Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ajd nek se neko malo raspise na temu slabosti , mane, lose strane kod Fendera, prevashodno Fender-a kao kompanije a moze i o gitarama...

 

Radim seminarski o Fenderu, pa me zanima da li su tokom ovih 60 god imali neki kiks, nesto cime je bio poljuljan njihov ugled, sta im je najveca slabost, u svakom slucaju interesuje me losa strana Fendera.... jer jbg nemaju mrlju u dosijeu :rockdevil:

Meni su dva fender rumbla crkla dok sam ih svirao. Jedan u radnji, jedan na probi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubeđen sam da ćeš pretragom ovog topika ili onog za basiste naići na ono što tražiš.

 

Wikipedia piše ponešto o Fenderu. Čak i spominje prodaju firme tokom šezdesetih CBS-u i negativne posledice toga.

 

Ja znam još i za onu priču da im je navodno skladište materijala izgorelo, pa su osamdesetih pravili lošije gitare jer jednostavno nisu imali na lageru dovoljno dobro drvo. Nemam pojma šta je od toga istina, no činjenica je da su osamdesetih pravili slabije gitare.

 

Ako želiš da pišeš o Fenderu u negativnom kontekstu, osvrni se malo na njihove instrumente pravljene van USA.

Mada i Meksiko i Japan imaju okej komade, opet zaostaju za američkim vintage komadima. Tako bar kažu ljudi.

Ja imam jedan njihov komad iz 1962, što se uzima kao njihova zlatna godina, i bogami jest dupe i oko kad ga poredim sa nekim modernim Fenderom iz neke redovne serije.

 

A ako želiš zaista da ih ocrniš, piši o žicama za gitaru i bass koje prave. Ono je zaista đubre.

 

Eto, dao sam ti neke parametre, neke polazne tačke. Sve to imaš na netu kojekude. :D Google je čudo...

 

Cheerz! :pivopije:

 

Da znas da cu to za zice da stavim, ali ne zato sto hocu da ocrnim Fender, vec da imam barem 2 stavke u SWOT analizi...pored one da je ono sto se izvozi za nase tryiste uvek losije kvaliteta... :D

Ipak mi je Fender toliko drag da mi je uglavnom sve pozitivno, odradila sam vec nekih 30tak strana sve sa fotkama, bolje da ubacim i nesto lose da izbalansiram rad, da ne bude da od silne subjektivnosti ne vidim lose strane... :mhihi:

 

Thanx man :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dva fender rumbla crkla dok sam ih svirao. Jedan u radnji, jedan na probi

 

 

To je verovatno u nasoj dragoj zemljici bilo....verovatno i ono sto prodaju u njihovoj ispostavi u Zimbabveu je boljeg kvaliteta nego ovo kod nas.... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mi je Fender toliko drag da mi je uglavnom sve pozitivno, odradila sam vec nekih 30tak strana sve sa fotkama, bolje da ubacim i nesto lose da izbalansiram rad, da ne bude da od silne subjektivnosti ne vidim lose strane... :mhihi:

стави фотку лид гитаристе Слатког греха са класичном 'куме изгоре ти кеса' икспрешн позом (лик има страта), не мораш ништа више да дописујеш...

Share this post


Link to post
Share on other sites

стави фотку лид гитаристе Слатког греха са класичном 'куме изгоре ти кеса' икспрешн позом (лик има страта), не мораш ништа више да дописујеш...

 

a jel...

nema dodavanja, rad zavrsen ----> pravac na stampu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde kod nas imaju da se kupe rack 'police', neshto po normalnoj ceni?

 

video sam u oglasima, polica sa 4 mesta je 100 evra...to mi je malo bolesno...

 

Meni i ne izgleda kao prevelika cena, ako je kvalitetna 'polica'. Ono, ima drsku na izvlacenje, tockice za cimanje okolo, heavy-duty plastika i to. Mene ovaj lokalno kosta oko 120$-140$ za 4-space, tako da mislim da je cifra ok.

 

IPB Image

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koliko moze da bude razumna cena za Mesa Boogie V-Twin pre-amp?(pedala)

I vredi li te pare?

 

U Americi se krecu cene (za koriscenu pedalu) od 150$ (treba frajeru kinta za crack) pa sve do 300$. Vredi svaku paru, pogotovu kad se stavlja ispred (ili u return fx petlje) njesra pojacala (znaci tranzistorci i jeftini kombasi od 15-35w). Pored kvalitetnih lampasa preko 45-50w nema potrebe da se koristi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ja samo da pitam jel ima mozda neko slucajno neku informaciju o nekom polovnom Jackson-u Randy Rhoads???

Pozeljan bi bio onaj najbudjaviji model JS30...

pozz

 

kakva te informacija zanima? :confused:

 

jeftin je, radi posao...vidim da si nalozen na alexija (kao i ja kad sam bijo manji), to ti je jedini RR od import Jacksona sa 24 praga, tako da mozesh da svirash cob do mile volje. kasnije stavish EMG u bridge i eto opshtenarodnog veselja :)

 

i da, probaj ga malo pre nego shto kupish, da se ne zalomi neki losh primerak. imash kod onih lopova u mitrosu nove, ako te je to zanimalo

Edited by Jack The Riffer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nesto tako me je i zanimalo odprilike.Hvala ti na ovim savetima.

Znam,video sam JS30,plavi u mitrosu,ali realno,ne vredi on te pare...precenjen je samo zato sto je Jackson i zbog njenog samog Flying-V izgleda.To me nervira.I zato jurim da sto pre prodam ovog mog Ibaneza jer mi hitno trebaju pare za RR.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko ovde pazario BBE Sonic Maximizer?

 

Imao sam doskora onaj 882i, malo jaci model sa dva kanala, ali sljaka na istom principu. To nekako ima smisla u studio rack-u ali slabo u gitarskom, ako imas ostale komponente kako valja. Najgeneralnije, radi ko kompresor zvuka tako da dobijes signal na izlazu kao sa CD-a, najprostije receno. Bude nekako vise 'masterizovan', a manje sirov ('raw').

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko ovde pazario BBE Sonic Maximizer?

 

ne znam jel neko to ovde drzi, onaj model 362 je pishljivih 100 $...mozda se moze poruchiti u mega musicu ili tako neshto?

Butaju ga metalci često u rack da nadrkaju ton, pretpostavljam da si ga tako i video? Ima jedan tip ovde na prodaju 4xx (ne znam ostale cifre napamet) model ako si dobio nenadanu inspiraciju da ga pazariš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i ne izgleda kao prevelika cena, ako je kvalitetna 'polica'. Ono, ima drsku na izvlacenje, tockice za cimanje okolo, heavy-duty plastika i to. Mene ovaj lokalno kosta oko 120$-140$ za 4-space, tako da mislim da je cifra ok.

 

IPB Image

 

 

kada se skupe pare i odluci sta ce se uzimati, ima ovo da se pazari naravno malo manja varijanta, samo sto jos mozda na ovu plocu koja se skida (prednja ili zadnja) mogu da zakacim pedale pa da bude ko neki pedalbord...

mada kada bolje razmislim sve je to bacanje para za sada... :)

 

IPB Image

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem wah pedalu. Razmisljam se da uzmem Vox D-V847. Ima u Skymusic za 85 evra. Mislim da cena nije velika ali nemam iskustva sto se tice "wahovanja". Moze li neko vise da mi kaze, da mi da neki savet? Hvala

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...