Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

na cleanu ne pishti uopshte, a shushti neuporedivo manje, moze se reci da i ne shushti

O bre al si komplikovan. :D Pa na čemu sviraš (part II) nikako da kažeš lepo. Znači koji proc, ili koja pedala i gde to uključuješ (naravno ne delay i wah, to je irelevantno), već tuce postova napisasmo ničim izazavano! Kako praviš distorziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, mislim na dist sa pojachala, a sviram vai-a jem 7dbk

Shreddlord, e aj ne ljuti se, al pomisliću da zajebavaš, sto puta ti postavljam isto podpitanje. :no:

 

Evo ovako, ja dođem i postavim pitanje: zašto mi zuji gitara, i napišem onda recimo: Sviram tu i tu gitaru sa tim i tim magnetima u recimo H&K tubeman, koji je namešten (pa sad kako je setovan) pa onda idem u to i to pojačalo recimo neki Marshall i kad sam na njemu na tom i tom kanalu a podešeno je pojačalo tako i tako ja čujem to i to. I onda kažeš i kad ga ne čuješ. Razumeš, ne može da se nikom odgovori na pitanje ako u startu ne daje dovoljno podataka. Kao "E a što mi zuji gitara". Pa može da ti zuji iz trilion razloga. Proveri gitaru na drugom pojačalu. Proveri pojačalo sa drugom gitarom. Proveri kako radi kadi sve sa drugima kablovima i bez pedala naravno. Proveri da nemaš neki uređaj tik do pojačala koji stvara zujanje. Da li si u kući ili u stanu, kakva je struja u stanu. Proveri da li ti zuji kad namestiš neku normalnu količinu gain-a (a to je negde mnogo manje nego što misliš da treba).

Može da bude nešto banalno u pitanju, i da je neko samo istripovao problem... dođe jednom do mene tako neko, otpanji pojačalo, stavi gain na 11, stane na 8,5 cm od pojačala sa gitarom koja ima single magnete, otvori volume pot, i kao "E brate, a što ti tako zuji amp, jel pokvaren?" :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma brate opusti se, jednostavno cu qpiti smart gate i to je to :P

bole me uvo u dupe da se cimam sada da trazim problem, kao shto si i sam rekao moze iz milion razloga da zuji, znachi trazenje razloga bi moglo da bude trtazenje igle u plastu sena...

mislim da ce pedala ukloniti to shushtanje, odakle god ono da dolazi

anyway, tnx

 

btw sviram na pojachalu fender 15g, sa midlom na 6,5, sa trreblom na 7, i 0 bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad, shreddlord (koji ce ti ovo drugo 'd'?) ce da pazne noise gate, koji se mece momentalno iza gitare, pre svih pedala i ostalog, i resi problem. Pa lepo ti Dutja kaze, problem moze da bude na milion mesta, od kojih je 95% izvan i iza gitare. Tako da ako metnes noise gate iza gitare, vrlo je moguce da nista i ne resis.

 

I kakva je to postavka u resavanju problema? 'Lecis' signal umesto da mu udaris 'preventivne' mere. Odradi ovo sto ti je reko Dutja, znaci probaj sve to na drugom pojacalu prvo. U startu bez procesora/pedala koje koristis, pa ih dodaj redom, kako to vec ide. Ako na kraju skapiras da je sama gitara stvarno izvor nedaca, otvoris je i pregledas da li se odvalila masa sa tremoloa (obicno je tamo gde su montirane opruge tremoloa, a izvedena je sa magneta) proveris jack connector, izlazni jel da (Vlatko St. je tu imao problem i jebavao se dva meseca jer je EMG jack rikno, a nikom u Jugi nije palo na pamet da proveri jebeni EMG jack, eeej 'to ne riknjava'), proveris da potovi nisu 'prosvirali', dignes/spustis magnete i tako dalje i tako dalje. MOras bre da poznajes svoj instrument u dusu. Koliko cenim, trudis se, ti bi stvarno da budes muzicar. Sta mislis, da Itzak Perlman ne poznaje svoje violine u dusu?

 

Nego, bice bolje, srecno, odnesi ti to Shaniki, na Banovo Brdo, ako nista drugo :pivopije: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sitch

 

Jok, u pitanju je Rainbow Six: Vegas u kombinaciji sa Stephen King-ovom serijom Kingdom Hospital :) ...boles, ostao sam budan do 8 ujutru...

 

Nadam se da si odma' poceo da izucavas 'Pitch Axis Theory-ju' :pivopije: .

 

A to sam nauciJo odavno...misim kakav bih bio fan da ne znam tako nesto...Imam jednu kliniku gosn. Satrianija u kome je bas lepo objasnio tu teoriju...toliko lepo da sam cak i ja ukapirao :)

 

:pivopije:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisela Kisho, sta bi bre sa tvojim avatarom? Malo iritira ta 'praznotja' :lol: .

 

U jee, sad vidim, ovde palo okupljanje 'live', u realnom vremenu sto bi rekli.

 

E, sve bih da ga stavim, al me mrzi! :) Verovatno cu uskoro! :D

 

 

@Milosh F - Eh, taj burni nocni zivot... Zene, koka, viski i skupe gitare... :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koka... :bigblue:

 

Sto kaze moj drug Zoki, Srbin iz L.A.-ja , via Zagreba, 'ne share-ujesh sa drugarima' :lol: .

 

P.S. Nije lepo to 'Dr. Olja' :no: . Zene treba od blata praviti, a vi omladino sve kao, 'ma jok zene'. Gadni starci rastete :lol: .

 

 

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...