Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Stao sam kada sam procitao pravilo broj 2. :) ...ne znam kakva je stvar kod Hi-Fi audio opreme kada su lampe u pitanju, (jer je nemam jelte :) ) ali ako je ono sve pisao uzimajuci u obzir i gitarska i bass pojacala onda zaista ne znam sta da kazem...ili je placen ili nikada nije uzeo gitaru u ruke...a mozda samo voli da tera inat? :)

 

Jebote onaj lik sa mog linka je barem naveo da je ono samo njegovo subjektivno misljenje i nije nista navodio kao nekakvu jedinu i apsolutnu istinu...a ovaj pise tekst kao da je pokupio svu pamet ovoga sveta, a da su svi ostali "glupi" i "nabedjeni" ako se ne slazu sa njim...alergican sam na takve ljude...

A jel bi možda ovo moglo da prođe sa malo manje izdrkavanja po tuđem mišljenju i opštem stanju stvari? Ovo me podseća na onu propalu temu o holokaustu... Evo ovako:

1. Kao što reče Imaginos, lik je pričao o Hi-Fiju.

2. Da slučajno ne ispadne da sam pristalica ideja nekih ovde lokalnih likova, ali skrenuo bih pažnju na svima poznate životne priče Leo Fendera, Jim Marshalla i Hartley Peaveyja... Sve šreder do šredera...

3. Kao dobro obavešteni amater, mogu da vam tvrdim da sa tehničke strane gledišta tranzistor ima bolje karakteristike od lampe, i to u smislu (izraziću se stolarski, da me narod bolje shavati) potrošnje, grejanja, izobličenja zvuka, nivoa šuma i mnogo čega drugog.

4. Sa druge strane (ja mislim da je), od tih prokletih lampi je napravljen toliki mit, da su se inženjeri toliko iscimali da usavrše arhitekturu lampaša, da su jednostavno intenzivnim radom, a ne zaslugom lampe, došli do nekih najgenijalnijih rešenja, poput recimo 5150a (6505), koje je moj apsolutni favorit, bez obzira na to što sam basista i ljubitelj poluprovodnika.

5. Jedina stvar po kojoj lampu u strogo tehinčkom pogledu smatram superiornom u odnosu na tranzistor, jeste način na koji klipuje. Ona ima tako specifičnu "sliku" viših harmonika (pri distorziji), što se slabo da reprodukovati tranzistorom. (možda ga je "skinuo" onaj Peavyjev valve-state ili kako se god zove, ne znam)

6. Moje skromno mišljenje: prethodna stavka (5) je centar cele rasprave. Lampa jednostavno ima "lepšu" (ne moram da napominjem da je "lepo" VRLO subjektivan pojam) distorziju, i to je ta razlika što je izvežbani likovi čuju, a ne umeju da objasne, i onda se napravi ceo jedan *"#$%~ mit koji traje već pola @~*@$ veka.

Taj baja je pedesetak godina audio entuzijasta i kriticar. I vodi taj svoj neki webzine (The Audio Critic) koji je nekoć imao i štampanu formu. Uglavnom prvih tridesetak godina je bio pobornik svega cega je sad protivnik.

Koliko sam ja u toku, mnogo štošta se promenilo u poslednjih 50 godina, počev od astronomskih saznanja, preko nuklearne, raketne i kompjuterske tehnologije, pa sve do Hi-Fija...Ono što je nekada bilo keva, sada je sranje. Valjda je logično da se čovek menja shodno s vremenom...

Mislim da je ta lik ipak u pravu kada kaže da se ništa bitnije nije promenilo od kada su tranzistori ušli u upotrebu, tačnije svaka upotreba tranzostora u audio svetu nije dovela do takvih performansi kakve imaju lampe. Jednostavno tranzistori ne "sviraju" sve harmonike koje lampe provlače, i kada odu u kliping seku signal. Mislim da je taj lik potpuno upravu kada govori da se većina tih pojačala prodaje čisto radi gomile para a ne zbog samog kvaliteta zvuka. Pa pobogu ljudi nije to ništa neobično, mnogi koji imaju para će UVEK kupiti dijamantski rolex samo zbog prestiža i jer je društvo to nametnulo, niko neće ni primetiti na običnom Casio satu kako kasni vreme ili šta ti ja znam. E sad - ako ga je tupeo pre 30 god to je onda još i ok, samo pokazuje da se čovek razvio kao ličnost - ne daj bože da je imao iste stavove kao pre 30god, ipak se vremena menjaju do neke mere a i čovek sa njima. A za zvučnike se slažem sa njim, ipak su oni najvažnija komponenta, to je nepisano pravilo u hi-fi svetu, i skoro svaki audiofil mi je to isto rekao.

Eto, uze mi par rečenica sa tastature...

85% se slažemo...

salu na stranu, lepo je ikabot naveo primer. ako ja kupim filip patek sat na navijanje i platim ga boga oca, da li je tacno da je taj sat "bolji" od kvarcnog kasia sa buvljaka? nije tacno. svaki kvarcni sat je oko 10 puta precizniji od najpreciznijeg sata na navijanje. da li sad ima smisla da ja nekim mistifikacijama dokazujem kako je moj filip patek precizniji i tacniji od casia? nema.

ali, takav sat se ne kupuje zbog preciznosti nego iz drugih razloga, i u tome nema niceg loseg, da se razumemo.

:) :) E, to baš sad spremam za ispit! Preciznost i tačnost kvarcnih, kvantnih i mehaničkih hronometara... 'De me nađe jooooj!!

Apsolutno savršena analogija... :pivopije:

 

 

Ne bih znao sta je to FUD, na koji referiras. Klopa?

:) :) :)

Fud may refer to:

 

Fear, uncertainty and doubt, a marketing strategy

FUD (food) a Mexican brand of cold cuts and hot dogs

Fud, a Scottish colloquialism for vagina.

Elmer Fudd, a Warner Brothers cartoon character

 

Mislim da je ovo treće :) :) :)

Nego, jes' skinuo onaj AudioDiff software sto metnuh link. Sjajan koncept, al' nemam vremena da ga probam ovih dana, petljam nesto oko nove sljake. Bas me zanimaju utisci. Aj' deder, kad nisi u frci pogledaj to malo, istestiraj... :pivopije:

Sa'ću skinem, pa probam ovijeh dana...

Javiću kak'i su utisci...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno tranzistori ne "sviraju" sve harmonike koje lampe provlače, i kada odu u kliping seku signal.
delimicno tacno.

- prvo: i lampe "seku signal" kada udju u kliping, ali to cine na drugaciji nacin koji se tebi VISE SVIDJA.

- drugo: lampe unose vise izoblicenja, ali se ta izoblicenja tebi SVIDJAJU, i to je sasvim ok. to su dobra izoblicenja pomocu kojih se mogu snimiti odlicne deonice i odsvirati odlicne pesme, ali nema tog elektronicara koji ce ti reci kako lampe rade "bolje" (strogo elektrnonicarski) od tranzistora. muzika i zvuk su pitanje ukusa. elektronika je egzaktna nauka u sluzbi (u ovom slucaju) muzike i licnog ukusa.

 

ne postoji nikakav mistican razlog zbog koga su lampe "bolje" od tranzistora. u pitanju je cisto licni ukus, i to je sasvim ok. samo ga ne treba drugima nametati i soliti pamet. to vec nije lepo. ;) (ne kazem da ti to radis!)

 

Mislim da je taj lik potpuno upravu kada govori da se većina tih pojačala prodaje čisto radi gomile para a ne zbog samog kvaliteta zvuka. Pa pobogu ljudi nije to ništa neobično, mnogi koji imaju para će UVEK kupiti dijamantski rolex samo zbog prestiža i jer je društvo to nametnulo, niko neće ni primetiti na običnom Casio satu kako kasni vreme ili šta ti ja znam. E sad - ako ga je tupeo pre 30 god to je onda još i ok, samo pokazuje da se čovek razvio kao ličnost - ne daj bože da je imao iste stavove kao pre 30god, ipak se vremena menjaju do neke mere a i čovek sa njima.

ovde se slazem sa tobom.

 

A za zvučnike se slažem sa njim, ipak su oni najvažnija komponenta, to je nepisano pravilo u hi-fi svetu, i skoro svaki audiofil mi je to isto rekao.
tu mislim da ima rezona. ceo lanac dobre opreme moze da se zasere losim zvucnicima, lakse nego drugim komponentama. razlika koju unose druge komponente cesto je manja od razlike koju unose zvucnici, cak i u istom cenovnom rangu. hocu da kazem da su na primer razlike izmedju snagasa slicne cene mnogo manje nego razlike u zvucnicima slicne cene.

 

---

 

Ne bih znao sta je to FUD, na koji referiras. Klopa?

FUD

 

 

Dobro, to je standardni novinarski zargon.
a ne, ne ne... novinarstvo bi trebalo da bude izvestavanje o realnom stanju stvari. komentatori i analiticari su nesto drugo. ;)

 

Ne bih spekulisao oko toga sad, jer je upravo spekuliranje ono cega se gadimo i ti i ja, a ovamo spekulisemo da li je dobio ovo ili je dobio ono, da li to prica iz ovog ili onog razloga.

izgleda da ja imam neki problem u komunikaciji sa ljudima, nije nemoguce...

lepo kazem sta me nervira, a onda budem pogresno protumacen. :) :) ponovicu sazeto u cemu je problem u naredna dva pasusa.

 

Uglavnom, svi kablovi koje je tamo naveo/testirao su jako poznati i priznati na zapadu.
i mcdonalds je poznata i priznata hrana na zapadu, pa niko ne tupi o tome da je i zdrava, zar ne? ;)

salu na stranu, argumentum ad populum je to sto je, logicka zabluda. da ne bude zabune, ja ne kazem da su ti kablovi losi, ja kazem da ne mora da znaci to sto je nesto poznato i priznato da je to po automatizmu dobro/najbolje, jel tako? takodje, cinjenica da su ti kablovi priznati na zapadu ne daje niti oduzima bilo kakvu tezinu onoj "analizi" sto je lik napisao u pdf-u. to su nekorelisani dogadjaji. ;)

 

Ne znam sta ti tu nije jasno. To je praksa za sve i svja. Pa citas valjda povremeno neke druge amerske magazine.

nije mi jasno kako neko moze da svoj subjektivni dozivljaj pokusava da opravda "naucnim" metodama i da mu da neku tezinu koristeci se logickim zabludama koje sam naveo. to je ono sto mene nervira. kazi lepo "meni se svidja to i to zbog toga i toga", a nemoj mi tupiti o tome kako si vodio racuna o temperaturi sobe, nemoj potencirati kako si se "jadan namucio mesecima da to uradis", nemoji mi navoditi neimenovane autoritete i slicno. autoritet (na ovom polju) se stice dugotrajnim iznosenjem istina i nedvosmislenosti, a gubi se upravo ovakvim clancima o kablovima.

 

Nego, jes' skinuo onaj AudioDiff software sto metnuh link. Sjajan koncept, al' nemam vremena da ga probam ovih dana, petljam nesto oko nove sljake. Bas me zanimaju utisci. Aj' deder, kad nisi u frci pogledaj to malo, istestiraj... :pivopije:

nisam skinuo, u frci sam sa vremenom ovih dana... ali istestiracu. imam neki slican softver koji je isto free, pa mozemo da uporedimo jednom kad budemo imali vremena...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel bi možda ovo moglo da prođe sa malo manje izdrkavanja po tuđem mišljenju i opštem stanju stvari?

 

Samog si sebe naguzio ovom recenicom :)

 

Njegovo misljenje je zapravo "opste stanje" stvari?...znaci, to je tako i tacka.

 

Ok, ako on tako kaze.

 

 

Pre par strana si uzeo da mi solis pamet o napajanju i struji, jer boze moj to i studiras a ja sam sa druge strane samo nabedjeni serator-prodavac magle...a to sto si sve skupa probao jedno 6-7 pedala (od 9V) (od kojih je verovatno 4 bilo Boss) nema nikakve veze...i naravno morao si da postavis ono cuveno pitanje: "sta ce ti sve to" ...e iako me takvi "pristupi" (da ne kazem stavovi) jednom razgovoru prilicno iritiraju, ja sam lepo iskulirao i onda smo normalno nastavili diskusiju ko' ljudi :da: ...a ne ko dva cigana na pijaci :)Nemoj bate bacati pare na te Nike, imam ja ovde mnogo bolje Tike :) ...za duplo manje para

 

 

Iako imam pozamasnu kilometrazu i iskustvo kada je sve vezano za gitaru u pitanju za razliku od velike vecine ljudi nikada, ponavljam NIKADA ne bih nametao nekoj drugoj osobi svoje milsljenje :da: ...cak i kada imam mnogo razloga i materijala za to...jednostavno nisam takav covek...zato me najvise na svetu nerviraju takvi ljudi...bilo da je upitanju muzika ili neka deseta stvar...ne mislim direktno na tebe...

 

 

Jebiga ako ja postujem tebe i tvoj stav (iako je totalno kontradiktoran sa mojim) iz kog razloga ti ne bi postovao moj ...ali isto tako ako neko uzme da mi sere na glavu, ne mogu bas uvek da iskuliram i ostanem hladan...tako sam u osnovnoj skoli jednom liku razbio glavu...bio je drkadzija i stalno me je nesto smarao i kada me je jednom prilikom udario punom skolskom torbom u glavu, puko' mi je film i toliko sam ga jako udario sopstvenom glavom da je jadan pau u nesvest :) ...a posto mi je to bio 2 put u zivotu da sam se sa nekim pokacio, usrao sam se i pobegao :)

 

Ovo zadnje bas i nema neke veze sa stvarima o kojima sam pricao, ali rekoh ajde da malo nasmejem ljude jednom lepo pricom iz djackog doba :)

 

 

 

Tako da sine, samo da si ti meni ziv i zdrav i da uspesno napravis to pojacalo i da me zoves da ga probam kada zavrsis :pivopije:

 

 

 

 

- prvo: i lampe "seku signal" kada udju u kliping, ali to cine na drugaciji nacin koji se tebi VISE SVIDJA.

- drugo: lampe unose vise izoblicenja, ali se ta izoblicenja tebi SVIDJAJU, i to je sasvim ok. to su dobra izoblicenja pomocu kojih se mogu snimiti odlicne deonice i odsvirati odlicne pesme, ali nema tog elektronicara koji ce ti reci kako lampe rade "bolje" (strogo elektrnonicarski) od tranzistora. muzika i zvuk su pitanje ukusa. elektronika je egzaktna nauka u sluzbi (u ovom slucaju) muzike i licnog ukusa.

 

E, o tome ja i pricam

 

Jebiga mozda sam u par navrata "kopkao" i podjebavao ljude oko tih laNpi i sta ti ja znam, ali daleko od toga da sam imao neku losu nameru...jednostavno volim da podjebavam i zajebavam, that's just what I do :) :) ...a ako neko ne kapira, jebiga njegov problem :)

 

:pivopije:

 

 

EDIT

 

I da, sat je samo statusni simbol i nista vise...jebote ko' jos kupuje sat na osnovu toga koliko desetinki kasni na svakih 5 godina :) ...sat se bre kupuje zbog sponorusa! :) ...nema to mnogo veze sa kablovima i audiofilima...oni uglavnom kupuju skuplje stvari u nadi da ce dotatno poboljsati zvuk, i ako nista drugo barem sebe "nabede" da zvuci bolje ako nista drugo :)

 

A i da...lepi ljudi ne nose sat.

 

:)

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samog si sebe naguzio ovom recenicom :)

 

Njegovo misljenje je zapravo "opste stanje" stvari?...znaci, to je tako i tacka.

 

Ok, ako on tako kaze.

Jedno je tuđe mišljenje, a drugo je opšte stanje stvari. Ja sam ih samo upotrebio u istoj rečenici...

Opšte stanje stvari je da tranzistori imaju manje izobličenja i šuma od lampi i da su pouzdaniji, dugotrajniji i ne menjaju (toliko) karakteristike tokom radnog veka. To je činjenica. On ih je iznosio na neki način koji si ti ukapirao ne znam kako...

Pazi ovo:

...ili je placen ili nikada nije uzeo gitaru u ruke...a mozda samo voli da tera inat?

...a ovaj pise tekst kao da je pokupio svu pamet ovoga sveta, a da su svi ostali "glupi" i "nabedjeni" ako se ne slazu sa njim...alergican sam na takve ljude...

Da se razumemo mi nešto, i meni poprilično idu na k***c ti matorci, audiofili, šta su već, koji krenu da mi prosipaju neku priču bez neke naučne osnove (ili čak sa jakom kvazi-naučnom osnovom), ali mislim da je ovaj lik daleko od toga i da nije vredan ovako teških reči...

 

Izvini ako sam ja zvučao nakurčeno, ne znam ti ni ja kako, samo sam hteo reći da bi bilo lepo da malo lepše pričamo (ili makar iskuliramo, ako nemamo ništa lepo da kažemo) o nekome ko se time bavi onoliko koliko ti i ja imamo zajedno godina, i pri tom ima neku argumentaciju (koja BTW nije navedena u dotičnom dokumentu)...

 

Ono uopšte nije bilo "izgovoreno" svađalačkim tonom, i nemam nameru da se rokam glavom sa tobom. :udri:

 

Pre par strana si uzeo da mi solis pamet o napajanju i struji, jer boze moj to i studiras a ja sam sa druge strane samo nabedjeni serator-prodavac magle...a to sto si sve skupa probao jedno 6-7 pedala (od 9V) (od kojih je verovatno 4 bilo Boss) nema nikakve veze...i naravno morao si da postavis ono cuveno pitanje: "sta ce ti sve to" ...e iako me takvi "pristupi" (da ne kazem stavovi) jednom razgovoru prilicno iritiraju, ja sam lepo iskulirao i onda smo normalno nastavili diskusiju ko' ljudi :da:

1. Nisam nikome solio pamet, samo sam podelio sa vama svoja opažanja, razmišljanja i projekte po pitanju napajanja pedala. Radi opšteg dobra, NE sebi za reklamu, NE da bih ispao pametan.

2. Ja, bože moj, to ne studiram, to mi je hobi, kao i muzka.

3. "Nabeđeni serator..." da li sam ja ikome ikada to u životu rekao? Makar u blažoj formi (dobro, prosrali se oni likovi za kablove..)? Ne ubacuj mi reči u tastaturu...

4. Ne prozivaj mene i moje iskustvo (koje je sigurno znatno manje od tvog, ali nije za prozivanje), probao sam sve što mi je palo pod ruku i zvučalo interesantno. Ono što nisam imao prilike da probam uživo, napravio sam pa probao.

5. Lepo sam pitao da li ima potrebe baš za svim tim, jer ne znam scenario u kome je SVE TO potrebno odjednom. Kao što rekoh sprava je napravljena da pokrije zahteve šire muzikantske populacije.

6. [slobaquote]Volim i ja BOSS![/slobaquote]

Iako imam pozamasnu kilometrazu i iskustvo kada je sve vezano za gitaru u pitanju za razliku od velike vecine ljudi nikada, ponavljam NIKADA ne bih nametao nekoj drugoj osobi svoje milsljenje :da: ...cak i kada imam mnogo razloga i materijala za to...jednostavno nisam takav covek...zato me najvise na svetu nerviraju takvi ljudi...bilo da je upitanju muzika ili neka deseta stvar...ne mislim direktno na tebe...

Ja nisam rekao da namećeš drugima svoje mišljenje. Iskreno, to nisam video ni u jednom jedinom tvom postu.

Jebiga ako ja postujem tebe i tvoj stav (iako je totalno kontradiktoran sa mojim) iz kog razloga ti ne bi postovao moj

Bate, ti si se baš usijao, gde sam bre ja rekao da ne poštujem tvoj stav? Čak naprotiv, rekoh (pre neku stranu-dve) kako gotivim tvoj pristup i stav i td... Koj ti q?

 

Tako da sine, samo da si ti meni ziv i zdrav i da uspesno napravis to pojacalo i da me zoves da ga probam kada zavrsis :pivopije:

To sam i hteo. Tebe, imaginosa, mustainea, secracorna (nateraću ga da dođe, namamiću ga pivom ako treba) i još par likova...

 

Aj PEACE bate, nemoj da se primaš toliko bre, nisam te napao...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratio na minut, petljam sad nesto oko diskova za sljaku, ali ova prepiska ce zavredeti poduzi odgovor i neka pojasnjenja oko audio tehnike (bilo u hi-fi, recording ili instrumentalnim aplikacijama). Ocekujte celu stranicu ili dve materijala, moramo da razresimo neke stvari jednom za svagda :muzicar: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, malo me ponele emocije :) ...los dan kod caleta u garazi :no::) ...neki lik (musterija) me smarao bas oko ovih stvari i posle kada sam usput svratio na forum, malo sam preostro odreagovao...sorry bate :pivopije: ...ne volim "javno" da iznosim neke svoje "slabe tacke", ali kada samo osetim da neko nesto hoce da mi nametne nesto pocnem krajnje "specificno" da se ponasam...i nije mi ovo prvi put da sam pogresio u proceni...

 

P.S. Mozemo mi na pivo i pre kompletiranja pojacala :):pivopije:

 

Svratio na minut, petljam sad nesto oko diskova za sljaku, ali ova prepiska ce zavredeti poduzi odgovor i neka pojasnjenja oko audio tehnike (bilo u hi-fi, recording ili instrumentalnim aplikacijama). Ocekujte celu stranicu ili dve materijala, moramo da razresimo neke stvari jednom za svagda :muzicar: .

 

Pa ono, ti si je zapoceo kada si pomenuo wireless i bilo bi veoma prikladno da je sada i zavrsis :);):pivopije:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, malo me ponele emocije :)

Tejk it izi, lajf iz šort...

P.S. Mozemo mi na pivo i pre kompletiranja pojacala :):pivopije:

Može, koliko za wicked... :pivopije:

Pa ono, ti si je zapoceo kada si pomenuo wireless i bilo bi veoma prikladno da je sada i zavrsis :);):pivopije:

Ne, ne, on će sada da mi objasni kako ja nemam pojma, čekaj da vidiš... :ph34r:

A i onako nemam pojma...

Bilo bi najprikladnije da neki mod obriše ove gluposti, cyberfight, kako bih to nazvao...

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad za koji dan treba da narucimo ja, Sale The Head i darijus gomilu EL34L...po tjetiri za svakoga i 4 komaTa 12AX7 za Darka...posto su im Marshall-i na samrti :) ...meni i nije neka frka, ali ono valja se :) ...uzecu i 6L6GC za Twina, jer mi u njemu trenutno stoje 2 razlicite lampe :) ...2 Philips, i 2 Ei :) ...barem su nove :)

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

...gomilu EL34L...

 

Jesi li izgustirao 6L6GC ili sta? Ja sam mnogo veci njihov ljubitelj nego EL34, al' cuti ne pricaj nikom', da ne ispadnem biased. Ti imas 'dual bias' (6L6/EL34) na JSX-u? To znam. Nego do tell, na pp, 'environment kosher' :pivopije: . Ima tu jos kombinacija, kapiras...

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje i nadam se da bi mogli da mi pomognete :)

Imam rg570 i treba da mu odredim godiste pomocu serijskog broja F128177 na vratu...

Malo sam cackao po netu i tu kaze da F predstavlja Fuji,Japan (To sam vec znao) a da broj posle oznacava godinu ali ne znam koja je dekada :udri:

Posto nisam pametan,nadam se da neko ovde moze da pomogne :)

Ziveli :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1987 - 1996 - Guitars built in Japan between these years will have a serial number beginning with F followed by 6 numbers. F is the production factory which stands for Fujigen. The first digit will be the last digit of the year, ie. F8***** is a guitars made in Fujigen in 1988. The last 5 numbers will be the consecutive number denoting production count for the year. 25899 would be the 25899th guitar built that year.

 

Znaci:

 

F (9)1 28177

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me kako da izbegnem zujanje gitare sa aktivnom el. kada ne dodirujem nijedan metalni objek't na njoj (zice, kobilicu, etc)... kad dotaknem ne zuji kada pustim gitarau (bass cisto da se zna)... dakle efekat loseg uzemljenja, pa je jelte, preko mene uzemljujem.. jel je imao neko nekad ovakav problem i kako ga je resio...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad za koji dan treba da narucimo ja, Sale The Head i darijus gomilu EL34L...po tjetiri za svakoga i 4 komaTa 12AX7 za Darka...posto su im Marshall-i na samrti :) ...meni i nije neka frka, ali ono valja se :) ...uzecu i 6L6GC za Twina, jer mi u njemu trenutno stoje 2 razlicite lampe :) ...2 Philips, i 2 Ei :) ...barem su nove :)

E, koliko ta čuda uopšte koštaju? Gde to može da se kupi? A ti EIovi?

Napalili ste me bre na te cevke, 'oću probam napravim nešto da vidm what's the deal (i da testiram u onom programu)...

Gde mogu da nađem podnožja za nih?

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me kako da izbegnem zujanje gitare sa aktivnom el. kada ne dodirujem nijedan metalni objek't na njoj (zice, kobilicu, etc)... kad dotaknem ne zuji kada pustim gitarau (bass cisto da se zna)... dakle efekat loseg uzemljenja, pa je jelte, preko mene uzemljujem.. jel je imao neko nekad ovakav problem i kako ga je resio...

 

:pivopije:

mozda da malo spustish magnet. ne'am pojma, pogotovo kako to radi na basu...

oni ga reklamiraju kao beshuman magnet, ali ako se previshe podigne iz mog iskustva ima tendenciju da kupi sve miksere, burgije, radio aparate i vibratore u okrugu od 5 km :) :) :) al' ako se namesti neka ljuCka visina, radi SUPER.

 

 

nevezano mnogo za ovo, prochitao sam da matori EMG magneti (iz osamdesetih) rade bolje od ovih novijih. ne znam kol'ko tu istine ima. npr Dan Spitz (Anthrax) je koristio iskljuchivo EMG pravljen do 198X godine (ne znam tachno koja). mozda je chika Dersu Uzala bolje upoznat s ovim rabotama?

 

ista pesma i za Seymour Duncan :) kao bolje rade dok su bili ruchno pravljeni (prepoznacete ih shto nemaju logo 'odshtampan' spreda nego je ispod magneta).

ja imam jedan Duncan Custom Custom iz osamdesetih, magnet kida, al' nikad nisam imao prilike a ga poredim sa novim SH-5 (a moralo bi da bude i u istoj gitari naravno)...

Edited by Jack The Riffer

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg.. neverujem da je to... mada sta znam mozda i jeste... ipak moram i to da ispitam... da malo vise pojasnim... kada sklonim ruku sa zica ili kobilice ili potova.. tj svih metalnih delova na gitari onda pocne malo da zuji... tamo gde nema dobrog uzemljenja jebe kevu kako zuji... kad dotaknem ili zafrnem volume na 0 onda se gubi to zujanje... npr.. kad odsrafim volume i ne dodirujem metalne delove on zuji i kad pocnem da pipkam te iste metalne delove onda pocne da pucka u ritmu dodira :) znaci nesko kod uzemljenja same gitare.. isto mi se desava kada dotacinjem neki metalni deo na ampu..

 

eto jednostavno me nervira.. e sad ne znam dal se to desava i kod vas.. tj da li je to normalno... probacu ovo sa visinom (malko sam ja to dizao jos ranije jer su se g i d zice slabije cule od a i e koje su bile tako gromoglasne da sam morao da malo regulisem magnetom... ako ima neko predlog i za to bio bi mu zahvalan.)

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li izgustirao 6L6GC ili sta? Ja sam mnogo veci njihov ljubitelj nego EL34, al' cuti ne pricaj nikom', da ne ispadnem biased. Ti imas 'dual bias' (6L6/EL34) na JSX-u? To znam. Nego do tell, na pp, 'environment kosher' :pivopije: . Ima tu jos kombinacija, kapiras...

 

Ne sikiraj se, prvo cu da zabodem 6L6-ice u JSX-a i tako cu da ga peglam jedno par dana, pa cu posle da vidim sta dalje ;) ...aktivan sam na Harmony Central forumu jos od kada sam pazario pojacalo i utisci su podeljeni sto se tice ta dva tipa lampi (naravno kada je JSX u pitanju)...ali zato 95% njih stavlja JJ Tesla u svoje JSX-ove...jedva cekam da mi stignu da uzmem malo da se igram :)

 

Nego, znas koliko kod nas kosta 4 kao satro uparenih JJ-ovki?

 

120 jebenih evra :) ...jebeni lopovi :no:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, koliko ta čuda uopšte koštaju? Gde to može da se kupi? A ti EIovi?

Napalili ste me bre na te cevke, 'oću probam napravim nešto da vidm what's the deal (i da testiram u onom programu)...

Gde mogu da nađem podnožja za nih?

:pivopije:

 

Kod nas dobre lampe mogu da se nadju samo kod nekih "specijalnih ljudi" koje zna samo Sale Glava iz Artista :) ...ali su i oni skupi u odnosu na ebay...podnozja verovatno mogu lako da se nadju :da: ...raspitacu se

 

Inace evo ti link, pa da vidis koliko nije tacan taj mit da su lampaska pojacala skupa za odrzavanja...kod nas doduse jesu, ali ja ionako vec par godina nisam kupio nista u nekoj radnji u Beogradu :)

 

http://www.12amenterprises.com/shop/category.asp?catid=33

 

:pivopije:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...