Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

More power to you buddy :pivopije: .

 

Ja od pedala ne koristim sem wah-a i tube-screamer-a vec godinama. Noise gate je uredno u rack-u i to DBX (zasitih se zastarelih Hush IIc i slicnih pizdarija). No, ovaj Boss NS2 kida. Elem, TS-9, 'retro izdanje' i Keeley mod-ed, slicno rade. Imao sam sva tri, u stvari, i originalni iz sedamdeset i devete reko bih, beat up piece of shit :lol: . Svi se kunu kako je original majka Mara, retro je ok, a ako hoces jos blize originalu (mada naravno borci tupe da je i bolje) uzmes Keeley mod-ed. Drn zvrc. Nabudzim ih sve na identican ton. Negde moram da smanjim gain, negde treble. Generalno ja pocinjem sa treble kontrolom u neutralnoj poziciji i onda je stelujem, uglavnom na nize. Identican ton u tom smislu dobijem, bez obzira da li je screamer ukljucen ili ne. Naravno, gain je druga prica, zasto bih ukljucivao screamer ako ga nastelujem na neprimetni gain. ALi ton je isti. There IS no voltage sag, simply because there's no voltage rectifying. To je glavni problem. Ispravljac. Nema ni problema sa frekvencijom jel'da baterija ne daje naizmenicnu struju (sto je problem koji se najcesce manifestuje u zvuku). Nikak'a mistifikacija. Uzo taj Keeley, i naravno zazalio 250 kinti za istu pedalu koju sam kupio, retro izdanje za 90 kinti, original iz '79 za 140 kinti preko Ebay-a. U to vreme je Ibanez koristio malo vise audio friendly operacione pojacavace, 'talijanske (znam, znam i ja koristim to sranje s' vremena na vreme) al' tih vise ni.

 

Slicna fora sa Mesa Boogie Mark IIc+. Nema vise 'talijanskih trafoa ('ulaznih' tojes' za napajanje), koji su korisceni za vreme originalne produkcije. I sad, kao, niko zivi ne zna to da namota po toj istoj specifikaciji. Ili su mozda talijanci koristili lim sa onog UFO-a sto je puko u Roswell-u. Sta quartz lim, titanijum i magnezijum :lol: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege muzikanti, da li je jos neko od vas primetio da B zica na gitari sa floydom i top lockom zvuci znacajno prigusenije kada je top lock pritegnut? Mislim samo na zvuk otvorene zice, iliti 0 prag. To sam primetio na razlicitim instrumentima srednje i vise klase. A jedna jeftina korejska yamaha nema taj problem. Ne nalazim nijedan logican odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege muzikanti, da li je jos neko od vas primetio da B zica na gitari sa floydom i top lockom zvuci znacajno prigusenije kada je top lock pritegnut? Mislim samo na zvuk otvorene zice, iliti 0 prag. To sam primetio na razlicitim instrumentima srednje i vise klase. A jedna jeftina korejska yamaha nema taj problem. Ne nalazim nijedan logican odgovor.

 

prebachen si u dis?

proveri dal su ti previshe iskrzani "pritiskachi" sa donje strane na top lock-u

a shto se tiche ostalih gitara, verovatno se tripujesh...

npr, ja nemam taj prob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja imam Kramera 620 (sa original FloydRoseom), mada ni on nije nesto specijalno, a primetio sam to i na japanskim ibanezima RG i S... Ne tripujem sigurno, jer ako ja nesto ja cujem onda je to vise nego primetno posto i nisam neki sluhista. Kad nesto snimam uvek skidam donji poklopac toplocka bas zbog tog zvuka. U svakom slucaju hvala za savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja imam Kramera 620 (sa original FloydRoseom), mada ni on nije nesto specijalno, a primetio sam to i na japanskim ibanezima RG i S... Ne tripujem sigurno, jer ako ja nesto ja cujem onda je to vise nego primetno posto i nisam neki sluhista. Kad nesto snimam uvek skidam donji poklopac toplocka bas zbog tog zvuka. U svakom slucaju hvala za savet...

Pa Kramer 620 jeste vrlo jeftina gitara. Pogledaj šta prigušuje žicu, ne bi trebalo da je tako i postoji razlog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bridge, jer kad skinem top lock ponovo zvuci sveze. A nije ni nista iskrzano, nema prljavstine, menjam zice (10-46) na svakih par meseci, standardan stim. Ne pomaze ni odaljavanje zica od vrata, jednom sam probao. Znaci misterija ostaje misterija...

U svakom slucaju hvala za pokusaje odgonetanja iste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi aj preporucite mi neku lampasku distorziju,ali po mogucstvu da se moze kupiti kod nas.

Generalno ce mi trebati da sviram metal,ali ne bih da uzimam MZone jer je mnogo sinteticka,a MetalMaster ima puno gaina,pa na jeftiijim pojacalima moze da zvuci muljavo i sve to... Kakav je npr Ibanez TubeScreamer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi aj preporucite mi neku lampasku distorziju,ali po mogucstvu da se moze kupiti kod nas.

Generalno ce mi trebati da sviram metal,ali ne bih da uzimam MZone jer je mnogo sinteticka,a MetalMaster ima puno gaina,pa na jeftiijim pojacalima moze da zvuci muljavo i sve to... Kakav je npr Ibanez TubeScreamer?

 

Mislis distoriziju sa ugradjenom lampom?

 

Tube Screamer je sjajna pedala, ali nikako nije za metal...mada moze da se koristi kao boost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi aj preporucite mi neku lampasku distorziju... Kakav je npr Ibanez TubeScreamer?

 

Odlican, ali to nije distorzija, a nije ni lampaska...nema tu lampe unutra. Operacioni pojacavac brate. Simulira cevno pretpojacalo od cca jedne lampe. Zato i ne dobijes neki distortion, sam po sebi. Ako ti pojacalo vec ima jako solidnu distorziju, Tube Screamer se uglavnom koristi da se izdignes malo dok soliras, i da imas malcice masniji zvuk sa malcice vise sustain-a.

 

P.S. Ne rece koje pojacalo imas. Ako nemas nikak'o, stedi bre za pojacalo,to lampasko, jebes pedalu. Evo ovi novi Brugera sto ih Dutja reklamira :lol: , fino izgledaju i dobro zvuce. Cena, 500-600$ (glava).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

već su likovi 12756 puta postavljali pitanje gde može da se kupi pot, i neki drugi likovi su im isto toliko puta pominjali neke Mitrose, Mariće, kurce palce i cene od 500 pa naviše dinara...

 

Muka mi je bre od toga, BRE!

snhkdfgsdfhbgfavfsejbvfsdjfbhjasdbfbsksadafgsdgfasdf

 

Ok, smirio sam se... Potenciometar košta 50 dinara. Ako je ultra fensi (pričamo o jednostrukim logaritamskim, za gitaru) u vr' kurca 100 dinara.

 

Evo vam i telefoni, pa pitajte da li imaju ->47 kilo oma, logaritamski, jednostruki, u metalnom kućištu, sa 6mm nazubljenom osovinom<-:

 

Radio Klub: 0112835239

Silken elektronik: 011686384

ITC: 0113291066

*Kanibal: 0111768440

Mikro Princ: 0113629000

*Akustik: 0113239856

Japan Elektronik: 0113187097

 

Ovi sa zvezdicom verovatno nemaju, al' nek vam se nađe...

Ako neko pita, usmerite ga na ovaj link. Hvala.

Laku noć.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Ne rece koje pojacalo imas. Ako nemas nikak'o, stedi bre za pojacalo,to lampasko, jebes pedalu. Evo ovi novi Brugera sto ih Dutja reklamira :lol: , fino izgledaju i dobro zvuce. Cena, 500-600$ (glava).

:lol: Šta misliš koliki procenat da im tražimo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, da vas pitam neshto. Koje biste mi pojachalo preporuchili u rangu 200-300 eura? Treba mi za practice... Nalozih se na Spider II (Spider III ako ima negde da se nadje), pozeljno model od 30 vati. Sta vi mislite o njemu?

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, idem da ga vidim danas, pa cu videti jel to chudo za mene :D Inache, sviram gitaru vec neke 2 godine, a nikako da dodjem do pojachala, bedak, ali barem mi je pomoglo da ne budzhim distorziju do maxa i kamufliram greshke kao 99% newbova :)

P.S. LOL @ edited signature :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si dobar...ja sam 3 godine svirao na suvo :) ...pa sam onda dobiJo od tate Fendera od 15W ...inace taj Spider sam probao u Artistu pre nekog izvesnog vremena i prva stvar koja mi je prosla kroz glavu je bila "Zasto ovo pojacalo nije postojalo kada sam ja pocinjao da sviram!?" :) ...ima sve sto jednom mladom gitaristi treba :da:

 

 

Novi sig. nije bila moja ideja :)

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si dobar...ja sam 3 godine svirao na suvo :) ...pa sam onda dobiJo od tate Fendera od 15W ...inace taj Spider sam probao u Artistu pre nekog izvesnog vremena i prva stvar koja mi je prosla kroz glavu je bila "Zasto ovo pojacalo nije postojalo kada sam ja pocinjao da sviram!?" :) ...ima sve sto jednom mladom gitaristi treba :da:

Novi sig. nije bila moja ideja :)

Cija god da je ideja car!!! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...