenju ima jedan tako autentičan ton, i vrlo često težim k njemu (kada snimam gitare, uvek je jedna u mixu takva)... Zvuk mu je keva.

mozesh da vrtish gitaru do mile volje. a i da wireless neshto mnogo sjebava ton... :) :) ne bih rek'o.

Pored toliko drugih faktora, koji ZAISTA negativno utiču na zvuk, vi se u'vatiste tog wireless-a...

Niko ne spomenu neonke na bini, kineske kablove, ventilatore...

Eto, lepo reče čovek - malo po malo i sakupi se... Wireless, kineski kablovi, adapteri bez regulacije, napajanje bez filtera, ventilatori, matore lampe, neonke, klima-uređaji... I ode sve u qrac...

Tranzistor je ok, moja prva ljubav. Ja onolike svirke na nekim Peavey-jima, Kruegerima i Elektroharmonixima izneo. Bese i poneki H/H. Sve trandze. Lampa je za bludnike. Nekako, kad imam dobar zvuk na trandzi (a imao sam jel'da) to mi je kao kad imam dobru curu i nikom nista. Al' kad imam dobar zvuk na lampasu, to mi je nekako kao kad imam dobru curu i znam da je potajno svi zele i rade mi o glavi :lol:. To me pali nekako :da: . Mozda da odem do psihologa :cool: ...

Dobra je to komparacija... Ja volim da pravim jednu sa BRIJANJEM, no, to je duža priča... :)

BTW, na kom pojačalu sada ti sviraš? Pošto sam baš hteo nešto da prodiskutujem sa tobom... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...