Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ako je lampas, samo pici, sjajna je to firma. Ako nije lampas, nikak'o ime tu ne pomaze.

 

Gibsona sviraj brate dok ti ne dosadi, samo nemoj da mislis da je to kraj svega. Ima tu jos mnogo stosta.

 

Inace na Master of Puppets, korisceni su EMG-81 u Jacksonima koje je tad Tallica furala. To je bilo '86. '87 su ubacili EMG-81 u sve Gibsone sto su do tada furali (ti isti Gibsoni su korisceni i na snimanjima Master Of Puppets, neki sa stock magnetima, a Jamesove neke su imale SD magnete). Fora je sto su tada prvi put poceli da koriste Mesa Boogie pojacala, Kirk Mk IIc a James Mk IIc+ slejvovane u Marshall glave pa u Marshall 4x12" V-30 kabinete. To je taj zvuk. Koji god magnet da stavis, maltene. Znaci nisu Jacksoni sa EMG-81 sa svim pesmama na MOP. James je svirao Dave-ov (Mutaine-ov) signature model u to vreme.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao takvog Godina. Neke obicne sam davno probao. Skoro su se pojavili neki noviji piezzo magneti koji mnogo bolje triggeruju MIDI od ovih hexaphonic standardnih magneta, pa cu to i da metnem. Zaboravih kako se zove firma, imam negde zapisano. To je kao vrh, kraj, sto se MIDI-ja tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto krcanje prestaje kad ti dotaknes metalne delove na gitari znaci da uzemljenje odlicno radi svoj posao.

Da nema uzemljenja ili da je negde prekid, gitara bi ti stalno krcala.

Sve ti radi bas kao sto treba.

 

Ako hoces da smanjis krcanje treba da nadjes bolje magnete.

Jel koristis singlove ili humbuckere?

 

Ako stavis noise-gate, on ce ti iseci krcanje u pauzama izmedju sviranja. Imas ga na najeftinijem Digitech procesoru, pa probaj, svidece ti se. Ume dosta da smiri mikrofoniju, krcanje i ostale sumove.

Edited by cronnin

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj nikako uzimati behringer pedale. imam jako losa iskustva sa istim. bolji je boss ac-3. skuplji je dosta ali neces imati problema sa njim.

ali mislim da ti je najbolje da kupis neku dobru akustaru i da batalis te simulatore.

Edited by triad_lemur1

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAzi imam ja acustic simulator i vishe je igracka nego sto je koristan uzivo...Najbolji je onaj koji sam cuo na marshal avt pojacilima mozda ga imaju i ovako..

 

Sto se tiche zica ...skines stari set.. i onda sviras novi...Kroz nedelju dana pukne ti zica sa tog novog koji je vec nije nov:) Neces valjda da stavljas jednu novu zicu nego stavi iz tog kompleta sto si skinuo a iskuvavanjem ce ti te stare zice zvucati bolje..

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde neka mi neko da svet pri kupovini acoustic pedale/procesora za elektricnu....koja je najbolja?

Da li vredi Behringer ACOUSTIC MODELER AM100 ?

hvala

poslushaj simulaciju akustare na ovom linku (uostalom shta sve moze ova azdaja!!!) ..imash sound demo

imao sam ga godinu dana...radi ko popizdeo..ali sad sam preshao na pedal board i lampu...mnogo je mocnije...

 

http://www.digitech.com/products/GNX3000/GNX3000.htm

Edited by zOr

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslushaj simulaciju akustare na ovom linku (uostalom shta sve moze ova azdaja!!!) ..imash sound demo

imao sam ga godinu dana...radi ko popizdeo..ali sad sam preshao na pedal board i lampu...mnogo je mocnije...

 

http://www.digitech.com/products/GNX3000/GNX3000.htm

 

neverovatno dobro....mada sam ja vise za neku varijantu pedale......a ona Boss-ova AC pedala...sta mislite o njoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...