Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

e ovako:

 

Imam Cort G seriju, (singl-singl-hum) i razmisljam da li da menjam Hum ili da stekam jos para pa da kupim jednostavno novu gitaru.

Ako bih menjao hum,zanima me koji bi mi preporucili iskusniji gitaristi,jer jelte taj deo opreme ne mogu da idem po prodavnicama i isprobavam? Zainteresovan sam uglavnom za heavy zvuk,tj Thrash,Death metal???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem ovako. Gledajuci ovo o zvucnicima pade mi na pamet sledece. Kako imama pojacalo sa 2 6'' zvucnika, imam prilicno flabby niske. Kako bi bilo i koliko bi kostalo da napravim 1x12'' kabinet u koji bih stavio jednu 12-icu ali neku slabu, tipa 25W (kako se bese zove Celestion te snage?) i da li bi to valjalo ako se uzme u obzir da je pojacalo cirka 6W? Ili mozda neki 10'' ako takvih ima na trzistu ovde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao kontakata sa Roland Cube 60 pojacalom?

Searchovao sam temu, nesto malo se prica, ali nista konkretno!

Ima 60 wati, ali kazu ljudi po netu da je prilicno jako, ima brda simulacija pojacala i efekata itd.

U Liri je 340 eura

 

Neko misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi hvale Digitech RP 100,200,300. Ako zelite pristojnu distorziju, bezite od njih (a ovo je valjda metal forum). Bilo koji drugi procesor ima jace distove. Za clean zvuke je ok. Ja trenutno koristim zoom G2, 96KHz, 24bit za 100evra mu nema ravnog. Cak mislim da korg, boss, i digitech jos uvek nemaju masinu sa takvim karakteristikama glavnog procesora, ili mozda imaju al za 400evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA chini mi se da digitech ima malo vishe plastike pa ce brze da gori kad ga bacis u oganj mada zoom ima one najnovije tehnologije chipova one gore ki resavac\m/

 

 

bitna je kaloricnost... :da::da::da:

 

bice tvrda zima...

 

treba se ugrejati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NA PRODAJU:

 

-Digitech "BAD MONKEY" Overdrive (malo koriscen) 40eur,

-Fender "BLUES JUNIOR" Tube Amp (kupljeno u Mitro's-u za 650eur, pod garancijom) 450eur.

 

Moguca zamena za Wah (Dunlop ili Vox), Chorus (Boss ili T.C.), Marshall tube-amp (JCM 800, 900, 2000) i slicno...

 

Pitanja i ponude na PP :cool:

Edited by Pero Defformero

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...